Sretan vam Dan oslobođenja

Dobre želje i pozdravi
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Aug 2017, 02:29



User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Aug 2017, 08:53

Kad već puštamo hitove... :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

05 Aug 2017, 09:43

Čestitam i ja! :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Aug 2017, 10:21

Nisi li ti nekakav anarhist, kakvo klinčevo čestitanje? :p
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

05 Aug 2017, 10:44

A ti, kao, ne znaš koliko je sloboda slična anarhiji?!
:zubo:
Samo da se ne pobrka s divljinom... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Aug 2017, 16:57

Lepo je rekel Zagorec: "Bogek dragi, negbu rata, sam negnebu oslobodjenja". :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Aug 2017, 17:03

MmeTipfeler wrote:
05 Aug 2017, 16:57
Lepo je rekel Zagorec: "Bogek dragi, negbu rata, sam negnebu oslobodjenja". :D
A što reći...

Neko će potrošit miljarde na sranje a država u qurtzu.

Neka pjesme, neka ponosa...
Ali mračno je jebote
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Aug 2017, 17:22

Donna Sole wrote:
05 Aug 2017, 17:03
Ali mračno je jebote
Bome jest. :crying: A još ni posljednji nije izašao pa da ugasi svjetlo...
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

05 Aug 2017, 18:35

:ne zna:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Aug 2017, 19:00

Šabović Adis wrote:
05 Aug 2017, 18:35
:ne zna:
Referencija na rečenicu "Kad se u balkanskoj krčmi pogase svjetla, onda sijevaju noževi." To smo u zezanciji preokrenuli u "posljednji tko izlazi, neka za sobom ugasi svjetlo".

Taj posljednji, valjda je posljednji preživjeli. :misli:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

05 Aug 2017, 19:08

MmeTipfeler wrote:
05 Aug 2017, 19:00
Referencija na rečenicu "Kad se u balkanskoj krčmi pogase svjetla, onda sijevaju noževi." To smo u zezanciji preokrenuli u "posljednji tko izlazi, neka za sobom ugasi svjetlo".

Taj posljednji, valjda je posljednji preživjeli. :misli:
Pa to sam ja. :ne zna:

Samo, ja nikad neću napustiti tu krčmu - ja sam krčmar. Ja nemam đe, jbt! :rofl: :rofl:

:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Aug 2017, 19:46

Uuuuuh! Mlogo komplikovano! :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 Aug 2017, 00:25

Aha. :zubo:

Nego, šta kažeš: dal' da gasimo svjetlo il' neka nas još? Ja sam za neka nas još...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Aug 2017, 00:41

Za mene je peti kolovoza jedan od najznačajnijih datuma u mom životu.

Ne očekujem da to shvate ljudi kojima nisu četiri godine padale granate po ratištu i gradu gdje su živjeli, ali veličanstven je osjećan hodati slobodno bez straha da će te neki luđak raznijeti jer mu se digo fašistički kurčić.

Nisam ni ja zadovoljan ovim smećem od države, ali pokušajte shvatiti da nismo svi gledali rat na televizoru.

Hvala, zgroženi intelektualci.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Aug 2017, 07:48

judolino wrote:
06 Aug 2017, 00:41
Za mene je peti kolovoza jedan od najznačajnijih datuma u mom životu.

Ne očekujem da to shvate ljudi kojima nisu četiri godine padale granate po ratištu i gradu gdje su živjeli, ali veličanstven je osjećan hodati slobodno bez straha da će te neki luđak raznijeti jer mu se digo fašistički kurčić.

Nisam ni ja zadovoljan ovim smećem od države, ali pokušajte shvatiti da nismo svi gledali rat na televizoru.

Hvala, zgroženi intelektualci.
Slazem se :top:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Aug 2017, 09:13

miky0 wrote:
06 Aug 2017, 07:48
Slazem se :top:
Ja se ne slažem. Najprije zato što već godinama nemam televizor, a kao drugo, zato što se na svakoga od nas, na ovaj ili onaj način, dizao "fašistički kurčić". Na mene se, doduše, potezao hrvatski pištolj zato što sam se parkirala na mjesto koje je lik bio zapikirao s drugog kraja ulice.

I mislim da Dana oslobođenja plus nastavak uopće ne bi trebalo biti jer nije trebalo biti ni rata. No to je već druga priča. Mogli smo imati samo Independence Day, ali se najprije trebalo dogovoriti o datumu.

