Svijet oko nas i emocionalne reakcije

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

04 Mar 2012, 07:57

JPK » wrote:Ja sam u Belgiji svaki drugi mjesec u prosjeku, hrpa suradnika su mi Belgijanci, nikad nisam vidio da se netko ljubi. Možda to rade oni iz frankofonog dijela, oni su drukčiji.
Da. Frankofoni dio. Bruxelles je grad po kojem sam se najvise motao, a tamo se ljubakaju oni domaci toliko da idu fino na zivce. Flamanci su ipak germanski nasad i manje je tih bezveznih ispada prisnosti.


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

04 Mar 2012, 18:03

karambol » wrote:
toliko da idu fino na zivce...
Aha! :cerek: Ovo bi moglo biti na tragu onoga o cemu pricam. A, kad ti 'idu na zivce' kako reagiras?
Ljutnjom? Mrstenjem? Negodovanjem? Slozis neku prezirivu facu?

I jesi li primjetio da ljubakanje ide i drugima na zivce i kako oni reagiraju? Jednako kao ti ili drugacije?
Zatomljavaju 'idenje na zivce' ili ga ipak na neki nacin pokazu?

:)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

04 Mar 2012, 19:35

Pa ne znam jel bas zgodno da im pokazem da mi njihova kultura jer takvo ponasanje je dio te njihove kulture, ide na zivce. :ne zna: Okrenem u sebi ocima.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Mar 2012, 12:00

Francuzi se ljube tri puta , barem ovi koji su mene ljubili, i da, malo je to prećerano.
polupoznati te cmaču : iju:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

06 Mar 2012, 13:33

karambol » wrote:
Da. Frankofoni dio. Bruxelles je grad po kojem sam se najvise motao, a tamo se ljubakaju oni domaci toliko da idu fino na zivce. Flamanci su ipak germanski nasad i manje je tih bezveznih ispada prisnosti.
Stanovnici Bruxellesa su isto većinom flamanskog porijekla, francuski je samo preuzet dok je bio popularan.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2012, 13:42

JPK » wrote: Stanovnici Bruxellesa su isto većinom flamanskog porijekla, francuski je samo preuzet dok je bio popularan.
Je. Čista Flandrija, ali svi klepeću francuski, pa engleski, pa tek onda flamanski...Jedini dvojezičan, službeno, ali to ljubakanje mi je u početku bilo simpa, pa mi je išlo na žifce...Ipak ne toliko koliko nekim švabama koji su i peticiju protiv cmakanja pisali. Barem u radno vrijeme... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

06 Mar 2012, 14:56

Pješčana » wrote: Francuzi se ljube tri puta , barem ovi koji su mene ljubili, i da, malo je to prećerano.
polupoznati te cmaču : iju:

Srbi se ljube tri puta. Francuzi, Parizani, cetiri. Provjereno. :)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2012, 16:04

Aristocat » wrote:
Aha! :cerek: Ovo bi moglo biti na tragu onoga o cemu pricam. A, kad ti 'idu na zivce' kako reagiras?
Ljutnjom? Mrstenjem? Negodovanjem? Slozis neku prezirivu facu?

I jesi li primjetio da ljubakanje ide i drugima na zivce i kako oni reagiraju? Jednako kao ti ili drugacije?
Zatomljavaju 'idenje na zivce' ili ga ipak na neki nacin pokazu?

:)

Kad su me ispočetka navalili cmakati svi koje sam susretao pomislio sam da je to neka vrsta dobrodošlice strancu iz neobične zemlje ili čak izražavanje sućuti...No, brzo uočiš da je to nešto sasvim uobičajeno kao kad si mi ovdje govorimo bok,bok... Dođem li nadrkaren i oni me počnu cmakati...reakcija zavisi od toga tko me cmače. Priđe li mi kakav neobrijani mamlaz koji se nije tuširao nekoliko dana i još nosi plastičnu vestu, gore najlonsku sportsku jaknu i zašvicao se na biciklu dok je jurio na posao, s gnušanjem ga odgurnem i kažem mu na tečnom hrvatskom - idi u tri mačke piterine smradu smrdljivi i uputim mu pogled broj 26 (ubit ću te, majke mi)....
Većina stranaca kojima to nije udomaćen oblik običnog, svakodnevnog pozdrava nakon nekog vremena prevrće očima i pokušava izbjeći to koliko može. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

06 Mar 2012, 16:13

karambol » wrote:

Kad su me ispočetka navalili cmakati svi koje sam susretao pomislio sam da je to neka vrsta dobrodošlice strancu iz neobične zemlje ili čak izražavanje sućuti...No, brzo uočiš da je to nešto sasvim uobičajeno kao kad si mi ovdje govorimo bok,bok... Dođem li nadrkaren i oni me počnu cmakati...reakcija zavisi od toga tko me cmače. Priđe li mi kakav neobrijani mamlaz koji se nije tuširao nekoliko dana i još nosi plastičnu vestu, gore najlonsku sportsku jaknu i zašvicao se na biciklu dok je jurio na posao, s gnušanjem ga odgurnem i kažem mu na tečnom hrvatskom - idi u tri mačke piterine smradu smrdljivi i uputim mu pogled broj 26 (ubit ću te, majke mi)....
Većina stranaca kojima to nije udomaćen oblik običnog, svakodnevnog pozdrava nakon nekog vremena prevrće očima i pokušava izbjeći to koliko može. :D

:cerek:

Mozda je preopsirno pitanje ali zanima me ovaj dio o strancima. Sto mislis ili jesi li primjetio osim tebi kojim jos strancima ide tako nesto na zivce?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2012, 16:20

Aristocat » wrote:

:cerek:

Mozda je preopsirno pitanje ali zanima me ovaj dio o strancima. Sto mislis ili jesi li primjetio osim tebi kojim jos strancima ide tako nesto na zivce?

Najveći otpor su pružali Nijemci. Čak su i peticiju pisali s prijedlogom da se to zabrani, ukine, smanji jer da je nehigijenski i pretjerano prisno. Ne znam tko je to najležernije primio (Francuze ne brojim jer su, gotovo, isti), ali znam da smo se u birtijama uz pivo uvijek sprdali s tim cmakanjem...Vrlo šarolika ekipa, kakve i jesu, uglavnom, po Bruxellesu...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Mar 2012, 16:22

karambol » wrote:

Kad su me ispočetka navalili cmakati svi koje sam susretao pomislio sam da je to neka vrsta dobrodošlice strancu iz neobične zemlje ili čak izražavanje sućuti...No, brzo uočiš da je to nešto sasvim uobičajeno kao kad si mi ovdje govorimo bok,bok... Dođem li nadrkaren i oni me počnu cmakati...reakcija zavisi od toga tko me cmače. Priđe li mi kakav neobrijani mamlaz koji se nije tuširao nekoliko dana i još nosi plastičnu vestu, gore najlonsku sportsku jaknu i zašvicao se na biciklu dok je jurio na posao, s gnušanjem ga odgurnem i kažem mu na tečnom hrvatskom - idi u tri mačke piterine smradu smrdljivi i uputim mu pogled broj 26 (ubit ću te, majke mi)....
Većina stranaca kojima to nije udomaćen oblik običnog, svakodnevnog pozdrava nakon nekog vremena prevrće očima i pokušava izbjeći to koliko može. :D
Koje predrasude. :p
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2012, 16:30

ombia » wrote:
Koje predrasude. :p
Ja sam tamo došao raditi na par mjeseci i ostao skoro 5 godina. Ni oni nisu sa mnom htjeli zarakijat se k'o ljudi... :p
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Mar 2012, 16:33

karambol » wrote:
Ja sam tamo došao raditi na par mjeseci i ostao skoro 5 godina. Ni oni nisu sa mnom htjeli zarakijat se k'o ljudi... :p
Mislila sam na bicikliste u najlonu. :zubo:
A svak hoce zarakijat, jedino ko ce poslije platit. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2012, 16:35

ombia » wrote:
Mislila sam na bicikliste u najlonu. :zubo:
A svak hoce zarakijat, jedino ko ce poslije platit. :zubo:

Ah, dobro. Bio je samo jedan s neodrživim higijenskim navikama i neprihvatljivim modnim izričajem. Konkretno sam na njega mislio. :)
Rakija je uvijek bila zabadava, ali nisu je nikada naučili piti. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Mar 2012, 16:48

Kod mene cijela firma biciklira. Evo od proslog tjedna kad je zima malo stala. I mozemo se tusirati na poslu. No samo manji dio to radi. I opet nitko ne smrdi.
Al ak se netko danima ne tusira, taj ce smrditi vozio bicikl ili ne. Il ako nosi najlonsku odjecu. :o
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2012, 16:54

ombia » wrote:Kod mene cijela firma biciklira. Evo od proslog tjedna kad je zima malo stala. I mozemo se tusirati na poslu. No samo manji dio to radi. I opet nitko ne smrdi.
Al ak se netko danima ne tusira, taj ce smrditi vozio bicikl ili ne. Il ako nosi najlonsku odjecu. :o

Nisam mislio optužiti bicikliste da se ne peru, ali mi je taj konkretni lik, eto, smrdio i vozio bic svakodnevno u istoj odjeći, uglavnom. Mislim da je imao raspored tuširanja - zimi jednom u 2 tjedna, a ljeti jednom tjedno.
:)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
aryna
Posts: 269
Joined: 30 Jan 2012, 15:30

12 Mar 2012, 00:27

Aristocat » wrote:
Primjetila sam da ja (europljanka,balkanka, mediteranka) drugacije manifestiram odredjene emocionalne reakcije od anglosaksonaca. Ne kazem da isti podrazaj ne dozivljavamo jednako, ali, vidjela sam da nam reakcije na isti nisu jednake. Temeljim opservaciju na vecem broju primjeraka koje susrecem svakodnevno. :cerek:
ja emocionalne reakcije manifestiram sličnije anglosaksoncima, nego našijencima, tako da se ne osjećam tamo "drugačije", nego ovdje. :D
"Čim sam vidio tvoju facu, znao sam da si to ti" (?!?!)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Mar 2012, 10:38

Aristocat » wrote:

Srbi se ljube tri puta. Francuzi, Parizani, cetiri. Provjereno. :)
ok. ja sam u krivu. mene su Francuzi ljubili nevidljivo i neosjetljivo četvrti put. svi.
jer svih 61 milijun stanovnika ljubi jedino i samo 4 puta.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Mar 2012, 10:47

Nevezano sad za ovu Pješčaninu reakciju gore i Emericzyjevu prije koju minuticu tamo negdje, čuh od mnogih da smo svadljivi preko svake mjere. Jel' to istina?
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Mar 2012, 10:49

Nikolajevna » wrote:Nevezano sad za ovu Pješčaninu reakciju gore i Emeryzczsijevu prije koju minuticu tamo negdje, čuh od mnogih da smo svadljivi preko svake mjere. Jel' to istina?
Ja nisam svadljiva. :durica:
Samo se durim. :durica: :durica: :durica:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Mar 2012, 10:50

Durljiva, ha? :D


ps Daj popravi Emericzyjev nick u quotu, vidjeti će da sam ga krivo napisala pa će se naljutiti.
Last edited by Nikolajevna on 12 Mar 2012, 10:51, edited 1 time in total.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

12 Mar 2012, 10:50

Nikolajevna » wrote:Nevezano sad za ovu Pješčaninu reakciju gore i Emericzyjevu prije koju minuticu tamo negdje, čuh od mnogih da smo svadljivi preko svake mjere. Jel' to istina?
:rofl: :rofl:
Pa... Rekla bih da je istina.

Gdje mi spadamo po toj svadljivosti, gdje se na svijetu toliko svađaju? :o :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

12 Mar 2012, 10:50

Nikolajevna » wrote:Nevezano sad za ovu Pješčaninu reakciju gore i Emericzyjevu prije koju minuticu tamo negdje, čuh od mnogih da smo svadljivi preko svake mjere. Jel' to istina?
Je. Kad netko pickara na posti ili baci novac blagajnici da BACi evo ti na stoko gestom, 99% slucajeva je nase gore list. Obicno i opsuje nesto pri tom i izda se.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Mar 2012, 10:50

Nikolajevna » wrote:Durljiva, ha? :D
Vidi se iz aviona. :facepalm: :raspa:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Mar 2012, 11:26

Nikolajevna » wrote:Nevezano sad za ovu Pješčaninu reakciju gore i Emericzyjevu prije koju minuticu tamo negdje, čuh od mnogih da smo svadljivi preko svake mjere. Jel' to istina?
a kaj da joj napišem?
napišem da nisu svi isti, nije dobro. napišem da sam u krivu, jopet nije dobro.
jel do Sunčeve oluje, čega? :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply