Kreme za lice

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 14:09

I ja sam kupila Balein serum i super mi je. :D


ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

21 Nov 2011, 22:01

Jel koristio tko Nova Derm kremu? Sa AHA kiselinama.
:kokice:
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

08 Dec 2011, 17:26

Jedan thumb up za okoločnu. :top:

Biomed, zelena kutijica, malena je tubica, 88 kn.
Protiv tamnih podočnjaka i nadutosti.

Pohvale! :top:
Mislin da san bija jasan
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

08 Dec 2011, 23:56

Maleficent » wrote:Loreal Triple Active - savršeno hidratizira, a nije masna. Nutrition verzija još i prefino miriši. :cerek:

A svima vama koji imate problema s kožom savjetujem Bepanthene kremu iz ljekarne. Jednostavno, a učinkovito.
Meni je isto Triple Active super. Dobra mi je i Olay neka roza, nemam pojma kako se zove, a lijena sam ići pogledati kutijicu :zubo:

Može li ta Bepanthene krema koristiti i za zacjeljivanje kože? Imam dvije ranice na licu i mažem ih s tom kremom :misli:

Što se problematične kože tiče, ja sam jednom prilikom, prije otprilike 5 godina imala 3 akne na licu (prvi i jedini put u životu i baš sam bila izbezumljena). Čistila sam ih uljem čajevca i na to mazala aloe vera gelom i kremom protiv pelenskog osipa (pokušavam se sjetiti zašto, ali ne ide) i stvarno je pomoglo.

Da li je netko koristio koncentrat vitamina E za kožu oko očiju?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Dec 2011, 00:04

To s vitaminom E sam koristila, a sad imam obicnu bebe kremicu za suhu kozu i super mi je. I jeftina je.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

17 Dec 2011, 14:27

Éowyn, cink djeluje dobro i umiruje i protuupaljuje i svašta. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

17 Dec 2011, 14:39

kuki » wrote:Éowyn, cink djeluje dobro i umiruje i protuupaljuje i svašta. :D
E to je taj sastojak koji se nalazio u kremi. Čini mi se cinkov oksid. Uglavnom, sve tri akne su nestale netragom :xd:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

20 Dec 2011, 17:37

Nakon svih nježnih i laganih kremica koje sam potrošila, kupila sam Rosal Face Fit 30+ i došla sam ga pohvaliti :cerek:

http://www.rosal.hr/01_02_01_facefit_dnevna.php

Hranjiva je, hidratantna, lice je meko, kapilare mi ne pucaju i ne crvenim se mahnito od hladnoće :xlux:

Imam i okoloočnu, dnevnu i noćnu, i nisam se nimalo pokajala, iako je malo falilo da opet kupim isto, sve mi se drogerijske kreme čine preskupe za prosječan učinak osim Balee i Garniera.
Aveneu i Garnieru se vraćam na proljeće, ovo mi je sad za zimu super.
Ne masti ni malo, a jako hrani.
Moram samo napomenuti da nije za osobe sklone mašćenju kože, prištićima i aknama (noćna je sa Shea Butterom i dosta bogatija od dnevne). Vjerovatno ne bi bila bog zna šta ni jako suhoj koži.
Moja je koža zimi normalna do suha, pa mi paše. I miris je divan, jako nježan.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

21 Dec 2011, 12:43

Baš sad gledam kreme od Rosala i čini mi se da sam ja imala Classic (samo nemam pojma zašto sam kupila kremu za zrelu kožu :xne zna: ). Uglavnom, nije mi pasala. Nekako je premasna.

Za što točno služe serumi. Jučer sam kupila serum od Balee jer svi pišu o njima pa sam zaključila da je to nešto što svaka poštena žene mora imati :xd:
Da li to ide prije kreme ili nakon kreme ili neovisno o kremi? I može li se koristiti kao primer za puder? Osjećam se vrlo neuko kad je kozmetika u pitanju.
Desire makes slaves out of kings.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

21 Dec 2011, 15:00

Jel ima neka tema o kozmeticki neukima? :misli:

Mene zanima sto je BB krema? I jel sluzi čemu?
Mislin da san bija jasan
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

21 Dec 2011, 15:08

Evo ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/BB_cream

Ima od garniera neka kod nas za kupiti http://www.garnier.hr/_hr/_hr/our_produ ... CREAM_HOME

Ja sam jednako neuka, sad sam to izguglala.

Koje sam ja sreće, moja nijansa ni ne postoji pa mi je tako svejedno.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

21 Dec 2011, 15:20

Éowyn » wrote:Baš sad gledam kreme od Rosala i čini mi se da sam ja imala Classic (samo nemam pojma zašto sam kupila kremu za zrelu kožu :xne zna: ). Uglavnom, nije mi pasala. Nekako je premasna.

Za što točno služe serumi. Jučer sam kupila serum od Balee jer svi pišu o njima pa sam zaključila da je to nešto što svaka poštena žene mora imati :xd:
Da li to ide prije kreme ili nakon kreme ili neovisno o kremi? I može li se koristiti kao primer za puder? Osjećam se vrlo neuko kad je kozmetika u pitanju.
Meni su sve od Rosala uvijek bile premasne, kad sam imala mlađu i jače mješovitu kožu. Sad mi baš paše preko zime malo bogatija krema, a da nije jako skupa - sporo ih trošim, a mislim da bi na proljeće bila preteška. Imaju i Hydro liniju, ona je kao za kožu 20 +, mada ja vjerujem da ove kreme imaju prije svega hranjivi učinak, i da nema posebnog efekta protiv bora.

Koliko ja znam, a ja volim jednostavne odgovore :D, serum je dopunska njega kože.
Obično se stavlja ispod kreme ili samostalno, zavisno od potreba kože.
Veliki broj njih može služiti i kao podloga za puder (baš kao što može i krema).
Većina seruma je za intenzivnu hidrataciju, hranjivi su, protiv bora, fleka, suhih perutavih dijelova lica, i sl. ali imaš seruma i za masnu kožu, koji kontroliraju lučenje sebuma npr.

Neko ih mora koristiti svakodnevno, neko ne.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

03 Jan 2012, 12:29

je li itko probao caudalie kozmetiku? ako si mozete priustiti ili barem nabaviti tester, svakako probajte. ja sam dobila tubicu testera za ovaj fluid i odlican mi je. pise da je za normalnu i kombiniranu kozu, ja imam vise suhu i takvi proizvodi mi manje pasu, ali ovaj mi je bas fino nahranio, nema nikakvog zatezanja i osjecaja nenamazanosti. takodjer, koza me uopce nije pekla. inace mi smeta sve i svasta, koristim uglavnom samo cista ulja i neke baby kreme, ali ovaj fluid mi je fino sjeo, cak sam namazala dijelove koji su mi nakon dermatitisa ostali ekstremno osjetljivi - i nema nikakvog crvenila i svrbeza. i lagan je. :top: mislim da inace kosta preko 200 kn. sastav bi mogao biti i bolji, ali je u usporedbi s nekim nuxe kremicama koje sam istovremeno isprobala (creme fraiche serum me pekao, previse alkohola ima) proizvod i vise nego dobar.

ne znam kako bi mi je koza podnosila nakon duze primjene, ali ovo mi je, pored uriage xemose kreme, mozda najbolja ''ljekarnicka'' mazalica koju sam isprobala.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

05 Jan 2012, 22:59

jos jedna kremica za jako osjetljivu kozu, ovaj put jeftina (oko 24 kn, mueller): buebchen pur & sensitiv (bivsa baby's first). emulzija voda u ulju. bez mineralnih i etericnih ulja, konzervansa, parfema i fenoksietanola. prakticno pakiranje s pumpicom. prvih nekoliko sekundi se cini kaloricna, ali cim se namaze (ne razmazuje se tesko), brzo se upije i nije nesto masna. ok mi je i za ruke, svilenkaste su, sad sam ih namazala dvaput i opet nije pretesko. lice namazala jednom i sasvim mi je dovoljno, nema zatezanja. nema mirisa, odnosno jedva je primjetan. bas je pristojna jednostavna kremica. ne primjecujem crvenilo, kao ni peckanje i svrbez. tko voli baby kreme, neka proba. laksa je od klasicnih buebchen krema (koristila sam calendula i bienenwachs), kao i od, primjerice, hippove iz limene kutijice.

evo je: http://www.babyservice.de/DE/Products/B ... creme.aspx
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Jan 2012, 23:57

Od ovog caudalie, bas taj serum sam imala, imala prestrasnu reakciju koze a inace sam neosjetljiva na ista. Reagirala sam na neroli i lavandu etericna ulja. Prvi put da sam morala dermatologu.
Ovu drugu preporuku cu bas isprobati. :)
Pogotovo jer nema etericna ulja.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

06 Jan 2012, 17:42

Upravo sam odstudirala temu o BB kremama.
Ima ih miljun!!! :gaah:
Da odredim nijansu koja mi treba i tip koze, treba zavrsiti trogodisnji studij. :facepalm:
Kad sam vec odlucila utući šolde na to, htjela bih uzeti nesto sto valja.
Mislin da san bija jasan
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

21 Jan 2012, 11:29

Trebam savjet.
23 godine, koža prilično čista, ali pomalo suha.
Koju kremu koristiti? Do sad sam koristila Niveu za bebe. :zubo: Ali zaključila sam da je vrijeme da odrastem. :rofl:
Ja bih nešto brzoupijajuće, da nije masna (obična Nivea plava mi je masna i nekako preteška) od koje se lice sjaji i da hidratizira.

Hvala. :)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Jan 2012, 11:32

Kajla, u kojem cjenovnom razredu?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

21 Jan 2012, 12:38

Uhuh, ne znam... do 150 kn negdje :misli:
Preporučite vi i skuplje slobodno. :zubo:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

21 Jan 2012, 14:01

kajla, mozda da onda trazis neki fluid? eh, sad, ne znam jel' ti kozi fali vlaga (dehidrirana) ili ulje (suha). http://regionalni.com/lifestyle/modalje ... kozu-6511/ meni su uvijek pasale kreme koje imaju pojacanu uljnu komponentu (emulzija voda u ulju), a one hidratantne su mi lose sjedale i znojila sam se od njih iako su, kao, lakse. pa sam tek tom ''metodom'' zakljucila da mi je koza vise suha nego dehidrirana. :zubo:

ako ces emulziju ulje u vodi, dakle, hidratantniju, mozda da probas nesto od lavere, npr. od ruze za suhu kozu ili fluid s aloe verom, obje kreme imaju dosta laganu teksturu. ako su ti dostupni, pitaj za testere u bio&bio (tamo mozes pitati i za weleda kreme) ili u kemigu. u svakom slucaju, nejeftine kreme ne kupuj na slijepo, uvijek pokusaj prvo s testerom, jer ionako mozda neces odmah naici na savrsenu i bas za tebe izbalansiranu kremu (netko nikad ne naidje :rofl:).

d'oliva kreme su relativno povoljne pa za njih u ljekarni trazi tester. meni su malo previse parfimirane, ali mozda ti nesto bude odgovaralo.

ili pokusaj s uljima na vlaznu kozu. recimo, pomijesas ulje ploda divlje ruze i ulje ljesnjaka. par kapi preko vlaznog lica bi za tvoje godine trebalo dovoljno nahraniti, nije komedogeno (neces opristaviti), a osjecaj ce biti neusporedivo manje mastan od plave nivee :), odnosno ne bi trebalo biti nekog masnog osjecaja ako ne stavljas previse. ne vjerujem da ce ti to biti pretesko. naravno, ulja mozes obogatiti etericnim uljima, ali tu ne bih davala savjete.

sto se skupljih tice, meni se svidjao nectar de rose od melvite.
jako dobre, a prilicno bezopasne i lagane kreme ima john masters organics. nisu nakrcane alkoholom i etericnim uljima kao hrpa prirodne kozmetike. ali puno su skuplje od ovog sto planiras, a nema smisla da se u ovim godinama opterecujes s njima.

ako te bude privlacila dermokozmetika, tu preporucam uriage. meni se cine puno bolji od avenea, vichyja, lrp i slicnih (na njih po meni ne vrijedi davat' pare).
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

21 Jan 2012, 14:20

Ja mislim da bi jez trebala imat svoju blogoliku temu za sve :zubo: :o
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Jan 2012, 14:46

Kajla, probaj u dućanu i neku skuplju kremu, vidi koja bi ti odgovarala, a onda je kupi na Ebayu za 1/3 do 1/2 cijene. :zubo:
Preporučam ebay.co.uk. Dostava je brža i jeftinija, a vjerojatno nećeš platiti ni carinu. :mig:
Provjereno više puta.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

21 Jan 2012, 23:13

ja za 90 posto ovih što navodi jaz nikad čula :misli:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

22 Jan 2012, 10:13

Ni ja nikad čula, uz to što nemam pojma kakva mi je koža. Čak ni link s objašnjenjem ne pomaže, ja sam mislila da je to dvoje isto. :facepalm:
Dakle, ako ne namažem par dana s kremom počne me zatezati, a ako je jako hladno postane na nekim dijelovima lica hrapava i pomalo se ljuštiti. Nije to toliko strašno i najčešće se riješim toga čim namažem i malo jače utrljam kremu.
I isto se ponekad (zapravo, često!) znojim od te obične Nivea baby soft kreme.
Probala sam i neku masniju (kad sam je otvorila ulje je malo curilo iz nje na početku) - isto Nivea dječju, ali kao za hladnije dane. Ona mi je bila i više nego OK za po noći i lice je ujutro odlično izgledalo, ali po danu je ne mogu nositi jer se užasno sjajim od nje, kao da se ne da dovoljno upiti/utrljati, čak ni u jako malim količinama.

Zašto ovo pišem? Zato da mi pomognete otkriti jesam li suha ili dehidrirana iako me nikad niste vidjeli! :zubo:

Btw, puno hvala jezebel i potpis na Afriku. :)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

22 Jan 2012, 11:59

Jesi probala s običnom niveom soft (ali ne za bebe)? Čini mi se da imaš sličnu kožu kao i ja i kreme za bebe baš i nisu najbolje rješenje. Čini mi se da su premasne, a nedovoljno hidratantne.
Desire makes slaves out of kings.
Post Reply