Internetski botovi

Mreža svih mreža
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Jun 2021, 16:10

Unio sam maloprije bota koji, među inim, traži puknute linkove kao pomoć marketingašima u pripremanju kampanja. Na forumu je bezvrijedan, tu ih je zilijun i nema svrhe popravljati ono što Google i druge tražilice kažnjavaju lošijim renkingom. Nitko ne voli poveznice koje nikuda ne vode. Na ovakvim mjestima to se rješava tagovima nofollow, koji Googleu govore da su linkovi u tekstu beznačajni. Isto vrijedi za portale, pa ljudi koji ostavljaju linkove u komentarima neće profitirati od dobroga renkinga sajta na kojima stoje. Istodobno, tom sajtu renking neće pasti zato što posjetitelji objavljuju gluposti.


Potpisi su za budale.
User avatar
Zelena Vila
Posts: 153
Joined: 28 Jul 2012, 10:47

14 Jun 2021, 16:17

Stitch wrote:
13 Jun 2021, 19:58
Možemo i sad nešto napraviti, ali ne u tolikom opsegu kao ovdje. Vidjet ćemo što će Algebra reći na to. :D
Nećemo, jer ja to neću delat. Samo sam provjeravala jel ti hardver i dalje fercera prije nego što ti frknem klijente koji mi idu na živce. Ako ih želiš, ofkors. :zubeki:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Jun 2021, 16:29

Sve ovisi o tome što ti klijenti žele. U gužvi sam trenutačno, radim nešto zahtjevno i dugoročno. Iako, volim imati posla. Ovo je dosad bilo prilično iscrpljujuće pa postoji mogućnost da kažem kako mi je svega dosta. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

21 Sep 2021, 13:11

Prošle godine sam primio ovaj mail:
Dear Editor,

My name is Jen and I’m an Editor at Happy DIY Home. I was doing research on diatomaceous earth and just finished reading your wonderful piece: https://www.perforum.info/forum/index.php?topic=459.0

In that article, I noticed that you cited a solid resource that I’ve come across in the past: https://richsoil.com/diatomaceous-earth.jsp

We just published an updated, comprehensive guide on how to use diatomaceous earth for pest control on our sister site, How I Get Rid Of. It is completely free and you can find it here: https://howigetridof.com/diatomaceous-earth/

If you like the piece we’d be humbled if you cited us in your article. Of course, we will also share your article with our 100k newsletter subscribers and followers across our social platforms.

Either way, keep up the great work!

Warmly,
Jen
Uvjeren da se radi o čovjeku, odgovorio sam mu, napisao svoje uvjete, zatražio od njega neke stvari itd, na što on meni odgovara:
Thanks! Sounds good, please let me know when you have any of your articles updated to include the citation. Happy to mention any page you like as well.

Cheers
Jen
Ja opet odgovaram u stilu, dogovoreno, napravljeno... a on meni ovako:
Thank you very much. Looking forward to more collaborations in the future. Have a great day! Stay safe!

Cheers
Jen
Par mjeseci kasnije, stiže ovaj mail:
Dear Editor,

My name is Jen and I’m an Editor at Happy DIY Home. I was doing research on redbud trees and just finished reading your wonderful piece: https://www.perforum.info/forum/index.php?topic=751.0

In that article, I noticed that you cited a solid resource that I’ve come across in the past: https://pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinN ... canadensis

We just published an updated, comprehensive guide on how to grow and care for redbud trees. It is completely free and you can find it here: https://happydiyhome.com/redbud-tree/

If you like the piece we’d be humbled if you cited us in your article. Of course, we will also share your article with our 100k newsletter subscribers and followers across our social platforms.

Either way, keep up the great work!

Warmly,
Jen
Ne odgovaram, pa stiže ovaj:
Just wanted to see what you thought of the below. Hope you are well!
Nakon toga još par istih pokušaja na temu "bamboo vs hardwood", "how to kill mosquito larvae".

Budući da se radi o modusu koji se ponavlja više od godinu dana bez promjene jednog slova, i kako sam kontaktiran ja, admin posve nevažnog foruma koji nije izlistan ni u prvih 100 mjesta na temu spomenutih ključnih riječi, teško mi je povjerovati da je ova operacija djelo jednog čovjeka ili grupe ljudi. Ovo mora biti AI?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Sep 2021, 14:22

Pretpostavljam da je riječ o softveru koji šalje tipizirane, generičke mejlove korisnicima čije elektroničke adrese ima u bazi podataka. Prikupili su ih vjerojatno botovi koji surfaju stranicama, ali to ne mora značiti da svime upravlja umjetna inteligencija odnosno računalni sustav. Za tu vrstu aktivnosti dovoljan je programčić koji će u pravilnim intervalima slati personaliziranu poštu, od poruka koje navodiš do drugih stvari (memorandumi, posjetnice, reklamni letci, prospekti, katalozi, plakati...). Sve to spada u e-mail marketing, područje koje je dosta razvijeno i napredno. Kako korisnici otpočetka ratuju sa spambotovima, marketingaši su se morali prilagoditi i napraviti specijalne alate. Ima i besplatnih, dat ću ti ih ako želiš. Ne služim se njima, ali štošta sam s vremenom prikupio. Mogu se precizno konfigurirati pa primatelj dobije dojam da je promidžbena poruka baš njemu upućena. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

21 Sep 2021, 14:52

Neka, hvala :D Mislio sam, neka razina simulirane inteligencije postoji u onom dopisivanju, budući da ovisno o mom odgovoru slijedi "njegov" odgovor koji se dosta dobro nadovezuje na to što sam rekao. Ne znam, možda ovo i zabije zadnji čavao u lijes pisane komunikacije, machine learning je toliko napredan da već sada sumnjam u sve što je napisano. Postoje web stranice sa gomilom tutoriala koji, kada se pažljivo čitaju, nemaju baš nikakvog smisla. Očito automatski generirani tekstovi kojima živi ljudi sve teže mogu konkurirati. I to google vrlo visoko rangira, pa ako su prevarili google, kako neće mene.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Sep 2021, 15:19

Jednostavnije je to nego što misliš. Napišeš tri mejla koja slijede najobičniju if-then petlju prisutnu u svakom programskom jeziku; prvi je uvodni, s opisom sadržaja i ciljem marketinške kampanje. Drugi slijedi nakon odgovora, što znači da je sugovornik potaknut na akciju, a treći služi kao osigurač i podsjeća ga da nije reagirao na ponudu koju si poslao.

Takvo što imaju i CRM sustavi koji kupce upozoravaju na obaveze, čestitaju im rođendane i slično. Sve je automatizirano, na tebi je samo predvidjeti korake.
Potpisi su za budale.
Post Reply