Ivan Vilibald Svibor Sinčić

Koljite se i gložite!
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

28 Dec 2015, 19:33

OTKRIVENO TKO JE JEDINI GLASAO PROTIV REINERA

Svilibald legenda :S :S :S

Sa mi ža šta sam glasovao za ORaH a ne za ŽZ ali bit će još izbora, ihaaaa...


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Feb 2016, 23:59

Legende su ovi klinci:

Živi zid oštro: HDZ nije nada. HDZ je kriminal i primitivizam


''Ako nas pitate što je HDZ, reći ćemo vam jasno i glasno:
PRETVORBA, PRIVATIZACIJA, PLJAČKA, RATNO PROFITERSTVO – to je HDZ
NEPOTIZAM, UHLJEBNIŠTVO, KUPOVANJE DIPLOMA, PREPISIVANJE DIPLOMSKIH RADOVA, LAŽNI BRANITELJI – to je HDZ
UNIŠTAVANJE PROIZVODNJE, RASPRODAJA HRVATSKE, VJERSKI FANATIZAM – to je HDZ
KOPANJE PO KONTEJNERIMA, SIROMAŠTVO, NEZAPOSLENOST, ISELJAVANJE MLADIH – to je HDZ''


:S :S
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Feb 2016, 12:36

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sinc ... 75763.aspx

[quote]Sinčić: Najpošteniji ljudi u Saboru su kuhari i konobari[/quote]

:S :S :S :S :S :S :S :S

Ko ne glasa za ove u buducnsti je budala samo takva :bicedobro:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Feb 2016, 15:39

Evo, uzela sam si nekoliko minuta vremena i počela čitat program Živog zida, očito sam u zaostatku :zubo: počela sam s financijama, zatvorila :facepalm:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Feb 2016, 16:25

blue » wrote:Evo, uzela sam si nekoliko minuta vremena i počela čitat program Živog zida, očito sam u zaostatku :zubo: počela sam s financijama, zatvorila :facepalm:
Sta ne valja s njihovim financijama :ne zna:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Feb 2016, 22:58

Monetarna politika -

Pa evo recimo točka 1: UKIDANJE VALUTNE KLAUZULE NA KREDITE
Ništa ne govore, osim da bi se valute trebale prebacit u kune. To nije plan, to je ideja s kojom raspravljaš u birtiji na šanku, i to točno na toj mentalnoj razini.

Točka 2: PRETVARANJE HNB-a IZ MJENJAČNICE U SREDIŠNJU BANKU
Zalažu se za hiperinflaciju i štampanje novca, što je debilno. Novac mora slijediti ekonomiju, što će reć kod nas, nema ekonomije= nema para.

Točka 3: NUŽNOST POSTOJANJA PRORAČUNSKOG DEFICITA
U kojem tu nužnost opravdavaju
da bi jedan subjekt ostvario prihod, drugi nužno mora imati rashod (trošak)
.... elem država mora imat deficit; je tako nekako slatkičko blesava :D

Dalje nisam čitala.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Feb 2016, 07:31

blue » wrote:Monetarna politika -

Pa evo recimo točka 1: UKIDANJE VALUTNE KLAUZULE NA KREDITE
Ništa ne govore, osim da bi se valute trebale prebacit u kune. To nije plan, to je ideja s kojom raspravljaš u birtiji na šanku, i to točno na toj mentalnoj razini.

Točka 2: PRETVARANJE HNB-a IZ MJENJAČNICE U SREDIŠNJU BANKU
Zalažu se za hiperinflaciju i štampanje novca, što je debilno. Novac mora slijediti ekonomiju, što će reć kod nas, nema ekonomije= nema para.

Točka 3: NUŽNOST POSTOJANJA PRORAČUNSKOG DEFICITA
U kojem tu nužnost opravdavaju .... elem država mora imat deficit; je tako nekako slatkičko blesava :D

Dalje nisam čitala.
Zar je potrebna dublja analiza birackom tijelu koje iz izbora do izbora zaokruzuje hdzsdp :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Feb 2016, 10:36

Sinčić nabrojao od čega je sve Vlada odustala i upitao: Sjeća li se još itko Grmoje i Petrova

Jedino što smo od njih dobili na glasovanje bila su dva zakona u kojima se, pazite, mijenja da određenu funkciju u zakonu o strateškim investicijama više ne popunjava potpredsjednik za gospodarstvo već potpredsjednik kojeg imenuje Vlada. Jedna političko-administrativna odluka.

Smanjenje plaća političara - odustali. Smanjenje privilegija političara - odustali. Zaštita jedinog doma - odustali. ZERP - odustali. HNB - odustali. PDV na hranu - odustali.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sinc ... 75932.aspx

Ima jos neko a da je protiv ovog malog :ne zna: :misli:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Feb 2016, 12:19

blue » wrote:Monetarna politika -

Pa evo recimo točka 1: UKIDANJE VALUTNE KLAUZULE NA KREDITE
Ništa ne govore, osim da bi se valute trebale prebacit u kune. To nije plan, to je ideja s kojom raspravljaš u birtiji na šanku, i to točno na toj mentalnoj razini.
Ovo je naprosto nužnost ako želimo spasiti (zadužene) građane iz dužničkog ropstva.
Suludo je da zbog valutne klauzule ljudi vraćaju višestruko veće iznose nego što treba.
Građani su dizali kredite u kunama, otplaćuju u kunama, banka će imati svoj profit na račun kamate a samo oni koji žele bankarima enormni ekstra profit na račun razlike u tečaju (a banke su jako dobro znale kako će se kretati tečaj franka) mogu zahtijevati održanje valutne klauzule.

Ja sam u životu samo 2 puta dizao kredu i oba puta sam pazio da nema valutne klauzule. Na žalost, nisu svi građani dovoljno ekonomski pismeni pa da znaju paziti ali to je već problem obrazovnog sustava u kojem se uče tone i tone debilana a neke temeljne životne stvari ne.

Osim toga, ukidanje valutne klauzule je potrebno i zbog nužne devalvacije kune ali to je drugi par rukava.
blue » wrote: Točka 2: PRETVARANJE HNB-a IZ MJENJAČNICE U SREDIŠNJU BANKU
Zalažu se za hiperinflaciju i štampanje novca, što je debilno. Novac mora slijediti ekonomiju, što će reć kod nas, nema ekonomije= nema para.
U točki dva nigdje ne piše da se zalažu za hiperinflaciju već baš suprotno, upozoravaju da se građane bezrazložno plaši hiperinflacijom.

Što se tiče primarne emisije novca dovoljno je pogledati kako su se iz krize izvukli SAD i EU.
SAD je prvi počeo štampati na tisuće milijardi $ kako bi ih upumpao u sustav i prvi su se izvukli.
EU je čekala i čekala a onda su vidjeli da nema druge, ili skupo zaduživanje kod banaka i polagano propadanje ili štampanje novca.

Počinje hitno tiskanje eura za spas eurozone.

Međutim, bilo je potrebno još neko vrijeme da se slomi njemačke bankare i sprovede plan o tiskanju 1,1 bilijuna eura

Kako je Draghiju uspjelo da ECB podrži tiskanje novca?

No, mi da hoćemo ne možemo tiskati novac jerbo je Tuđman još 1994. g. te ovlasti prepustio Njemačkoj.

Mnogima još nije jasno ali Njemačka već godinama vrši tihu okupaciju najmekanijih dijelova Europe.
Naravno, ne čine to više tenkovima... danas su pametniji... ;)
blue wrote: Točka 3: NUŽNOST POSTOJANJA PRORAČUNSKOG DEFICITA
U kojem tu nužnost opravdavaju .... elem država mora imat deficit; je tako nekako slatkičko blesava :D

Dalje nisam čitala.
Mislim, pa o čemu mi pričamo ovdje.
Većina država svijeta planira proračun s blagim deficitom... :ne zna:

Pitanje je kako se pokriva taj deficit. Svakako ne kao što je to činio Šuker dizanjem kredita s kamatom od 6,5%.


Šteta da nisi dalje čitala. Program je naprosto izvanredan što nije ni čudno jer ga je većinom pisao naš najbolji ekonomist Slavko Kulić.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Feb 2016, 07:37

miky0 » wrote:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sinc ... 75932.aspx

Ima jos neko a da je protiv ovog malog :ne zna: :misli:
Nećeš vjerovati, ali ima: link.

Petljam se u ovu temu da ne otvaram novu, a zapravo me zanima što znači direktna demokracija. Za izbore se negdje skupi četiri i pol milijuna 'Rvata plus doputuju svi iz dijaspore pa se u kutije ubacuju crne i bijele kuglice ? Ili svi viču "Oćemo ovoga, nećemo onoga!"

OK, prednost bi bila barem u tome što ne bi mogli glasati pokojnici, a istina je da bi izbori trajali otprilike koliko i ovi posljednji, zajedno s postizbornom kampanjom. :cerek:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

23 Feb 2016, 17:24

Euklid » wrote: Ovo je naprosto nužnost ako želimo spasiti (zadužene) građane iz dužničkog ropstva.
Suludo je da zbog valutne klauzule ljudi vraćaju višestruko veće iznose nego što treba.
Građani su dizali kredite u kunama, otplaćuju u kunama, banka će imati svoj profit na račun kamate a samo oni koji žele bankarima enormni ekstra profit na račun razlike u tečaju (a banke su jako dobro znale kako će se kretati tečaj franka) mogu zahtijevati održanje valutne klauzule.
Mene oduševljava pojam "dužničko ropstvo" :serek:
Nekako, ako se zadužujem, raspitam se o opcijama i što može poć loše. Ako znam što može poć loše i stavim potpis na to, onda sam si sama kriva :top:
Ja sam u životu samo 2 puta dizao kredu i oba puta sam pazio da nema valutne klauzule. Na žalost, nisu svi građani dovoljno ekonomski pismeni pa da znaju paziti ali to je već problem obrazovnog sustava u kojem se uče tone i tone debilana a neke temeljne životne stvari ne.
Slažem se da je u školama potrebna ekonomija i ekonomska matematika, a ne da ljudi ostanu osupnuti kad skuže da više novaca vraćaju, nego što su iz kredita jednokratno dobili.
Osim toga, ukidanje valutne klauzule je potrebno i zbog nužne devalvacije kune ali to je drugi par rukava.

U točki dva nigdje ne piše da se zalažu za hiperinflaciju već baš suprotno, upozoravaju da se građane bezrazložno plaši hiperinflacijom.
Pa sad, istina je da naša ekonomija ne prati neopravdanu jakost kune u odnosu na euro, međutim baš to sprečava hiperinflaciju. Devalvacija znači poskupljenje svega, a s druge strane mi nemamo niti razvijeno gospodarstvo, posljedično niti izvoz kojim bi se to poskupljenje svega stavilo na drugu stranu vage.

Što se mene tiče, nek nas Njemačka posvoji. Hrvati i tako nisu za bit samostalni. Najviše smo profitirali upravo od osvajača - Turaka, Austrijanaca i Mađara :D

Mislim, pa o čemu mi pričamo ovdje.
Većina država svijeta planira proračun s blagim deficitom... :ne zna:

Pitanje je kako se pokriva taj deficit. Svakako ne kao što je to činio Šuker dizanjem kredita s kamatom od 6,5%.
Kako god, možemo mi kreirat proračun s deficitom ili bez, bit će u deficitu, još godinama, možda desecima godina. Totalno nebitna programska stavka.
Zna li Živi zid kako bi se taj deficit pokrio? To bi bila programska stavka, još da je izvediva i da ima dobar rezultat :zubo:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

23 Feb 2016, 17:34

MmeTipfeler » wrote: Nećeš vjerovati, ali ima: link.

Petljam se u ovu temu da ne otvaram novu, a zapravo me zanima što znači direktna demokracija. Za izbore se negdje skupi četiri i pol milijuna 'Rvata plus doputuju svi iz dijaspore pa se u kutije ubacuju crne i bijele kuglice ? Ili svi viču "Oćemo ovoga, nećemo onoga!"

OK, prednost bi bila barem u tome što ne bi mogli glasati pokojnici, a istina je da bi izbori trajali otprilike koliko i ovi posljednji, zajedno s postizbornom kampanjom. :cerek:
I ovi su slatki -
"Pozivamo sve koji žele zemlju slobodnu od korupcije, kriminala, siromaštva te ostvarenje uspješne i moderne Hrvatske, kaže Cvetanović" :D
Mislim da bi se sve stranke s istim ili vrlo sličnim motom trebale udružit, tada bi Hrvatska imala jednu stranku :usama: :D
Sljedeći put bi mogla glasat za neku stranku koja ponudi nešto originalno, npr. uz zaokružen listić dobiješ teglicu LinoLade :cheer:

Da direktna demokracija :vidiga:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Mar 2016, 10:48

'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Mar 2016, 15:23

:top:

:S :S :S

:giggle:

Plavuso, aj ne trkeljaj protv malog. Sve sta mali jednom kaze, uz uvjet da jednom bude saborska vecina ce bit ZAKON ;)

Tipfelerko, aj mi reci sta znas o Kangoturku? Volio bi ga imat za svog sljedeceg psa :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Mar 2016, 17:21

miky0 » wrote:Tipfelerko, aj mi reci sta znas o Kangoturku? Volio bi ga imat za svog sljedeceg psa :zubo:
Misliš na turskog kangala? Ništa, osim onako općenito: da su pastirski psi i psi čuvari. Kaj buš s tim, pojma nemam. :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Mar 2016, 17:40

MmeTipfeler » wrote: Misliš na turskog kangala? Ništa, osim onako općenito: da su pastirski psi i psi čuvari. Kaj buš s tim, pojma nemam. :ne zna:
Da, na turcina mislim. Pa isto sta i s ovim sadasnjim, hranija, seta i zajebava, a sta drugo :misli: Mislija sam posto je velik i ako se naljuti, jeli me moze izist :ne zna: i jeli bi njemu pasala ova nasa mediteranska klima?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Mar 2016, 18:42

miky0 » wrote:
Da, na turcina mislim. Pa isto sta i s ovim sadasnjim, hranija, seta i zajebava, a sta drugo :misli: Mislija sam posto je velik i ako se naljuti, jeli me moze izist :ne zna: i jeli bi njemu pasala ova nasa mediteranska klima?
Pasa ne valja ljutit, bez obzira na pasminu. :cerek:

Htjela sam reći da ne znam koji su kangalovi pseći prioriteti i pseće potrebe. Labovi su sretni kad se igraš s njima i češkaš ih između ušiju. Dakako, vodiš ih i u šetnje jer im je to dobro za zdravlje, fizičko i psihičko, ali ako jedan dan preskočiš obilazak po šumama i gorama, kao što ću ja danas iznimno napraviti, strpat će se na dekicu i čekati bolja vremena. Jedna moja frendica ima samojeda pa, ako ga svakodnevno ne izmoriš do iznemoglosti, cvili i zvrnda po kući i općenito je nemoguć.

P. S. Kad smo već kod psećeg zdravlja, moja je starija munuta u glavu (kakav gazda, takav pas!), ali se moramo pohvaliti rezultatom današnjeg sistematskog pregleda: sedamipolgodišnjakinja savršena je fizičkog zdravlja, a trči kao blesava unatoč svim ortopedskim problemima kojima ju je obdario Centar Silver.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

02 Mar 2016, 15:30

MmeTipfeler » wrote: Pasa ne valja ljutit, bez obzira na pasminu. :cerek:
A je, kakav je to pas ako ga ne mo's zajebavat sa sidi, lezi, aj vamo, aj tamo, pa se sa njim valjat po tleju i hrvat :misli:
MmeTipfeler » wrote: Htjela sam reći da ne znam koji su kangalovi pseći prioriteti i pseće potrebe. Labovi su sretni kad se igraš s njima i češkaš ih između ušiju. Dakako, vodiš ih i u šetnje jer im je to dobro za zdravlje, fizičko i psihičko, ali ako jedan dan preskočiš obilazak po šumama i gorama, kao što ću ja danas iznimno napraviti, strpat će se na dekicu i čekati bolja vremena. Jedna moja frendica ima samojeda pa, ako ga svakodnevno ne izmoriš do iznemoglosti, cvili i zvrnda po kući i općenito je nemoguć.
A bas me zanima imat nesto tako veliko i potencijalno opasno, onako nesto veliko da kad ga lav vidi bizi glavom bez obzira :) a volija bi ih imat 3-4 komada da se ni jedan poreznik ne usudi priblizit jedno 3-4 km ukrug mi kuce. A dresira bi ih tako sta bi ujutro u 7 ipo s njima sidija isprid porezne uprave i te hostaplere bi gadja sirovim mesom a onda bi se ovi tribali zaletavat na njih ka maniti. To bi bilo fino dresiranje poreznih inspektora :)
MmeTipfeler » wrote: P. S. Kad smo već kod psećeg zdravlja, moja je starija munuta u glavu (kakav gazda, takav pas!), ali se moramo pohvaliti rezultatom današnjeg sistematskog pregleda: sedamipolgodišnjakinja savršena je fizičkog zdravlja, a trči kao blesava unatoč svim ortopedskim problemima kojima ju je obdario Centar Silver.
:lux: :lux: :lux:

Ja ovog starog snaucerca vise ne mogu vodat na daleke destinacije. Prije smo tukli 7-8 km dnevno, ali vise ne zeli, vuce se s noge na nogu :crying: Sad mu pase odlazak sa mojim starim, taman su tu negdi generacija :)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

03 Mar 2016, 10:17

Alaj Svilibald pere ovih dana po zastupnickim privilegijama... :usama:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Mar 2016, 12:29

Ovaj momak svakim svojim sljedecim upisom sve vise odusevlajava :S
Kaže profesor Lovrinović da se klub zastupnika Most-a ne slaže sa proračunom, ali će ga ipak podržati i glasati ZA.
Jer pad proračuna znači i pad vlade. Pad Vlade znači i pad fotelja. Fotelje su ipak važnije od općeg dobra.
Zaista sam iznenađen.
Moram ipak čestitati profesoru, pretvara se u pravog političara. Poput HDZ-ovaca, uvijek vjeran, u dobru i zlu, u unišenju zemlje i osiromašivanju građana, Most u srcu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

12 Sep 2016, 01:46

Euklid » wrote:S obzirom da se ekipica pošteno uspandrčila zbog pojave ovog mladca vrijeme je da mu damo i zasluženu temu, ne.

Dakle, jedan mladi dečko kojeg još drže mladenački ideali, koji je 2011. napadao na policijske barikade koje su štitile HDZ-ov Titanik od potonuća, koji danas svojim tijelom sudjeluje u otporu lihvarsko-bankarskom lobiju u pokušaju da oduzmu pravo čovjeka na vlastiti dom... uostalom da se ne prosipam previše najbolje da stavim link na izvrstan članak Sanje Modrić: Vilenjak Vilibor

Na žalost, mogao je na njegovom mjestu biti netko politički potkovaniji, inteligentniji, obrazovaniji, karizmatičniji... ali nije, šta sad.

On je podmetnuo leđa umjesto svih nas a njegov nagli rast popularnosti dovoljno govori o političkoj žabokrečini u kojoj smo se našli i u koju nas je dovela HDZSDP-ovska mafija.

Ljudi će danas prigrliti i crnog vraga samo da skinu s kurca ove krvopije.

Srećom, Vilibald Svibor nije crni vrag kakav nam se mogao ukazati u liku Željke Markić ili Milana Kujundžića pa kad već nije izniknuo nitko bolji morat ćemo prihvatiti njega kao nekakav kompromis.

Uostalom, slično se nedavno desilo s Cerarom i u Sloveniji pa šta ne bi i kod nas...
dozvolite da se prisjetimo... :D
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Sep 2016, 07:20

po cemu je milan kujundzic crni vrag? ajde za markicku jos i vjerujem da je netko takvog misljenja nakon godina medijske hajke al zasto milan.
AJ EM BAK!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 May 2018, 18:23

Evo nakon par godina djelovanja, odrzan je i 1.sabor stranke. Ne znam sto je zakljuceno i je li uopce ista vazno objavljeno, ali citam vec 2 dana naslove na Indexu koji su se ustravili da sto ako ovaj osvoji vlast u drzavi.

Ja mislim da bi bas bilo najs ako ovi dodju na vlast. Zato jer mi je pun kufer svih dosadasnjih veleizdajnika.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 May 2018, 23:32

miky0 wrote:
01 May 2018, 18:23
Ja mislim da bi bas bilo najs ako ovi dodju na vlast. Zato jer mi je pun kufer svih dosadasnjih veleizdajnika.
Vilibald je kreten, a Živi zid pizdarija. :rolleyes: Neće nam ništa bolje biti dođe li Sinčić na vlast. Jebivjetra Pernara neću ni spominjati, stranka koja ga ima u vrhovništvu i Saboru zaslužuje doživotnu zabranu grupiranja više od tri elementa. :D

Ne znam zašto ljudi puše te klaune. :zubeki:
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 May 2018, 23:51

Miki treba nove veleizdajnike, dosta mu ovih starih. :zubo:
Post Reply