Ažuriranje foruma

Važna i manje važna priopćenja
admin
Grand Master of the Jedi Order
Been thanked: 4 times
Post by admin »

Ažurirao sam ekstenziju za pretraživanje otvorenih tema na korisničkim profilima. Tu bi opciju phpBB trebao uvesti kao obaveznu (a ne samo pregled objavljenih postova). Statistiku pak koja se tiče najaktivnijeg podforuma smatram suvišnom - koga je uopće briga na kojem je dijelu korisnik najviše pisao?! :rolleyes:

Stitch
Stitch
Head Honcho
Has thanked: 43 times
Been thanked: 32 times
Post by Stitch »

Izašao je najnoviji predložak Milk, kojim se nitko ovdje ne služi. Tako mi barem govori sustav. Svejedno, logirat ću se sutra na Envato, najveću svjetsku virtualnu tržnicu, i preuzeti moderniziranu profi-temu. Zaboravih koliko sam je platio, mislim oko 25 dolara, što je razmjerno jeftino, pogotovo što je redovito ažuriraju. Kad kupite predložak za WordPress, koštat će vas šezdesetak dolara, a pravo na apdejt ne traje dulje od šest mjeseci. Čim istekne, možete se slikati, opet morate platiti. Tu je phpBB daleko korektniji i fleksibilniji - Milk sam uzeo 2017., a softver se besplatno mijenja sa svakim novim phpBB-om.
Potpisi su za budale.
admin
Post by admin »

Instalirao sam najnoviju inačicu ekstenzije koja razvrstava korisnike prema raznim kriterijima, ovisno o tome što unesem (rođendani, opomene, broj postova, forumski staž i slično). Automatski sam zavirio u statistiku. Imamo 568 trkeljaša koji su napisali manje od tri posta, a najčešće ih uopće nemaju. Dođu, registriraju se - i šute. Kako takve motivirati da sudjeluju? :misli:
Stitch
drug mile
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Post by drug mile »

admin wrote:
20 May 2021, 11:22
Kako takve motivirati da sudjeluju? :misli:
Iz mog iskustva, jedino glupostima. Postavljati bemislena pitanja poput "treba li ukinuti tv pretplatu" ili "bi li pristali preseliti se na Mars", i da je gomila takvih idiotarija vidljiva svakome tko upadne na forum. Ništa informativno, korisno, pametno, jer se ljudi ušute pored pametnih postova.
Stitch
Head Honcho
Post by Stitch »

drug mile wrote:
21 May 2021, 21:38
Ništa informativno, korisno, pametno, jer se ljudi ušute pored pametnih postova.
Druže Mile, pa ti si cinik. :D

Ali da, pisao sam svojedobno o sudjelovanju u forumskim raspravama, poznat mi je taj fenomen. No ovdje je riječ o letargiji uzrokovanoj drugim razlozima. Trkeljanje je prošlo kroz nekoliko faza; bilo je pobunjeničko uporište, bilo je mjesto za male noćne razgovore, bilo je poprište trolanja i zajebancije, bilo je predmet reorganizacije i restauracije ozbiljnosti... No nikad nije bilo veliko, tu je uvijek pisao razmjerno uzak krug ljudi koji su se međusobno poznavali. Nije bio zatvoren, namjernici su dobrodošli bili, ali djelovao je tako. Mi smo uživali u ćaskanju i diskutiranju, a oni su... gledali. Bili su postranici iako mi starosjedioci nismo željeli da to budu.

Takav je moj dojam, možda griješim. Svi su mali forumi slični. :ne zna:
Potpisi su za budale.
admin
Post by admin »

Bude li server malo sporije radio, ja sam kriv. Ažuriram WordPress i Joomlu. :)
Stitch
Stitch
Head Honcho
Post by Stitch »

admin wrote:
01 Sep 2021, 21:51
Brojidba za kolovoz: ukupno 3339 jedinstvenih posjetitelja, više nego u srpnju. Možda zbog neugodnih vrućina, tko će ga znati. :D

Inače, već dugo nisam ažurirao ekstenzije, što me navodi na pomisao da developeri ne mare za inačicu 3.2.11. Dosad sam imao posla, svi važniji plugini redovito su bili poboljšavani, pogotovo profesionalni. A posljednjih mjeseci ništa. :o
Od svibnja nije bilo nikakvih programerskih aktivnosti. Editor se mijenjao češće od ostalih dodataka, ali phpBB praktički ništa osim toga nije dirao. Čak ni predloške, prijevode, BB kodove... Osjećaj me nije prevario - ostavili su nas na cjedilu. :rolleyes:
Potpisi su za budale.