Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...

Moderators: Nukac, miky0

nasmijanonebo
Been thanked: 1 time

Post by nasmijanonebo »

Niko wrote:Postoji trajekt do danske 3 dana. Nisam siguran dal vozi
Da ode do Danske? Odanle onda do Hr iz drzave u drzavu.
Uh, ne bih zivjela na Islandu, brrr, da mi je jedini nacin odlaska s otoka samo avion..i 920 km zracne linije od najblizeg europskog kopna.:eek:

Niko
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Post by Niko »

nasmijanonebo wrote:
08 May 2020, 12:12
Da ode do Danske? Odanle onda do Hr iz drzave u drzavu.
Uh, ne bih zivjela na Islandu, brrr, da mi je jedini nacin odlaska s otoka samo avion..i 920 km zracne linije od najblizeg europskog kopna.:eek:
Prekomplicirano za njega 😂 nije on bas iskusan putnik ko mi 😀

Nije tolko lose. Inace ima dosta povoljnih letova, mozes u Kanadu i US jako povoljno, u nekoj sredini smo izmedu EU i US. Veci je problem ako zivis na sjeveru di ja pa imas do Reykjavika oko 450km, e onda te bus ili avion do Reykjavika kosta cesto vise nego iz Reykjavika negdje u EU

Puno veci osjecaj zatvora mi je bio u Kanadi. Tam da izades iz zemlje a da to nije US trebas proci cijeli kontinent. Putovanje unutar Kanade ako nemas auto nemoguce. Bas kad sam ja dosel su ukinuli Greyhound za zapadni dio Kanade

Nukac
Davorich
Has thanked: 2 times
Been thanked: 30 times

Post by Nukac »

Pa ima London - Frankfurt. I onda Frankfurt - Zagreb.

Nukac
Davorich

Post by Nukac »

Ima recimo za srijedu sljedeći tjedan. London - Zagreb je samo 470 funti u jednom smjeru. Presjedanje u Frankfurtu 6 sati... :rofl:

nvnk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post by nvnk »

Niko wrote:
08 May 2020, 12:07
Al on ne moze sa Islanda doci do Frankfurta. Ima opciju samo Boston, Stockholm i London
Pa, kao što rekoh, London - Frankfurt i Stockholm - Frankfurt ima svaki dan, jednako kao i Frankfurt - Zagreb. :ne zna:

Niko

Post by Niko »

Da jedino ce morat spavat u londonu ili cekat 24sata na aerodromu. Slijece u london oko 11 a let za frankfurt je u 9:25 Nisam siguran koja je procedura ako zeli van sa aerodroma(karantena).

Niko

Post by Niko »

Air Serbia ima najbolju i najjeftiniju opciju al oni su mi rekli da nisu sigurni da ce letjeti

nasmijanonebo
Been thanked: 1 time

Post by nasmijanonebo »

Niko wrote:
Prekomplicirano za njega Image nije on bas iskusan putnik ko mi Image

Nije tolko lose. Inace ima dosta povoljnih letova, mozes u Kanadu i US jako povoljno, u nekoj sredini smo izmedu EU i US. Veci je problem ako zivis na sjeveru di ja pa imas do Reykjavika oko 450km, e onda te bus ili avion do Reykjavika kosta cesto vise nego iz Reykjavika negdje u EU

Puno veci osjecaj zatvora mi je bio u Kanadi. Tam da izades iz zemlje a da to nije US trebas proci cijeli kontinent. Putovanje unutar Kanade ako nemas auto nemoguce. Bas kad sam ja dosel su ukinuli Greyhound za zapadni dio Kanade
Po Kanadi nema vise vlakova Ni buseva? Ako je tako, uzas.
Fuckas zemlju bez dobrog javnog prijevoza.

Niko

Post by Niko »

Vlakova ima al su skupi. Zapadni dio je ukinul Greyhound i prakticki nije imal u ono vrijeme autobusni promet, osim par ruta sa nekim privatnim koji su takoder skupi. Al doslovno to je stvarno par linija. Cak i sa Greyhound je to jako lose bilo povezano u usporedbi sa ostatkom svijeta(pod tim mislim i zemlje treceg svijeta)

Nukac
Davorich

Post by Nukac »

Trenutno u Europi još uvijek nema javnog kopnenog prijevoza, jedini način za vratit se u HR je avionom ili autom.
S tim da ti svaka država zahtjeva da ako hoćeš ući u državu, moraš je napustit u istom danu, inače slijedi samoizolacija.

Niko

Post by Niko »

Vjerojatno ce cekat i pokusat 18.5.sa Air Serbia i kontaktirat ih 2-3dana prije. Jedino sa njima moze povezat let. Oni krecu oko 14 iz londona a on bi sletio u london u 11:30

Nukac
Davorich

Post by Nukac »

To ti je mission imposible.
Granice unutar EU se vjerojatno neće otvoriti prije kraja svibnja, tako da sumnjam da će se granica sa Srbijom otvoriti prije. A o tome ovisi kad će Air Srbija moći letit za HR.

Niko

Post by Niko »

Nukac wrote:
08 May 2020, 13:15
To ti je mission imposible.
Granice unutar EU se vjerojatno neće otvoriti prije kraja svibnja, tako da sumnjam da će se granica sa Srbijom otvoriti prije. A o tome ovisi kad će Air Srbija moći letit za HR.
Pod granicu mislis kopnenu? Isto vrijedi i za zracni promet? Znaci avion iz Beograda za Zg?

U tom slucaju nema nacina da dode doma. Da bi dosao do frankfurta mora se zadrzat duze od jednog dana u londonu ili stockholmu

Nukac
Davorich

Post by Nukac »

Mislim da može ostat na aerodromu, u tranzitnom dijelu. Pitanje je jel može ulaziti u državu.
Za sljedeći tjedan su za Zagreb najavljeni samo Croatia, lokalne linije za Split i Dubrovnik, te linija za Frankfurt.

Niko

Post by Niko »

Hvala nukac. Predlozil mu budem da nazove hrv veleposlanstvo u njemackoj pa pita koliko moze biti na aerodromu. Ako ide kefl-stockh-frank-zg onda ima tu nesrecu da eto dolazi u frankfurt u 18 a croatia ide u 18:40 za zg

Preko londona opet kasni za 1 sat na let za frankfurt. Jednostavno je nemoguce spojiti sva tri leta da si vremenski odgovaraju u istom danu

Gile
Been thanked: 6 times

Post by Gile »

I koliko će ga to koštati? :eek: Kao put oko svijeta. :bonk: Kažem ja bolje da se ne ženi. :rofl:

nvnk

Post by nvnk »

Niko wrote:
08 May 2020, 14:20
Da bi dosao do frankfurta mora se zadrzat duze od jednog dana u londonu ili stockholmu
To je, na žalost, u današnje doba normalno.

Možda si propustio moj upis o putu iz Indije u HR koje je trajalo 7 dana?

viewtopic.php?f=78&t=3022&p=394488&sid= ... 8a#p394488

Dakle, čovjek je bio 27 sati na aerodromu Helsinki i 24 sata na aerodromu Frankfurt.

Bilo tko tko stvarno želi putovat - mora na to biti spreman. :ne zna:

Niko

Post by Niko »

Ma sve jasno.Vidio sam ovo za Indiju. Meni nije problem, putoval sam 3 puna dana jednom sa Novog Zelanda, al to je osoba koja je najvece gundalo i iskreno trudim se nac mu let sam da ga ne slusam vise 😂😂

nvnk

Post by nvnk »

nvnk wrote:
08 May 2020, 08:59
Na grani je jutros bilo prilično OK. Mi imamo potvrde za (svakodnevni) prelaz grane od firme. Rečeno mi je da ću se pri povratku u HR morat (s tom potvrdom) registrirat na HR strani i da ću morat ostavit broj mobitela (što ne znači da ću biti u samoizolaciji). Ista potvrda (iako je samo na hrvatskom jeziku) je šljakala i na SLO strani. I ostali vozači automobila (ispred mene prema SLO i s kontra strane prema HR) su "mahali" raznim papirima...

Kaže kolega koji ide već cijeli tjedan da ni u povratku u HR nije do sada imao neke ozbiljnije probleme. Iako, s obzirom da je danas petak, očekujem veći priljev gastića na ona famozna 72 sata, pa možda i kakvu ozbiljniju gužvicu ... Bumo vidli.

Sve govorim o, naravno, maloj Bregani.

U povratku je bilo uglavnom u skladu s očekivanjima, dakle bitno dulje je trajalo zbog, srećom, samo jednog gastarbajtera s austrijskom regom. Naime, kad sam došao na granu, ispred mene je bilo 5 automobila, od kojih su oni s HR regama te sa lokalnim slovenskim (KK - Krško) svi relativno brzo prošli. "Austrijanac" je pak zahtijevao 20-tak minuta, dakle prolazak grane mi je sveukupno trajao skoro pol vure. Bilo bi uistinu grdo da ih je bilo nekoliko takvih. (Recimo, jedan "Dojčland" je bio odmah iza mene - da sam na granu došao samo nekoliko minuta kasnije, možda bi se sve rastegnulo i na vuru.)

Da, registrirali su me kao dnevnog migranta, zapisali su regu auta i broj telefona, ali, dodatno, upozorio me je murjak da mi možda može doma doći i policijska ophodnja! :eek:

Kaže da za to u stvari nema razloga, ali da se je već znalo dogoditi da na popisu ne primijete opasku da se radi o dnevnom migrantu, pa ga idu "kontrolirat" kao da je u samoizolaciji. :rolleyes:

Nukac
Davorich

Post by Nukac »

Avianica je otišla u stečaj.

Colombia’s Avianca — the second-largest airline in Latin America — filed for Chapter 11 bankruptcy in the US on Sunday, saying coronavirus has presented it with the biggest challenge in its century-long history.

In a filing to a bankruptcy court in New York, it said the measure was needed to ensure Avianca can “emerge as a better, more efficient airline that operates for many more years".

Niko

Post by Niko »

Jel Norwegian bankrotiral ili?

Nukac
Davorich

Post by Nukac »

Za sad samo djelomično, samo pilotsko i kabinsko osoblje u Skandinaviji.

Niko

Post by Niko »

Easyjet mi nudi vaucere koje cu vjerojatno uzet. Sumnjam da ce let 12.6. i 15.6. biti odgoden. Zanima me ovo:

Vouchers are valid for 12 months from date of issue.

Jel to datum od kad je let?

Nukac
Davorich

Post by Nukac »

Easyjet:
We recognise that you may not be ready to decide upon your next trip just yet, so that’s why we’re offering you a flight voucher for the full value of your ticket. Your voucher will be valid for 12 months, so you can redeem it for flights right through to the end of Summer 2021. If you're not ready to choose your flight now, selecting a voucher means you can have another trip to look forward to and we get the privilege of welcoming you onboard with us again.

marko_31
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Post by marko_31 »

Moguće si dobio ovakav e-mail?

* Offer valid until midnight on 19/05.
Flight changes can be made onto any routes at any available dates but the number of passengers assigned to the booking will remain the same.
Any changes made apply to all passengers on each booking.
We regret that partial transfers, vouchers or refunds cannot be processed for the original booking.
In the event that transfers are made onto flights where the value is lower than the original booking no partial refund will be applied.
Bookings transferred or issued with vouchers will not be eligible for a refund in the event of flight cancellation.
Vouchers are valid for 12 months from date of issue.
Only one voucher can only be redeemed per booking.

Kako je navedeno, vaučer će vrijediti 12 mjeseci od kada je isti izdan, ne od datuma leta.
Dakle, morat ces ga iskoristiti do npr 12.5.2021., ali moci ces letjeti i nakon toga...
Fora je sto daju dodatni vaučer, a prilikom nekog novog bookinga se moze koristiti samo jedan vaučer.
Mozda moze meni netko potvrditi, ako buduci let bukiram i on je jeftiniji od vrijednosti vaucera, vaucer mi i dalje vrijedi u preostalom iznosu (naravno do datuma do kada se mora iskoristiti)? I pretpostavljam da osim mene kao nositelja vaučera, ostale osobe mogu biti druge nego u prvotnoj rezervaciji?
Ja jos nisam siguran sto napraviti...