Horoskop, gatanje i slične stvari :)

Znanost kakvu u potaji priželjkujete
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

08 Jan 2021, 13:13

Stitch wrote:
Mogu i tebe započeti, ovisno o tome koliko si voljna komentirati. Scarlet mi duguje osvrt na posljednji dio, a veli da nema vremena. Glupo mi onda povećavati količinu teksta za kuđenje ili hvaljenje.

To će onda biti četiri otvorene natalne karte, a možda dođe i peta. Javila mi se Nagrišpana.
Obecavam da cu komentirati, pa se toplo preporucam.


Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

08 Jan 2021, 14:50

Stitch wrote:
06 Jan 2021, 21:21
Ne znaš je? Vaga s podznakom u Vagi, Mjesec u Vodenjaku. Javila se bila na US-u, ali nije mnogo pisala.

Veli da ima račun na Trkeljanju, ali nema pojma koji. Možda se ponovo registrira. :D
Mislim da ne.
Ali sam i previše ljudi gatao, a astro.com pamti samo 100.
Možda sam zaboravio :)
Dupla vaga zvuči zabavno :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Jan 2021, 17:45

Marsovac7 wrote:
08 Jan 2021, 13:13
Obecavam da cu komentirati, pa se toplo preporucam.
Okej, počet ću u subotu ili nedjelju, ne znam još. Provjeri stanje navečer, dopodne imam posla.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

08 Jan 2021, 18:50

Stitch wrote:
Okej, počet ću u subotu ili nedjelju, ne znam još. Provjeri stanje navečer, dopodne imam posla.
Ma kad god stignes, nije posebno hitno. Kad sam do sada cekala, lako se strpim jos koji dan.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Jan 2021, 20:00

Evo ti prva tri planeta. U drugome krugu počinjemo s Venerom. :)

Sunce u Ovnu, 1. kuća – podznak Ribe
Sunce u Ovnu, gdje je egzaltirano, uzvišeno – donosi militantan, tvrdoglav i ambiciozan karakter; brz, dinamičan, pun entuzijazma. Ti si vođa, a ne sljedbenik i dobro funkcioniraš na vodećim položajima, općenito tamo gdje se traži autoritet. Voliš sama obavljati svoje poslove, i to onda kada sama odrediš. Uvijek imaš izražene stavove, što katkad vodi u aroganciju. Možeš biti neosjetljiva za potrebe drugih, ali rijetko se događa da doista budeš kivna na koga. Cilj ti je da budeš energična predvodnica, no tvoja otvorena samouvjerenost također može prikrivati dubok osjećaj nezadovoljstva samom sobom.

Prva kuća – opet slučajna egzaltacija – donosi vitalnost i pojačava znak Sunca. Snažne si volje, samouvjerena, optimistična; čvrste građe i dobra zdravlja. Vjerojatno ti je djetinjstvo bilo lijepo, osjećala si se sretno i zadovoljno, dobila si u obitelji dobre temelje. Voliš dominirati, ekstrovertirana si, hrabra i puna elana, tu i tamo diktatorski nastrojena, egoistična i pompozna.

Mjesec u Jarcu, 11. kuća
Mjesec u Jarcu, gdje je u egzilu i ne funkcionira dobro, daje emocionalnu rezerviranost. Želiš da te priznaju za moćnu i važnu osobu. Emocionalno si preosjetljiva i prekritična, sa stavom da nikome do tebe nije stalo. Kad su posrijedi ljudi koje voliš, ipak pokazuješ mnogo razumijevanja i ulažeš mnogo energije u te odnose.

Rezervirana si i hladna, donekle nesigurna kada je riječ o vlastitoj vrijednosti. Ne bi trebala biti – inteligentna si i jako ambiciozna. Kakva ti je podsvijest? Mislim da imaš mnogo strahova, da te opterećuju imaginarne opasnosti. Vjerojatno naginješ mračnim mislima.

Katkad su ti reakcije neprijateljske, ljutite – uglavnom zato što prebrzo reagiraš na vanjske podražaje.

Imaš smisla za rukovođenje i upravljanje, organizirana si. No često ti nedostaje sućuti i emocija pa brzo stječeš neprijatelje. Zasluženo, nezasluženo – svejedno. Pripazi da ti to ne nanese veliku štetu ugledu.

Jesi li sklona pretjerivanju u alkoholu, hrani, seksu? Uzrok može biti nesklad između ambicija i realnosti pa se tako tješiš. Ali rekao bih da si ih uspjela realizirati u većoj mjeri, da jesi uspješna i da jesi vođa u krugu ljudi u kojem se krećeš. Možda bi se više trebala politikom baviti. To je dobra djelatnost za one koje privlači moć. Napokon, Mjesec u Jarcu imali su Hitler i Napoleon.

Jedanaesta kuća naglasak stavlja na prijateljske odnose i mnoštvo ljudi koji ti pomažu i s kojima se dobro slažeš. Nemaš nikakvih predrasuda, objektivna si, nepristrana i sklona suradnji, ali čuvaj se lažnoga prijateljstva onih koji te pokušavaju iskoristiti.

Sunce u kvadratu s Mjesecom
Sunce predstavlja princip samopotvrđivanja, a Mjesec osjetljivost, emotivni poriv, stoga uvijek postoji konflikt između ega i emocija. Taj sukob može se različito izraziti jer utječe na ličnost, zdravlje, roditelje i partnere. Može doći do neslaganja u profesionalnom životu zbog stalne, trajne podvojenosti koja pojedincu ne dopušta da se smiri, da bude zadovoljan onim što ima, jer stalno žudi za onim što nema. Iako ta unutarnja napetost donosi golem elan i energiju, neutaživu pokretačku želju i snagu, opasna je zato što dovodi do prekida, razvoda, financijskih i poslovnih neprilika… I ne može se razriješiti, zbog čega je kvadrat Sunca i Mjeseca možda najteži aspekt u horoskopu, koji je jako teško kontrolirati.

Merkur u Ribama, 1. kuća
Merkur u Ribama, gdje je opet u egzilu, govori o razvijenoj intuiciji, izvrsnom pamćenju i velikoj refleksivnosti i romantičnosti. To nije dobar znak za Merkur, kazuje da u tebi postoji određena podvojenost jer se često otkrivaš samo pred najbližim prijateljima i skrivaš ono što doista misliš. Nekad te zato optužuju da si hirovita i preosjetljiva, a ti se samo nastojiš zaštititi jer te lako povrijediti; brzo reagiraš na svaki nesklad i promjenu u okolini, više nesvjesno nego svjesno. To je Merkur mnogih melankoličnih umjetnika, osobito glazbenika, i on potvrđuje tvoju višestruku nadarenost. Iskoristi je za borbu protiv te nelagode koju povremeno osjećaš, zajedno sa šarmom, duhovitošću, vedrinom i drugim kvalitetama. Nastoj jasno misliti i realno sagledavati probleme te pod svaku cijenu izbjegavaj samosažaljenje i samoprijezir, čemu znaš biti sklona kad te uhvate melankolija i pesimizam.

Kuća u kojoj se nalazi daruje inteligenciju, elokvenciju, veliku radoznalost i prilagodljivost te nemir i nervozu. Imaš snažnu intelektualnu energiju i brzo misliš, a prebrz ti je često i jezik. Osjećaje drugih ljudi ne razumiješ potpuno zato što si uvijek okrenuta sebi. Nagon za samoizražavanjem dobro ti je razvijen i vjerojatno ćeš se okušati u nekom području, a ovaj položaj dobar je za medicinu, znanost općenito – i pisce.

Mjesec u sekstilu s Merkurom
Pronicljiva si, oprezna, trezvena i logična, zbog čega iznimno dobro kanaliziraš emocije. Zdrav razum pomaže ti da ih očistiš od desetruktivnog. Valjano prosuđuješ stvari, filtriraš dvojbe i strahove, a ono što osjećaš znaš verbalizirati na ugodan i nenametljiv način. Bit ćeš dobra partnerica u emotivnim vezama jednom kad se naučiš nositi s vlastitim demonima.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Jan 2021, 01:04

Stitch wrote:
10 Jan 2021, 20:00
Evo ti prva tri planeta. U drugome krugu počinjemo s Venerom. :)
Dodat ću odmah i nju, tako da možemo početi s vladarom Ovna, Marsom. A nisam ni podznak obradio, to je nehotičan previd.

Venera u Ovnu, 1. kuća
Venera u Ovnu daje ti magnetsku privlačnost i mnoštvo ideja. Brzo misliš, nemirna si, strastvena, ali pritom i agresivna i sklona gušenju drugih. Otvorena si i entuzijastična, no ljudi te mogu napuštati zbog te dominantnosti. Vjerojatno si kreativna, sklona umjetničkom izražavanju, u osnovi pozitivna i vedre naravi, ali treba ti bolja sposobnost razumijevanja osoba koje te okružuju i njihovih osjećaja. To ti nedostaje, Venera je tu u egzilu i dodaje ti kapricioznost umjesto takta.

Prva kuća odražava ljepotu, harmoniju, uravnoteženost, intuiciju, ljubaznost, veselu narav i sreću u životu. Voliš lijepu odjeću i uživaš u društveno aktivnom životu, umjetnosti i flertu. Obožavaš kad te ljudi razmaze, privlače te sjaj i luksuz, maštaš o životu na visokoj nozi.

Sunce u konjunkciji s Venerom
Šarmantna si, srdačna i društvena. Nećeš se žuriti s ulaskom u brak i nećeš imati mnogo djece iako voliš djecu. Ljubav i erotičnost važne su ti karakteristike, ali i područja interesa; krasi te hedonizam i želja da u životu uživaš punim plućima.

Loše su strane tog aspekta prevelika očekivanja, uz dozu egoizma i sklonosti patetici u izražavanju.

Mjesec u kvadratu s Venerom
Ovaj položaj govori o razočaranjima u prijateljstvu i ljubavi, neodobravanju okoline kada je riječ o izboru partnera te povremenim zdravstvenim problemima. Lakovjerna si, promjenjiva raspoloženja i često pretjeruješ kada su užici posrijedi. Osjećaš snažnu potrebu da budeš u centru pozornosti, što je svojevrsna kompenzacija za urođenu nesigurnost.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

12 Jan 2021, 12:00

Stitch, puno ti hvala na trudu, jučer i danas imam suludu gužvu, ali ću komentirati čim ulovim malo vremena.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Jan 2021, 12:40

Polako, kad stigneš. Možda se i Alice nacrta dok ti i Scarlet ne prokomentirate posljednja čitanja. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

14 Jan 2021, 20:43

Stitch wrote:
03 Dec 2020, 15:13
Scarlet, nastavak.

Venera u Lavu, šesta kuća
Ključna je riječ tog položaja romantičnost. Silovita si i dramatična, katkad se teatralno ponašaš. Voliš život i ljubav. Ponosna si, uživaš biti u središtu pozornosti, a izgled i odjeća važni su ti, obožavaš elegantan svijet i raskošne zabave. Padaš na dramatična i duga udvaranja i stalno osjećaš potrebu da ti aplaudiraju – ne dobiješ li to kod kuće, potražit ćeš na drugome mjestu. Imaš umjetničkog dara, privlače te gluma, pisanje i glazba. Odana si onima koji to po tvome mišljenju zaslužuju i općenito srdačna u odnosu s ljudima. Voliš činiti usluge i dobro se slažeš sa suradnicima i podređenima. Najbolje funkcioniraš kada drugi poštuju tvoje navike. Zdravlje ti je uglavnom dobro, ali trebaš pripaziti na prehranu i umjerenost u životnim zadovoljstvima.

Venera u konjunkciji sa Saturnom
Poistovjećuješ dužnost i sreću. Dobro prosuđuješ i imaš izraženu samodisciplinu. Osjećaš veliku potrebu za sigurnošću, koju često tražiš u partneru. On je vjerojatno stariji od tebe. Ozbiljna si, vrijedna, štitiš obiteljsku čast. Jedan roditelj vjerojatno je bio previše strog u odgoju i nije pokazivao ljubav pa si dugo strahovala od bliskih veza.

Mars u Djevici, šesta kuća
Dobar položaj Marsa, donosi disciplinu, hladnokrvnost, logičnost, temeljitost i sistematičnost. Voliš raditi, imaš smisla i za najmonotonije zadatke, ali moraš paziti da ne pretjeraš. Djevice su stroge prema lijenčinama i pozerima, nemaju katkad dovoljno strasti i mašte, no u poslu su besprijekorne i zahtjevne. Iscrpljivat će se do iznemoglosti, pogotovo ako je riječ o stvarnom doprinosu nekom vrijednom cilju. Šesta kuća potvrđuje tu energičnost i opet upozorava da previše naprezanja i iscrpljivanja vodi u bolest, a možda i u sukobe na poslu zbog nerazumijevanja i temperamenta. Iako si jaka i mentalno i fizički, vodi računa o tempu i vlastitim granicama. Nema novca koji može nadoknaditi zdravlje.

Mars u sekstilu s Jupiterom
Odličan aspekt, Jupiter usmjerava, a Mars daje energiju, zbog čega si optimistična, puna entuzijazma, s kvalitetama vođe. Potpuno si sigurna u svoje stavove, ponosna i samouvjerena. Gledišta su ti liberalna i idealistična pa nećeš steći veliko bogatstvo, no imat ćeš dovoljno za udoban život.

Mars u sekstilu s Uranom
Opet pozitivan aspekt, daruje originalnost, inventivnost, stvaralačku energiju i fizičku snagu. Štošta ćeš postići nabrzaka zahvaljujući elanu i optimističnome pristupu, a uspjeha ćeš imati u svakome poslu koji nije vezan uz jedno mjesto i koji ti omogućuje kreativnost. Snažan seksualni poriv koji te krasi izražava se i impulzivno i romantično u isti mah.

Mars u kvadratu s Neptunom
Imaš bujnu maštu i velike stvaralačke sposobnosti, zbog čega mnogo toga možeš postići. No olako shvaćaš stvari koje bi te mogle dovesti u nezavidnu situaciju. Čini se da tražiš nevolje i posebno si osjetljiva kada je prijevara u pitanju. Budi oprezna s lijekovima i drogama, ne samo zbog moguće ovisnosti nego i zbog eventualnih alergija i komplikacija.
Evo ja došla :cerek:
Da se pogledam u to tvoje 'planetarno ogledalo' i kažem ti da vidim sebe, ali ne baš jasno. Mislim, jeste to moj odraz, ali kao da je zamrljan, pa krenimo redom:

Na veneru u lavu nemam prigovora :cerek:
Ok, volim glumatat, al ne dovoljno da bih se tome posvetila iole više neg što angažmana je potrebno za postizanje zadanog cilja. Znam, grozna sam.

Što se venere u konjukciji sa saturnom tiče, istina je da me privlače stariji muškarci. Ne izgledom dakako, ali - infantilnosti tragično nesklona, uvijek sam radije birala društvo onih od mene zrelijih.

Mars u djevici u 6 kući nije me obdario disciplinom i hladnokrvnosti - osobinama koje bi mi život daleko manje stresnim učinile. Doduše, to možda ima veze s glumatanjem iz odjeljka prvog, jer 'na van' možda i djelujem tako, ali to uopće nisu suštinske moje karakteristike.
Slažem se da 'nema tog novca', zato sve u čudu ostavljam kad kažem da ću uskoro u penziju :cerek: što nas pak dovodi do Marsa u sekstilu s Jupiterom, a koji mi garantira 'dovoljno za udoban život'.
Izračunala sam da kad bi sutra prestala radit i prodala nekretninu u kojoj sada živim, te preselila u onu manju, mogla bih barem 20 godina uživati ljenčareći bez značajnijeg pada standarda.

Mars u sekstilu s Uranom očito nije moj, jer kad riječ je o seksualnom porivu, ovaj moj je tako težak i trom :no:

I Mars u kvadratu s Neptunom kao da je dio tuđeg odraza, jer za tabletama...ili drogom, ne bih posegnula čak ni kad je opravdano.

Jesam li ti iole pomogla da me 'bolje' vidiš?
Nego, imam li ja čovječe mana? Baš si me ono...pravo nahvalio :kiss:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Jan 2021, 04:10

Šesta kuća obuhvaća posao, svakodnevne obaveze i dužnosti koje si sama prihvatila te zdravlje. Tu se vidi taj kulerski pristup, hladnokrvnost i prodornost. Mnogo energije ulažeš u te aktivnosti, i činiš to racionalno, promišljeno, s planom i programom. Bez panike, straha i sumnje.

Što se tog Neptuna tiče, obuhvaćene su dvije kuće, šesta i deveta, koja simbolizira više životne vrijednosti i partnerstva. Kvadrat može značiti da imaš jedinstvene filozofske i religijske poglede, a ta te shvaćanja mogu navesti na rizična istraživanja i pothvate. Možeš završiti u nekoj sekti - ili osnovati svoju. Možeš otići daleko od kuće pa imati problema u inozemstvu. Možeš eksperimentirati sa svim i svačim. Zato velim da si osjetljiva na kemikalije, što možda intuitivno znaš pa ih izbjegavaš.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

15 Jan 2021, 06:30

Izbjegavam ja i alkohol :Pivo:
Na svakom tulumu il proslavi, ja sam ona vazda trijezna koja brine da ostali preparirani od pića, sigurno stignu kući.
Ne, ozbiljno, propustila sam sva pijanstva u životu još otkako mi je ko djetetu nešto naškodilo i to u količini koju sam trebala sasvim bezbolno podnijet - intoksikacija kakva učinila me trajnim anti-alkoholičarem. A kad već ne pijem, što da se drogiram...
Doduše, slatkiši i cola su moji 'poroci', znam da mi škode (liniji), al ne mogu prestat :cerek:

Sekte? Daj, nemoj me plašit!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Jan 2021, 07:14

scarletlemur wrote:
15 Jan 2021, 06:30
Sekte? Daj, nemoj me plašit!
Ma ne plašim te nego ta deveta kuća doista govori o jedinstvenom, originalnom pristupu filozofiji, religiji, kulturi, društvenim normama... Kvadrat pak naglašava sukob, izazov, napetost koja se mora razriješiti, a Neptun simbolizira maštu, razočaranja i iluzije. Kako to interpretirati ako nije posrijedi zakucavanje 95 teza na vrata crkve u Wittenbergu, nekakav Lutherov sindrom? :D

Privlače te skrivene stvari, tajne, intrige i zavjere, a možda i okultno. Sekte su djelić toga, no to ne znači da su ti predodređene, suđene. Sjetit ćeš se ti što sam ovdje govorio, spasit ćeš se. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

15 Jan 2021, 08:28

Ajd da si rekao stranka - to da, al sekta?
Jesam religiozna, ali ne i prekomjerno bogobojazna, ipak - za okultno, nit imam dara nit strpljenja.
Pa ti si s tim horoskopima daleko veći okultist neg što ću ja ikad biti :cerek:

Od ne-običnih stvari, u mlađim me danima fascinirala telekineza, a kako se - unatoč znatnom mentalnom naporu- nisam ni milemetar približila savijanju žlice, zaključila sam da nemam nikakav super power. I, pročitala sam gotovo sve Denikenove i knjige R. Moodyja u vrijeme dok su se moji vršnjaci bavili analizom likova Vlaka u snijegu :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Jan 2021, 23:54

Evo ti još dva planeta, u idućem krugu počinjemo s onim mračnim Neptunom. ;)

Jupiter u Raku, 4. kuća
Jupiter u Raku, gdje je egzaltiran, naglasak stavlja na darežljivost. Poslovi koji podrazumijevaju odnose s javnošću dobro su aspektirani zato što uživaš u kontaktu s ljudima pokazujući pritom dobre manire, suosjećajnost i razumijevanje. No to su osobine zbog kojih možeš uspjeti i u trgovini. Privatno želiš ugodan, siguran dom koji će biti otvoren za sve tvoje prijatelje i rođake, a krasi te i ljubav prema djeci. Opasnosti su klasične jupiterovske – pretjerano uživanje u jelu i pilu te drugim životnim zadovoljstvima. To potvrđuje aspekt koji sam već obradio, Sunce u konjunkciji s Jupiterom također upozorava na zdravstvene probleme zbog prekomjerna hedonizma.

Četvrta kuća (slučajna egzaltacija) daruje odanost domu i obitelji, udoban život u poodmaklim godinama te uspjeh u mjestu u kojem si rođena, bez potrebe za selidbom i lutanjem. Darežljiva si i otvorena pa ti treba luksuzna i skupa kuća u kojoj ćeš se ugodno osjećati, možda na vrhu brda jer uživaš u prirodi.

Saturn u Lavu, 6. kuća
Saturn u Lavu u šestoj kući u konjunkciji je s Venerom, što sam spomenuo. Potreba za priznanjem golema ti je, tvrdoglava si i tražiš da te drugi poštuju i da obraćaju pozornost na tebe. Stavove prema ljubavi, djeci, pa i onome što spada u kreativno izražavanje trebala bi korigirati jer si stroga, zahtijevaš disciplinu, no to proizlazi iz tvojih slabosti, a ne iz objektivne potrebe. Kao roditelj trebala bi olabaviti malo jer imaš smisla za odgoj, ali zaboraviš se katkad smijati. Znaš biti do te mjere oprezna i rezervirana da zanemaruješ uživanje u životu i trenutku, što će sigurno dovesti do razočaranja u ljubavi, odnosima s djecom, a možda i financijskih gubitaka.

Šesta kuća donosi preciznost, efikasnost i pouzdanost. Posao doživljavaš ozbiljno i katkad misliš da si nezamjenjiva, što dovodi do iscrpljivanja i ugrožavanja zdravlja. Izvana djeluješ tiho i nesigurno, no iznutra si savršeno svjesna svojih vrijednosti, samo što ti nedostaje odgovarajuća prezentacija u radnoj okolini. Trebala bi se izvještiti u samoreklamiranju kako bi dobila punu zadovoljštinu.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

18 Jan 2021, 11:57

Ova dva aspekta kao da se međusobno pobijaju/poništavaju. Možda ja to krivo interpretiram pa tražim prisustvo oba istovremeno, a zapravo se samo redaju i smjenjuju, u ciklusima.
No jedna 'stvar' me uporno obilazi. Djeca!
Stvarno nisam neki majčinski tip, a strogoća (prema tuđoj, a meni povjerenoj djeci) ne dolazi od osobnog nekog nezadovoljstva ili potrebe za neopravdanim kažnjavanjem, već želje za konkretnim, nepokolebljivim bavljenjem odgojem i jasno postavljenim granicama.
Banalan primjer: moja sestra uporno se spotiče o igračke maloga, kad ga zamoli da ih pospremi on ne želi pa se onda ona uhvati trijebljenja za njim. Ja za takvo ponašanje nemam razumijevanja, niti njeno, niti od maloga; ja mu kažem - što nije pospremljeno ide u smeće. Jednom sam čak i bacila(nisam bacila u smeće neg poklonila jednoj udruzi) da se uvjeri da sam ozbiljna, svaki sljedeći put je pospremio za sobom. Meni neposluh nije smiješan, ali daleko od toga da se ne smijem i ne glupiram dok se igramo :ne zna:
O mobitelima i vrtićkoj djeci ili osnovnoškolcima nižih razreda bolje da ne načinjem temu :no:

E da, šta ti znači ono - u mjestu gdje sam rođena? Trebam li preseliti na more i potraživati naslijeđena zemljišta po otocima koja sam htjela darovati rodbini jer ionako nikad ne ljetujem u Šibeniku :cerek:

Kuću u prirodi imam :) Nikako navrh brda jer ne volim ni strminu ni osamu, ali imat svoj komad nečega, dovoljno velik komad da se po potrebi izoliram od sviju, a opet u urbanoj sredini gdje svi potrebni sadržaji na 15 su mi minuta 'blizu', me izrazito usrećuje.

User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Jan 2021, 12:24

scarletlemur wrote:
18 Jan 2021, 11:57
Ova dva aspekta kao da se međusobno pobijaju/poništavaju. Možda ja to krivo interpretiram pa tražim prisustvo oba istovremeno, a zapravo se samo redaju i smjenjuju, u ciklusima.
Tako nekako. Planeti putuju zodijakom aktivirajući aspekte s drugim planetima i kućama u kojima se nalaze. Pritom je Saturn sporiji i dalekosežniji planet, što može značiti da će djelovanje biti uočljivije naknadno. Nemoj pritom zaboraviti ni činjenicu da krajnosti postoje u svakome čovjeku, svi smo mi sve. :)
scarletlemur wrote:
18 Jan 2021, 11:57
E da, šta ti znači ono - u mjestu gdje sam rođena? Trebam li preseliti na more i potraživati naslijeđena zemljišta po otocima koja sam htjela darovati rodbini jer ionako nikad ne ljetujem u Šibeniku :cerek:
Kad si se već preselila, ostani tu gdje jesi, to ti je novo mjesto. Ali uspjela bi i da nisi otišla. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Jul 2021, 19:30

Nakon šest mjeseci ostavljam bilješku da Marsovac još nije prokomentirala prvi dio čitanja, kao ni Alice. Ali nisu samo one besposličarile, ja sam također mogao završiti Scarlet. :o
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

18 Jul 2021, 21:01

Nema žurbe
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

18 Jul 2021, 23:41

Svjesna sam da sam ostala dužna, budem za koji dan prokomentirala kad završim s poslom.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

19 Jul 2021, 14:08

Očekujem dobre komentare :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Sep 2021, 08:12

scarletlemur wrote:
18 Jul 2021, 21:01
Nema žurbe Image
Imat ćeš do večeri ostatak natalne, pretpostavljam da mi za analizu posljednjih planeta i bilješke neće trebati više od sat-dva. Dulje će trajati ponovno ufuravanje nego pisanje, ali tako je to uvijek, bila riječ o kartama ili, što ja znam, o instalacijama i kodovima u koje ulazim nakon mnogo vremena. Treba mi trenutak da se orijentiram i snađem. :D
Marsovac7 wrote:
18 Jul 2021, 23:41
Svjesna sam da sam ostala dužna, budem za koji dan prokomentirala kad završim s poslom.
Tebe još neću dirati, Scarlet mi je odmor od konkretnoga posla koji ovaj vikend moram obaviti, zato danas imam red obaveza pa red zabave. No koliko poznajem sebe, sutra ću vjerojatno kasniti pa razonode neće biti. Barem ne virtualne. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2021, 04:14

Nikako da se oslobodim obaveza, stvari su se zakomplicirale pa ne stignem sve obraditi. Aspekte Neptuna i Plutona moram ostaviti za idući nastavak. Scarlet, dakle...

Uran u Škorpionu, 7. kuća
Uran je planet indivudualizma, originalnosti, buđenja i raskida s tradicijama, izražava poriv za slobodom. To je prvi transcendentalni planet, ostaje u svakom znaku oko sedam godina pa mnoštvo ljudi ima slične aspekte. Zbog toga je kuća, u tvom slučaju sedma, zapravo važnija od Škorpiona u kojem se nalazi jer se bolje fokusira na stavove i osobine.

Škorpion je znak egzaltacije, tu se Uran najbolje osjeća zato što je pročišćen. Negativno je eliminirano, a pozitivno pojačano. Donosi neukrotivost; ljude snažnih emocija, odvažnog pristupa stvarima, originalne, pa i sklone okultnom. Daje ti dinamičnost, seksepilnost, kontrolu nad vlastitim intelektom i tijelom te veliku odlučnost da uspiješ u svemu čega se latiš. Ne razumiješ lijenost, ne voliš se pokoravati tuđim željama i zahtjevima, mijenjaš sve što ti ne odgovara i želiš se u svemu okušati, što je odličan aspekt za bavljenje znanošću i tehnikom jer imaš kapaciteta za to, ali u međuljudskim odnosima dovodi do trzavica jer znaš biti buntovna, posesivna i ljubomorna kad stvari ne teku onako kako ti misliš da bi trebale teći. To bi trebala osvijestiti i kontrolirati, pogotovo što nepredvidivost ne odgovara nijednom partneru, bila riječ o ljubavi ili o poslovnom životu. Svi teže stabilnosti, a ti bi ono što je neobično i drukčije. Možda si se i udala pa brzo nakon toga razvela jer si bila ponesena trenutkom, to je karakteristika uranovske ekscentričnosti u kući odnosa. Elizabeth Taylor imala je takav položaj, stalno je počinjala ispočetka i predvidivo griješila na istome mjestu.

Sunce u trigonu s Uranom
Privlačiš druge zahvaljujući sposobnostima vođe, popularnosti i talentu. Nisi taktična, ali krasi te zarazni entuzijazam i optimizam, što možeš iskoristiti posvećujući se nekom društveno-političkom cilju ili pokretu, gdje će tvoja agilnost, snažna intuicija i razvijena mašta doći do punog izražaja.

Merkur u kvadratu s Uranom
Um ti je stalno u pripravnosti; ingeniozna si, sklona razmišljanju i ekscentričnosti. Izraženo si intelektualna i teško te prevariti. Rado osporavaš autoritete i rijetko prihvaćaš savjete. Buntovna si, arogantna, nervozna, odvažna i nikad zadovoljna. Oduševljavaš se vlastitim načelima.

Sekstil Marsa i Urana spomenuo sam već, a svodi se na entuzijazam, marljivost, stvaralačku energiju i fizičku snagu. Pozitivan aspekt.

Trigon Jupitera i Urana
Možeš ostvariti svaki cilj koji poželiš zato što si odlučna, originalna i kreativna. Važna ti je sloboda i ne voliš biti vezana konvencijama ili imovinom. Srdačna si i inteligentna, ali nisi nimalo sentimentalna.

Neptun u Strijelcu, 9. kuća
Drugi transcendentalni planet – Pluton je treći – u svakom znaku zodijaka ostaje oko 14 godina i predstavlja dvije stvari; duhovni poriv, stvaralačka i intuitivna svojstva svake osobe, te poriv za bježanjem odnosno želju da čovjek sam sebe zavara. Zato se o Neptunu i govori kao o planetu mašte, intuicije, umjetničke kreativnosti, ali i planetu razočaranja, iluzija i poroka. Deveta kuća, kuća Strijelca, daruje intelektualnost i profinjenost. Tolerantna si, intuitivna i podložna dojmovima. Uživaš u svim vrstama učenja, idu ti strani jezici i zainteresirana si za obrazovne programe, društvene reforme, općenito ono što vodi prema duhovnom razvoju i višim sferama. Voliš putovati, lako komuniciraš sa strancima i sklona si pomagati ljudima u nevolji. Mašta ti nema granica, dio tebe stalno živi u čudesnim svjetovima, zbog čega si pomalo nepraktična i katkad izgubljena u ovome.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

07 Oct 2021, 11:51

Ajme, oduŠevio si me :lux:
Svratih ovamo pitati da li mi se isplati ići u restoran Gordon Ramsaya, jer trebala bih rezervirati i već me lagano panika hvata što putujem u subotu, a dočeka me ovaj spektakl posvećen veličanju mog lika&djela.
Ja sebe uglavnom ne vidim tako err...savršenom, ali okolnosti karaktera koje si opisao zasigurno su me dovele do ovdje gdje jesam.
Totalno si u pravu za brak i razvod iz hira, a moja 'pogreška na istom mjestu' je što sam, poput Elizabeth, ponovo odabrala svog 'Burtona'. Doduše, nismo se re-vjenčali, ali zaruke već godinama traju :cerek:

No, ima ponešto stvari u kojima se nikako ne vidim - seksipil ili pak sklonost okultnom, neki više sfere...duhovni rast. Sve nula bodova.

Nadalje, oni koji me privatno znaju zakleli bi se da uglavnom nisam srdačna, ni naročito tolerantna ali sentimentalna baš jesam. Što se jezika učenja tiče, to je točno, okušala sam se u dosta njih i baš me išlo, ali ozljeda glave učinila je da većinu pozaboravim - ne samo jezika nego i prostor-vremena sjećanja raznijeh.
E sad, da mi se to nije desilo možda bih danas bila lijena učiti, no iako je strast prema jezicima minula, moj mozak je vječito uposlen novim informacijama ne nužno stručne...ili životno korisne literature. Onak, kog još boli kurac za avione iz WWI? :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Oct 2021, 18:51

Budući da se na ljubavne staze nikad ne vraćam, ne razumijem ni Elizabeth ni tebe. Kad jednom prerežeš kruh, ne možeš ga opet spojiti. Kako to izgleda? Ne spotičete se stalno na istim mjestima?

Ljudi se mijenjaju samo kad im je nož pod grlom, a i to čine teško. Zašto nekom tko te povrijedio dati šansu da to napravi još jednom? Vjerovala si da ste bili premladi i budalasti, da ste sada stariji i pametniji?
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

07 Oct 2021, 18:55

Edit: kad bi - bez lažne skromnosti- u nekoliko rečenica morala sebe opisati to bi doslovce bio onaj "sunce trigon uran".
Da, to sam ja :trep:
Post Reply