Rukomet, zbirna tema

Svi smo mi izbornici
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

14 Jan 2012, 21:42

Za tri dana počinje rukometno EP u Srbiji, pa evo, da imamo i neku temu u kojoj ćemo komentirati eventualni (i ne baš izvjesni) uspjeh popularnih Kauboja ( :facepalm: ). Individualne kvalitete još uvijek imamo dovoljno da prođemo skupinu bez većih problema, a u knock-out fazi možemo gotovo svakog dobiti u jednoj utakmici. Ali i izgubiti.
U prvom dijelu natjecanja ćemo biti bez Ivana Balića, a hoće li biti spreman za drugi dio, upitno je. Isto tako, neće biti Valčića. Dodatni razlog za pesimizam je činjenica da nam je na klupi Slavko Goluža, valjda jedini čovjek u hrvatskom rukometu koji ima manje autoriteta od Lina Červara. No, dok je Zoran Gobac rukometna verzija Zdravka Mamića, boljem se ni nemamo pravo nadati.

Sretno nam bilo. Trebat će nam.


Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

16 Jan 2012, 14:09

Jest, sretno nam bilo.
Joooj, nikad mi neće bit jasno zašto nismo htjeli Smajilagića za izbornika. Nikad. Uvjerena sam da bi mi bili ono što su Francuzi, samo da nam je on izborničio.
Ali ne, kao, za rukomet je dobro imat tulavog izbornika. :gaah:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

16 Jan 2012, 20:56

kukuriku » wrote:Jest, sretno nam bilo.
Joooj, nikad mi neće bit jasno zašto nismo htjeli Smajilagića za izbornika. Nikad. Uvjerena sam da bi mi bili ono što su Francuzi, samo da nam je on izborničio.
Ali ne, kao, za rukomet je dobro imat tulavog izbornika. :gaah:
Pipe je, koliko ja znam, na pas mater s Gopcem, tako da to otpada u startu. :ne zna:

Poluvrijeme protiv Islanda gubimo 1 razlike, bilo je u nekoliko navrata i 3. Genijalna ideja Goluže sredinom poluvremena da stavi čudnovato ozdravjelog Balića u igru je rezultirala s par laganih kontri Islanđana. Ljudi igraju brzi centar, imaju brze kontre, a ovaj genijalac mijenja dvojicu napad-obrana. :s

Disklejmer: ne nerviram se, smiješno mi je.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

16 Jan 2012, 22:12

Čak smo pobijedili. Jupi.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

17 Jan 2012, 08:36

Chiro » wrote:Čak smo pobijedili. Jupi.
Misliš, jedva živu glavu izvukli.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 09:43

Ma klasika. S Islandom uvijek tako nekako, drž gaće, igramo.
Ja zapravo uopće nisam nezadovoljna kako smo igrali, osim u obrani.
I Vori je nekako babast i indisponiran, nadam se da će ga krenuti.
Ne slažem se s Ćirom oko uloge Balića, mislim da je Balić unio baš ono što nam je falilo, odnosno živosti i zbunjivanja protivnika.
A od Bunte i Kopljara dao bi se napraviti vrhunski desni vanjski. Kopljarova visina, kombinatorika i igra u obrani, Buntina hrabrost i jačina šuta..iii, dobiš igrača za kojeg je samo nebo granica. Nažalost, to nije izvedivo. :crying: :raspa:

Zaključno, na zadnjem svjetskom je sve izgledalo puno puno gore nego ovo što vidjesmo jučer.
Go, Kauboji (:facepalm:), go!
Nek(v)arljiva.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

18 Jan 2012, 12:30

Danas sa Slovenčadi.
Navodno su dobri, mladi, ali iskusni. :facepalm:

Predmnijevam da ćemo pobijediti s 3 razlike, a najbolji strijelac biti će Čupić.

Inače, Srbi maznuli i Dance!!! :eek:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

18 Jan 2012, 16:00

Da, trebali bismo pobijediti, ali nekako me strah da nas opet ne namlate lo stile 2004, pa u kasniju fazu uđemo sakati i desetkovani. Tko uopće više igra za te Zlovence? Karabatkov priležnik? Igra li Pajovič? :rofl:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

18 Jan 2012, 18:54

Na poluvremenu 16:12 za nas. Nek tako i završi. :cerek:
Mislim, očito, ne tako, nego s tom razlikom.
Nek(v)arljiva.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

18 Jan 2012, 18:57

Kad je Slovenci u pitanju uvijek se sjetim one makljaže na EURU mislim baš u Sloveniji... I Metiličićevog šivanja oka. Za sad stvari dobro stoje, nasreću.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

18 Jan 2012, 21:16

Potpisujem Saračevićev osvrt nakon utakmice, kod 5 razlike treba stisnuti i slomiti protivnika, otići na 7-8 razlike i uvesti utakmicu u mirnije vode, ovako smo im ostavili otvorena vrata, kroz koja su oni već zakoračili, ali na svu sreću im nismo dopustili da uđu. Vidi se da ovi dečki mogu, a kad bi tu bio i pravi izbornik, bili bismo u stanju sigurno napraviti korak-dva više na svakom natjecanju. S ovom igrom... 5-8 mjesto je realnost. Norvežani zasad vode protiv Islanda, bit će zanimljivo vidjeti kako će završiti ta utakmica. X bi bio sjajan, što zbog mogućeg kruga, što zbog mog listića :zubo:.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

18 Jan 2012, 21:51

Jebena krađa. :rigo: Kod 33-32 za Island, nekih 45 sekundi do kraja, Norveška ima napad, gurnuli su loptu na pivota, frajer je povučen s leđa. Čisti sedmerac, po svim pravilima. Ali ne, suci puštaju da se igra dalje, Islanđani idu u kontru i zabijaju za 34-32. :rigo:

Evo zašto mi rukomet diže tlak na najjače, potreba sudaca da na svakoj utakmici budu u prvom planu. Jedini sport koji je nakaradniji po tom pitanju je vaterpolo.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

19 Jan 2012, 09:37

Chiro » wrote:Jebena krađa. :rigo: Kod 33-32 za Island, nekih 45 sekundi do kraja, Norveška ima napad, gurnuli su loptu na pivota, frajer je povučen s leđa. Čisti sedmerac, po svim pravilima. Ali ne, suci puštaju da se igra dalje, Islanđani idu u kontru i zabijaju za 34-32. :rigo:

Evo zašto mi rukomet diže tlak na najjače, potreba sudaca da na svakoj utakmici budu u prvom planu. Jedini sport koji je nakaradniji po tom pitanju je vaterpolo.
Ne kaki. Ne sekiraju tebe suci, nego listić. :giggle:
Ja sam navijala za takav ishod. Sad još samo da Slovenija pobijedi Island.

Inače, obrana!! :gaah: Užas!!! :gaah:
Još inačije, bila sam u pravu za Čupića, a skoro i za gol razliku. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

19 Jan 2012, 13:43

kukuriku » wrote:
Ne kaki. Ne sekiraju tebe suci, nego listić. :giggle:
:o
Inače, obrana!! :gaah: Užas!!! :gaah:
Još inačije, bila sam u pravu za Čupića, a skoro i za gol razliku. :raspa:
Kukuriku, kukuriku, jebo svoju sliku :zubo: šta se ne kladim na ono šta ti predvidiš. Neki par za danas, možda? Image

Inače, da, obrana je u drugom poluvremenu bila tiha jeza. Moram priznati da mi nije najjasnije u kojem to svemiru protivnički pivot dobije neometan(!) 5+ lopti na neku kvazi 6-0 obranu. Ah da, Goluža. :facepalm:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

20 Jan 2012, 16:56

Danas u 20. Norvešani. Njih će da pobedimo s 6 razlike, a najbolji strijelac bit će Laci. Ili će da deli prvo mesto s Duvnjak. Osjećam da će danas Tomislavgrađanina iz Đakova krenuti. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

20 Jan 2012, 17:06

:trči u kladionicu: :xd:

Makedončad kolju, sinoć sam ih prvi put gledao, atmosfera kao da se u Tetovu igra. :s
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

21 Jan 2012, 22:25

Kukuriku, opet si skinila rezultat. :s

Da podvučemo crtu nakon prvog dijela prvenstva. Jedina reprezentacija s 3/3 smo, vjerovali ili ne, mi. Strašni Francuzi su pobijedili samo pluskvamperfektnu rukometnu silu, Ruse, gubeć od Španjolaca i Mađara. Domaćini, naša istočna braća bez gaća, su u zadnjem nastupu u grupi prokockali vodstvo od +7 protiv Slovaka, te je utakmica završila neriješeno, 21:21, pa su na taj način propustili priliku da budu jedini uz nas koji će imati 100%.

Meni ovo sve nit´smrdi nit´miriše, pobjeđujemo, ali realno gledajući niti su to neke top reprezentacije, niti se vidi neka tendencija smanjenja broja grešaka u obrani, glupih isključenja, lošeg zatvaranja crte itd. Sljedeće tri utakmice će pokazati di se gaće vežu.
Znači, u drugi dio retardiranog sustava natjecanja prenosimo maksimalnih 4 boda, a tamo nas čekaju utakmice s Mađarima, Španjolcima i ljubljenim nam Francuzima. Isuse, opet će nas silovati. :(

Popraviti obranu, zadržati napad na ovoj razini... trebalo bi biti dosta za proći dalje. A ne znam. Upravo sam se sjetio da imamo Kopljara u sastavu. Pas mater. Ništa od medalje. A dobro, šta sad. Ionako se uigravamo za sljedeće veliko natjecanje.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Jan 2012, 14:41

Čemu toliki očaj, Chiro, uvijek treba biti optimist. Da, možemo popušiti, to stoji. Opet, nitko ne igra da bi izgubio, svi žele pobijediti. Pa i mi.
Potpisi su za budale.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

22 Jan 2012, 22:32

Nisam pesimist jer mi je to super, Heče, nego jer me je povijest naučila kako to ide s našom rukometnom reprezentacijom. I uopće se neću osvrtat na ovaj poraz, to nije problem. Problem je da protiv bilo koje ozbiljnije reprezentacije, koja igra čvrstu i agresivnu obranu, mi ne možemo ništa. Zadnjih 10 minuta nismo kadri zabiti gol iz igre. :s
Igramo kontra zdravom razumu, tempiramo formu za prve utakmice i padamo kako turnir odmiče. I svaki put isto. Srećom po nas, ovo je sport koji se ozbiljno igra u 10 zemalja na svijetu, pa nas zakon vjerojatnosti uvijek stavlja u kandidate za neki "značajniji" rezultat. Mah. 5-8 mjesto, here we come.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Jan 2012, 10:54

Reći ću to lijepo - mislim da nam treba pametniji izbornik. Ništa drugo. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

23 Jan 2012, 15:17

Upravo si suzio izbor na 97.3% populacije ovog napaćenog planeta.
Skinheadsi, takav si!
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

23 Jan 2012, 16:18

Njegovi time-outovi izgledaju kada trenira djecu do 4. osnovne. Ne treba mu time-out za ono što on njima govori :gaah:
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

23 Jan 2012, 20:13

Pa učio je od Lina Červara, ništa čudno. :ne zna: :facepalm:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

24 Jan 2012, 11:57

Chiro » wrote:Pa učio je od Lina Červara, ništa čudno. :ne zna: :facepalm:
Lino je bar imao dara da svoje bedarije servira kao da su inteligentne, pa su ga dečki slušali. Ovaj siromak to ne umije. Dobronamjeran je, ali jednostavno ne umije.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

24 Jan 2012, 13:37

Emericzy » wrote: Lino je bar imao dara da svoje bedarije servira kao da su inteligentne, pa su ga dečki slušali. Ovaj siromak to ne umije. Dobronamjeran je, ali jednostavno ne umije.
A ne znam, nije mi baš ni "ajmo za Ivana, pa nek se jebu" bio vrh taktičkog nadmudrivanja. :D

Večeras Francuzi, nadam se da smo kupili dovoljno vazelina.
Skinheadsi, takav si!
Post Reply