Međugorje - vjerski turizam ili kršćanska neposlušnost?

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

02 Mar 2017, 15:48

nemere, doslab ona al ne zna el smije a taman bila na kolinju s kolindom i svetim petrom. gospa je politicki korektna za razliku od mene nesavrsenog.


AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

02 Mar 2017, 15:52

7nationarmy wrote:
02 Mar 2017, 13:32
i dalje ne kuzite da me nije briga? sa sabovicem se zajebavam na isti nacin jos s vorum.hr, ako ga smeta nije mi rekao - ni ostao duzan tak da odite farbat jaja jedno drugom ili kaj vas vec rajca dusebriznici. jebala vas politicka korektnost i papa liberal :p
Vidim koliko te nije briga. Ovdje si se pojavio čim smo ti permu skinuli. Što je, jedina prilika da na internetu štogod napišeš svela se na editiranje profila na Iskrici? :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

02 Mar 2017, 16:00

7nationarmy wrote:
02 Mar 2017, 15:48
nemere, doslab ona al ne zna el smije a taman bila na kolinju s kolindom i svetim petrom. gospa je politicki korektna za razliku od mene nesavrsenog.
Istis' papa, ljebtejeb'o, ti'š Gospi određivat' đe se smije a đe ne smije ukazat', a? :rofl:

Btw, more i Ukaz poslat', ne mora lično. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Mar 2017, 07:32

stitch, javio kvark pa sam dosao - dio da me nije briga odnosi se na kartoniranje, baniranje i slicne pederluke - ni najmanje ne utjece na moje pisanje, ni tu ni tamo ni u zivotu.

adise, a neko mora kad taj hipi okolo lize guze levicarskim udrugama i kaka po svojoj instituciji, ja se nesebicno prihvatio poslova odnosa s javnoscu gospe, isusa i pokojeg posrnulog andjela (victoria's secret, jel).
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

03 Mar 2017, 11:22

7nationarmy wrote:
03 Mar 2017, 07:32
stitch, javio kvark pa sam dosao - dio da me nije briga odnosi se na kartoniranje, baniranje i slicne pederluke - ni najmanje ne utjece na moje pisanje, ni tu ni tamo ni u zivotu.

adise, a neko mora kad taj hipi okolo lize guze levicarskim udrugama i kaka po svojoj instituciji, ja se nesebicno prihvatio poslova odnosa s javnoscu gospe, isusa i pokojeg posrnulog andjela (victoria's secret, jel).

Jel' on uopšte vjernik HKC? Ono, imal' on pravo glasa, ko mu dao riječ itakoto...Ako nije, a može tek tako da dobacuje sa strane, onda mogu i ja - ni ja nisam vjernik HKC. :rofl:

Ovo za Anđelke ćemo u čet'ri oka...rezerviši mi Limenu! :Slin:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Mar 2017, 11:45

limenu, aha lima, el ostavila onog srpskog kosarkasa? treba to ispitat, da ne grijesimo dusu na topiku o medjugorju.
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

03 Mar 2017, 12:32

A vidi, kad je ja prifatim to znači da je ostavila sve drugo, ne mora to nikom priznat'. Javno, jel'. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Mar 2017, 13:32

ma zabrinut sam oces li ju htjet ako ti kaze abovicu kazni me ko prasicu :D
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

03 Mar 2017, 13:52

7nationarmy wrote:
03 Mar 2017, 13:32
ma zabrinut sam oces li ju htjet ako ti kaze abovicu kazni me ko prasicu :D
Ako prethodno izmoli deset Adisnaša™ ne vidim tu nik'og problema. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Mar 2017, 15:13

limu na usmeni!
AJ EM BAK!
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Mar 2017, 09:43

ElliQuinn wrote:
01 Mar 2017, 09:52
Drugim riječima, slijedi novac. Dok god postoji šansa da dio prihoda iz Međugorja završi i kod nadležnog (nad)biskupa, Vatikan će ostati neodređen ali sumnjičav. Sve mi se čini, ako im franjevci ponude neku bolju razdiobu prihoda, da će i Vatikan ozbiljnije shvatiti ta ukazanja.
Nije u tome stvar. Nije pitanje kome ide lova (ona, u krajnjem slučaju, ide jednima i drugima) nego kada. ;)

Tkogod štogod mislio o Vatikanu, nikad ga nisu vodile budale. A glede svih tih ukazanja, uvijek je bilo isto mudro pravilo: Ne priznavat dok god postoji šansa da se bilo tko od vidjelica "predomisli" i kaže "samo sam se zajebavao/la" (i u produžetku "a vi, budale, to priznali i sada to slavite, hahaha"). :p

E, sad, kod Lourdesa i Fatime je bila ta sretna/"sretna" okolnost da su sve (ili skoro sve) vidjelice spomrle u samo par desetljeća nakon događaja, tako da se na to priznanje čekalo relativno kratko. Samo 15-tak godina u slučaju Fatime, ipak nešto duže u slučaju Lourdesa, jer je tamo još i francuska država kočila, ali isto brže nego što će to biti s Međugorjem. (Samo je jedna od vidjelica iz Fatime poživjela dulje od priznanja, ali je ona bila zaređena, dakle nju je Crkva imala pod kontrolom.)

Kod Međugorja je glede toga situacija bitno složenija jer vidjelica ima cijela četa. Dakle, em' bitno veća opasnost od predomišljavanja, em' se, još i uz pogodnosti medicine 21. stoljeća, ne očekuje njihovo ukupno umiranje (pa tako ni vatikansko priznanje) još bar 50 godina.

U stvari, kod nekih starijih, srednjevjekovnih sličnih događaja, na priznanje se čekalo i dok svi potomci nisu pomrli (u slučaju Fatime i Lordesa ih nije bilo), jer bi nešto tipa "rekla mi mama u povjerenju da se zajebavala" bilo jednako pogubno. Dakle, priznanje će skoro neminovno doći, samo će ga malo tko od nas doživjet.

I to je razlog zašto lokalni franjevci pritišću, a Vatikan ne da: Vatikan je višetisućljetna institucija, ima i bez Međugorja prihoda kolko hoće, briga njega hoće li mu lova počet kapat sada ili za 100 godina, glavno da počne i kad počne da ne stane (tj. da se nitko ne predomisli). Dok franjevci, hebiga, ko i svi mi, imaju život jedan i to kratak.... Briga njih ako se tko za 20 godina predomisli, glavno da se u tih 20 godina pobere što više. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Mar 2017, 14:07

Vi'š ti tih zavrzlama, ja mislio da bitna je Gospa a ne ukazanje. Il' priznanje. Dokazanje... :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Mar 2017, 17:22

Nvnk - jebemti nik! - ovo je dobra analiza. Međutim, ne sjećam se baš slučajeva da je netko od onih koji su u povijesti religija, a ne samo RKC, poslije rekao "ma zajebavo sam se". Uglavnom zato što bi ga bivši poštovatelji najvjerojatnije raščupali na komadičke.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Mar 2017, 19:45

Ha, ne znam jel bilo takvih ili ne, te koje su/bi bile posljedice po njih, ali jasno je da bi posljedice po bilo koju crkvu koja bi priznala nešto kasnije demantirano bile loše.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

13 Mar 2017, 19:47

nvnk svaka čast
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Mar 2017, 19:56

nvnk wrote:
13 Mar 2017, 09:43
Nije u tome stvar. Nije pitanje kome ide lova (ona, u krajnjem slučaju, ide jednima i drugima) nego kada. ;)

Tkogod štogod mislio o Vatikanu, nikad ga nisu vodile budale. A glede svih tih ukazanja, uvijek je bilo isto mudro pravilo: Ne priznavat dok god postoji šansa da se bilo tko od vidjelica "predomisli" i kaže "samo sam se zajebavao/la" (i u produžetku "a vi, budale, to priznali i sada to slavite, hahaha"). :p

E, sad, kod Lourdesa i Fatime je bila ta sretna/"sretna" okolnost da su sve (ili skoro sve) vidjelice spomrle u samo par desetljeća nakon događaja, tako da se na to priznanje čekalo relativno kratko. Samo 15-tak godina u slučaju Fatime, ipak nešto duže u slučaju Lourdesa, jer je tamo još i francuska država kočila, ali isto brže nego što će to biti s Međugorjem. (Samo je jedna od vidjelica iz Fatime poživjela dulje od priznanja, ali je ona bila zaređena, dakle nju je Crkva imala pod kontrolom.)

Kod Međugorja je glede toga situacija bitno složenija jer vidjelica ima cijela četa. Dakle, em' bitno veća opasnost od predomišljavanja, em' se, još i uz pogodnosti medicine 21. stoljeća, ne očekuje njihovo ukupno umiranje (pa tako ni vatikansko priznanje) još bar 50 godina.

U stvari, kod nekih starijih, srednjevjekovnih sličnih događaja, na priznanje se čekalo i dok svi potomci nisu pomrli (u slučaju Fatime i Lordesa ih nije bilo), jer bi nešto tipa "rekla mi mama u povjerenju da se zajebavala" bilo jednako pogubno. Dakle, priznanje će skoro neminovno doći, samo će ga malo tko od nas doživjet.

I to je razlog zašto lokalni franjevci pritišću, a Vatikan ne da: Vatikan je višetisućljetna institucija, ima i bez Međugorja prihoda kolko hoće, briga njega hoće li mu lova počet kapat sada ili za 100 godina, glavno da počne i kad počne da ne stane (tj. da se nitko ne predomisli). Dok franjevci, hebiga, ko i svi mi, imaju život jedan i to kratak.... Briga njih ako se tko za 20 godina predomisli, glavno da se u tih 20 godina pobere što više. :D
Dobra analiza :top:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Mar 2017, 20:02

nvnk wrote:
13 Mar 2017, 19:45
Ha, ne znam jel bilo takvih ili ne, te koje su/bi bile posljedice po njih, ali jasno je da bi posljedice po bilo koju crkvu koja bi priznala nešto kasnije demantirano bile loše.
RKC je kao mačka s devet života i koja se uvijek dočeka na noge. Ne brinem se ja za njih. Svojevremeno im se Sunce okretalo oko Zemlje pa su poslije prihvatili obrat. Okej, malo su galamili, ali danas više ne pale lomače. Sve dok mogu tvrditi da ni vrabac ne pada s grane bez Božje volje, a to uvijek mogu - neka im netko dokaže suprotno! - fućka im se za sadržaj.

Čeka se da Quark uleti sa Schrödingerom. :D
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

13 Mar 2017, 20:23

Pa, ne bi baš sa Šrodingerom, ali bi recimo sa Fermijem. Šalu na stranu, 21 stoljeće: fermioni, bozoni, strune, apstraktna matematika i eliptični integrali, kompleksno dokazivanje konjektura i još kompleksnije provjeravanje dokaza s jedne strane i s druge - ne drkaj jer je bog rekao tako. Mislim da je svaki komentar suvišan.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
superkrkan
nataknjivać i mislijoc
Posts: 514
Joined: 15 Dec 2016, 00:31

13 Mar 2017, 20:38

ja proćta međunožje :brukica:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Mar 2017, 21:32

Quark wrote:
13 Mar 2017, 20:23
Pa, ne bi baš sa Šrodingerom, ali bi recimo sa Fermijem. Šalu na stranu, 21 stoljeće: fermioni, bozoni, strune, apstraktna matematika i eliptični integrali, kompleksno dokazivanje konjektura i još kompleksnije provjeravanje dokaza s jedne strane i s druge - ne drkaj jer je bog rekao tako. Mislim da je svaki komentar suvišan.
Čekaj malo. Svejedno je koje je stoljeće. Glupost je vječna i beskonačna. No ne govorimo o vjerovanju ili nevjerovanju u Boga, nego o tome kako je RKC prilagodljivo biće: utjelovljenje Darwinove teorije.
superkrkan wrote:
13 Mar 2017, 20:38
ja proćta međunožje :brukica:
Vrijeme je da bar naslove počnemo pisati ćirilicom? :p
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Mar 2017, 21:36

Crkva je najdugotrajnija organizacija u povijesti čovječanstva. Ne bih je baš podcjenjivao. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Mar 2017, 21:38

A kakve veze RKC ima s Međugorjem? :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Mar 2017, 21:47

Šabović Adis wrote:
13 Mar 2017, 21:38
A kakve veze RKC ima s Međugorjem? :nogica:
Kako to misliš? :ne zna:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Mar 2017, 21:55

MmeTipfeler wrote:
13 Mar 2017, 21:47
Kako to misliš? :ne zna:
Pa eto, dovodi je se u kontekst Međugorja.
Reko' jel' RKC stoji iza tog fenomena, podržava, kao idejni tvorac, il' ima nešto protiv - zato što nema nikakve veze (koristi?) s tim? :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Mar 2017, 22:06

Ne u kontekst, nego u suodnos. Crkva može bez Međugorja, Međugorje ne može bez Crkve. Zato i traži njezin blagoslov.
Post Reply