Meh...
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 Aug 2017, 13:02

MmeTipfeler wrote:
06 Aug 2017, 09:13
Ja se ne slažem. Najprije zato što već godinama nemam televizor, a kao drugo, zato što se na svakoga od nas, na ovaj ili onaj način, dizao "fašistički kurčić". Na mene se, doduše, potezao hrvatski pištolj zato što sam se parkirala na mjesto koje je lik bio zapikirao s drugog kraja ulice.

I mislim da Dana oslobođenja plus nastavak uopće ne bi trebalo biti jer nije trebalo biti ni rata. No to je već druga priča. Mogli smo imati samo Independence Day, ali se najprije trebalo dogovoriti o datumu.

Meh...
Al' mo'š valjda čestitat'?! Oslobođenje je ok. stvar, pa jel'? :ne zna:

Evo, ja podržavam oslobođenje u svim formama i vidovima, od bilo koga i bilo čega, i sam sam slobodan pa znam cijeniti kako svoju tako i slobodu drugih. I, još jednom čestitam Dan oslobođenja!
Jedino ne podržavam oslobađanje od slobode, ne znam zašto, garant je i tome kriv Tito... :rofl:

:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Aug 2017, 21:43

MmeTipfeler wrote:
06 Aug 2017, 09:13
Ja se ne slažem. Najprije zato što već godinama nemam televizor, a kao drugo, zato što se na svakoga od nas, na ovaj ili onaj način, dizao "fašistički kurčić". Na mene se, doduše, potezao hrvatski pištolj zato što sam se parkirala na mjesto koje je lik bio zapikirao s drugog kraja ulice.

I mislim da Dana oslobođenja plus nastavak uopće ne bi trebalo biti jer nije trebalo biti ni rata. No to je već druga priča. Mogli smo imati samo Independence Day, ali se najprije trebalo dogovoriti o datumu.

Meh...
To sto nemas tv i sto je drzava generalno u totalnom kurcu, pa ako cemo cjepidlacit da se to dokazuje pogledom na vatrogasce i njihovu infrastrukturu jeste istina koja s cinjenicom da smo s naseg teritorija ocistili teroriste koji nisu priznavali ustavnopravni poredak tada vec dobrano priznate drzave -nema nikakve veze.

To sto nemas tv zahvali glasacima na izborima :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Aug 2017, 22:18

Tako, reci ti njoj. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Aug 2017, 22:33

miky0 wrote:
07 Aug 2017, 21:43
To sto nemas tv i sto je drzava generalno u totalnom kurcu, pa ako cemo cjepidlacit da se to dokazuje pogledom na vatrogasce i njihovu infrastrukturu jeste istina koja s cinjenicom da smo s naseg teritorija ocistili teroriste koji nisu priznavali ustavnopravni poredak tada vec dobrano priznate drzave -nema nikakve veze.

To sto nemas tv zahvali glasacima na izborima :raspa:
Nemam TV zato što ga ne želim imati. Odrekla sam se televizije prije mali milijun godina. Kad dođem nekome u kuću i vidim da televizija non-stop zuji u pozadini, najprije mi padnu roletnice, a onda primijetim da se na ekranu zapravo vrte samo reklame.

U ratno doba, tu i tamo pogledala bih televizijske izvještaje - kod frendova, dakako. I užasavala se nad huškačkim izvještavanjem. Hrvatskim. Kako je izvještavanje izgledalo s one "druge" strane ne znam i ne zanima me. Nisam ništa bolja ni lošija zato što je onaj "drugi" bolji ili lošiji. Usporedbe su za krasan kiki.

Teroristi i dobrano priznata država? Tja, Jugoslavija je bila dobro priznata država pa su se hrvatski dragovoljci i trudbenici mogli smatrati teroristiam na njezinu teritoriju. Svaka priča ima dvije strane. To pokušavam reći.

Činjenica je da je Hrvatska lažirala referendum o odcjepljenju - proguglaj pa ćeš vidjeti pitanja koja su se nudila te na temelju toga dignula dreku kako joj ne daju da bude samostalna. Jugoslavija je s druge strane udarila svim raspoloživim sredstvima. No nije nas nitko napao - mi smo se presretno bacili u ratni sukob. Priželjkivali smo rat, srljali smo u nj. A sve se moglo riješiti i mirnim putem. Samo što to onda ne bi bilo zanimljivo...

Ne bi se imalo na čemu zarađivati.

I zbog toga se ja ljutim. Zato što sam ja, doduše, ne izložena granatama, nego tek prijetnjama - recimo to tako! - čučala u školskom podrumu s klincima i pokušavala im odvratiti pažnju od straha i preusmjeriti je na nešto drugo, a za to mi je vrijeme muž, fizički nesposoban da sam snađe, sjedio doma, na trećem katu zgrade u centru Zagreba. Nemojte me jebati s Danom oslobođenja. Za mene će svanuti Dan oslobođenja kad ove države nestane i zatre joj se svaki trag.

