..charlie hebdo..

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Jan 2015, 12:22

karambol » wrote:

O da, imam pravo. Miješaš, ne kruške i jabuke, već grašak i lubenice.

Imam itekako pravo...
Pa vidim da si si uzeo pravo.
Samo to govori onda o tebi.

Ne smetaju nas ubojice nevine djece koji slobodno hodaju Zagrebom ali nas smetaju tamo neki ubojice u Francuskoj.

Lijepo, lijepo... za pohvalu...


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jan 2015, 12:23

MmeTipfeler » wrote:Da... Evropljani su odlazili u križarske pohode. Ili svete ratove. Više to ne rade. Prestali su još tamo negdje u srednjem vijeku. Republikanski princip možda nije najsretnije rješenje, ali je evolucijski napredniji od monarhije. Meni je, zapravo, više dosta jebene političke korektnosti. Više ni budali ne smiješ reći da je budala a da se odmah netko ne osjeti uvrijeđenim. :mad:



Pa to je potpuno isti mehanizam i način razmišljanja kao i napad na Charlie Hebdo. Ne razumije, međutim zašto ja - ne mi, jebe mi se za kolektivno mišljenje ako se ne slaže s mojim :cerek: - zašto ja ne smijem osuđivati takve postupke i takav način razmišljanja. Nego bismo valjda svi trebali govoriti "da, ali". Odnosno, kako je rekao Walinski na jendom crtežu: Monsieur, je suis pour la liberté de la presse, à condition que la presse n'en profite pas pour dire n'importe quoi! (Gospodine, ja jesam za slobodu tiska, pod uvjetom da tisak pazi što piše!)

Neću, odbijam živjeti pod teretom autocenzure.
Zapad nikad nije prestao s križarskim ratovima ni do dan danas samo se sad to zove drugačije. Ne ratuju u ime križa nego u ime hm..demokracije...
Mani to izgleda kao kurvanjem u borbu za nevinost..

borba za mir?? jel samo ja čujem oksimoron?


ko se god ne želi autocenzurirati ima pravo na to . i neka sam snosi posljedice za to. neka ne uvlači druge.


Kad malo bolje pogledam, ovaj je napad bio na konkretne osobe ..a mogli su avionom na ajfelov toranj ili stavit bombu pod Arc de Triomphe ili u neku školu nedobog...ne želim umanjiti čin, ni slučajno...ubojstvo je ubojstvo , loše je uvijek ( osim kad nije, jelte :o crni humor, sori)


Ni oni neboderi nisu pali jer su visoki nego jer su simbol moći ..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Jan 2015, 12:26

MmeTipfeler » wrote:Da... Evropljani su odlazili u križarske pohode. Ili svete ratove. Više to ne rade. Prestali su još tamo negdje u srednjem vijeku. Republikanski princip možda nije najsretnije rješenje, ali je evolucijski napredniji od monarhije. Meni je, zapravo, više dosta jebene političke korektnosti. Više ni budali ne smiješ reći da je budala a da se odmah netko ne osjeti uvrijeđenim. :mad:
Ko ne odlazi u križarske pohode? :rofl:

Pa sad se ide u križarske pohode više nego ikad.

Samo se ne zovu križarski pohodi nego širenje demokracije, zaštita ljudskih prava, osvajanje tržišta...


MmeTipfeler » wrote:

Pa to je potpuno isti mehanizam i način razmišljanja kao i napad na Charlie Hebdo. Ne razumije, međutim zašto ja - ne mi, jebe mi se za kolektivno mišljenje ako se ne slaže s mojim :cerek: - zašto ja ne smijem osuđivati takve postupke i takav način razmišljanja. Nego bismo valjda svi trebali govoriti "da, ali". Odnosno, kako je rekao Walinski na jendom crtežu: Monsieur, je suis pour la liberté de la presse, à condition que la presse n'en profite pas pour dire n'importe quoi! (Gospodine, ja jesam za slobodu tiska, pod uvjetom da tisak pazi što piše!)

Neću, odbijam živjeti pod teretom autocenzure.
Naravno da imaš pravo osuditi teroristički čin. Svaki je za osudu uostalom.

Problem je što su neki ovdje počeli cijelu jednu religiju i sve njene pripadnike nazivat zaostalima, primitivnima, opasnima...

Pa ko može bit primitivniji od nas... :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Jan 2015, 12:27

Evo, vidim da me chili preduhitrila... :S
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Jan 2015, 12:34

MmeTipfeler » wrote:Da... Evropljani su odlazili u križarske pohode. Ili svete ratove. Više to ne rade. Prestali su još tamo negdje u srednjem vijeku. Republikanski princip možda nije najsretnije rješenje, ali je evolucijski napredniji od monarhije. Meni je, zapravo, više dosta jebene političke korektnosti. Više ni budali ne smiješ reći da je budala a da se odmah netko ne osjeti uvrijeđenim. :mad:



Pa to je potpuno isti mehanizam i način razmišljanja kao i napad na Charlie Hebdo. Ne razumije, međutim zašto ja - ne mi, jebe mi se za kolektivno mišljenje ako se ne slaže s mojim :cerek: - zašto ja ne smijem osuđivati takve postupke i takav način razmišljanja. Nego bismo valjda svi trebali govoriti "da, ali". Odnosno, kako je rekao Walinski na jendom crtežu: Monsieur, je suis pour la liberté de la presse, à condition que la presse n'en profite pas pour dire n'importe quoi! (Gospodine, ja jesam za slobodu tiska, pod uvjetom da tisak pazi što piše!)

Neću, odbijam živjeti pod teretom autocenzure.
Smijes, koliko znam, to ti nitko ne brani :misli: Kao sto smatram da se ne smiju zatvarat oci pred terorom zapada nad istokom. A to u ovom topicu vidim jako puno.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 12:43

Chilimama » wrote:Kad su pobijeni novinari bila sam užasnuta terorističkim napadom. Nisam više.
Ohlađene glave vidim i pozadinu slike.
Crtanje karikatura od simbola nečije tuđe vjere ne smatram slobodom govora nego izrugivanje različitostima a to je rećemo u najmanju ruku nepristojno ( znam , smiješno zvuči nakon pokolja ali vidjet ćete zašto). Današnji mediji nisu samo doma na uvidu nego globalno i naravno da je uvredljivo da ti se neko ruga svetinji iz tuđeg svijeta kojeg smatraš uzrokom poništenja vrijednosti u kojima si odgajan.
nego sta je nego sloboda govora? mislim, sta je ruganje, izrugivanje, humor, satira, nego takav neki odnos ili opis razlicitosti, drugacijostosti i to u pogledu razmisljanja, ukazivanja na apsurde, donosenje drugog svjetla na neke pojave..

osim toga, ako se i ne radi o slobodi govora, neka se onda protiv te, takve neslobode govora onda i adekvatno reagira ako je netko tako uvrijedjen ili ako zeli svoj pristup pokazat i nek se onda i on posluzi takvom neslobodom govora, nek crta, nek prica viceve, ne mos atomsku bombu sad bacat na karikaturu..
Meni je jasno da se karikaturisti izražavaju karikaturama i da je to njihov govor kojim kritiziraju ljudsku glupost ali time nastaje i pad morala.
..ne razumijem, cime nastaje pad morala? kojeg, cijeg morala, sta? :kokice:

Uostalom, što jedan karikaturist ili njegovo mišljenje znači svijetu, kao on se ne slaže s glupošću ikakve religije...ko mu jebe mater...ako ju on nema, ne znači da nemaju drugi.
Ako se već ne slaže s religijom, neka koristi druge likove za sprdnju a ne simbole kojima su ljudima usađeni kao najveće vrijednosti.
pa sta ako je on nema, pa sta ako je neko drugi ima? napravio je tu neku karikaturu, izrazio se i ne mora se ona gledat, nigdje ne pise da je obavezno to gledat. nek cita i kupuje, ne znam, glas koncila ili glas muhameda, kako se vec zove.. tamo nema karikatura, nema viceva, tamo je sve ozbiljno ko smrt.

satira mozda i sluzi za to da se malo razmisli sto je to nama u sadjeno i kako. ako neko ne zeli o tome razmisljat, ako nekog vrijedja o tome razmisljat, to je vec neka druga stvar, u rasponu od psihologije do obrazovanja, s prolaznom tockom u demokraciji kojom se valjda zeli danas rec.. mije je demoratsko pravo bit glup i ne razmisljat i hocu da me kao takvog ravnopravno prihvatite. :D

Negdje je zakazala edukacija i obrazovanje.
e, to, t o..i ne negdje, posvuda, posvuda.. :D
Kako bi izgledalo da se tamo neki ured u sprda s Isusom? Papom?Naravno da bi se Vatikan digao na zadnje noge i da bi proradile razne sankcije i ujedinjeni narodi...Svelo bi se ne samo na širenje mržnje nego bi se kolektivno krivio sav nekršćanski svijet. U svrhu uguzivanja i samo uguzivanja, vatikanu bi se priklonila i engleska crkva a možebitno i ruska...i tako kreće...
pa sta cekaju s tom sprdnjom?
Sloboda govora i mišljenja bi trebala izražavati neslaganje s nemoralnošću politiziranja u religijama.
pa i t o, da.
I nisam sigurna da se ovo dogodilo zbog karikature. Uzrok je malo ozbiljniji a povod je karikatura , što bi se reklo kap...
naravno da nije. u vulgarnoj logici postoji nesto kao sto je uzrok i povod. a povod se uvijer neki nadje, izmisli.. neko opravdanje kao, nesto..
Ne mogu dopustiti vjerovati da je netko s lošim smislom za humor u ovom trenutku važniji od nevinih žrtava koje smo svi mi. Ako tako stvarno i je onda smo svi mi u zabludi da nas demokracija štiti. Zapravo nas ugrožava.
nakoga mislis kad kazes..s losim smislom za humor? na ovu dvojicu djihadista?
ne osjecam se ovdje zrtvom, ne zelim takvo mucenistvo sebi sad pridodavat.

ko je rekao da nas demokracija stiti? tj jest, stiti, ali od cega? ..ai onda i ugrozava nesto, ali sto? dajmo malo obrusimo misli prije nego sto se zaletimo mislit.. :D :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jan 2015, 12:56

sve sam objasnila, undo, u prethodnim postovima i ne kanim secirati svaku rečenicu


da, slažem se uglavnom sa svime što kažeš , a da naglasim i s onim da se i taj uvrijeđeni islamski svijet može baviti karikaturama kao odgovorom na izrugivanje i da bi to tada bila jednakost
ali, ne , ne može to tako jer se na njih šalju avioni, vojska i to ne kao odgovor nego kao izazov...


nemaju se oni čime šaliti, njima je šale pun kufer
da , na njih sam mislila da nemaju smisla za humor iako u biti ne mislim da su se oni sjetili ragirati
oni su obučavani, izvježbani i dobili su zadatak kojeg je netko drugi isplanirao
taj drugi je u Parizu, blizu mjesta događanja i vjerojatno ima uvid u sve i sva i njemu je pun kufer zapada

ma nisu oni sami na svijetu
postoji i mossad i cia i kgb i udba i svi su još jako aktivni i vrlo budni
što su ovi gori od nabrojenih
sve je to isti q samo drugo pakovanje


da još dodam objašnjenje je za pad morala

zapad je trul i amoralan
karikature su otvorene i drske, bez imalo poštovanja prema ikome i ičemu osim prema umjetnosti izražavanja

ok, nemam ništa protiv, ioanko je vrag odnio šalu i yebe svak svakog
samo se neke zovu kurve a druge su fenomeni :facepalm:
Last edited by Donna Sole on 10 Jan 2015, 13:00, edited 1 time in total.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jan 2015, 12:58

Bit cu kratka.

1. Dosezi zapadne civilizacije daleko su ispred istoka, sto god da se iza zapadnog brda valjalo. Ne razumijem kako to itko normalan moze negirati. I negira li to itko il sam ja zabrijala :misli:

2. Ex je sinoc opasno zabrijala :D I to po preko nekoliko tocaka.
Nije da joj to ne slici, al nije to ona. Bice da je jako uznemirena :ckzubo:

3. Ne znam tocno objasnit zake, al opasno mi idu na kurac ljudi koji u svakoj raspravi brane stavove time da im je pun kurac politicke korektnosti, pokusavajuci time umanjiti vjerodostojnost protivnickih stavova.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jan 2015, 13:18

Beau » wrote:Bit cu kratka. 1. 2. 3..

1. slažem se
2. :rofl: možda

ja volim kako ona piše :cerek:


3. ovo ne berem baš jerbo meni politička korektnost ide na kuki iz razloga što se iza nje kriju malignije pojave od nekorektnosti
inače, teško da bi ja nastojala umanjiti vjerodostojnost protivnika ...iako se ovdje čak ni ne držim protivna, niti vidim protivnost

pokušavam gledati i s druge strane ogledala
kurvanjski avatar, a
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 13:21

Beau » wrote:Bit cu kratka.

1. Dosezi zapadne civilizacije daleko su ispred istoka, sto god da se iza zapadnog brda valjalo. Ne razumijem kako to itko normalan moze negirati. I negira li to itko il sam ja zabrijala :misli:
khm, civilizacija.. dosezi, aj ok recimo, recimo da je civilizacija nesto ono turbo ovo ono :D, ali na sto tocno mislis pod istokom? :D :D


..
3. Ne znam tocno objasnit zake, al opasno mi idu na kurac ljudi koji u svakoj raspravi brane stavove time da im je pun kurac politicke korektnosti, pokusavajuci time umanjiti vjerodostojnost protivnickih stavova.
ima tu nesto, u tom inzistiranju na politickoj korektnosti. ne moze se ni to dogmatski primjenjivat. dosta je tu nekih finih nejasnoca, a i onako je to sve montirano na jos neke dugotrajnije nejasnoce.

onda cu i ja grubo i neotesano rec da je citava ta ideja te neke politicke korektnosti (nikako mi nije jasno zasto i kako samo politicke, nece valjda politika zamijenit psihologiju), citav taj neki kao humanizam ili pokusaj humanizma koji ima teorijske osnove u nekom, ne znam, spinozi mozda ili ko je sve te neke (a ipak, budimo iskreni, nakon neceg) tolerantnosti zagovarao, nekako je devalvirao ili nanovo devalvirao u taj neki gradjanski midl ov d roud.
mislim, ni ta nan toleranstnost nije bas jasna i koristimo je za nesto s pozitivnim namjerama, a ustvari sta to ima pozitivno u tolerantnosti? meni to vise djeluje kao neko potiskivanje, nego kao neki iskreni osjecaj, nastup, ponasanje. razmisljanje.. :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jan 2015, 13:25

..a unda » wrote:
khm, civilizacija.. dosezi, aj ok recimo, recimo da je civilizacija nesto ono turbo ovo ono :D, ali na sto tocno mislis pod istokom? :D :D


..


meni to vise djeluje kao neko potiskivanje, nego kao neki iskreni osjecaj, nastup, ponasanje. razmisljanje.. :D
eto. e. to.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jan 2015, 13:36

..a unda wrote:
khm, civilizacija.. dosezi, aj ok recimo, recimo da je civilizacija nesto ono turbo ovo ono :D, ali na sto tocno mislis pod istokom? :D :D


..


ima tu nesto, u tom inzistiranju na politickoj korektnosti. ne moze se ni to dogmatski primjenjivat. dosta je tu nekih finih nejasnoca, a i onako je to sve montirano na jos neke dugotrajnije nejasnoce.

onda cu i ja grubo i neotesano rec da je citava ta ideja te neke politicke korektnosti (nikako mi nije jasno zasto i kako samo politicke, nece valjda politika zamijenit psihologiju), citav taj neki kao humanizam ili pokusaj humanizma koji ima teorijske osnove u nekom, ne znam, spinozi mozda ili ko je sve te neke (a ipak, budimo iskreni, nakon neceg) tolerantnosti zagovarao, nekako je devalvirao ili nanovo devalvirao u taj neki gradjanski midl ov d roud.
mislim, ni ta nan toleranstnost nije bas jasna i koristimo je za nesto s pozitivnim namjerama, a ustvari sta to ima pozitivno u tolerantnosti? meni to vise djeluje kao neko potiskivanje, nego kao neki iskreni osjecaj, nastup, ponasanje. razmisljanje.. :D
Mislila sam na islam.

Pa slazem se glede p.korektnosti.
Jesu li tvoji i chilini stavovi rezultat politicke korektnosti? Ono, vecim dijelom? Neki ce rec da jesu. Tocnije, optuzit vas. I time ce htjet rec...sta tocno? Da lazete, da ste pickice, da nemare muda, sta?? Velim, taj mi je argument pucanj u prazno. Ne kuzim zasto ga se na forumu poteze.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jan 2015, 13:40

Chilimama wrote:

1. slažem se
2. :rofl: možda

ja volim kako ona piše :cerek:


3. ovo ne berem baš jerbo meni politička korektnost ide na kuki iz razloga što se iza nje kriju malignije pojave od nekorektnosti
inače, teško da bi ja nastojala umanjiti vjerodostojnost protivnika ...iako se ovdje čak ni ne držim protivna, niti vidim protivnost

pokušavam gledati i s druge strane ogledala
Nisam mislila na tebe. Ex i tipfeler su spocitavali politicku korektnost.
Imam osjecaj da se ne kuzimo o cemu pricam :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Jan 2015, 13:44

Beau » wrote: Nisam mislila na tebe. Ex i tipfeler su spocitavali politicku korektnost.
Imam osjecaj da se ne kuzimo o cemu pricam :misli:
Ni ja vise nikog nista nerazumin :giggle:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jan 2015, 13:47

:rofl:

Idem ja ca s ove teme, nista mi nije jasno. A i na preskokce sam citala :zubo:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

10 Jan 2015, 13:57

Ja si ne mogu izbacit iz glave sliku Ex kako leži i ima onolko predrasuda kolko treba. :zubo:


Iđen bižat. :zecoeek:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Jan 2015, 14:00

Zekoslawa » wrote:Ja si ne mogu izbacit iz glave sliku Ex kako leži i ima onolko predrasuda kolko treba. :zubo:


Iđen bižat. :zecoeek:
Ni tebi nije jasno? :cerek:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jan 2015, 14:06

Beau » wrote::rofl:

Idem ja ca s ove teme, nista mi nije jasno. A i na preskokce sam citala :zubo:
mensčini da su i one isto tako reagirale ko unda i ja i da ne jebu političku korektnost :misli:

kako god, zapadnjačka nas je kultura uvukla u neki licemjeran svijet

ma odo i ja

:giggle:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Jan 2015, 14:10

Chilimama wrote:
mensčini da su i one isto tako reagirale ko unda i ja i da ne jebu političku korektnost :misli:

kako god, zapadnjačka nas je kultura uvukla u neki licemjeran svijet

ma odo i ja

:giggle:
:mama:

Ne jebu one, nego misle da ju vi jebete :zubo:

Zapravo, ne tipfelerka, nego eks. Tipfeler je to samo ovako uzgred rekla.

Eksaco, nemoj me tuc :trk:
Sad stvarno odoh :W :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

10 Jan 2015, 14:38

Eks » wrote: Ne znam, jesu u istoj rečenici rekli da nije u redu ni crtati? Jer, to je rekao muftija u Srbiji, netko linkao na fhr.
Vođe moraju osuditi, to je njihov posao, predsjednici i ti ljudi, mene brine ova podivljala masa preko granice koja slavi napade.
Ustvari, nisu crtanje ni spominjali. :zubo:

A glede ovog momka kojeg spominješ, nije sad valjda da jean muftija čini proljeće, makar ono bilo islamsko. Il tako nekako.
Silajn » wrote:Samo bih odgovorila na ovo pitanje:

Otkud zapadu pravo dirati se u vrijednosti i tradiciju nekih drugih?

Da skroz pojednostavim Bobbia, jedan od temeljnih stavova ljevice je da nas s drugima više povezuje nego što nas od njih razdvaja. Iz te pozicije, što je taj "Zapad" i tko su ti "drugi"? Koje su to "zapadnjačke" vrijednosti? Postoje univerzalne vrijednosti i te su vrijednosti iznad konstruiranih kroz vjeru ili ideologiju. Ne zanima me = nemam NIKAKVO poštovanje prema "svetinjama" bilo koje religije, ni one iz svojeg kulturnog kruga, niti one izvan njega, ako to poštovanje znači da moram gaziti po univerzalnom sustavu vrijednosti.
Zapad nije promatrač "vrijednosti i tradicije nekih drugih". Zapad je dio ukupnog sustava vrijednosti i tradicije na planeti i naročito zadnjih pedeset godina ničim nije izdvojen iz globalnih tokova, dapače. Današnjem Zapadu odgovara sukob, jer profitu odgovara sukob, ako već nema dovoljno prirodnih katastrofa. Zapad barem podjednako proizvodi terorizam koliko i islamističke države, samo to radi drugim alatima, jer se kroz povijest domogao drugih alata, i na uštrb Istoka.
Prema tome, itekako je svakom slobodnomislećem pojedincu OBAVEZA dirati se u vrijednosti i tradicije i nekih drugih, jer se te vrijednosti i tradicije potpuno tiču i nas.
Glede prvog bolda...malo je tih zajedničkih. Ono, fakat malo. Skoro pa jih i nema...
recmo, sloboda medija...ni mi sami je baš ne forsiramo previše, a u zadnje vrijeme svi nešto vole gasit internet, što svojima, što tuđima
ljudski život ću objasnit malo poslije
privatno vlasništvo...Zapad ga doživljava ko nedodirljivu stvar, Cigani uopće ne razimiju taj koncepat, muslimani su tu negdje na po puta od jednih i drugih
sloboda kretanja...aj, tu je Zapad neki urac i napravijo...osim ako nisi musliman u SAD-u
...da ne davim sad po svim točkama Opće deklaracije, oćem reć da em što je volimo zaobić kad nam se to učini zgodno, em nisu svi za nju.

Glede drugog bolda...nezgodno zvuči...jer upravo po takoj paradigmi desijo se napad na novinare. Zajebato je to napisat i zaboravit pritom da se govori iz pozicije u kojoj su postavke podešene na Ženevske konvencije i UN-ove deklaracije.
Vrijednosti i tradicije tih nekih drugih nisu iste kao i Zapadne. Zapad misli, il se bar voli uvjeravat da misli, kako život nema cijenu. U islamu ima. Mislim, ono, čak i u zakonu ima. Morebitno i zato što malo više vjeruju da se svašta nešto s tobom desi nakon smrti. Također, u takvim postavkama, nije kažnjivo, a ni sablažnjivo, uzimat zakon u svoje ruke. U Zapadnim postavkama, jest.
Oću reć da nekom smrt karikaturiste jest odgovarajuća kazna za karikaturu po skroz istoj paradigmi po kojoj Zapadu nije.

Beau » wrote:Bit cu kratka.

1. Dosezi zapadne civilizacije daleko su ispred istoka, sto god da se iza zapadnog brda valjalo. Ne razumijem kako to itko normalan moze negirati. I negira li to itko il sam ja zabrijala :misli:
Ajebgasad. :zubo: Doseg se mora promatrat unutar vremena danog za razvoj, bar mi se tako čini. A onda još valja i izdvojit se u neku izvanzemaljsku sferu i definirat doseg neovisno o svojim uvjerenjima i okolini u kojoj se odraslo. Jebga, teško je to. :zubo: (A onda tu je i problem što vaik postoji mogućnost da ne želimo tuđe...jer nije naše. Ono, iz inata.)
Kad su prije parsto godina islamski dosezi bili daleko ispred, nije baš Europa trčala posvojiti jih. Il, prije toga, kineske il čije-već-sve-ne te dosege. Vrag bi ga znao zašto nije trčala. Biće je i onda bila stara. Il je možda mislila da kanalizacije, matematike i pisanje nisu doseg, jer jih je već uspješno sama, s vlastitim grčko-rimskim tekovimama, isprobala i odlučla zatrt.

Inače, mislim da ne negira niko te Zapadove dosege. Bar niko ovdje. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Jan 2015, 15:19

Euklid » wrote: Pa vidim da si si uzeo pravo.
Samo to govori onda o tebi.

Ne smetaju nas ubojice nevine djece koji slobodno hodaju Zagrebom ali nas smetaju tamo neki ubojice u Francuskoj.

Lijepo, lijepo... za pohvalu...
Naravno da imam pravo i da ću ga uzeti. I molim lijepo, o Sveti Euklide, svjetlo savršenstva, reci gdje sam to ja rekao da me neke ubojice smetaju ili ne smetaju? :misli:

Ili ćemo to okrenuti tako da se razumije samo po sebi kako je prorok davno prije govorio? :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Jan 2015, 15:23

karambol » wrote:
Naravno da imam pravo i da ću ga uzeti. I molim lijepo, o Sveti Euklide, svjetlo savršenstva, reci gdje sam to ja rekao me neke ubojice smetaju ili ne smetaju? :misli:

Ili ćemo to okrenuti tako da se razumije samo po sebi kako je prorok davno prije govorio? :cerek:
Pošto ne prestaješ naskakivat na moje postove po svim mogućim temama - pridružuješ se eksači na ignore listi :raspa:

Štab' se ja sekiro bez veze kad ne moram... :D
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Jan 2015, 15:24

Oh...žrtva... :rofl:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Jan 2015, 15:26

kurčina :gaah:

daj si skini admin ovlasti :moli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Jan 2015, 15:27

Euklid » wrote:kurčina :gaah:

daj si skini admin ovlasti :moli:
Aj ne rise neg dođi na pifo. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply