Oliver Dragojević (1947. – 2018.)

Muzičari koji piju
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Aug 2018, 18:59

miky0 wrote:
Tako je. Ljudi su ga volili i pozdravili su ga onako kako su tili.
Sada je partija Oliver i ako mi zelimo da se aeredrom zove po njemu, neka se zove, uz suglasnost obitelji, of skroz :raspa:
A kad za par godina umre netko drugi za kim cete jos vise plakat, hocete izgradit novi aerodrom ili cete preimenovat ovaj stari?


User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Aug 2018, 19:08

Nukac wrote:
01 Aug 2018, 18:59
A kad za par godina umre netko drugi za kim cete jos vise plakat, hocete izgradit novi aerodrom ili cete preimenovat ovaj stari?
Nadam se izgradnji novog :top:

Btw, tesko da postoji neko veci od Olivera ;)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Aug 2018, 19:33

80-tih godina se isto mislilo i za Tita. 90-tih za Tudjmana.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Aug 2018, 19:45

Nukac wrote:
01 Aug 2018, 19:33
80-tih godina se isto mislilo i za Tita. 90-tih za Tudjmana.
Ne razumin. Zelis rec kako ce neko nekad u buducnosti rec za Olivera kako nije bija dobar i kako su mu pisme ruzne?

Koga briga sta ce buducnost rec :facepalm:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Aug 2018, 19:49

Što fali Vici Vukovu, Arsenu Dediću, Zdenku Runjiću, Dinu Dvorniku, Borisu Dvorniku, Miljenku Smoji, Tomislavu Ivčiću i da ne nabrajam koliko ih još ima zaslužnih i zaslužnijih...
kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Aug 2018, 19:51

Donna Sole wrote:
01 Aug 2018, 19:49
Što fali Vici Vukovu, Arsenu Dediću, Zdenku Runjiću, Dinu Dvorniku, Borisu Dvorniku, Miljenku Smoji, Tomislavu Ivčiću i da ne nabrajam koliko ih još ima zaslužnih i zaslužnijih...
A tko kaze da njima ista fali :misli:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Aug 2018, 19:53

Ova tema već poprima preširoke razmjera, ali neka.

Meni se općenito čini da se ništa na ovome svijetu ne bi trebalo vezivati uz osobe, ni gradovi ni aerodromi pa čak ni ulice i trgovi. No tako to biva: promijeni se režim ili politička klima pa ulice, trgovi i gradovi dobiju nova imena, no to je političko pitanje. Uglavnom i najčešće. Pa se svi ili pokolju, ili pišu peticije, ili čekaju da se prethodna garnitura makne, sve u nadi da će provesti svoje.

Sitno i uskogrudno. :crying:

Nadam se da Dragojevićeva udovica neće dopustiti da se takva glupost napravi s imenom njezina pokojnog muža. Mene bi bilo sram. Ako nju nije, onda neka joj bude - sramit ću se ja za nju.

Prije dva tjedna svi smo morali biti sretni i presretni zbog uspjeha hrvatske nogometne reprezentacije, sada opet svi pod obavezno moramo tugovati. Izražavati divljenje. Izmišljati aerodrome.

Meni to ide na živce. :o

O političkim bodovima neću ni govoriti.

No mi smo takav narod, to jest - glup: kad je riječ o circenses, svi se uključimo, a za panem nikoga ne boli glava.

Rekla sam već da mi Oliver Dragojević kao pjevač nije ništa značio ili vrlo malo. Bio je markantna pojava, no pjesme su mu bile ugodne za slušanje. Ništa više. Da, imao je hitova, ne niječem, no njegova se glazba mene većinom doima kao ugodna kulisa uz razgovor. Da se odmah razumijemo: drag mi je dalmatinski melos, i općenito narodni melos, ali Oliverove su pjesme zapravo sladunjave i kičaste.

No, dobro, ako vi u Splitu smatrate da je on splitski simbol, baš mene briga. Mijenjajte ime aerodromu ili ga podilite na parcele pa svakoj stajanki nadjenite ime novoga umrlog besmrtnika. :bicedobro:

Unaprijed se veselim rečenicama tipa: "na Olivera Dragojevića sletio je najnoviji avion Lufthanse". Može i u Olivera Dragojevića. Ovisno je li avion ili zrakoplov. :D Već sam čula da se Tuđmana tako upotrebljava, a samo čekam dok netko ne primijeti kako je riječ o neživome. :facepalm:

Nazdravlje vam bilo. :tuzni:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Aug 2018, 19:55

miky0 wrote:
01 Aug 2018, 19:51
A tko kaze da njima ista fali :misli:
Ništa osim aerodroma. :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Aug 2018, 19:56

MmeTipfeler wrote:
01 Aug 2018, 19:53


Meni se općenito čini da se ništa na ovome svijetu ne bi trebalo vezivati uz osobe, ni gradovi ni aerodromi pa čak ni ulice i trgovi. No tako to biva: promijeni se režim ili politička klima pa ulice, trgovi i gradovi dobiju nova imena, no to je političko pitanje. Uglavnom i najčešće. Pa se svi ili pokolju, ili pišu peticije, ili čekaju da se prethodna garnitura makne, sve u nadi da će provesti svoje.

Sitno i uskogrudno. :crying:



No, dobro, ako vi u Splitu smatrate da je on splitski simbol, baš mene briga. Mijenjajte ime aerodromu ili ga podilite na parcele pa svakoj stajanki nadjenite ime novoga umrlog besmrtnika. :bicedobro:



Nazdravlje vam bilo. :tuzni:



Sve što si rekla potpisujem.

Sve. Samo sam skratila post. :S
kurvanjski avatar, a
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Aug 2018, 20:04

Super si sve rekla tipfelerka.

Preimenovanje Zagrebackog aerodroma u F Tudjman je bilo jeftino skupljanje politickih bodova. Nista vise.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Aug 2018, 20:10

MmeTipfeler wrote:
01 Aug 2018, 19:53
Ova tema već poprima preširoke razmjera, ali neka.

Meni se općenito čini da se ništa na ovome svijetu ne bi trebalo vezivati uz osobe, ni gradovi ni aerodromi pa čak ni ulice i trgovi. No tako to biva: promijeni se režim ili politička klima pa ulice, trgovi i gradovi dobiju nova imena, no to je političko pitanje. Uglavnom i najčešće. Pa se svi ili pokolju, ili pišu peticije, ili čekaju da se prethodna garnitura makne, sve u nadi da će provesti svoje.

Sitno i uskogrudno. :crying:

Nadam se da Dragojevićeva udovica neće dopustiti da se takva glupost napravi s imenom njezina pokojnog muža. Mene bi bilo sram. Ako nju nije, onda neka joj bude - sramit ću se ja za nju.

Prije dva tjedna svi smo morali biti sretni i presretni zbog uspjeha hrvatske nogometne reprezentacije, sada opet svi pod obavezno moramo tugovati. Izražavati divljenje. Izmišljati aerodrome.

Meni to ide na živce. :o

O političkim bodovima neću ni govoriti.

No mi smo takav narod, to jest - glup: kad je riječ o circenses, svi se uključimo, a za panem nikoga ne boli glava.

Rekla sam već da mi Oliver Dragojević kao pjevač nije ništa značio ili vrlo malo. Bio je markantna pojava, no pjesme su mu bile ugodne za slušanje. Ništa više. Da, imao je hitova, ne niječem, no njegova se glazba mene većinom doima kao ugodna kulisa uz razgovor. Da se odmah razumijemo: drag mi je dalmatinski melos, i općenito narodni melos, ali Oliverove su pjesme zapravo sladunjave i kičaste.

No, dobro, ako vi u Splitu smatrate da je on splitski simbol, baš mene briga. Mijenjajte ime aerodromu ili ga podilite na parcele pa svakoj stajanki nadjenite ime novoga umrlog besmrtnika. :bicedobro:

Unaprijed se veselim rečenicama tipa: "na Olivera Dragojevića sletio je najnoviji avion Lufthanse". Može i u Olivera Dragojevića. Ovisno je li avion ili zrakoplov. :D Već sam čula da se Tuđmana tako upotrebljava, a samo čekam dok netko ne primijeti kako je riječ o neživome. :facepalm:

Nazdravlje vam bilo. :tuzni:
Mi cemo se slozit da se ne moramo bas oko svega sloziti :)

Ja se ne slazem da se ljudima opcenito ne treba odati pocast u vidu imena aeredroma, trgova, ulica. Imena gradova je ipak too much. Smatram to motivirajucim za ambiciozne i radisne ljude koji svojim javnim djelovanjem na neki nacin cine dobro. Oliver je to cinio za na primjer. Vidi se iz prilozenog od trenutka njegove smrti.

Sasvim je drugi par postola sto njegove pjesme do nekog prodiru u srce ili ne prodiru. Nekom je Josipa Lisac top a nekome je luda. Koga briga?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Aug 2018, 20:23

MmeTipfeler wrote:
01 Aug 2018, 19:55
Ništa osim aerodroma. :D
A zasto ih niko nije predlozija?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Aug 2018, 21:08

Nukac wrote:
01 Aug 2018, 20:04
Preimenovanje Zagrebackog aerodroma u F Tudjman je bilo jeftino skupljanje politickih bodova. Nista vise.
Pa i ovo je bilo jeftino skupljanje političkih bodova. No za političare je to normalna pojava. Meni je žao i krivo što im ostali u tome pomažu. Nema novinara koji se nije osjetio pozvanim da napiše bar riječ-dvije, ako već ne i hvalospjev.

Smrt poznatog pjevača jest vijest i bilo bi je besmisleno ne zabilježiti, baš kao i sve što se odigralo s time u vezi. Da ne kažem - manifestacije. I onda ljudi koji su voljeli Dragojevića kao pjevača, a možda ga i poznavali kao čovjeka, upadaju u cijelu priču i pripomažu.

I Johnnyja Hollidaya tako su iskoristili, nismo mi jedini.

Iskreno, da smatram kako je Oliver bio veliki pjevač i izvođač i zalažem se da se splitski aerodrom nazove njegovim imenom, a onda se to i učini - nisu izbori baš tako blizu, Kolindi mandat traje do 2020., a za parlamentarne izbore više nitko i ne zna kad bi ih trebalo raspisati :rolleyes: - pa prilikom proglašenja netko od političara izjavi kako je to zasluga HDZ-a, što bi se sigurno desilo, nadam se da će i Splićanima i Dalmatincima biti grko u ustima. Meni bi bilo.
miky0 wrote:
01 Aug 2018, 20:23
A zasto ih niko nije predlozija?
A valjda glupost još nije bila dosegnula kritičnu masu. :bicedobro:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

02 Aug 2018, 03:04

miky0 wrote:
01 Aug 2018, 20:10
Mi cemo se slozit da se ne moramo bas oko svega sloziti :)

Ja se ne slazem da se ljudima opcenito ne treba odati pocast u vidu imena aeredroma, trgova, ulica. Imena gradova je ipak too much. Smatram to motivirajucim za ambiciozne i radisne ljude koji svojim javnim djelovanjem na neki nacin cine dobro. Oliver je to cinio za na primjer. Vidi se iz prilozenog od trenutka njegove smrti.

Sasvim je drugi par postola sto njegove pjesme do nekog prodiru u srce ili ne prodiru. Nekom je Josipa Lisac top a nekome je luda. Koga briga?
A pazi ovo: :o

Sve što je Oli uradio uradio je, gle čuda, za života. Kako to da mu se do smrti nije priznavalo to što mu je tek po smrti priznato? Đe bista? Đe stadion? Emiji, Gremiji i Oskari - ok. to ima/može svako al' đe praznik? Za života!! A? :mad:
Pa jebemu, nije valjda da čouk mora prvo mandrknut' da bi se proslavio, ono, samo mrtav heroj je dobar heroj?! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Aug 2018, 08:33

Evala, Šabo

Umro dobar pjevač.
O majketi tragedije. Umro sa sedamdeset godina. Umro bolestan već duže. E pa stvarno šteta. Ali ovaj cirkus brate nije zaslužio.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Aug 2018, 09:24

Donna Sole wrote:
02 Aug 2018, 08:33
Umro dobar pjevač.
O majketi tragedije. Umro sa sedamdeset godina. Umro bolestan već duže. E pa stvarno šteta. Ali ovaj cirkus brate nije zaslužio.
Umro je u zgodnom trenutku. Politički gledano, mislim. Ljeto je, institucije su na godišnjem odmoru, a ni inače se baš ne trgaju od posla, najesen nas čekaju svinjarije veće od skupljeg parkiranja, kao što to bude svake godine, oduševljenje zbog srebrnih nogometaša polako jenjava, baš kao i kritički komentari - treba narodu odvratiti pažnju.

Primjerice, u ponedjeljak, na Dan sućuti - jebao ih urođeni idiotluk! - dakako da nitko nije primijetio ovo: link. Uzgred to je onaj most koji će s kopnom spajati "otok" Pelješac. Eto što se događa kad političarka markira nastavu. :D Kao prvo, koji kiki netko ima biti sretan i ponosan zbog gradnje mosta - most služi tomu da se preko njega prelazi ili vozi. Eventualno za polaganje kamena temeljca i uslikavanje. ali, jebiga, ne možeš u isto vrijeme stajati na ispraćaju uz udovicu i polagati kamen temeljac. Teška dilema. :bicedobro:
Šabović Adis wrote:
02 Aug 2018, 03:04
Pa jebemu, nije valjda da čouk mora prvo mandrknut' da bi se proslavio, ono, samo mrtav heroj je dobar heroj?! :rofl:
Ne vrijedi za svakoga. Nema tomu dugo, Slavku Goldsteinu samo što se nisu popišali na grob, a za Miljenka Smoju još su odavno odahnuli, samo manje zločesto.

Samo čekaj. Sad će se svi natjecati tko će ispasti blesaviji: link.

Oliver Dragojević sad im je "simbol Dalmacije" jer je bezopasan. U svakom pogledu.

Neće ni ovo dugo trajati. Dajem im rok od dva tjedna da se ispucaju. Nakon toga, sljedeći će se put pisati o Dragojeviću iduće godine. Na obljetnicu.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

02 Aug 2018, 09:35

Šabović Adis wrote:
02 Aug 2018, 03:04
A pazi ovo: :o

Sve što je Oli uradio uradio je, gle čuda, za života. Kako to da mu se do smrti nije priznavalo to što mu je tek po smrti priznato? Đe bista? Đe stadion? Emiji, Gremiji i Oskari - ok. to ima/može svako al' đe praznik? Za života!! A? :mad:
Pa jebemu, nije valjda da čouk mora prvo mandrknut' da bi se proslavio, ono, samo mrtav heroj je dobar heroj?! :rofl:
A tko je to posebno nagradjen za zivota? On je u glazebenom svijetu dosao do vrha.

I ljudi su ga volili i dok je bio ziv, i puno se ljudi zelilo samo slikat ili popricat s njim i to njemu nije bio nikakav problem.

Ne vidim svrhu tog upisa.

Sto je to trebao dobiti za zivota :misli:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

02 Aug 2018, 09:40

MmeTipfeler wrote:
02 Aug 2018, 09:24

(...)

Ne vrijedi za svakoga. Nema tomu dugo, Slavku Goldsteinu samo što se nisu popišali na grob, a za Miljenka Smoju još su odavno odahnuli, samo manje zločesto.

Samo čekaj. Sad će se svi natjecati tko će ispasti blesaviji: link.

Oliver Dragojević sad im je "simbol Dalmacije" jer je bezopasan. U svakom pogledu.

Neće ni ovo dugo trajati. Dajem im rok od dva tjedna da se ispucaju. Nakon toga, sljedeći će se put pisati o Dragojeviću iduće godine. Na obljetnicu.
Ne znam štati bi rek'o, :zubo: ovo me podsjeća na vrijeme od prije dvije godine kad sam se zatekao u Njujorku - umro bio Princ. Godinama nisam čuo ništa o njemu niti od njega, a čim je umro woooo-hoooo, u svim kinima na Menhetnu zaigrao Purple Rain, nemoš ulicom proć' od štandova sa prinčevskom opremom, iz paštete iskače...ono, lešinarenje na najjače! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

02 Aug 2018, 09:49

miky0 wrote:
02 Aug 2018, 09:35
A tko je to posebno nagradjen za zivota? On je u glazebenom svijetu dosao do vrha.

I ljudi su ga volili i dok je bio ziv, i puno se ljudi zelilo samo slikat ili popricat s njim i to njemu nije bio nikakav problem.

Ne vidim svrhu tog upisa.

Sto je to trebao dobiti za zivota :misli:
Poenta je da je Oli za života i dobio sve što je trebao. Post mortem Oli niti šta može zaslužiti niti dobiti. Niti je dobio.
Oli ne! :mig:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Aug 2018, 10:08

Oliveru svaka čast za interpretacije . Čovjek je znao otpjevati.



