Klimatske promjene i podizanje morske razine

Vrt, priroda, ekologija... - sve što raste, i treba da raste
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

05 May 2019, 13:34

Ajde malo da se spustimo iz oblaka , pogledamo stanje na terenu i malo smanjimo ovo crnilo koje konstantno ispušta drug Haram.

Država Rvacka je zapravo vrlo 'napredna' po pitanju energetskog miksa. Čak 67% el.energije dobivamo iz obnovljivih izvora, a na fosilna goriva otpada 33%.


You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 May 2019, 07:18

Stitch wrote:
04 May 2019, 09:21
Sjećam se, naravno, nisam sklerotičan. No fosilna industrija u nas uglavnom pripada Mađarima, koji po prirodi stvari ne mare previše za Hrvatsku. Nije to nikakva zavjera nego tipičan kolonijalni odnos, princip "baš me briga ako susjedu crkne krava". Zašto bi oni vodili računa o hrvatskim strateškim interesima ako to ni naša vlada ne čini?
Misčliš da bi Kutle bio bolji?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 May 2019, 07:55

memulica wrote:
05 May 2019, 13:34
Ajde malo da se spustimo iz oblaka , pogledamo stanje na terenu i malo smanjimo ovo crnilo koje konstantno ispušta drug Haram.
Prvo, nisam ti ja nikakav drug, provociraj si mamu doma, seronjo*. Ispuštam činjenice, a ti troši drogu na svojoj teraci koliko god hoćeš.
memulica wrote:
05 May 2019, 13:34
Država Rvacka je zapravo vrlo 'napredna' po pitanju energetskog miksa. Čak 67% el.energije dobivamo iz obnovljivih izvora, a na fosilna goriva otpada 33%.
Drugo, ako si htio reći da je neka država ovdje bila napredna po tom pitanju, bila je to bivša Juga jer je većina hidroelektrana građena još za njenog doba (gradili drugovi) a hidroelektrane čine veliku većinu tih sadašnjih obnovljivih. Malo si fulao brojeve ali nema veze nije ti prvi puta. Hrvatistan je na tvoje veliko veselje i dalje dominion fosilne industrije i "jeftini" benzin teče u potocima a termoelektrane na fosilne su i dalje u planovima bisera na vlasti. A o tome ima čak i tema, na koju možeš odskakutati s trolanjem:
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?f=35&t=3874


*@Stič, na svakog njegovog "druga" ide moje "seronja", pa ti vidi kome ćeš što dopuštati.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

06 May 2019, 12:54

Dobro kolega Harame, di sam ja to točno fulao brojke? :ne zna:

Image

Ugljen: 20,2%
Plin: 12,4%
Nafta: 0,5%

Total: 33,1% :misli:


I zašto ne iskoristiti maksimalno svoj hidropotencijal po uzoru na Norvešku i postati energetski/politički neovisni? Čemu forsiranje skupih, neučinkovitih i nestabilnih izvora energije, jer svaka šuša zna da su sadašnje tehnologije iskorištavanja vjetra i Sunca sve to.



USPUT
Riječ 'drug' je hrvatska/staroslavenska riječ i nema pogrdno značenje kao npr. riječ 'seronja'. Također ima i poslovica 'tko je lud, ne budi mu drug', pa se možemo i tako družiti/diskutirati, ako baš inzistiraš :zubo:
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 May 2019, 16:20

haram wrote:
06 May 2019, 07:55
*@Stič, na svakog njegovog "druga" ide moje "seronja", pa ti vidi kome ćeš što dopuštati.
Rekao sam što mislim o vrijeđanju, neću ponavljati. Pogotovo što znaš da sad pretjeruješ.

Nismo u vrtiću, valjda možeš zrelo komunicirati - npr. upozoriti sugovornika bez toga.
memulica wrote:
06 May 2019, 12:54
Riječ 'drug' je hrvatska/staroslavenska riječ i nema pogrdno značenje kao npr. riječ 'seronja'. Također ima i poslovica 'tko je lud, ne budi mu drug', pa se možemo i tako družiti/diskutirati, ako baš inzistiraš :zubo:
Nema pogrdno značenje, ali ima povijesno-političko-ekonomske konotacije vezane uz Lijepu Našu. Ako Haramu smeta, nemoj je rabiti.
Potpisi su za budale.
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

