Alternativno liječenje

Znanost kakvu u potaji priželjkujete
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

14 Jul 2021, 14:50

Ljudi, buraz mi ima problema sa zdravljem.
E sad, iber ove normalne medicine, ima li tko nekog za alternativu preporučit?

Bolest je malo ozbiljnija, pa se traži neko bolji.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Jul 2021, 00:44

Wikiceha wrote:
14 Jul 2021, 14:50
Bolest je malo ozbiljnija, pa se traži neko bolji.
Koja bolest?

Moj je u ožujku karcinom operirao, nešto manje od tri godine nakon mene. Rekoh mu da se drži klasične medicine. Oni koji traže alternativce umiru, pogotovo ako ih smatraju zamjenom za terapiju. Kombinacija već prolazi. Zdrava prehrana, jačanje imuniteta biljnim pripravcima, ublaživanje tegoba... - tu ti alternativa može pomoći, ali moraš prosijati sve što čuješ i pročitaš. Varalice vole bolesnike, oni su im laka meta.
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

15 Jul 2021, 18:55

Poanta bi i bila u kombinaciji.
Ako ništa drugo da pomogne u ublažavanju simptoma.
Brat ima ulcerativni kolitis koji je izazvao osteoporozni artritis i koji ima potencijala da se prelije na još neke stvari.
Zasada želudac i zglobovi :/
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Jul 2021, 19:46

Nemam s tim iskustva, nažalost. Reumatoidni artritis, koji je djelomično sličan, prijateljica je ublažila akupunkturom. Veli da nakon tretmana nije imala toliko intenzivne napadaje, a znala je danima s visokom temperaturom ležati u krevetu, potpuno nesposobna za funkcioniranje. Vjerojatno je tu i akutna reumatska groznica igrala neku ulogu, a ne samo klasična slabost i upala zglobova. Nabavljala je i konopljino ulje, koje je smanjivalo bol.

Više ti ne mogu reći. Ne znam ni kako je došla do toga Kineza. Mogu pitati ako su još u kontaktu. No zadovoljna je terapijom.
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

17 Jul 2021, 13:41

Tnx.
Ako saznaš kaj, javi....
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Jul 2021, 18:48

Ovako, rekla mi je tri stvari.

Prvo, za akupunkturu:
dr. Krunoslav Reljanović
01 4814 690
Kaptol 10.

U njegovu je ordinaciju najčešće išla, a bez obzira na to jesu li tamo strani ili domaći suradnici, svi su kvalitetni zato što tomu pristupaju znanstveno i stručno. Krovna je organizacija Hrvatski liječnički zbor.

Drugo, iznimno je bitno vježbanje. Svakodnevno. Makar hodanje, bicikl, bilo što, samo da se mišići i zglobovi stalno gibaju.

I treće, na Rebru radi dr. Miroslav Mayer, reumatolog koji ima mnogo iskustva sa slabo pokretnim pacijentima. Ne znam kakvo je sada stanje, ali vjerojatno može pomoći.

Od dodatnih stvari koje su njoj olakšavale tegobe, istaknula je kurkumu - općenito vegansku ili vegetarijansku prehranu. To je s vremenom potpuno promijenila jer je vidjela da joj koristi. Ima biljaka koje djeluju protuupalno, umirujuće, analgetički, antioksidativno... O svemu postoji strana literatura pa neka potraži.
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

17 Jul 2021, 23:56

Budem mu rekao, puno hvala :Pivo:

Zeznuta stvar je što je on zadnji puta kada je vježbao noge radi ozljede koljena istegnuo preponu.
Onako, ima feeling kao da je napravljen od stakla, svaki pokret ga boli i strah ga je da mu se još nešto ne dogodi....

Kurkuma je dobra stvar, to bi mogao odmah početi primjenjivati, jede i onaj jogurt napravljen od domaćih gljivica.
Doktore će isto pogledati.

Još jednom tnx
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Jul 2021, 10:36

Meni kurkuma smeta ako pretjeram s količinom, ali jedem je i ja. Stavim malo u juhu, varivo, jogurt ili kiselo vrhnje, otprilike četvrtinu ili pola žličice. Ako dodam više, odmah mi reagira žuč. Imam kamenčiće i pijesak u žučnoj vrećici pa moram biti oprezan. Kurkuma ih otapa, što načelno nije loše, ali pijesak u žučovodu predstavlja za život opasno stanje. Ni u kom slučaju ne smije ostati tamo, to je razlog za hitnu operaciju.

Treba znači začiniti jelo, a ne daviti se u njoj. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

18 Jul 2021, 18:42

Budem mu rekao :D
Ja sam obično znao otopiti prvo u žlici maslinovog ulja, a onda napuniti ostatak šalice jogurtom.
Dobro je i s đumbirom bilo, zdravo...
Umjereno :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Jul 2021, 19:11

Kurkuma i đumbir, uz još mnogo začina (korijandar, kim, čili-papričice itd.), sastavni su dio curryja. Može kao dopunu i indijske recepte potražiti, to je kuhinja karakteristična po kurkumi. No hrana ne smije biti prezačinjena. Treba izbaciti i masna, pržena i pohana jela, a ubaciti riječnu i bijelu ribu (najbolje pripremljenu na žaru) te oguljeno i kuhano voće (kompoti), kašice od voća i svježe iscijeđene sokove da olakša probavu. Prehrana je kod kolitisa bitna, ali nema univerzalne dijete. Netko će podnijeti mladi grašak, grah i mahune, a nekome će to biti preteško.
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

19 Jul 2021, 14:07

Da, svodi se na gomilu malih stvari na koje se treba paziti.
Brata mi lagano lovi i depresija, previše loših stvari se dogodilo u nekom relativno kratkom vremenu (iako ovo traje preko pola godine). Trebam mu malo potaknuti i duh, a brijem si da će biti lakše čim se malo zdravstveno oporavi, zaustavi propadanje...
On je u srednjim tridesetima, izgubio je preko 20ak kila u ovoj priči.
Ma znaš i sam kolika je koma kada ti se dogodi nešto ovog tipa.
Od šoka, pa nadalje :flop:
Post Reply