Davor Filipović, kandidat i(li) klaun?

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Mar 2021, 07:39

Hadezeov kandidat za zagrebačkoga gradonačelnika Davor Filipović najavljuje gradnju tvornice cjepiva protiv covida-19. I ne samo to, veli da će biti i cjepiva protiv raka. :rofl:

Govori zapravo ovo: "Ja sam, kao što vidite, kompletni idiot. Nemojte glasati za mene, jer ako glasate, mogli biste me i izabrati. A ako me izaberete, morat ću raditi, treba riješiti ovu gomilu sranja koja je ostala iza Bandića. Što ne mogu. Ne može to nitko iz Hadezea, a kamoli bezveznjaković poput mene. Stoga ćemo se lijepo praviti da nas Zagreb zanima, a ustvari molit ćemo Svevišnjega da nas izbavi od zla."

Drukčije ne može biti. Teško mi je uopće povjerovati da postoji takav klaun. :o


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Mar 2021, 12:40

Joško Klisović, SDP-ov kandidat za mjesto gradonačelnika Zagreba, očitovao se maloprije na televiziji N1. Kaže: "Moj protukandidat iz HDZ-a svakim pojavljivanjem u medijima iznosi novi projekt kao prioritet... Sve je to bajka, on zaboravlja da su ljudi koji imaju biračko pravo punoljetne osobe koje ne vjeruju u bajke."

Nažalost, i Klisović lupeta o Imunološkom zavodu, koji je beznadno zastario, o čemu je Nukac pisao na drugome mjestu: "Tužno je da Imunološki zavod bude doveden na ovu razinu. Dao bih podršku revitalizaciji Zavoda jer su imali svu ekspertizu i certifikate. Ne vjerujem u novu tvornicu, nemamo ni formulu za proizvodnju cjepiva."

No dobro, tema je o Filipoviću pa neću o njegovim propustima. U svakom slučaju, zvuči stoput suvislije od predstavnika HDZ-a. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

12 Mar 2021, 06:47

Vidi se da su obojica totalno neozbiljni kandidati i lupetaju o stvarima o kojima nemaju pojma.

Nije proizvodnja cjepiva proizvodnja kokaina.

Da bi se moglo proizvodit cjepivo (ovo za Koronu), potrebne su dvije stvari:
1. potrebno je imati tvornicu koja ima GMP certifikat i koja je prošla inspekciju EMA i HALMED za proizvodnju sterilnih pripravaka
2. potrebno je imati licencni ugovor s originalnim proizvođačem cjepiva.

Pošto nema ni jednog od toga - nema ni proizvodnje cjepiva u HR. Ako bi se danas počela gradit tvornica, prve količine cjepiva bi iz te tvornice mogle počet izlazit za cca 3 godine (plus minus godina dvije).

Što se tiče Imunološkog, to je već odavno mrtvac. Možda negdje postoje i zgrade koje se zovu Imunološki, ali već odavno je sve to zaraslo u paučinu, ljudi su otišli na druga radna mjesta, oprema je zastarjela, tehnologija je otišla naprijed.
Da bi se pokrenuo Imunološki i da bi taj imunološki postao profitabilna znanstvena organizacija, potrebno je uložiti stotine milijuna EUR, da bi možda nakon 10-tak godina ta organizacija počela donositi novce.
OK, ja ne plaćam porez u HR pa me briga. Ali sve porezne obveznike bi trebala brinuti takva naklapanja i takva rastrošnost.
BTW - Pliva je 2005. godine odustala od ulaganja u razvoj novih lijekova. Jer je razvoj novog lijeka jako skupi sport, a samo 1 lijek od 100-tinjak koji uđu u klinička istraživanja dođe na tržište.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Mar 2021, 10:05

Obojica jašu na valu populizma iako Klisović malo vještije surfa tim vodama. Priče o tvornici cjepiva iskorištavaju strah kao primarnu emociju, a onda i vječiti žal za prošlim vremenima, kada nam je svima ekonomski i socijalno bilo daleko bolje. Svi govore o tom Imunološkom kao da je posrijedi Institut Karolinska. A nije, bila je to dobra ustanova, ali danas jednostavno nije konkurentna.
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

12 Mar 2021, 10:23

O tome što država misli s Imunološkim govori i tko je direktor...

Vedran Čardžić, dr. med., direktor

Znači direktor nečega što bi trebala biti ustanova koja donosi profit je dr.med.

A ne ekonomist, ili netko tko ima završen MBA.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

12 Mar 2021, 12:21

Jel imunitet spada u vitalni nacionalni interes ili vitalni ekonomski interes? Ono, cijepimo se ako možemo profitirati na cijepljenju ili se cijepimo zato što ako se ne cijepimo izgidosmo svi bezmetka? :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Mar 2021, 12:59

:rofl: :rofl:

HDZ-ov Filipović nenajavljeno došao u školu, ravnateljica pozvala policiju
Ravnateljica Mirela Buchberger Karlo za N1 je kazala da posjet HDZ-ovog kandidata nije bio najavljen.
"Moje kolege došle su u ured obavijestiti me da se u dvorištu škole nešto događa. S čuđenjem i razočaranjem sam ustanovila da se u dvorištu škole odvija predizborna kampanja jednog od kandidata za gradonačelnika, o čemu škola nije bila službeno obaviještena niti je dala suglasnost za tako nešto. Mislim da to nije u redu i apeliram na buduće akcije kandidata da ne koriste škole za svoje kampanje jer škola je prostor koji mora zaštititi privatnost učenika. Nije ugodno i nije po pravilima", kazala je i dodala: "Prvo sam zamolila ekipu da napusti dvorište, ali oni to nisu učinili. Ispričali su se da je došlo do propusta. Kontaktirala sam Gradski ured za obrazovanje i prijavila sam policiji nedopušten ulazak u prostor škole."
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Apr 2021, 03:14

Šabović Adis wrote:
12 Mar 2021, 12:21
Jel imunitet spada u vitalni nacionalni interes ili vitalni ekonomski interes? Ono, cijepimo se ako možemo profitirati na cijepljenju ili se cijepimo zato što ako se ne cijepimo izgidosmo svi bezmetka? :o
Nisam ti odmah odgovorio, prepustio sam to upućenijima, ponajprije Nukcu i Scarlet. No kako se njima očito ne da natezati s tobom, hajde da i to riješim. :D

Cjepiva nisu besplatna, dapače. Razvoj košta milijune eura. Posve je razumljivo da tvrtke koje proizvode cjepiva i lijekove žele vratiti uloženo, a onda i zaraditi. Nijedna tvrtka na kugli zemaljskoj nije osnovana da bi glumila Caritas, apsolutno svakoj cilj je profit. Zato je logično da je vode menadžeri.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Apr 2021, 12:46

Stitch wrote:
14 Apr 2021, 03:14
Nisam ti odmah odgovorio, prepustio sam to upućenijima, ponajprije Nukcu i Scarlet. No kako se njima očito ne da natezati s tobom, hajde da i to riješim. :D

Cjepiva nisu besplatna, dapače. Razvoj košta milijune eura. Posve je razumljivo da tvrtke koje proizvode cjepiva i lijekove žele vratiti uloženo, a onda i zaraditi. Nijedna tvrtka na kugli zemaljskoj nije osnovana da bi glumila Caritas, apsolutno svakoj cilj je profit. Zato je logično da je vode menadžeri.
E hvala ti, utješio si me! :rofl:
:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply