Trudnički dani - topic za trudnice

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

29 May 2012, 14:10

Sašenka » wrote:Sve ste vodile mužeke :D
mi smo se pripremali al' je uletio carski :(
carski je očaj, ne kužim zašto ga netko poželi iz čista mira


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 14:13

Sašenka » wrote:Sve ste vodile mužeke :D

Super mi je to, nevjerojatno, ali niti jedna od mojih frendica koje su dosad rodile nisu imale muževe na porodu, jer oni nisu htjeli, a i one kažu da ni one nisu htjele. Još meni neke kažu da šta će mi muž tamo, da muževi padaju u nesvijest :facepalm:

Moj dragi želi biti sa mnom, jedino mi je rekao da će mu biti teško gledati me kako me užasno boli i ako počnem plakati :D Ja inače cmizdrim kad me nešto jako boli :brukica:
Ma ne brini, pa sve smo plakale.
Mislim, ja jesam, ne znam za druge. :o

Kod nas je on od početka izrazio želju da želi biti sa mnom, a i meni je tako odgovaralo.
Čak nisam bila ni svjesna koliko će mi to značiti, tek tamo sam skužila.
baja wrote: mi smo se pripremali al' je uletio carski :(
carski je očaj, ne kužim zašto ga netko poželi iz čista mira
Auuuu, da ti znaš kako sam se ja na fhru jednom poklala oko te teme, tj. carskog "po narudžbi"... :facepalm: :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

29 May 2012, 14:15

baja, kužim te, ali kad se mora, mora se. Ja se nadam da će sve biti OK i da ću moći roditi vaginalno, ali i ako bude carski, što mogu, bitno da s bebom sve bude OK.

Ali, imam 2 prijateljice koje su išle na dogovoreni (plaćeni) carski, jer su se previše bojale poroda.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 May 2012, 14:19

Morticia » wrote:
Ma ne brini, pa sve smo plakale.
Mislim, ja jesam, ne znam za druge. :o

Kod nas je on od početka izrazio želju da želi biti sa mnom, a i meni je tako odgovaralo.
Čak nisam bila ni svjesna koliko će mi to značiti, tek tamo sam skužila.

Ja sam došla plačući. Ono, za svaki slučaj.
-Boli vas?
-Ne još, buuuu, šmrc, ali sigurno bude, buuu, šmrc!

I ne samo da dobro dođu muževi na porodu nego i zanimljivo izgledaju onako zakrabuljeni. Pa dok ti razmišljaš bi li se sad trebali igrati doktora, beba već vani.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

29 May 2012, 14:23

Morticia » wrote:Auuuu, da ti znaš kako sam se ja na fhru jednom poklala oko te teme, tj. carskog "po narudžbi"... :facepalm: :zubo:
da otvorimo temu? :D
Sašenka wrote:...ali kad se mora, mora se. Ja se nadam da će sve biti OK i da ću moći roditi vaginalno, ali i ako bude carski, što mogu, bitno da s bebom sve bude OK.
naravno, upravo je tako kod nas i bilo
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

29 May 2012, 14:24

Margarita » wrote: Ja sam došla plačući. Ono, za svaki slučaj.
-Boli vas?
-Ne još, buuuu, šmrc, ali sigurno bude, buuu, šmrc!

I ne samo da dobro dođu muževi na porodu nego i zanimljivo izgledaju onako zakrabuljeni. Pa dok ti razmišljaš bi li se sad trebali igrati doktora, beba već vani.
:rofl:

Ja sam već vidjela MP-a tako zakrabuljenog, kad mi je došao u posjetu na intenzivnu nakon operacije ciste. Bilo mi je užasno muka jer sam loše podnijela anesteziju, bila sam sva nadrogirana i jedva sam govorila, ali ipak je prvo što sam rekla kad je ušao bilo - baš dobro izgledaš :D
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 14:27

baja » wrote: da otvorimo temu? :D

Klanje, klanje, klanje!!! :lux: :lux: :lux:

:giggle:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 May 2012, 14:31

Sašenka » wrote:
:rofl:

Ja sam već vidjela MP-a tako zakrabuljenog, kad mi je došao u posjetu na intenzivnu nakon operacije ciste. Bilo mi je užasno muka jer sam loše podnijela anesteziju, bila sam sva nadrogirana i jedva sam govorila, ali ipak je prvo što sam rekla kad je ušao bilo - baš dobro izgledaš :D
Možda bi ženama kirurga (koje su ih se nagledale u zelenim odijelcima ako ih, recimo, isprobavaju po doma) muževi na porod trebali doći odjeveni kao vatrogasci ili mornari ili tako nešto. Ili balerine.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

29 May 2012, 14:38

Margarita » wrote: Možda bi ženama kirurga (koje su ih se nagledale u zelenim odijelcima ako ih, recimo, isprobavaju po doma) muževi na porod trebali doći odjeveni kao vatrogasci ili mornari ili tako nešto. Ili balerine.
Super ideja :lux: :rofl:
Life is short. Smile while you still have teeth.
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

29 May 2012, 20:57

Sašenka, a i ostale curke - gdje ste isle na trudnički tečaj? MM bi isto iši samnom i ja bi to definitivno ali znaka sam pročitat da ima nekih tečajeva koji se na kraju uopče ne priznaju pa mužu u zadnji čas ne dozvole pristup. Ja bi da je on skroz samnom!! A ima i ta varijanta da muževe u glavnom ne puštaju u predradaonu nego tek kad te smjeste u box i kad je zadnja faza...a meni se nekako čini da bi mi najviše treba u tom vremenu kad "čekaš" da se otvoriš kolko treba i da ti krenu ti trudovi za izgon. Kad dodješ vec do te faze onda nema više puno filozofije..bar si ja tako razmišljam..nekako mi je više bitno da ima netko "moj" bit samnom u fazi čekanja, kad bi najviše mogla urokat se nepotrebnim strahom i promišljajima kako ću ja.. ma zapravo, najbolje bi mi bilo kad bi mogla što dulje doma ostat i doc u bolnicu više pred kraj..ufff...ma samo da sve prode i da bude sve ok s bebačicom..
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

29 May 2012, 22:32

Imaš tečajeve u domovima zdravlja i tečajeve u bolnicama. Koliko znam, ovi u domovima zdravlja su besplatni, ali i kraće traju nego u bolnicama gdje se (ponegdje) plaćaju, u Vinogradskoj se mislim plaća 300 kn, a u Petrovoj 400.

Koliko sam čula, sve bolnice priznaju bilo koji tečaj, jedino Petrova zeza i traži baš svoj, iako zapravo moraju priznati bilo koji.

Mi smo ipak odlučili ići u Petrovu jer traje 7 dana i drže ga njihove babice i doktori.

A ovo hoće li muža pustiti u predrađaonu ili box, ovisi na kog naletiš, kako gdje.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 23:00

Ne moze partner biti u predradjaoni jer tamo nisi sama, tj. ima vise zena. :ne zna:

Mi nismo isli na tecaj i nitko za to u rodilistu nije ni pitao. :confused:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 May 2012, 11:42

Morticia » wrote:Ne moze partner biti u predradjaoni jer tamo nisi sama, tj. ima vise zena. :ne zna:

Mi nismo isli na tecaj i nitko za to u rodilistu nije ni pitao. :confused:
Niste išli na tečaj?! :eek: Ja bih išao na tečaj. Upoznaš nove ljude, koji su statistički vjerojatno taman toliko glupi da imaš novog materijala za ogovaranje i mentalnu potvrdu da si iznad tih sitnih duša, a sigurno se i nauči koja zgodna informacija. Zašto niste išli na tečaj? To je malo neodgovorno.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 12:07

:confused:

Ne razumijem, što je neodgovorno? I zašto? :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 May 2012, 12:22

Morticia » wrote::confused:

Ne razumijem, što je neodgovorno? I zašto? :rofl:
Pa ne ići na tečaj. Da ti kažu kako je najbolje puhati i tiskati i kada se treba na carski i tako to.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 May 2012, 12:26

O Boze :rofl:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 12:27

:rofl: :rofl: :rofl:

Ja sam cijelu trudnoću išla na trudnički pilates tako da sam znala sve tehnike disanja.

Al' da ti odmah nešto kažem, i nadam se da se nitko neće uvrijediti, potpuno razumijem da trudnice žele saznati što je više moguće- ti tečajevi su jedno veliko SRANJE. :zubo:
Nitko tebe ne može pripremiti na porod niti ti ta njihova teorija išta znači kad sve krene. :zubo:
To si žene umišljaju kako će one ovo ili ono.
Ali porod vode babice i doktori i to je AMEN, ti si tamo, moliš Boga da prođe, pušeš i dišeš kako ti oni kažu i kako najbolje znaš i umiješ.
Kad krene porod dijete ide van, bila ti na tečaju ili ne bila. :rofl:
Najveća usluga koju si možeš učiniti jest ne histerizirati i štediti snagu, a tome te tečaj ne nauči, ako si luda u mozak nema ti spasa. :o

A o tome kad se treba na carski također odlučuju liječnici.
Inače bi svaka trudnica u trenutku kad krenu oni "pravi" trudovi trčala na carski. :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 May 2012, 12:50

Naravno da liječnici određuju carski, i naravno da je tečaj banana, kao i većina drugih tečajeva, uostalom. Ali opet imaš više informacija nego bez njega, što ne može škoditi. A još je i džabe.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 12:52

Ma kakvih informacija, to te ja pitam? :rofl: :rofl:

Pokazuju ti gdje je rađaona. :facepalm:
Onako, puno me briga gdje je rađaona, pa neću sama tražit rađaonu u trudovima. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 May 2012, 13:01

Morticia » wrote:Ma kakvih informacija, to te ja pitam? :rofl: :rofl:

Pokazuju ti gdje je rađaona. :facepalm:
Onako, puno me briga gdje je rađaona, pa neću sama tražit rađaonu u trudovima. :zubo:
Tuko, to ti je da imaš u glavi sliku "tu sam već bila" kada ulaziš u rađaonicu, jer time se smiruje žena koja je ionako većinom unezvjerena preko mjere. Vjerojatno upoznaš koju sestru ili doktora isto. Da se mene pita, fino bi svi išli i na pljugicu i na kavicu, i rakijicu dabome, ipak će ti oni pomoći dobiti tvoje najveće blago. Bilo bi lijepo da odete skupa i na izlet, ali to će možda pričekati neka sretnija vremena za koje stoljeće.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 13:10

:rofl:
Ne upoznaš nikoga. :zubo:

A to- tu sam već bila nekako sumnjam da puno pomaže. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 May 2012, 13:11

vrrrlet » wrote:
Tuko, to ti je da imaš u glavi sliku "tu sam već bila" kada ulaziš u rađaonicu, jer time se smiruje žena koja je ionako većinom unezvjerena preko mjere. Vjerojatno upoznaš koju sestru ili doktora isto. Da se mene pita, fino bi svi išli i na pljugicu i na kavicu, i rakijicu dabome, ipak će ti oni pomoći dobiti tvoje najveće blago. Bilo bi lijepo da odete skupa i na izlet, ali to će možda pričekati neka sretnija vremena za koje stoljeće.
Ništa od toga...bijah tamo, vidjeh to i zamalo nokautirah tipa koji se tamo prešatavao od boksa do boksa , odmaknuo zavjesu, tutnuo svoju glavurdu i govorio - ajmo! tiskaj! tiskaj! tako! ajmo!...kada je treći put ušao moja me draga tako stiskala za ruku da sam bio spriječen začepiti mu labrnju jednim odmjerenim direktom. Kasnije sam ga tražio, ali nije bio u smjeni....Svejedno sam tog idiota počastio kamenim kolačičićima i nadam se da je dobio dobru sraćku i da mu je netko vikao Tiskaj!Tiskaj! ajmoooo!....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 13:13

Ma vrrrlet kao i većina ljudi koji to nisu prošli ima pomalo iskrivljenu sliku svega. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 May 2012, 13:16

A sta joj je karambole trebao govoriti? Stisni onu stvar i ne pustaj van. :zubo:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 May 2012, 13:17

:tuzni: Zar su u ovoj zemlji i trudnički tečajevi kurac?

Ne znam, ja sam mislio kako sam na vozačkom naučio par stvari koje su bile korisne, pa sam naivno vjerovao da je tako i na trudničkom tečaju.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply