Filmski klub; 1. tema: Forrest Gump

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

12 Jan 2012, 11:44

Omega » wrote:Ka prvo, riječ glup je, u ovom kontekstu, politički nekorektna :)
To me osobito ne smeta. Skoro se nikad ne trudim biti 'politički korektan'. Mislim da je to za ljude s nekom fizičkom ili mentalnom manom podjednako uvredljivo kao i tradicionalni neuvijeni izrazi.
Forest nema izbora, dobar je i naivan, jer drukčiji ne zna i ne može biti. Ljudi oko njega bivaju bogatiji zbog njegove dobrote, ne mislim materijalno, naravno. Isto će ti reći svaka osoba koja je ikad bila u kontaktu s blago mentalno retardiranim ljudima, svi redom spominju dobrotu i osjećaj bogatstva.
Dobro se dobrim vraća u ovom slučaju ne vridi, jer dobro koje daje nije njegov izbor.
Ipak vrijedi, iako možda na malo drukčiji način. Vrijedi jer je dobro, bez obzira na motivaciju. Film pokazuje nekakvu pravdu, za koju svi znamo da je rijetka. Dobro se ne vraća baš uvijek ni onima koji su dobri kao rezultat svjesnog izbora. Ne bih ja tu silom pravio neku veliku razliku.

Ali to sam ja. Razumijem što hoćeš reći.


User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Jan 2012, 15:35

Emericzy » wrote:
Ja imam hrpu glumaca koji mi idu na živce i koje gledam isključivo po dužnosti. Ali ih pogledam (osjećaj dužnosti je jak) i onda uživam u njihovoj glumi. Edward Norton mi je jedan takav. Briljantan glumac ali ne volim ga za popizdit. Meryl Streep mi je takva. Ne propustim ni jedan njezin film i ne znam u kojem je bolja. Ali se na svaki njezin film moram silom prisiliti.
Pa kud baš Meryl Streep?
Ouboužavam je. :zubo:

Meni su takvi John Travolta i Al Pacino. Pogotovo Al Pacino pod stare dane kad mu je osnova kulerstva preživanje žvakače gume k'o kakva krava. :zubo: S obzirom na neke odlične filmove u kojima su glumili, njih je prilično teško ne voljeti. Možda mi je Pacino postao iritantan već u odličnom Kumu jer ja, naime, ne podnosim Michaela Corleonea, ali to je sasvim druga priča...

A Forrest Gump? Predivan, životan film. Istina, njegova poruka nije zakučasta ni nova ali je to definitivno jedan od onih filmova koji se mogu gledati svakih nekoliko godina.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

12 Jan 2012, 15:52

Ma kakav Al Pacino? Ne dozvoljavam. :durica:

Evo vam na: Harrison Ford (koja grozna izmučena faca), Sean Connery (bljuv).

A ovo kako Emerici ne voli Meryl i Nortona (koje ja obožavam), tako ja ne volim De Nira i Clinta.
Idu mi na živce oduvijek, ali gledam im filmove i ponekad priznam da su okej :rolleyes:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

15 Jan 2012, 11:59

Forresta sam gledala u srednjoj i tad me se dojmio, ali ne toliko da bih ga opet gledala.
Hanksa sam gledala nedavno u bezveznoj komediji i zbilja je jako dosadan, sam po sebi.
Glumci koji mi zgade filmove su Bill Muray i Minnie Driver. Ona pogotovo, nju skoro pa i ne mogu pogledati, ne znam zašto, ali jako mi je odurna.

Tarantina ne volim. Općenito mi je koljačina dosadna. :o
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Jan 2012, 16:00

ex anais » wrote:Forresta sam gledala u srednjoj i tad me se dojmio, ali ne toliko da bih ga opet gledala.
Hanksa sam gledala nedavno u bezveznoj komediji i zbilja je jako dosadan, sam po sebi.
Glumci koji mi zgade filmove su Bill Muray i Minnie Driver. Ona pogotovo, nju skoro pa i ne mogu pogledati, ne znam zašto, ali jako mi je odurna.

Tarantina ne volim. Općenito mi je koljačina dosadna. :o
Minnie Driver mi je silno draga. Billa Murraya volim kao brata. :rofl:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Jan 2012, 11:09

Emericzy » wrote: Minnie Driver mi je silno draga. Billa Murraya volim kao brata. :rofl:
:rofl:

Većini jest. :crna ofca:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

16 Jan 2012, 16:12

Forrest je OK, nije mi ono, DOBAAAAR, ali nije ni loš.
Tom Hanks je izvrstan glumac, te kao takav drag mi izuzetno, a cijenim i uloge Sinisea i Robin Wright u tom filmu.
Sve u svemu, lijepo i simpatično. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 15:45

Meni je Forrest super film. Gledao sam ga dva puta. Namjeravam kupiti i knjigu. :lux:
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
Post Reply