Nego, plačem od sramote što ne spomenuh u onom postu gdje sam nabrajala više ili jednako zaslužne i Tomu Bebića. Pa Tomo Bebić je legenda bio i za života. Ko ga spominje?


Vice Vukov je robijao za Hrvatsku. Miljenko Smoje je bez dlake na jeziku i govorio i pisao što mu je bilo na umu a ko je bio veće splitsko dijete od njega?

Oliver se držao po strani ""nebisemiša i nije se ni dovodio u priliku da pogriješi: Di je zaslužnost?

Što Oliver ima s ratnom mornaricom samo nek mi neko objasni i tu zasluženu počast.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Aug 2018, 10:41

Donna Sole wrote:
02 Aug 2018, 10:08
Oliver se držao po strani ""nebisemiša i nije se ni dovodio u priliku da pogriješi: Di je zaslužnost?
No dobro. U svemu je bio takav. Meni je i njegovo pjevanje tako zvučalo - bez strasti, bez erosa. Bio je kakav je bio i što mu možeš. No sad će ubrzo postati drukčiji: čekaj samo kad obožavatelji počnu.

Meni su na Fejsu već rekli da mi Dragojević valjda ništa ne znači zato što nisam djetinjstvo provela u Dalmaciji. :rolleyes:
Što Oliver ima s ratnom mornaricom samo nek mi neko objasni i tu zasluženu počast.
Mornarsku majicu. :cerek:

To ćemo valjda posebno uvesti kao ritual uz tzv. 'dan sućuti' koji se od 'dana žalosti' bitno razlikuje po tome što se na taj dan ne odgađaju predstave i druga zabavna zbivanja.

Flying Circus. :crying:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Aug 2018, 10:47

Šabović Adis wrote:
02 Aug 2018, 09:40
Ne znam štati bi rek'o, :zubo: ovo me podsjeća na vrijeme od prije dvije godine kad sam se zatekao u Njujorku - umro bio Princ. Godinama nisam čuo ništa o njemu niti od njega, a čim je umro woooo-hoooo, u svim kinima na Menhetnu zaigrao Purple Rain, nemoš ulicom proć' od štandova sa prinčevskom opremom, iz paštete iskače...ono, lešinarenje na najjače! :rofl:
Ama to je normalno kad umre bilo koji estradni umjetnik. Na svemu se može zaraditi. Vjerojatno će i kod nas početi, bez brige.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

02 Aug 2018, 11:35

Čitam na Fejsu: "Instituciju Olivera Dragojevića zloupotrijebili su kako bi pokušali dokazati da građane ujedinjuje ON, a ne Thompson!
Zato tolika medijska pompa. Oliver bi bio dovoljno velik i bez pola Jutarnjeg lista koliko mu je posvećeno, a isto tako i bez Plenkovićeva Dana nacionalne sućuti. Velik, ako hoćete, i zbog toga što je dosljedno odbijao nastupati u Beogradu. Jest to mali detalj u njegovu životu, ali nije nebitan detalj. Uvjeren sam da je i taj detalj pridonio tomu da su ga tisuće Hrvata onako emotivno ispratile...
No, zar se i jedna smrt morala zloupotrijebiti kako bi se stavila prašina na nacionalni naboj poslije uspjeha u Rusiji? Sve može, samo da bude što manje hrvatovanja..." - s čim se načelno slažem. U pravu je Jozo Renić. :zubeki:

Opet, što je bilo, bilo je, ne treba nikoga sad po prašini razvlačiti. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Aug 2018, 12:09

Stitch wrote:
02 Aug 2018, 11:35
Čitam na Fejsu: "Instituciju Olivera Dragojevića zloupotrijebili su kako bi pokušali dokazati da građane ujedinjuje ON, a ne Thompson!
Zato tolika medijska pompa.

Opet, što je bilo, bilo je, ne treba nikoga sad po prašini razvlačiti. :raspa:
Nije zaslužio da ga se razvlači po prašini a jednako mislim da mi ovdje to ni ne radimo.

Uspoređujući njegovu veličinu s tomconovom..hmm....naivno mi je to. Skupljači bodova će iskopati i govno iz nosa ako se čini prikladnim za ubiranje ...
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Aug 2018, 13:16

Nikad avioni neće sletat u zračnu luku Miroslav Radman... :/
what we've got here is failure to communicate
Post Reply