Miroslav Tuđman (1946. - 2021.)

Koljite se i gložite!
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

31 Jan 2021, 23:33

Umro je sveučilišni profesor dr. Miroslav Tuđman, jedan od rijetkih poštenih političara u Republici Hrvatskoj.


Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Feb 2021, 00:12

Je li i on žrtva covida? Počivao u miru.

Zanimljivija mi je njegova karijera u Uredu za nacionalnu sigurnost (UNS) i Hrvatskoj izvještajnoj službi (HIS) od spokojne tišine sveučilišnoga kabineta ispunjenoga knjigama. Svaka čast za sve što je na Filozofskom napravio, ali mene suradnja s Perkovićem i drugim udbašima zanima. Znaš li što o tome?
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

01 Feb 2021, 00:22

Je, od korone je umro. Bio je u bolnici nešto više od mjesec dana, a zadnjih 27 dana na respiratoru.

O samoj suradnji s Perkovićem i drugim udbašima baš i ne znam puno, ali pretpostavljam da je bilo pametnije u to doba surađivati s njima nego ih imati protiv sebe.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Feb 2021, 01:16

Pa to je ćaćina politika bila, on ju je samo slijedio. Umjesto lustracije ponudio je suradnju svima nadajući se da će pomiriti suprotnosti i izbjeći rat na dvije fronte. Miroslav je to dobro provodio, a ušutkao je i tvrdu hercegovačku liniju. No onda je otišao, pa se zbog tko zna čega vratio, nejasan je taj dio. Kao i suradnja s Imoćaninom Markicom Rebićem, koji je bio šef Sigurnosno-informativne službe Ministarstva obrane. Navodno su opstruirali suradnju s Haškim sudom, ne samo kako bi zaštitili hrvatski vojni vrh nego i stoga što su razni političari bili umiješani u mutne poslove.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

13 Feb 2021, 00:36

Ne, nije baš bilo tako. U HISu nije bilo nikoga tko je radio za jugoslavenske službe, bili su sasvim novi ljudi. Perković mu je možda na početku pomogao nekim savjetom. Zanimalo bi me to kakva je bila Perkovićeva uloga, ali nisam ga to mogla pitati, a i da sam pitala, ne znam bi li mi odgovorio. Kao što je jedan naš zajednički prijatelj rekao za prof. Tuđmana, bio je "crna rupa za informacije" (sve usisava, a ništa ne pušta van). Razlog odlaska isto ne znam točno, ali mislim da je Ivić Pašalić nešto mutio protiv njega. S Markicom Rebićem je morao surađivati kad je taj vodio SIS. Ne vjerujem ni u te priče o opstrukciji suradnje s Haškim sudom, osobito ne kako bi se zaštitilo te koji su bili umiješani u mutne poslove.

Mediji iz kojih si se vjerojatno informirao nisu bili nimalo skloni obitelji Tuđman, pa puno toga što su pisali nije bilo točno.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

27 Feb 2021, 01:35

Pokoj mu duši
Post Reply