09 May 2019, 10:41

Vidim kolegu Harama je pustilo iz 'pritvora', pa da krenemo polako :frajer:


Image

Image


Daklem u zadnje vrijeme je vrlo vidljivo, kako očajni svećenici Crkve Presvetlog Zatoplenja sve više koriste/indoktoriraju ranjivu/bolesnu djecu u svojim propovijedima po ulicama i medijima diljem svijeta. Jadno je to, ali što možete očekivati od jedne sekte. Eto prije par dana sam naletio na uradak objavljen u časopisu NATURE. Ko da je prepisano iz bilježnica Goebelsa ili Mao Zedonga. Naročito mi se 'svidjelo', kako su uočili da kćeri najefikasnije šire učenja sekte. :facepalm:
Evo prosudite sami:

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 111428.htm
"This study tells us that we can educate children about climate change and they're willing to learn, which is exciting because studies find that many adults are resistant to climate education, because it runs counter to their personal identities,"

orginalni članak:
Published: 06 May 2019
Nature Climate Change, 2019 DOI: 10.1038/s41558-019-0463-3

CHILDREN CAN FOSTER CLIMATE CHANGE CONCERN AMONG THEIR PARENTS


The collective action that is required to mitigate and adapt to
climate change is extremely difficult to achieve, largely due
to socio-ideological biases that perpetuate polarization over
climate change1,2. Because climate change perceptions in children
seem less susceptible to the influence of worldview or
political context3, it may be possible for them to inspire adults
towards higher levels of climate concern, and in turn, collective
action4. Child-to-parent intergenerational learning—that
is, the transfer of knowledge, attitudes or behaviours from
children to parents5—may be a promising pathway to overcoming
socio-ideological barriers to climate concern5. Here
we present an experimental evaluation of an educational
intervention designed to build climate change concern among
parents indirectly through their middle school-aged children
in North Carolina, USA. Parents of children in the treatment
group expressed higher levels of climate change concern
than parents in the control group. The effects were strongest
among male parents and conservative parents, who, consistent
with previous research1, displayed the lowest levels of
climate concern before the intervention. Daughters appeared
to be especially effective in influencing parents. Our results
suggest that intergenerational learning may overcome barriers
to building climate concern.
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 May 2019, 13:05

Ti dakle ideš u drugu krajnost - tvrdiš da globalno zatopljenje ne postoji? :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 May 2019, 13:12

Stitch wrote:
09 May 2019, 13:05
Ti dakle ideš u drugu krajnost - tvrdiš da globalno zatopljenje ne postoji? :zubeki:
On će tvrditi da i drek ima vitamina, samo da njemu benzin ne poskupi za 10 lipa.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

09 May 2019, 17:41

Stitch wrote:
09 May 2019, 13:05
Ti dakle ideš u drugu krajnost - tvrdiš da globalno zatopljenje ne postoji? :zubeki:
Nemam ja ništa protiv globalnog zatopljenje, jer je to prirodna pojava. Dapače volim topla godišnja doba, a mrzim zimu. Protiv sam ovih sektaša, a koji pričaju bajke o čudotvornoj Božjoj molekuli tj. CO2 napravljen rukom čovjeka i Sudnjem danu.
Last edited by memulica on 09 May 2019, 17:43, edited 1 time in total.
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 May 2019, 16:35

memulica wrote:
09 May 2019, 17:41
Nemam ja ništa protiv globalnog zatopljenje, jer je to prirodna pojava. Dapače volim topla godišnja doba, a mrzim zimu. Protiv sam ovih sektaša, a koji pričaju bajke o čudotvornoj Božjoj molekuli tj. CO2 napravljen rukom čovjeka i Sudnjem danu.
Memi nikako da čujem od neofašista neko suvislo obrazloženje zašto na Mjesecu dnevno-noćne temperature variraju za gotovo 300°C dok na Zemlji najviše 40tak. Možeš li ti riječima iskazat zašto je tome tako (mislim zašto nema objašnjenja)?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 May 2019, 16:43

Stitch wrote:
09 May 2019, 13:05
Ti dakle ideš u drugu krajnost - tvrdiš da globalno zatopljenje ne postoji? :zubeki:
Problem je ljudske psihe što ne prihvaća realnost determiniranu znanstvenim studijama i opažanjima ako joj se ne sviđa, nemoj kenjat kvake (da se poslužim tvojom retorikom) da je to nekakva krajnost.
Ima na temi već dugo ovaj post:
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=322010#p322010

Ono, astronomi otkrili golemi asteroid na kursu skore kolizije sa Zemljom koji će izbrisati sav život ako ga ne skrenemo - reakcija "javnosti": nemojte ići u krajnosti :rofl:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 May 2019, 17:41

Dio koji se tiče moderiranja sada je na drugoj temi, ova neka ostane rezervirana za klimatske promjene i podizanje morske razine.
Potpisi su za budale.
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

10 May 2019, 22:50

haram wrote:
10 May 2019, 16:35
neko suvislo obrazloženje zašto na Mjesecu dnevno-noćne temperature variraju za gotovo 300°C dok na Zemlji najviše 40tak. Možeš li ti riječima iskazat zašto je tome tako (mislim zašto nema objašnjenja)?
Mene su učili da su te temperaturne varijacije uzorkovane nedostatkom atmosfere i kamenom površinom. Što su tebe učili nemam pojma. Valjda ćeš nam ti objasnit te tvoje 'neobjašnjive' pojave?
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

10 May 2019, 23:05

Image

Inače baš sam jučer pročita zanimljiv članak na CNN. Izgleda da ovi članovi Crkve Presvetlog zatoplenja pate od skoro svih simptoma sekti Sudnjeg dana. Mene osobno isto zabrinjavaju ti trendovi/simptomi, jer bi moglo doći i do masovnih samoubojstava ka u sličnim sektama prije. :(

Evo članaka:
https://edition.cnn.com/2019/05/07/heal ... index.html
A student in Wendy Petersen Boring's climate-change-focused class said she woke at 2 a.m. and then cried for two solid hours about the warming ocean.
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 May 2019, 23:55

Šteta što nisi linkao i članak povezan s tim, lijepo se vidio. ;)

"250,000 deaths a year from climate change is a 'conservative estimate,' research says", tvrdi dakle CNN. Prokomentiraj i to, nemoj biti selektivan. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

11 May 2019, 10:21

Ne zanimaju me predviđanjima samozvanih proroka diljem svijeta. To predviđanje od 250 tisuća poginulih je napravljeno, ka i svako dosad. Baciš grah priko ramena, pogledaš kako je pao i onda to protumačiš starom 'znanstvenom' metodom: 'Što se babi htilo, to se babi snilo'. :zubo:

Evo pa gledaj:
https://www.who.int/news-room/fact-shee ... and-health
1 February 2018
Between 2030 and 2050, climate change is expected to cause approximately 250 000 additional deaths per year, from malnutrition, malaria, diarrhoea and heat stress.
Neki prorok/sektaš pukne neku proizvoljnu brojku uz tvrdnju da će se nešto strašno dogoditi tad i tad. Pripadnici sekte ispranih mozgova to odma popiju i propovijedaju dalje ka istinu.
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 May 2019, 11:49

Imaš li dokaz da su ti podaci proizvoljni? Statistiku kao znanost ne možeš zanijekati premda se katkad može prigovoriti metodologiji istraživanja. Ostavi po strani novinare i urednike gladne senzacionalističkih naslova, usredotoči se samo na matematiku - vjerojatnost da će biti toliko mrtvih predvidjeli su ozbiljni ljudi u ozbiljnim institucijama. Svjetska zdravstvena organizacija već godinama studiozno istražuje uzroke i posljedice. Nazvati to vještičarenjem neozbiljno je i tendenciozno.

I ja sam nepovjerljiv - ali prema medijima, ne prema znanstvenicima. Znam kako funkcioniraju, otud sumnjičavost. No znanost ima čvrsta, nepromjenjiva pravila. Ne iznosi ono što nije provjereno, i to višestruko.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 May 2019, 13:37

memulica wrote:
10 May 2019, 22:50
Mene su učili da su te temperaturne varijacije uzorkovane nedostatkom atmosfere i kamenom površinom. Što su tebe učili nemam pojma. Valjda ćeš nam ti objasnit te tvoje 'neobjašnjive' pojave?
Presmiješno je kako se negatori antropogenog globalnog zatopljenja mogu mrtvi-hladni isposrat sami sebi u usta i dalje se pravit kao da se ništa nije dogodilo. A u atmosferi ima kojih ono plinova?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 May 2019, 13:41

memulica wrote:
11 May 2019, 10:21
Ne zanimaju me predviđanjima samozvanih proroka diljem svijeta. To predviđanje od 250 tisuća poginulih je napravljeno, ka i svako dosad. Baciš grah priko ramena, pogledaš kako je pao i onda to protumačiš starom 'znanstvenom' metodom: 'Što se babi htilo, to se babi snilo'. :zubo:

Evo pa gledaj:



Neki prorok/sektaš pukne neku proizvoljnu brojku uz tvrdnju da će se nešto strašno dogoditi tad i tad. Pripadnici sekte ispranih mozgova to odma popiju i propovijedaju dalje ka istinu.
Tako samo neke egocentrične fašistoidne gnjide interpretiraju zaključke znanstveno provedenih studija koje determiniraju realnost.

Kongračulejšns, Stič, imamo zbilja kvalitetnu raspravu... :kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 May 2019, 14:20

Stitch wrote:
11 May 2019, 11:49
Imaš li dokaz da su ti podaci proizvoljni? Statistiku kao znanost ne možeš zanijekati premda se katkad može prigovoriti metodologiji istraživanja. Ostavi po strani novinare i urednike gladne senzacionalističkih naslova, usredotoči se samo na matematiku - vjerojatnost da će biti toliko mrtvih predvidjeli su ozbiljni ljudi u ozbiljnim institucijama. Svjetska zdravstvena organizacija već godinama studiozno istražuje uzroke i posljedice. Nazvati to vještičarenjem neozbiljno je i tendenciozno.

I ja sam nepovjerljiv - ali prema medijima, ne prema znanstvenicima. Znam kako funkcioniraju, otud sumnjičavost. No znanost ima čvrsta, nepromjenjiva pravila. Ne iznosi ono što nije provjereno, i to višestruko.
Nou šit? A zašto onda ovakve izvore krstiš kao "katastrofičarska predviđanja" (iz kave, graha i palačinki valjda)... ono, MIT technology review sajt (recimo) je isto neko komercijalno medijsko glasilo prema kome si nepovjerljiv?
https://en.wikipedia.org/wiki/MIT_Techn ... ecognition
https://www.technologyreview.com/magazine/2019/05/

Study: Persian Gulf could experience deadly heat.
Detailed climate simulation shows a threshold of survivability could be crossed without mitigation measures.

http://news.mit.edu/2015/study-persian- ... -heat-1026

China could face deadly heat waves due to climate change
One of the world’s most densely populated regions may push the boundaries of habitability by the end of this century, study finds.

http://news.mit.edu/2018/china-could-fa ... hange-0731

Deadly heat waves could hit South Asia this century
Without action, climate change could devastate a region home to one-fifth of humanity, study finds.

http://news.mit.edu/2017/deadly-heat-wa ... ntury-0802

Nile faces greater variability
Climate change could lead to overall increase in river flow, but more droughts and floods, study shows.

http://news.mit.edu/2017/nile-climate-c ... loods-0424

North China Plain threatened by deadly heatwaves due to climate change and irrigation
https://edition.cnn.com/2018/08/01/asia ... index.html

China region set to become deadliest heat wave zone: report
https://edition.cnn.com/2018/08/01/asia ... index.html
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 May 2019, 14:40

memulica wrote:
10 May 2019, 23:05
Image

Inače baš sam jučer pročita zanimljiv članak na CNN. Izgleda da ovi članovi Crkve Presvetlog zatoplenja pate od skoro svih simptoma sekti Sudnjeg dana. Mene osobno isto zabrinjavaju ti trendovi/simptomi, jer bi moglo doći i do masovnih samoubojstava ka u sličnim sektama prije. :(

Evo članaka:
Šteta što se sociopate, oportunistički hipokriti i neofašistička gamad (što je zapravo jedno te isto) nikad ne žele ubiti. Osim, naravno, kad im njihov rajh pred očima propada.

Još jednom bravo, Stič - imamo raspravu! :kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 May 2019, 17:49

haram wrote:
11 May 2019, 13:41
Tako samo neke egocentrične fašistoidne gnjide interpretiraju zaključke znanstveno provedenih studija koje determiniraju realnost.
Gledaj, uopće ne sumnjam da ćeš sada u prepoznatljivom stilu svuda kukati kako te nitko ne razumije, kako su svi osim tebe neznalice i kako si ti jedino svjetlo u mraku, svjetionik znanosti i suvisle rasprave, no prava je istina banalno jednostavna i može se razložiti na tri tvrdnje.

1. Permabaniran si.
2. Permabaniran si jer su moderatori protiv tebe.
3. Permabaniran si jer su moderatori protiv tebe zato što se ponašaš kao idiot.

Nema više upozoravanja, ovdje si završio. I dok sam ja administrator, nećeš se vraćati. A to što ti se na raznim forumima ponavlja jedno te isto nije problem tih foruma. Nego tvoj - i samo tvoj.
haram wrote:
11 May 2019, 14:20
Nou šit? A zašto onda ovakve izvore krstiš kao "katastrofičarska predviđanja" (iz kave, graha i palačinki valjda)... ono, MIT technology review sajt (recimo) je isto neko komercijalno medijsko glasilo prema kome si nepovjerljiv?
https://en.wikipedia.org/wiki/MIT_Techn ... ecognition
https://www.technologyreview.com/magazine/2019/05/
Zato što svaku vijest provjerim. Činim to stalno. No tebi to ionako više nije bitno.

Pa-pa!
Potpisi su za budale.
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

12 May 2019, 00:10

Stitch wrote:
11 May 2019, 11:49
Imaš li dokaz da su ti podaci proizvoljni? Statistiku kao znanost ne možeš zanijekati premda se katkad može prigovoriti metodologiji istraživanja. Ostavi po strani novinare i urednike gladne senzacionalističkih naslova, usredotoči se samo na matematiku - vjerojatnost da će biti toliko mrtvih predvidjeli su ozbiljni ljudi u ozbiljnim institucijama. Svjetska zdravstvena organizacija već godinama studiozno istražuje uzroke i posljedice. Nazvati to vještičarenjem neozbiljno je i tendenciozno.

I ja sam nepovjerljiv - ali prema medijima, ne prema znanstvenicima. Znam kako funkcioniraju, otud sumnjičavost. No znanost ima čvrsta, nepromjenjiva pravila. Ne iznosi ono što nije provjereno, i to višestruko.
Nema to nikave veze sa matematikom ili statistikom.

Svakom upućenome je jasno da su ti brojevi proizvoljni, jer sve te stavke u tom izvještaju su u padu desetljećima prema svim javno dostupnim informacijama. Dakle svjesno straše napaćeni narod i šire dezinformacije. Trebalo bi ozbiljno razmislit o kaznenom progonu takvih osoba ili organizacija. Evo npr. ta famozna malarija:

Evo svježih podataka na WHO stranicama, pa ti procjeni ko je neozbiljan i tendenciozan.
http://apps.who.int/gho/data/view.main.14117?lang=en
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
memulica
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2019, 23:35
Location: Carcosa

18 May 2019, 20:11

Image

Glasilo Crkve Presvetlog Zatoplenja objavilo najnoviju encikliku.

https://www.theguardian.com/environment ... nvironment
The Guardian has updated its style guide to introduce terms that more accurately describe the environmental crises facing the world.

Instead of “climate change” the preferred terms are “climate emergency, crisis or breakdown” and “global heating” is favoured over “global warming”, although the original terms are not banned.
Klimatski slom,klimatska kriza,klimatsko izvanredno stanje,globalno vrenje,globalno grijanje,globalno loženje i slične isprazne riječi su preporučene za sve pravovjerne sljedbenike Crkve Presvetlog Zatoplenja.

Hmm sad mi ovo 'Zatoplenje' nekako djeluje preslabo i jadno. :misli:

Malo ću to preurediti u skladu sa zadnjom enciklikom:

Crkva Presvetlog Pregrijavanja

Evo sad je bolje :top:
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 May 2019, 21:31

Dobro, samo smanji s crvenom, to je moderatorska boja. ;)

Jezične su (i metajezične) preinake u skladu s promjenom politike Ujedinjenih naroda i vodećih zapadnoeuropskih država. Same po sebi, ne znače ništa. Mi smo odavno oguglali na upotrebu "velikih" riječi kao što su katastrofa, kriza, skandalozno, šokantno, užasno... :D
Potpisi su za budale.
Post Reply