Odabir pasmine

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

23 Nov 2011, 19:17

Lord Byron » wrote: Ne znaš kakvu narav i kakav genetski materijal dobivaš. Čistokrvni pas nije nužno pitanje snobizma.
Pa ne znaš, pa šta? I kad ne znaš, koliko to možeš falit? Što se to može izrodit iz jednog blentavog pseta? Daj molim te. :D


Kakav sad snobizam?
Na ovo ne moraš odgovoriti. :zubo:


User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Nov 2011, 21:05

Nikolajevna » wrote:
Pa ne znaš, pa šta? I kad ne znaš, koliko to možeš falit? Što se to može izrodit iz jednog blentavog pseta? Daj molim te. :D


Kakav sad snobizam?
Na ovo ne moraš odgovoriti. :zubo:
zamisli penzića u malom stanu koji je uzeo mješanca, ispadne da pas ima nepresušnu energiju i trebaju mu sati i sati istrčavanja? što se može iz toga izroditi? osim frustriranog vlasnika, frustriranog psa i gomile problema?
ili ljudi koji nemaju iskustva s odgojem pasa koji dobiju tvrdoglavo pseto kojem ne mogu nametnuti svoju volju?
baš nikakve probleme ne vidim tu, što se može izroditi iz blentavog pseta... :xne zna:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

23 Nov 2011, 21:32

Moj najbolji, nikad prežaljeni (danas joj je druga godišnjica smrti, počivala u miru na kraju imanja :crying:) pas, za koji je apsolutno svatko tko je s njom stupio u kontakt tvrdio da je jedan od najboljih pasa s kojim su ikad imali kontakta, bila je mješanka pekinezera, labradora, njemačkog ovčara i isusa valjda.
Eto, u obranu mješanaca :crying:

S druge strane, mješanac terijera je valjda najgore pseto koje smo ikad imali. Niti s jednim mješancem nikad problema tog tipa. Jebemti pasmine.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Nov 2011, 21:38

ja sam imala mješanca vižle i križanke njemačkog i škotskog ovčara. isto je bio predivan pas. doduše, malo plašljiv, ali u granicama normale. i divan, odan, pametan, lako odgojiv, druželjubiv, razigran... jedino što je od škota povukao dlaku. vagone i vagone dlake. što je još jedna ilustracija da ne možeš znati što ćeš dobiti: i mama i tata su imali "vojničke frizure", izrazito kratku dlaku, a i on je kao štene imao kratku dlaku. a onda je, pri prvom linjanju, niotkud iznikao vagon duuuuge čupave dlake. mislim, ništa strašno - ali pokazuje da nikada ne znaš što ćeš dobiti.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

23 Nov 2011, 21:50

Recite (i meni) da sam snob, ali teško mi se odlučiti za mješanca :ne zna: Nisam baš za mačka u vreći :xzubo:
Ni po pitanju estetike (jebiga, snob :D ), a kamoli što se tiče osobnosti.
..a unda wrote: ..ok, razumijem. evo, ovo bice su tri puta izabirali i udomljavali i vracali. e, onda je ona izabrala ljude.. :xd:

Image
Nikolajevna » wrote:
E pa to :cerek: ... normalne veličine a da izgleda kao - pas. :zubo:
Slažem se.

Unda, taj pas (ako sam dobro shvatila tvoj) je došao kod tebe kao odrastao? I to nakon što je promijenio nekoliko vlasnika?
Ne znam, mene bi u takvom slučaju bilo malo strah :brukica: Bojala bih se neke njegove eventualne nepredvidive reakcije :xne zna: Ono: pas kojeg ne poznam, prošao tko zna što, pas za kojeg ne znam što mu je u glavi.
Svaka čast na velikom srcu i ljubavi za životinju i vjerujem da nije bilo dvojbe da je riječ o pozitivcu željnom topline kad ste ga odlučili uzeti, ali brijem da ja ne bih bila u takvoj situaciji uopće opuštena u početku (tko zna, možda i nikad). A to nije najsretniji početak suživota :crying:
(a može bit da je to zato jer imam jedno ružno iskustvo s psom, tuđim. Kao normalnim :flop:, pa sam naučila da je to ipak na kraju samo životinja, unatoč svemu)

Kako je onda bilo (pre)odgajati odraslog psa?
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

23 Nov 2011, 22:41

Što se tiče mačka u vreči, ja sam imala dvije bokserice (u različitom periodu), jedna je bila hiperaktivno, tvrdoglavo, svojeglavo, zaigrano stvorenje, a ujedno i moj prvi, nikad prežaljeni pas.
Druga je bila labrador u obliku boksera. Divno, drago, poslušno i strpljivo stvorenje.
Nebo i zemlja, a ista pasmina.
The planet is fine. The people are fucked.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

23 Nov 2011, 23:22

MadnessInMethod » wrote:mješanca vižle i križanke njemačkog i škotskog ovčara
Isuse, daj mi molim te, barem na pp, sliku ovoga :cerek: :cerek: :cerek: :moli:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Nov 2011, 23:23

I ja sam vidjela dosta primjera da pasmina nije jamstvo karaktera.
Rottweileri će vjerojatno biti tromiji, ali da će ijedna pasmina biti pouzdano poslušna, odana i odgojiva, to teško.
Hoće li jesti cipele i namještaj, to se ne zna dok ne dođe u kuću. Od ovoga nisu cijepljeni ni oni s rodovnicima.
Silajn, super je što si je mogla voditi na posao! :top:
Ja moju mogu ponekad. Takvu ludu. :D

Jooj, da, mislim da ipak jesi imala sreće. :D
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Nov 2011, 23:41

Almost Rosey » wrote: Isuse, daj mi molim te, barem na pp, sliku ovoga :cerek: :cerek: :cerek: :moli:
žao mi je, preddigitalno doba, preminuo je prije 10 godina, prije blagodati kamere na mobitelu. imam samo jednu fotku te pseće legende, a i ta je zalijepljena u album. :xne zna:
ali - paradoksalno - izgledom je najviše podsjećao na groenendala (dugodlaki belgijaner), toliko da se čak nekoliko ljudi zbunilo kad ga je vidjelo, jer te varijante pasmine kod nas baš i nema.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

24 Nov 2011, 00:14

MadnessInMethod » wrote:ali - paradoksalno - izgledom je najviše podsjećao na groenendala (dugodlaki belgijaner), toliko da se čak nekoliko ljudi zbunilo kad ga je vidjelo, jer te varijante pasmine kod nas baš i nema.
aaa! AAA!!! :bliss:
:cerek: :cerek:

Pardon.

Taj ćuko izgleda ko mitsko biće :cerek:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Nov 2011, 09:42

m.za » wrote:Recite (i meni) da sam snob, ali teško mi se odlučiti za mješanca :ne zna: Nisam baš za mačka u vreći :xzubo:
Ni po pitanju estetike (jebiga, snob :D ), a kamoli što se tiče osobnosti.




Slažem se.

Unda, taj pas (ako sam dobro shvatila tvoj) je došao kod tebe kao odrastao? I to nakon što je promijenio nekoliko vlasnika?
Ne znam, mene bi u takvom slučaju bilo malo strah :brukica:
Je, a kaj misliš kako je bilo psu? Da njega nije bilo strah ići kod Unde? Što je mogao očekivati - nema ti hrane dok ne pročitaš cijeli post? Želudac krulji, a još dvije kartice do zdjelice... :crying:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

24 Nov 2011, 10:05

m.za » wrote:Radije bih muškog, nisam nikad imala kuju :xne zna:


Meni su kuje draže.
Mirnije su, privrženije, nježnije, lakše se navikavaju na druge kućne ljubimce/djecu/nove ukućane, uglavnom su lakše za hendlanje, manje ih jebu nagoni.
Moja nije ništa od toga. :o
Što se tjeranja tiče, ako je ne nabavljaš za uzgoj, sterilizacija je pametna odluka i za tebe (nemaš brige i za nju (čuva joj zdravlje). Najbolje je sterilizirati je još prije prvog tjeranja jer tako u potpunosti isključuješ rizik od tumora dojki.
Mužjaka sam imala samo jednom i nikada više.
m.za » wrote:edit: Hvala svima, ali nemojte mi predlagat pasmine više, ja sam uglavnom odlučila koja pasmina će biti - samo me zanimalo nečije iskustvo u vezi manjih hrtova. (jedino me napušteni štenac još malo muči)
Za kojeg si se odlučila? :lux:


Što se pasa iz azila tiče, uvijek sam za, ali ipak treba razmisliti. Ako je nekome jako jako bitno da pas ima određene karakteristike (veličina, tip dlake, temperament...), onda je čistokrvan pas bolji izbor.
Dugo godina sam volontirala u azilu i znam da dobrih udomitelja opako nedostaje, ali isto tako znam da nepromišljeno uzimanje psa najčešće završi vraćanjem tog psa u azil. A to im stvara stres i pate zbog toga jer se jako brzo vežu za svoje ljude.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

24 Nov 2011, 10:38

Još uvijek razmišljam da si priuštim SOP-a, to jest srpskog odbrambenog psa.

Ovo biće je genetski predpodešeno da brani liniju Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica, a kako se Osijek nalazi unutar tih granica, vjerujem da bih bio siguran.

Pasmina je, istinabog, kreirana na temelju mitskog srpskog psa koji je posljednji put zalajao za vrijeme zlosretne bitke na Kosovu polju. Nastao je nježnim ukrštanjem vukova s pastirskim tornjacima, zatim s rotvajlerima, a ima tu i gena stafordskih terijera i mastifa.

No, ipak, neke sumnje me more. Postoji li opasnost da mi, dok sam odsutan nekim poslom ili, vjerojatnije, nekom kavom, napiše na vrata "Obo je Cpbija", ili kako se to već piše, i zauzme stan? Dakle - šta mi je činiti?
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Nov 2011, 10:51

schmokljan » wrote: No, ipak, neke sumnje me more. Postoji li opasnost da mi, dok sam odsutan nekim poslom ili, vjerojatnije, nekom kavom, napiše na vrata "Obo je Cpbija", ili kako se to već piše, i zauzme stan? Dakle - šta mi je činiti?
Tvoje sumnje su opravdane, ali ne trebaš se brinuti - jednostavno mu odreži jaja. Dok mu jaja ne zacijele, pazi da ti ne ukrade traktor i ode u Srbiju. I nedaj mu da gleda srpsku televiziju, da ne dobije ideje.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

24 Nov 2011, 10:53

Ne znam, ne znam vrleče.
Možeš psa istjerat iz Srbina, al' Srbina iz psa nikad.

Ili obrnuto? :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Nov 2011, 11:00

Morticia » wrote:Ne znam, ne znam vrleče.
Možeš psa istjerat iz Srbina, al' Srbina iz psa nikad.

Ili obrnuto? :misli:
Ma to uopće nije srpski pas. To je gulaš različitih pasa i malo vuka. Srbi su to upakirali kao svoje, vjerojatno su ustanovili da je novostvorena pasmina starija od onih od kojih je stvorena (to uopće nije nemoguće, pitajte Đepiku ili Einsteina) i da je Kosovska bitka izgubljena samo zato što je tog dana Srpski odbrambeni pas imao proljev.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

24 Nov 2011, 11:02

Evo ga sad.
To nije srpski pas.
To nije srpski pas, to nije srpski pas, njanjanjanjanjanja!!!

Ma nemoj.

Očito je svetska zavera protiv Srba zahvatila i kinologe.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

24 Nov 2011, 11:19

Schmokljane, nisam ja otvorila temu.
Umjesto nje, bolje da si minirao kakvu srpsku kuću :durica:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

24 Nov 2011, 11:43

m.za » wrote:Schmokljane, nisam ja otvorila temu.
Umjesto nje, bolje da si minirao kakvu srpsku kuću :durica:
Hahaha! :xlux:

Uopće se ne radi o miniranju teme, nego o malo smijeha na temi.

No, dobro, vratimo se na temu.

Imali smo dalmatinerku, obožavali ju, u siječnju će biti dvije godine da je umrla u 13. godini života. Predivno stvorenje, djeca su je obožavala i ona njih. I sad me nešto zanima - zašto su dalmatinerke tako lijepe, a dalmatineri ne da nisu lijepi, nego kad opuste one žvale i kad nacere zube - izgledaju čak opasno. Peggy si, doslovce, mogao uzeti kost iz usta dok jede i ona se ne bi naljutila.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

24 Nov 2011, 11:43

schmokljan » wrote:Još uvijek razmišljam da si priuštim SOP-a, to jest srpskog odbrambenog psa.

..
..jel to kerbre? :kokice:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

24 Nov 2011, 11:46

schmokljan » wrote:
I sad me nešto zanima - zašto su dalmatinerke tako lijepe, a dalmatineri ne da nisu lijepi, nego kad opuste one žvale i kad nacere zube - izgledaju čak opasno.
Evo tu Unde pa njega pitaj :xne zna:

..a unda, daj sliku di se ceriš :cerek:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

24 Nov 2011, 11:52

schmokljan » wrote:
Hahaha! :xlux:

Uopće se ne radi o miniranju teme, nego o malo smijeha na temi.

No, dobro, vratimo se na temu.

Imali smo dalmatinerku, obožavali ju, u siječnju će biti dvije godine da je umrla u 13. godini života. Predivno stvorenje, djeca su je obožavala i ona njih. I sad me nešto zanima - zašto su dalmatinerke tako lijepe, a dalmatineri ne da nisu lijepi, nego kad opuste one žvale i kad nacere zube - izgledaju čak opasno. Peggy si, doslovce, mogao uzeti kost iz usta dok jede i ona se ne bi naljutila.
zato jer je osmina krvi dalmatinaca..ako ne i cetvrtina..bul terijerska ili tako neka slicna..mastifska, stafordska.

kod dalmatinki se to ne vidi tako brzo, svoju cudnu cud mogu pokazati tek nakon nekog vremena.

sve u svemu, osim rijetkih i davnih primjera, ti dalmatinci su zivcani neki pasi. steta.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

24 Nov 2011, 11:53

m.za » wrote: Evo tu Unde pa njega pitaj :xne zna:

..a unda, daj sliku di se ceriš :cerek:
:o

i gore nego sto je schmokljan rekao. ..i gore..
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

24 Nov 2011, 11:56

Onda je moja Peggy bila preslika tih drevnih dalmatinera. Savršeno smirena, dobra, nježna prema djeci. Svaki put kada bismo je pustili na ulicu uvijek bi neko dijete trčalo uz nju od veselja.
Last edited by schmokljan on 24 Nov 2011, 11:56, edited 1 time in total.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Nov 2011, 11:56

schmokljan » wrote:
Hahaha! :xlux:

Uopće se ne radi o miniranju teme, nego o malo smijeha na temi.

No, dobro, vratimo se na temu.

Imali smo dalmatinerku, obožavali ju, u siječnju će biti dvije godine da je umrla u 13. godini života. Predivno stvorenje, djeca su je obožavala i ona njih. I sad me nešto zanima - zašto su dalmatinerke tako lijepe, a dalmatineri ne da nisu lijepi, nego kad opuste one žvale i kad nacere zube - izgledaju čak opasno. Peggy si, doslovce, mogao uzeti kost iz usta dok jede i ona se ne bi naljutila.
Jednom sam imao čast živjeti s dalmatinerom par dana pod istim krovom. Krov je nažalost bio moj. Zvali smo ga "conte", jer je puno izvoljevao, a koristan je bio kao puna vrećica od saugera koju je retardirana djevojčica zamijenila za loptu i nabija ju po boravku.

Drago mi je čuti da ima primjeraka koji nisu grofovske krvi.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply