Oliver Dragojević (1947. – 2018.)

Muzičari koji piju
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

04 Aug 2018, 17:22

Donna Sole wrote:
04 Aug 2018, 11:29
...
Ili Tomcona danas sutra , ne nužno kad umre, nego kad izađe s nekim od svojih rekvizita pa se , o ljudimoji, opet Hrvati budu spajali i razdvajali .
Eto, zato sam i ja rekao Madam da je bolje da nas Oli spaja nego taj krkan... ipak je Oli dio neke zdravije pitomije klime, koja pruža povoljnije uvjete za rast novim generacijama.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

04 Aug 2018, 17:50

haram wrote:
04 Aug 2018, 17:22
Eto, zato sam i ja rekao Madam da je bolje da nas Oli spaja nego taj krkan... ipak je Oli dio neke zdravije pitomije klime, koja pruža povoljnije uvjete za rast novim generacijama.
Razumjela sam tvoj upis.
Nisam mišljenja da nas je Oli spajao osim što su njegove izvedbe bile i još su svevremenske pa odgovaraju svekolikom ukusu. A njegovi koncerti su bili samo glazba i ništa više. Eto, bar to, ali ne usuđujem se reći da nas on spaja koliko nas Tomcon razdvaja . Njegovo ne petljanje politike u svoju butigu , reći ću otvoreno i nije neko pokazivanje dosljednosti i karaktera. Znao je on da unatoč svojem stavu da neće pjevati u Srbiji, ne dira njegove fanove tamo jer se on uvijek rado tamo sluša. Mudro je to bilo. Ne kažem da se morao ili trebao politički eksponirati, ali brate, nije da nas je ujedinio.

Nisam Tomsonov fan i neću uspoređivati dvojicu različitih stilova i osobnosti upravo jer je svaka usporedba bespredmetna.

Tomson je bio nekakav branitelj , na prvoj liniji a bojne pjesme su tada itekako odgovarale podizanju morala na bojišnici a bogami i po skloništima. To što je on svoje domoljublje prostituirao i komercijalizirao je već druga priča pa neću u tom tonu na ovom topiku da me se ne prozove za nešto .
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

04 Aug 2018, 21:31

Donna Sole wrote:
04 Aug 2018, 17:50
...
Tomson je bio nekakav branitelj , na prvoj liniji a bojne pjesme su tada itekako odgovarale podizanju morala na bojišnici a bogami i po skloništima. To što je on svoje domoljublje prostituirao i komercijalizirao je već druga priča pa neću u tom tonu na ovom topiku da me se ne prozove za nešto .
Jednom je Paraga, koga ja jako cijenim i poštujem premda se ne bih nazvao njegovim istomišljenikom, na kritiku o korištenju simbolike iz vremena NDH u HOS-u rekao da se ne može s likom Mikija Mausa ići protiv onih bradonja -čisto kao psihološki faktor. Ali otkad je rat završio, bilo bi vrijeme prestati se pozivati na tu i takvu retoriku, ako svojoj djeci ne želimo nove užase. A to je ono što raznoraznim strojopuškama nikako da prodre iz guzice u glavu, i rekao bih još puno veći grijeh od komercijalizacije i prostitucije.
Oli nikad nije bio niti blizu takve retorike, i zato bi bilo krajnje pozitivno da nas baš takav lik spaja.
Ima jako puno u onoj: reci mi kome se diviš, i ja ću ti reći kakav si.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Aug 2018, 22:26

haram wrote:
04 Aug 2018, 21:31
Oli nikad nije bio niti blizu takve retorike, i zato bi bilo krajnje pozitivno da nas baš takav lik spaja.
Ne može nas takav lik spajati. Ne može spajati narod, pogotovo ne blesav narod kao što su Hrvati. Narod može spajati - a to zapravo značilo 'voditi' - samo netko tko ima karizmu vođe. Takvu je karizmu imao Tuđman, koliko god ja loše mislila o njemu, a ima je i Thompson - vidi prethodnu napomenu. Oliver nas može spajati na emocionalnoj razini, a to je uvijek individualno. Individualci nikada ni u čemu ne uspijevaju, u tomu i jest zajeb.

Kao što je Donna prije rekla: daj zamisli neku demonstraciju, čak i posve benignu, uz bilo koju od pjesama koje je Oliver izvodio. Imagine je pjesma koja vjerojatno svakoga ili bar mnoge dira u srce, pa što?

Uzgred, Lennon bi, da je doživio te godine, vjerojatno nalikovao na Dragojevića. Fizički, mislim. A možda je Oli i namjerno njegovao taj imidž.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

04 Aug 2018, 22:28

haram wrote:
04 Aug 2018, 21:31
Jednom je Paraga, koga ja jako cijenim i poštujem premda se ne bih nazvao njegovim istomišljenikom, na kritiku o korištenju simbolike iz vremena NDH u HOS-u rekao da se ne može s likom Mikija Mausa ići protiv onih bradonja -čisto kao psihološki faktor. Ali otkad je rat završio, bilo bi vrijeme prestati se pozivati na tu i takvu retoriku, ako svojoj djeci ne želimo nove užase. A to je ono što raznoraznim strojopuškama nikako da prodre iz guzice u glavu, i rekao bih još puno veći grijeh od komercijalizacije i prostitucije.
Oli nikad nije bio niti blizu takve retorike, i zato bi bilo krajnje pozitivno da nas baš takav lik spaja.
Ima jako puno u onoj: reci mi kome se diviš, i ja ću ti reći kakav si.
Slažem se .

U tom svjetlu mogu dakle reći da se ne divim kako Tomsonu tako ni Oliveru.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Aug 2018, 17:45

Jesam li već spomenula kako uskoro očekujem majice posvećene Dragojeviću? Kao što rekoh, iz svega se može izvući lova, a posebno iz nečije smrti: link.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Aug 2018, 18:03

...i tako stigosmo do poante o ljubavi prema Oliveru...pardon, spajanju
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Aug 2018, 21:20



ne znam zašto sam se sad ovog sjetio :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

05 Aug 2018, 21:56

ma daj :rofl:
Post Reply