..medicane.. istina koju vam ova vlada presucuje

Koljite se i gložite!
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 08:28

sljedeci tjedan se ocekuje u hrvatskoj udar medicana ili.. mediternaskog uragana. zadnji udar tog mediteranskog uragana, koji je postao ucestaliji zadnji period, zbog klimatskih promjena, bio je 2008. godine kad je zatecenom stanovnistvu hrvatske napravio ne bas neznatne stete.
ne radi se tu samo o tom udaru, posljedice tog uragana se pojavljuju poslije, u vidu plimnih valova, obilnih kisa, dolasci majednih za drugom dubokih genovskih ciklona,
ali to ova vlada ne zeli da se zna i umanjuje opasnosti ovog uragana. zasto?

ok, osim jasnih politickih i predizbornih momenata, to je sam vrh ledene sante, situacija je puno gora, puno gora, opasnija, narocito za nepripremljeno, neinformirano stanovnistvo i naciju i narod.
naime, i ovaj uragan zbog neceg nastaje, a on je direktna posljedica el nina, periodicnih.. tj sve periodicnijih, jel, klimatskih pojava koje se dogadjaju u i nad tihim oceanom u relativnoj blizini cilea i poznatih uskrsnjih otoka. rapa nuia i tog dijela..

da ce el nino se pojavit, da ce se ta aktivnost razvit ove godine, to je vec odavno poznato i sve zemlje svijeta se pripremaju za to. sve, osim hrvatske.
el nino stvara znacajne i dugotrajne klimatske promjene s posljedicama po agrikulturu i hidrologiju.
nije nikako bezveze ovaj sad val izbjeglica s bliskog i nesto udaljenijeg istoka, citava ta situacija koja traje vec neko vrijeme, od ukrajine do sirije, sve je to vezano za strateska hvatanja sto boljih geopozicija kad se el nino pocne ukazivat u punom zamahu.
ovo je samo prvi val tih izbjeglica prije masovnih pokretanja citavih naroda, a narocito prema hrvatskoj, pa onda i logicno, dalmaciji. mozemo samo pretpostaviti sto bi to moglo znaciti za nasu kulturu.
i sto nasa vlada cini? sprema se za izbore, dok je sudbina nacije upitna.

ali, i to je samo jedan dio price ako netko misli da se vec sad radi o katastrofi. sto je ustvari el nino?
nad tihim oceanom, periodicno, svakih jedno sedam osam godina, zbog slozenog klimatskog sustava koji je povezan s temperaturama mora, cirkulaciijama zracnim, tj vjetrovima, geomagnetizma, suncevim aktivnostima i ostalim aktivnostima van zemlje, dolazi do naglog porasta temperature tog dijela mora, koje onda utjece i na temperaturu zraka i na kretanja zraka u globalnim okvirima.
radi se o ogromnoj povrsini, a taj nagli porast temperature, ne radi se tu o stupnjevima, nego o dijelovima stupnja, ali to je i vise nego dovoljno za te klimatske promjene.
to se dogadjalo, recimo, oduvijek skoro, ljudi su s tim naucili zivjet, ali svako jedno, ne znam, stotinjak ili vise godina, taj el nino bude malo jaci.
e, sad je ovaj el nino najjaci od kad postoje mjerenja, a i duze, jer po nekim teorijama i analogijama, el nino je kriv za izumiranje dinosaurusa prije pedesetak milijuna godina, dobrim ili velikim dijelom.
tj, nad zemljinom povrsinom, negdje na visini od dvadesetak kilometara, krivudavo ide, od ekvatora preko tibeta, pa se onda opet spusta, postoji vrlo jaka i brza struja zraka, 300-600 kmh, promjera nekoliko stotina metara do koji kilometar, tj, nije samo ta jedna struja, cesto su i dvije, znaju se racvat, itd i ta struja uvijek ide od zapada prema istoku, kazem, klimatski su to neki, magnetski i ostali razlozi.
el nino donosi poremecaj u tu struju zracnu i to takav poremecaj, ako duze traje, da mijenja magnetske polove i slabi van alenov pojas koji nas radiiaktivno stiti od radijacije sunceve i svemirske.
poznati su otkloni magnetskih polova zemlje kad je el nino aktivan, a pretpostavlja se da je jedan el nino slican ovom sad, danasnjem koji se javlja, bio toliko jak da je obrnuo magnetske polove i u tom procesu je zemlja ostala neko vrijeme bez zastite od radijacije gama zraka iz svemira, a slucajno je bas tad, kako izgleda, ekplodirala supernova u plejadama (u zvijezdju bika), a supernove zrace ogromne kolicine gama zraka.
tu teoriju potvrdjuje velika kolicina radioaktivnog dusika u fosilima dinosaurusa koji je izmjeren radioaktivnim ugljikom c-14.

dobro.. tj, nije dobro, ali.. vjerojatnost da bas sad eksplodira neka supernova u zemljinoj blizini, mala je, nikakva, ali ima nesto gore.
americka agencija za svemirsku meteorologiju, kvantne padaline i fraktalne situacije, nws, a i sve ostale koje postoje agencije razvijenih zemalja za svemirsku meteorologiju (naravno, svemirsku meteorologiju ima cak i ukrajina, grcka, turska, cak i moldavija, cak i slovacka i estonija, ali mi nemamo, a zasto nemamo..), vec odavno prognoziraju najvecu suncevu aktivnost od kad je mjerenja.
sunceva aktivnost se javlja svakih 11 godina i razlicitih je inteziteta, ali podaci prikupljeni soho satelitom, predvidjau nevidjenu aktivnost. jedna od izboja suncevih lani, skoro je dosao do merkurove orbite i skoro oprljio merkur.
taj je radijacijski val dosao i do zemlje, predvidjale su se razne nepogode, poput toga da kompletno bude blokiran avio i informacijski promet, predvidjalo se unistenje telekomunikacijskih satelita, ali van alenov pojas i zemljin magnetizam je srecom u tom trenutku bio postavljen tako da je odbio taj napad zracenja i sve je proslo bez velikih posljedica, osim sto je tu i tamo ispala neka telefonska centarala iz upotrebe na neko krace vrijeme.

ne moze se tocno predvidjeti kad ce ta sunceva aktivnost imati svoj maksimum, koji dan, sat, mjesec, ali ono sto ne valja jest da se nekako poklapa s maksimumom aktivnosti el nina, dakle, vrlo jakog, najjaceg skoro el nina koju zemaljska kugla poznaje, mali otkloni magnetskih polova se vec biljeze, slabljenja zastitnog zemljinog pojasa se vec biljeze, registira se masovni nestanak nekih zivotinjskih vrta poput sismisa i pcela, ptica, jegulja, koji su svi vrlo osjetljivi na te magnetske devijacije, otklone i ako se dogodi u istom trenutku da zemlja ostane bez te zastite, a da u tom periodu naraste sunceva aktivnost, kolicina zracenja koje ce doci na povrsinu zemlje bit ce deset puta veca nego kad su izumrli dinosaurusi, sve ce bit ozraceno, cak i voda, koja ce postat teskom vodom, H3O, koja ce se doduse, jos moc pit, ali..
vjerojatnost za to nije uopce mala, stovise, sasvim je moguca, realna je to opasnost za koju se sve zemlje pripremaju, osim nas i ove vlade, naravno.

da stvar bude ljepsa, nakon deset tisuca godina, teski i spori planeti, jupiter, saturn, neptun, koncem ove i tijekom sljedece dvije godine, naci ce se najblize zemlji i to svi u priblizno isto ravnini. kad jos tu uzmemo u obzir bliski mjesec koji ce samo jos sve to kaoticno povecavat te gravitacijske valove, nikako ne zvuci dobro.
zadnji put se to desilo, kazem, prije jedno desetak tisuca godina i tom su prilikom, radi tih gravitacijskih upliva, npr eruptirali vulkani u yelostounu, vulkan krakatau i vulkan u juznoj americi nakon kojeg je nastalo poznato jezero titikaka.
njihov dim, izbacen u atmosferu na visinu od 25 kilometara, dva mjeseca nije propustao suncevo svjetlo i nakon ta dva mjeseca oblaka, dva su mjeseca padale ogromne kolicine kisa, oborina, koje su na koncu potpuno promijenile izgled zemlje i ta je epizoda ostala zapisana i poznata u svim svjetskim kulturama kao veliki potop.

sve su to stvari koje se znaju ili koje su cinjenice i to svi znaju i svi se pripremaju za ovaj scenarij. svi, osim ove vlade.
naravno, ne moze se to radit na sva zvona i tako sirit paniku, ali neke drustvene pripreme se rade, obavljaju.
tako npr, u americi je pojeftinila flasirana voda, stimulira se kupnja i stvaranje zaliha pitke vode, umanjeni su ili u nekim americkim drzavama, cak i ukinuti porezi za izgradnju sklonista u kucama, u gradovima. novi zakoni gradjevinski, osim sto predvidjaju da gradjevine mogu izdrzat potres od deset stupnjeva, predvidjaju, tj obavezno je da svaka zgrada ima u pricuvi lako postavljiv faradejev kavez u obliku mreze oko gradjevine, koji ce stititi od radijacije dok ona ne prodje.
evo, cak i bliski nam madjari daju sve od sebe da se zastite. spremaju zalihe kucne, dizu zidove oko zemlje da se zastite, nacionaliziraju banke, izvore vode. oni to rade malo javnije, ali jos uvijek dovoljno tajno i ekstremno kvalitetno, konacno rjesavaju problem, u odnosu na nas koji ne radimo ama bas nista po tom pitanju, nego cekamo usud.
i nikako da naucimo. zadnji, nesto jaci el nino je prouzrocio skoro mjesec dana kise u dalmaciji 1990. nakon koje je u jedanajstom mjesecu bio onaj dugi potres rano ujutro s epicentrom kod prepunjene peruce, koji srecom ipak nije bio toliko jak da napravi neke vece stete.
a ovaj el nino je puno jaci. puno jaci. uz sve jos ostalo sto se poklapa.

nacija nam je u opasnosti.. taj velik, ogroman poremecaj, katastrofu, koja nece bit duga, treba samo docekat spreman taj prvi val koji ce nam doci na dom i prezivjet ce ga samo oni spremni i najspremniji.
a ova vlada suti. namjerno suti. pokvareno suti. presucuje istinu svojim gradjanima, narodu, naciji. zasto? :kokice:


User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

10 Sep 2015, 11:15

Jesi kupio mačkama šlaufe, peraje i disalice?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 11:25

Bi li ja sada trebao branit vladu s obzirom ko je otvorija ovu temu :misli:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 11:43

judolino » wrote:Jesi kupio mačkama šlaufe, peraje i disalice?
..ma, ono.. samo se ti zajebaji. poslije ce se trazit odgovornost. preko interneta, naravno, portalima. a interneta nece bit vise.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 11:44

miky0 » wrote:Bi li ja sada trebao branit vladu s obzirom ko je otvorija ovu temu :misli:
..ti uopce ne znas razlucit sto kad treba. bavite se pizdarijama i ti i ova vlada, a ovo sto ce se desit za deset dana, bit ce samo najava jos veceg sranja. a onda ce vec bit kasno. :kokice:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 11:55

..a unda » wrote: ..ti uopce ne znas razlucit sto kad treba. bavite se pizdarijama i ti i ova vlada, a ovo sto ce se desit za deset dana, bit ce samo najava jos veceg sranja. a onda ce vec bit kasno. :kokice:
A sada ja kao ono rano :misli:

Osli smo mi davno ukurac moj unda. Prije 25 godina :gaah:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 11:58

miky0 » wrote:
A sada ja kao ono rano :misli:

Osli smo mi davno ukurac moj unda. Prije 25 godina :gaah:
sada cemo otic zauvijek. gotovo je. :kokice:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Sep 2015, 12:57

Ima tu štofa za ozbiljniju raspravu, ali najprije te moram priupitati za izvore. Kako si došao do tih podataka? Za neke stvari prvi put čujem.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 13:08

..a unda » wrote: sada cemo otic zauvijek. gotovo je. :kokice:
I jeli ti za sta si me sprda kad sam govorija da su vlade tu da uniste vlastite narode :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 13:09

Stitch » wrote:Ima tu štofa za ozbiljniju raspravu, ali najprije te moram priupitati za izvore. Kako si došao do tih podataka? Za neke stvari prvi put čujem.
Dalmacijanews nekidan pisala o tome.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Sep 2015, 13:16

Pa nije, tamo su rekli suprotno, da neće biti nikakva utjecaja na vrijeme u Hrvatskoj.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 13:28

Stitch » wrote:Pa nije, tamo su rekli suprotno, da neće biti nikakva utjecaja na vrijeme u Hrvatskoj.
Pisalo je, mozda ne bas ovako opsirno kao sto je undin text, ali je pisalo da postoji mogucnost utjecaja na dalmaciju u cetvrtak, a da ce se tek saznat tocno u ponediljak ili utorak popodne. Pa je potom izasao ovaj tvoj linkani txt s negacijom.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Sep 2015, 13:37

A ne ne, ne može. Neka me odnese idući mjesec. :kava:

Di si to čuo, šta radiš paniku, gukni? :azdaja:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 13:38

Stitch » wrote:Ima tu štofa za ozbiljniju raspravu, ali najprije te moram priupitati za izvore. Kako si došao do tih podataka? Za neke stvari prvi put čujem.
..ima masu linkova i izvora, strucnih i znanstvenih elaboracija, ali utipkaj samo na guuglu npr.. soho, spaceweather, van allen belt i dalje surfaj, pa ces vidjet. evo samo na brzinu, ako se i malo razumijes..

Image

Image

Image

..a vidi ovo, strava..

Image

medicane u veneciji prije nekoliko godina..

Image

ako ti sta od onih grafova nije jasno, pitaj majtija. sta ti mislis da on bezveze ide gledat ovu zimu koronu borealis? :kokice:

ali, ne zelim sad dosadjivat linkovima, to mozemo na znanosti, ovdje se radi o politici. umjesto da ova vlada organizira naciju, da je pozove da sprema zalihe, oni ne rade nista.
ne preostaje nista drugo nego da se samoorganiziramo i da izadjemo na ulice, eto. mislim, sto napraviti, ako vec nije kasno, sto?

evo i danas, ostojic kao ima kao pres konferenciju o nekim kvotama za izbjeglice, a ustvari skrece pozornost nacije od drugog neceg. pa citav split jutros bruji od dvije grupe ubacenih islamista sad s ovim izbjeglicama, u okolini zagreba i u okolini splita. vec nekoliko dana nad splitom, tj oko splita, samo pice avioni i helikopteri i to ne nasi, nego nato, kolone vojnih kamiona po cestama oko splita kao za vrijeme rata. navodno ti islamisti imaju nesto sto onemogucava termovizijske kamere da ih lociraju.

mislim, ono, opci kaos, a mi pricamo o nekim reprezentacijama nogometnim, a svi oni, naravno, vec znaju tamo gdje igraju, vani, po stranim klubovima sto se desava i svatko od njih pomalo salje svoje obitelji u svicarske i austrijske alpe.
morta se stec neki dojam da je sve normalno, da nema frke, da zivot tece normalno, a ne tece i sto sad radit, sto radit s ovom vladom, a nacija ugrozena kao nikad do sad.
mislim, jel ti sad jasno o cemu se radi?
:kokice:
Last edited by ..a unda on 10 Sep 2015, 13:40, edited 1 time in total.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Sep 2015, 13:39

Počeo i unda čitat dnevno.hr :tuzni:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 13:39

Eks » wrote:A ne ne, ne može. Neka me odnese idući mjesec. :kava:

Di si to čuo, šta radiš paniku, gukni? :azdaja:
Meni isto cudno sta on radi paniku, aj da je ja radim, ali on :facepalm:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Sep 2015, 13:41

miky0 » wrote:
Meni isto cudno sta on radi paniku, aj da je ja radim, ali on :facepalm:
Ma trola. Nemam vremena čitat uvodni pa sam samo preletila, ali ubit ću ga. :kava:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 13:42

Stitch » wrote:Pa nije, tamo su rekli suprotno, da neće biti nikakva utjecaja na vrijeme u Hrvatskoj.
..neka cak i oko mediternaskog harikena promasi split, jos ce uvijek bit jak i imat ce posljedice. sam po sebi mediteranski hariken nije nista obzirom cega je on vjesnik. :kokice:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 13:44

Eks » wrote:
Ma trola. Nemam vremena čitat uvodni pa sam samo preletila, ali ubit ću ga. :kava:
Bolje ti je da ne citas uvodni ako ti nije do pesimizma.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 13:44

Eks » wrote:
Ma trola. Nemam vremena čitat uvodni pa sam samo preletila, ali ubit ću ga. :kava:
da, da, ja trolam, a vidit ces ti sta ce bit.. a bit ce. :kokice:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Sep 2015, 13:44

..a unda » wrote: sada cemo otic zauvijek. gotovo je. :kokice:
Nećemo. ja imam na tajnom mjestu Karambolovu (b)arku opremljenu orgonskim generatorima. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Sep 2015, 13:45

miky0 » wrote:
Bolje ti je da ne citas uvodni ako ti nije do pesimizma.
A pročitala sam. Baljezga. :o
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 13:46

miky0 » wrote:
Bolje ti je da ne citas uvodni ako ti nije do pesimizma.
mislio sam da ti to nes citat, da je predugacko. da sam znao da ces ti to citat, ne bih sve govorio, ti si panicar. za neke stvari je bolje da ih ne znas. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Sep 2015, 13:47

Eks » wrote:
A pročitala sam. Baljezga. :o
:facepalm: :moli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Sep 2015, 13:48

A je, nekidan sam vidija nekakav cudan helihopter povise firula. Bija je narancaste boje :ne zna:
Post Reply