Predsjednički izbori 2019.

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2019, 12:17

Utrka za Pantovčak zahuktava se, a mi nemamo temu o tome. Predsjednički izbori ove godine nude svima poznate kandidate - Milanovića, Kolakušića, Škoru i trenutačnu predsjednicu Grabar-Kitarović - no pravo je pitanje koliko se međusobno razlikuju i što nude biračima. Mediji su puni gluposti koje valjaju sve četvero pa ih neću ponavljati, ali čini mi se da u tome prednjači Kolinda. Što mislite? ;)


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2019, 21:59

Stitch wrote:
31 Oct 2019, 12:17
Predsjednički izbori ove godine nude svima poznate kandidate - Milanovića, Kolakušića, Škoru i trenutačnu predsjednicu Grabar-Kitarović - no pravo je pitanje koliko se međusobno razlikuju i što nude biračima.
Referiram se naravno na ozbiljne kandidate, ne zanimaju me starlete poput Ave Karabatić ni propali kiropraktičari (Ante Pavlović), netalentirani redatelji (Dario Juričan / Milan Bandić) ili priglupi klauni (Ivan Pernar). Govorim o ljudima koji imaju izgleda za drugi krug. No želi li tkogod pisati npr. o Daliji Orešković - nemam ništa protiv, ali molim da to isticanje obrazloži.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Nov 2019, 08:26

I ne znam više koliko se kandidata nanizalo. Mislim da je vrijeme za natpis Croatia Orfei na hrvatskoj granici. No ako ovo četvero koje si istaknuo uzmemo kao ozbiljne kandidate, onda nam je najpametnije da se nadamo drugom Kolindinu mandatu. Kolakušić i Škoro specijalisti su za drukčiju materiju, nazovimo to tako, pa će u prvoj godini mandata samo razbucati sistem, a onda će ga do kraja mandata pokušavati popraviti i opravdati ono što su u početku napravili. Milanović je jedini političar među njima, ali je on kao vlaški popa - malo maše, malo odmahuje.

S KGK bar znamo što nas čeka - propast, ovako i onako.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2019, 10:46

MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2019, 08:26
No ako ovo četvero koje si istaknuo uzmemo kao ozbiljne kandidate, onda nam je najpametnije da se nadamo drugom Kolindinu mandatu.
To je sukus onoga što sam pročitao u medijima; ne tvrdim da sam profilirao najbolje, ali čini mi se da imaju najveću potporu. Što ne znači da ću glasati za njih. Neću, nijedan mi kandidat ne odgovara - ni politički ni etički ni svjetonazorski. Milanovića smatram nesposobnim, Kolakušića i Škoru populističkim autsajderima, a Kolinda može biti najbolji izbor ako gledamo njih trojicu, no ni do koljena nije primjerice Kovaču, koji je ekonomist svjetskog ranga, znanstvenik u pravom smislu riječi. On u politiku uvodi američka mjerila, poduzetan je, aktivan i civiliziran. Ne bavi se partizanima i ustašama nego ga zanima gospodarstvo.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

29 Nov 2019, 13:55

Zbog cega mislis da je Kolakusic populist?

Ne kazem da je on moj izbor (za sad), ali je do sad jedini detektirao probleme ove (nazovimo) - drzave.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Nov 2019, 14:33

miky0 wrote:
29 Nov 2019, 13:55
Zbog cega mislis da je Kolakusic populist?
Netko tko povlađuje predrasudama, strastima i duhovnim dometima širih društvenih slojeva ne može biti drugo doli populist. Kolakušić je političar koji se fokusirao na korupciju kao da je to najgore zlo koje može zadesiti demokraciju (ne, nije - fašisti su stoput kancerogeniji!), a Škoro iz naftalina vadi nacionalizam i raspiruje mržnju između Srba i Hrvata. To su klasični primjeri populizma - ili ćeš tražiti revoluciju kako bi tobože ispravio društvenu nepravdu ili ćeš mahati zastavama da "zaštitiš" Boga i Domovinu od izmišljenih neprijatelja.

Pazi domenâ Kolakušićevih stranica: antikorupcija.hr i gradjanizamislava.org - potonja implicira da "građani" Republike Hrvatske (podrazumijeva se, svi koliko ih ima) unisono navijaju za "svog" Mislava a da se pritom uopće ne zna što pojam "građani" obuhvaća i zašto baš građani, a ne seljaci. Laž vidljiva iz aviona, namjerno plasirana kako bi se dobilo što više glasova, bez ikakva plana i sustava. Što se konkretno o njegovu programu može reći? Ništa, je li tako? Glavno da tu ima "velikih" riječi.

E pa mene to ne zanima. Daj mi stotinjak stranica o industriji i gospodarstvu, onda ćemo razgovarati.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

29 Nov 2019, 16:23

Nisam u toku, tako da ne znam ni jedan program od ovih, a ni jedan program do sad od svih pobjednika svih izbora do sada nisu ni bili realni, vec samo populisticki.

Sto se tice Kolakusica, ono sto sam cuo, rekao je da treba otpustiti 100 iljada ljudi iz javnog sektora, a to je ono sto ja volim cuti. Drugi je par postoli sto nema ovlasti to uraditi, barem ne iz ovih ovlasti koje ima.

I trece, nama predsjednik ovakvog tipa - ne treba.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2019, 18:47

Najprije treba vidjeti tko će od svih pretendenata na prijestolje skupiti dovoljno potpisa da uđe na kandidacijsku listu. Ovo četvero koje je Stitch naveo, sigurno hoće, što je šteta jer samo zagađuju zrak i odvlače pažnju od potencijalno boljih i inteligentnijih kandidata, pa makar to bila i Katarina Peović koja je profesorski, a ne politički tip.

S obzirom na trenutačnu situaciju u Hrvatskoj, po kvalifikacijama bi nam najbolje odgovarao Ivan Rude, kao stečajni upravitelj. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

30 Nov 2019, 07:46

Je li se ima gdje procitati program Katarine Peovic?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Nov 2019, 09:01

miky0 wrote:
30 Nov 2019, 07:46
Je li se ima gdje procitati program Katarine Peovic?
Ako i ima, isti je kao i program Radničke fronte. Moj je dojam o njoj stečen na temelju nastupa u N2 gdje je držala predavanje umjesto da kratko i jasno odgovara na pitanja.

Link.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Dec 2019, 08:35

Kad budem imao vremena, pogledat cu tu emisiju s linka, no generalno manje-vise sve sto dolazi iz RF je meni neprihvatljivo, da ne kazem nenormalno. To je cisti primjer populizma.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Dec 2019, 18:14

Radnička fronta nije klasična stranka već zbog toga što ljudi koji je vode govore da ih ne zanima vlast. Postavlja se pitanje zašto se uopće politikom bave. To je šačica salonskih revolucionara koji se tobože bore za prava i pravdu, a svi do jednoga ugodno žive na državnim jaslama, u javnom sektoru. Što ne ostave svoje dobro plaćene sinekure i povedu obespravljene mase u obračun sa zločestom državom? Neće to učiniti, zar ne?

Znaš kako se veli - riba smrdi od glave.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Dec 2019, 20:46

Sve točno, ali to nije populizam, nego socijalizam. Populizmom se služe KGK i Škoro, a bome i Kolakušić. Milanović je, kao i obično, neopredijeljen. Čitaj: ne zna gdje mu je glava. :D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Dec 2019, 18:56

Na kraju smo dobili 12 apostola, od kojih su jednoga odmah odbacili jer je donio jedan jedini potpis: svoj.

Krivo mi je zbog Slobodana Midžića: naprotiv, zaslužio je da ga se odmah instaurira zbog ove lakrdije. :D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Dec 2019, 20:05

Rekao je jednom davno Petronije, onaj Neronov: "Jedna gola žena daleko je zanimljivija od stotinu goluždravica." Tako je ispalo i s jučerašnjim sučeljavanjem koje ste vjerojatno svi gledali. Meni fali transkript - nakon deset minuta već zaboraviš bedastoće koje su tada izrečene. Ovo može poslužiti kao jadna zamjena.

Pada mi na pamet jedna zamisao, zapravo dvije.

Prvo: uvođenje inteligencijskog izbornog cenzusa. Tko god nema QI od bar 100%, ne može glasati. Ako je ova anketa istinita, a ne izrežirana, onda nisam potpuno u krivu kad tvrdim da su Hrvati glup narod. :D

Drugo: mogli bismo ustrojiti, a po potrebi i uštrojiti, Predsjedništvo RH, nalik na ono kakvo je imala SFRJ. :cerek: S time da članovima Predsjedništva postaju svi koji na izborima dobiju bar 10% glasova. Pa neka se međusobno nadmudruju i državu ostave na miru.

Komentira se da su pitanja promašena. Najjasnije rečeno. Da su se postavljala pitanja, a kandidatima je tek na kraju dana prilika da iznesu svoj program.

Ne slažem se.

Promašeno je biračko tijelo, promašena je država, neka pitanja jesu bezvezna, ali najpromašeniji su kandidatski odgovori. Da su odgovarali u razredu ili nedajbože na maturi, svi bi dobili jedinicu: ama baš svakome pitanja su poslužila kao šlagvort da razvezu o svojim wet dreams.

Da smo normalna zemlja, što nismo, da imamo politički obrazovane građane, što nemamo, najnormalnija bi stvar bila da birač nazove glavni štab nekoga od predsjedničkih kandidata i postavi pitanje, primjerice: "Što gospodin / gospođa misli o držanju kućnih ljubimaca u gradovima? I, ako se već psi drže u gradovima, a vučice iz Hrvatske bježe u Orbánovu Mađarsku, što gospodin / gospođa misli o skupljanju kakice za takvim i sličnim samošetačima?" Birač možda zna, a možda i ne zna da predsjednik nije predstavnik zakonodavne vlasti, ali ga zanima njegovo mišljenje. S obzirom na odgovor koji dobije, birač će se identificirati s kandidatom za predsjednika. Ali ne, mi očekujemo političke pamflete, a poslije - tko je što upamtio, upamtio je.

Meni se svidjelo ovo čoporativno okupljanje - kakvo sučeljavanje: svatko je recitirao unaprijed naučenu molitvicu i svi su se vrlo pristojno poredali u vrstu. Između ostalih i dvojica najvećih veseljaka - Juričan i Pernar. Pernar, što god ga upitaš, on kaže: "Cijepljenje i GMO." Juričan je od početka krenuo kao glavni cirkusant u zemlji koja bi baš mogla promijeniti ime u Croatia Orfei.

Žao mi je jedino što u nedjelju mogu glasati samo za jednog kandidata. :mig:

A sad vi! :top:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Dec 2019, 22:34

Gledao sam suceljavanje te sam ostao razocaran, ustvari nisam, jer nisam drugo ni ocekivao, sto od kandidata, a sto od hrt-a. Glup koncept emisije, s glupim pitanjima i jos glupljim odgovorima.

Nitko me nije razocarao, jer od nikoga nisam ocekivao carobni stapic.

Ugodno me iznenadio Milan Bandic, jer se konacno nasao lik koji je u nekoliko dana pokazao sav jad politike i politicara u hrvata zadnjih 30 godina. Mislio sam glasati za Kolakusica, ali MB je zasluio moj glas :top:

U onom glupom konceptu od emisije su se jako dobro snasle Oreskovicka i Pejovicka (pustimo na stranu sto mi njihova politika ide na zivce), nije los bio ni Milanovic, a dobro se drzala i Kolinda unatoc tome da nista nije rekla a ni kontrirala Daliji.

Skoro, potpuni promasaj, ali s dobrim sansama za drugi krug. Zbog mercepa :facepalm:

E da, zaboravio sam i mladog profesora s Princetona (kako li se ono zove :misli:) bio je dobar, samouvjeren i onako naoko precizan, kao da zna o cemu govori, iako mu je onaj napad na kolindu zbog teke bio promasen i nepristojan.

Sve u svemu, mislim da je izbor predsjednika u RH dokazano sa svim vidjenim, da nam uopce ne treba :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Dec 2019, 08:20

miky0 wrote:
18 Dec 2019, 22:34
Sve u svemu, mislim da je izbor predsjednika u RH dokazano sa svim vidjenim, da nam uopce ne treba :)
I što onda? Ima poslova i ovlasti koje su isključivo predsjednički - ako se prenesu na nekoga drugog, dolazimo na Kolakušićevu imperijalnu ideju: sve udruženo u jednoj osobi. I poslije Tita, Tito?

Osim pitanja "Što mislite o Titu i Tuđmanu?", ostala su dobro zamišljena, ali pogrešno uobličena: nije nevažan stav osobe prema pojedinim temama, i to onima koje se stalno pretresaju u medijima.

Kovač me razočarao, ali je Juričanov jogurt nenadmašan. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Dec 2019, 10:19

MmeTipfeler wrote:
19 Dec 2019, 08:20
I što onda? Ima poslova i ovlasti koje su isključivo predsjednički - ako se prenesu na nekoga drugog, dolazimo na Kolakušićevu imperijalnu ideju: sve udruženo u jednoj osobi. I poslije Tita, Tito?
Naravno da nam predsjednik ovakvog tipa ne treba. Preskupa figura. Jeftinije je te ovlasti koje ima raspodjelit na vladu i sabor. I da, slazem s Kolakusicem oko ovog pitanja :top:
MmeTipfeler wrote:
19 Dec 2019, 08:20
Osim pitanja "Što mislite o Titu i Tuđmanu?", ostala su dobro zamišljena, ali pogrešno uobličena: nije nevažan stav osobe prema pojedinim temama, i to onima koje se stalno pretresaju u medijima.
Po meni je promaseno ako kandidate nisi pitao: 'zasto si ti najbolji kandidat?' ; te: 'prezentirajte svoj program u 10' min te na tu temu stvoriti polemiku. Od svih bi culi kakvi su i koje su im ideje i na osnovu toga biracko tijelo, odnosno mi donosimo zakljucke.
MmeTipfeler wrote:
19 Dec 2019, 08:20
Kovač me razočarao, ali je Juričanov jogurt nenadmašan. :D
Jogurt 👍
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Dec 2019, 14:51

Mene je to toliko zanimalo da uopće nisam gledao. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Dec 2019, 15:03

Jesi me nasmija :top: :rofl:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Dec 2019, 23:39

miky0 wrote:
19 Dec 2019, 10:19
Naravno da nam predsjednik ovakvog tipa ne treba. Preskupa figura. Jeftinije je te ovlasti koje ima raspodjelit na vladu i sabor. I da, slazem s Kolakusicem oko ovog pitanja :top:
A Jugoslavija je bila totalitarna država i Tito diktator. Što će onda biti predsjednik Kolakušićeva tipa? Carsko i kraljevsko veličanstvo?

Ne možeš ovlasti vrhovnog zapovjednika oružanih snaga dodijeliti grupi osoba. Sabor jedva obavlja i posao za koji je zadužen. Vlada? Ma daj! Mislim, na ovim prostorima neće narednih 50-ak godina biti rata - to je otprilike interval, ali pretpostavi da zbilja netko napadne Hrvatsku, i to ljeti, kad su i Sabor i Vlada na godišnjem odmoru. :frajer:

Po meni je promaseno ako kandidate nisi pitao: 'zasto si ti najbolji kandidat?' ; te: 'prezentirajte svoj program u 10' min te na tu temu stvoriti polemiku. Od svih bi culi kakvi su i koje su im ideje i na osnovu toga biracko tijelo, odnosno mi donosimo zakljucke.
Pa vidjelo se i ovako tko su i kakvi su, a s desetak ljudi otvoriti polemiku... možeš misliti kakav bi to cirkus ispao. Meni je žao što zaista nisu organizirali sučeljavanja tipa svatko protiv svakoga ili bar predstavljanje programa, onako kao što su se stranke predstavljale prije izbora 1990. No nemamo mi više novinara koji bi postavljali provokativna pitanja.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

20 Dec 2019, 22:09

Muči me jedno tehničko pitanje. Dario Juričan postavlja ploče s novim nazivima ulica, privremeno, dakako, za potrebe snimanja. Te ploče, međutim, čvrsto stoje. Kako mu to uspijeva a da ne ošteti fasadu?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Dec 2019, 22:29

Evo vojki govori sto i ja.
Predsjedničke izbore treba ukinuti


https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2141648
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

20 Dec 2019, 23:04

E, jesi našao uzor! S leptir-mašnom. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Dec 2019, 00:27

MmeTipfeler wrote:
20 Dec 2019, 23:04
E, jesi našao uzor! S leptir-mašnom. :D
Ja mislim da je ipak on nasao uzor u meni, unatoc tome sto ne koristim leptir masnu 😉
Post Reply