Osim jezičnog, dakako. :cerek:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Aug 2017, 23:54

MmeTipfeler wrote:
10 Aug 2017, 22:33
Nemam TV zato što ga ne želim imati. Odrekla sam se televizije prije mali milijun godina. Kad dođem nekome u kuću i vidim da televizija non-stop zuji u pozadini, najprije mi padnu roletnice, a onda primijetim da se na ekranu zapravo vrte samo reklame.

U ratno doba, tu i tamo pogledala bih televizijske izvještaje - kod frendova, dakako. I užasavala se nad huškačkim izvještavanjem. Hrvatskim. Kako je izvještavanje izgledalo s one "druge" strane ne znam i ne zanima me. Nisam ništa bolja ni lošija zato što je onaj "drugi" bolji ili lošiji. Usporedbe su za krasan kiki.

Teroristi i dobrano priznata država? Tja, Jugoslavija je bila dobro priznata država pa su se hrvatski dragovoljci i trudbenici mogli smatrati teroristiam na njezinu teritoriju. Svaka priča ima dvije strane. To pokušavam reći.

Činjenica je da je Hrvatska lažirala referendum o odcjepljenju - proguglaj pa ćeš vidjeti pitanja koja su se nudila te na temelju toga dignula dreku kako joj ne daju da bude samostalna. Jugoslavija je s druge strane udarila svim raspoloživim sredstvima. No nije nas nitko napao - mi smo se presretno bacili u ratni sukob. Priželjkivali smo rat, srljali smo u nj. A sve se moglo riješiti i mirnim putem. Samo što to onda ne bi bilo zanimljivo...

Ne bi se imalo na čemu zarađivati.

I zbog toga se ja ljutim. Zato što sam ja, doduše, ne izložena granatama, nego tek prijetnjama - recimo to tako! - čučala u školskom podrumu s klincima i pokušavala im odvratiti pažnju od straha i preusmjeriti je na nešto drugo, a za to mi je vrijeme muž, fizički nesposoban da sam snađe, sjedio doma, na trećem katu zgrade u centru Zagreba. Nemojte me jebati s Danom oslobođenja. Za mene će svanuti Dan oslobođenja kad ove države nestane i zatre joj se svaki trag.

Osim jezičnog, dakako. :cerek:
Ja te u potpunosti podrzavam da ovu slucajnu drzavu treba izgradit otpocetka, a sve postojece (od ustava) unistiti, no placanjem poreza se demantiras u postupcima ;)

Sve to ipak nema nikakve veze sa samim ratom. Ratna zbilja u kojoj smo fizicki odstranili teroriste je jedina pozitivna stavka slucajne drzave.

I da, osamostalili smo se po jugoustavu iz '74 ;)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Aug 2017, 06:45

miky0 wrote:
10 Aug 2017, 23:54
Ja te u potpunosti podrzavam da ovu slucajnu drzavu treba izgradit otpocetka, a sve postojece (od ustava) unistiti, no placanjem poreza se demantiras u postupcima ;)
A ovo bi značilo? Da porez treba ili ne treba plaćati?

Sve to ipak nema nikakve veze sa samim ratom. Ratna zbilja u kojoj smo fizicki odstranili teroriste je jedina pozitivna stavka slucajne drzave.
Moj se odgovor u prvom redu odnosio na primjedbu o gledanju rata na televiziji dok su drugima četiri godine bombe padale po glavi.

Za cijeloga rata govorilo se, a mislim da se i danas tako tumači, da smo se borili protiv neprijateljske vojske koja je napala suverenu Hrvatsku. Teroriste nitko nije spominjao.

I da, osamostalili smo se po jugoustavu iz '74 ;)
I ne samo mi. Svih šest država. Samo su se i tu našli pametnjakovići da malo mudruju.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Aug 2017, 14:18

MmeTipfeler wrote:
10 Aug 2017, 22:33
Nemam TV zato što ga ne želim imati. Odrekla sam se televizije prije mali milijun godina. Kad dođem nekome u kuću i vidim da televizija non-stop zuji u pozadini, najprije mi padnu roletnice, a onda primijetim da se na ekranu zapravo vrte samo reklame.

U ratno doba, tu i tamo pogledala bih televizijske izvještaje - kod frendova, dakako. I užasavala se nad huškačkim izvještavanjem. Hrvatskim. Kako je izvještavanje izgledalo s one "druge" strane ne znam i ne zanima me. Nisam ništa bolja ni lošija zato što je onaj "drugi" bolji ili lošiji. Usporedbe su za krasan kiki.

Teroristi i dobrano priznata država? Tja, Jugoslavija je bila dobro priznata država pa su se hrvatski dragovoljci i trudbenici mogli smatrati teroristiam na njezinu teritoriju. Svaka priča ima dvije strane. To pokušavam reći.

Činjenica je da je Hrvatska lažirala referendum o odcjepljenju - proguglaj pa ćeš vidjeti pitanja koja su se nudila te na temelju toga dignula dreku kako joj ne daju da bude samostalna. Jugoslavija je s druge strane udarila svim raspoloživim sredstvima. No nije nas nitko napao - mi smo se presretno bacili u ratni sukob. Priželjkivali smo rat, srljali smo u nj. A sve se moglo riješiti i mirnim putem. Samo što to onda ne bi bilo zanimljivo...

Ne bi se imalo na čemu zarađivati.

I zbog toga se ja ljutim. Zato što sam ja, doduše, ne izložena granatama, nego tek prijetnjama - recimo to tako! - čučala u školskom podrumu s klincima i pokušavala im odvratiti pažnju od straha i preusmjeriti je na nešto drugo, a za to mi je vrijeme muž, fizički nesposoban da sam snađe, sjedio doma, na trećem katu zgrade u centru Zagreba. Nemojte me jebati s Danom oslobođenja. Za mene će svanuti Dan oslobođenja kad ove države nestane i zatre joj se svaki trag.

Osim jezičnog, dakako. :cerek:
U kojem smislu "lažirala"? :o

miky0 wrote:
10 Aug 2017, 23:54


Ja te u potpunosti podrzavam da ovu slucajnu drzavu treba izgradit otpocetka, a sve postojece (od ustava) unistiti, no placanjem poreza se demantiras u postupcima ;)

Sve to ipak nema nikakve veze sa samim ratom. Ratna zbilja u kojoj smo fizicki odstranili teroriste je jedina pozitivna stavka slucajne drzave.

I da, osamostalili smo se po jugoustavu iz '74 ;)
Mi?! A nismo oni koji kome/čemu garantuju osamostaljenje?! I to još od '43.?! :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Aug 2017, 16:06

Šabović Adis wrote:
11 Aug 2017, 14:18
U kojem smislu "lažirala"? :o
U tom smislu da to uopće nije bio referendum o odcjepljenju, nego je takvim kasnije proglašen, uz bubnjeve i talambase.

Pitanja su glasila:
  1. Jeste li za to da Republika Hrvatska, kao suverena i samostalna država, koja jamči kulturnu autonomiju i sva građanska prava Srbima i pripadnicima drugih nacionalnosti u Hrvatskoj, može stupiti u savez suverenih država s drugim republikama (prema prijedlogu Republike Hrvatske i Republike Slovenije za rješenje državne krize SFRJ)?
  2. Jeste li za to da Republika Hrvatska ostane u Jugoslaviji kao jedinstvenoj saveznoj državi?
Većina se izjasnila za prvu mogućnost, no iz te formulacije nipošto ne proizlazi nikakvo razdruživanje i u njoj nema nikakva osnova za Rezoluciju od 21. veljače 1991. Međutim, tko je u tadašnjoj euforiji trijezno razmišljao?

Ris s Pantovčaka nipošto nije htio prihvatiti objašnjenja pravnih stručnjaka da SR Hrvatska već jest suverena država, kao i ostalih pet republika u bivšoj Jugoslaviji, te da je svoj suverenitet već odavno udružila sa suverenitetom ostalih pet suverenih država u zajednički jugoslavenski suverenitet. Pa se sada mirnim putem može i razvesti.

Istina je da je u Hrvatskoj godinama prije toga postojalo protusrpsko raspoloženje, tvrdilo se da Hrvatska radi, a novci idu u Beograd, baš kao što se danas tvrdi da svi rade, a novci idu u Zagreb. Eh... Ante Marković očito nije shvatio da ekonomija u Jugi zapravo nikoga ne zanima pa je u jednom trenutku naivno smanjio savezni porez na robe i usluge, a republikama prepustio da vlastiti porez određuju same, valjda računajući da će ostati isti pa će se ukupna cijena smanjiti. Na što su Slovenija i Hrvatska podigle republički porez točno za onoliko koliko se savezni porez smanjio. :cerek: Ima tu još priča, ali sve to sada više nije važno.

U sranju smo u kojem jesmo, a bojim se da nema šanse za skori izlazak iz ove situacije. Ne u tom smislu da bi se država morala brinuti za svoje građane dotacijama, nego živimo u zbrci - pravnoj i ekonomskoj, a u tome je teško plivati. No to je, kao što rekoh, već druga priča i nema veze s referendumom. Osim posljedične. :crying:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Aug 2017, 18:59

MmeTipfeler wrote:
11 Aug 2017, 16:06
U tom smislu da to uopće nije bio referendum o odcjepljenju, nego je takvim kasnije proglašen, uz bubnjeve i talambase.

Pitanja su glasila:
  1. Jeste li za to da Republika Hrvatska, kao suverena i samostalna država, koja jamči kulturnu autonomiju i sva građanska prava Srbima i pripadnicima drugih nacionalnosti u Hrvatskoj, može stupiti u savez suverenih država s drugim republikama (prema prijedlogu Republike Hrvatske i Republike Slovenije za rješenje državne krize SFRJ)?
  2. Jeste li za to da Republika Hrvatska ostane u Jugoslaviji kao jedinstvenoj saveznoj državi?
Većina se izjasnila za prvu mogućnost, no iz te formulacije nipošto ne proizlazi nikakvo razdruživanje i u njoj nema nikakva osnova za Rezoluciju od 21. veljače 1991. Međutim, tko je u tadašnjoj euforiji trijezno razmišljao?

Ris s Pantovčaka nipošto nije htio prihvatiti objašnjenja pravnih stručnjaka da SR Hrvatska već jest suverena država, kao i ostalih pet republika u bivšoj Jugoslaviji, te da je svoj suverenitet već odavno udružila sa suverenitetom ostalih pet suverenih država u zajednički jugoslavenski suverenitet. Pa se sada mirnim putem može i razvesti.

Istina je da je u Hrvatskoj godinama prije toga postojalo protusrpsko raspoloženje, tvrdilo se da Hrvatska radi, a novci idu u Beograd, baš kao što se danas tvrdi da svi rade, a novci idu u Zagreb. Eh... Ante Marković očito nije shvatio da ekonomija u Jugi zapravo nikoga ne zanima pa je u jednom trenutku naivno smanjio savezni porez na robe i usluge, a republikama prepustio da vlastiti porez određuju same, valjda računajući da će ostati isti pa će se ukupna cijena smanjiti. Na što su Slovenija i Hrvatska podigle republički porez točno za onoliko koliko se savezni porez smanjio. :cerek: Ima tu još priča, ali sve to sada više nije važno.

U sranju smo u kojem jesmo, a bojim se da nema šanse za skori izlazak iz ove situacije. Ne u tom smislu da bi se država morala brinuti za svoje građane dotacijama, nego živimo u zbrci - pravnoj i ekonomskoj, a u tome je teško plivati. No to je, kao što rekoh, već druga priča i nema veze s referendumom. Osim posljedične. :crying:
Aaaaaa...mo'š malo objasnit' otkad je Republika Hrvatska sačinjavala SFRJ tj. bila u SFRJ?
Mislim, znam da je proglašena neovisnost o SFRJ o kojoj, po meni makar, RH nikad nije bila niti će biti ovisna, tako da mi i ovo proglašenje neovisnosti sa sve otcjepljenjem djeluje ...ehm...manje nego racionalno. Uzmi u obzir i to da sam iz rajvoSa, te da pravo sporo kontam! :zubo:

Drugo, ne bi li bilo ispravnije reći da je i SRH jedan od nosilaca suvereniteta SFRJ, a ne da je suverena država (što nisu ni ostale republike), ono, đe pasoš, đe moneta, đe vojska itd...Samo da napomenem da, na primjer, Socijalistička Republika Srbija nije srpska nego jugoslovenska republika. Isto tako SRBiH nije bosanskohercegovačka republika nego, pogađaš, jugoslovenska. Suverenitet je jedan, nosilaca, eto, ima više. I oni ti, tako, pomalo federiraju dok nose suverenitet. Nisu neuviđavni jedan prema drugom nego baš suprotno. :D

Ovo je poenta:
Imaju li građani RH pravo da u svrhu rješavanja možebitne krize u kojoj su se zadesili, a radi se o bivšim građanima SRH (koji su to postali "preko noći", možda i nesvjesno...ili ne?), prestanu da budu građani RH, slično onome pravu temeljem kojeg su prestali biti građani SRH, te da se (ponovo?) počnu smatrati građanima SRH? I šire tj. više?! :zubo:

Ja bih vrištao: "Bješte kući, bojkotuj, ignooooor ejlijen orders...", al' ne smijem, nije legalno. :rofl:

:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply