Savjeti o održavanju doma

Đurine kućne čarolije
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:25

aisling » wrote:
A i preseljenja čuda rade po pitanju rješavanja nepotrebnih stvari :)
istina. a i nedovoljno velik prostor u kojeg moraš smjestit cijeli život :D . onda lakše vidiš šta ti je od života stvarno važno, a opterećujućeg ostatka se nekako riješiš. :D


User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:26

blue » wrote:Jel tako teško izlaskom ispod tuša naciljat nogom šlapu koju smo izuli? :confused:
Mislim, meni nije :D al očito sam precizna :ne zna: :alkar:
:rofl:

je, al onda ćeš je smočit. doduše, ja taj problem riješim japankom. :ćao gazda:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Oct 2011, 12:35

Lord Byron » wrote: Tepihići u kupaonici služe dobrosusjedskim odnosima - kad čovjek izađe ispod tuša i stane na hladne pločice u kupaonici bez podnog grijanja, susjedi upoznaju tamnu stranu njegovog bogatog vokabulara.
Ja stanem na šlapu. Čak uspijem i obrisati noge prije. Možda neću moći balansirati tako kao starac, ali za sada ide. Nisam alkar. :ne zna:

prove wrote:
ne pratiš, rekla sam da neko mora moć disat u sobi di bi se tepih zalija domestosom. pa to bi smrdilo tri miseca.
Sada sam siguran da ne želim znati zašto si uopće koristila domestos. Pa toga se stavi samo malo, ako i to, većinu prljavštine razgrađuje obični sapun, a dezinfekcija je dovoljna ona sunčeva. Pa i slonova kaka nakon nekog vremena je običan prah i možeš pustiti djecu da se igraju u prašini.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:42

vrrrlet » wrote:Sada sam siguran da ne želim znati zašto si uopće koristila domestos. Pa toga se stavi samo malo, ako i to, većinu prljavštine razgrađuje obični sapun, a dezinfekcija je dovoljna ona sunčeva. Pa i slonova kaka nakon nekog vremena je običan prah i možeš pustiti djecu da se igraju u prašini.
ko je reka da sam ga ja koristila?

a neke prljavštine (i smradove koje dotične prljavštine znaju ostavit) obični sapun ne može riješit nikako :treba nam nešto jače od sna:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Oct 2011, 12:49

prove » wrote:
ko je reka da sam ga ja koristila?

a neke prljavštine (i smradove koje dotične prljavštine znaju ostavit) obični sapun ne može riješit nikako :treba nam nešto jače od sna:
Rekoh da ne želim znati. Najgore stvari koje su me zadesile bjehu krv, povraćotina, crno vino i pseća kaka, sve odstranjivo bez dugoročnih smradnih posljedica.

Slijedeći put trančiraj baku na terasi.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:57

vrrrlet » wrote:
Rekoh da ne želim znati. Najgore stvari koje su me zadesile bjehu krv, povraćotina, crno vino i pseća kaka, sve odstranjivo bez dugoročnih smradnih posljedica.

Slijedeći put trančiraj baku na terasi.
ja sam pričala o smradnoj posljedici domestosa, kad se nešto zalije domestosom, dugo smrdi. :ne zna:

vid šta je dečko osjetljiv. reka si da ne želiš znat, a spominješ mi baku. ipak te kopka, znam.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Oct 2011, 13:04

prove » wrote:
ja sam pričala o smradnoj posljedici domestosa, kad se nešto zalije domestosom, dugo smrdi. :ne zna:

vid šta je dečko osjetljiv. reka si da ne želiš znat, a spominješ mi baku. ipak te kopka, znam.
Ali zašto liječiti lijekom koji je otrovniji od bolesti? Neš' za prehladu propisati dekapitiranje.

Naravno da me kopka. Pa radi se o Tajni Provinog Tepiha... to je sigurno neka bizantska intriga, ili čak dubrovačka.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

31 Oct 2011, 13:15

Prove, nabavi lijenog psa, jednog od onih koji samo leže ko krave, i pokrij njime izblijedjeli dio tepiha.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 13:16

vrrrlet » wrote: Ali zašto liječiti lijekom koji je otrovniji od bolesti? Neš' za prehladu propisati dekapitiranje.

Naravno da me kopka. Pa radi se o Tajni Provinog Tepiha... to je sigurno neka bizantska intriga, ili čak dubrovačka.

mene je zanimala pojavnost tepiha i rješenje u vezi tog problema velikog, e, a ne čišćenje. s tim šta se slažem da se u ovom slučaju moglo i manje agresivno pristupit problematici, recimo, mogla sam itnit svekrvu na pod i naredit joj da ga poliže. :umilna:

ae, znam.
Last edited by prove on 31 Oct 2011, 13:24, edited 1 time in total.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 13:17

Nikolajevna » wrote:Prove, nabavi lijenog psa, jednog od onih koji samo leže ko krave, i pokrij njime izblijedjeli dio tepiha.
to već iman, al kako je dotični tepih na katu, ovaj je prelin da se vere uz stepenice.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Oct 2011, 13:26

Nikolajevna » wrote:Prove, nabavi lijenog psa, jednog od onih koji samo leže ko krave, i pokrij njime izblijedjeli dio tepiha.
Uostalom.
prove wrote:

mene je zanimala pojavnost tepiha i rješenje u vezi tog problema velikog, e, a ne čišćenje. s tim šta se slažem da se ovom slučaju moglo i manje agresivno pristupit problematici, recimo, mogla sam itnit svekrvu na pod i naredit joj da ga poliže. :umilna:

ae, znam.
Slutio sam da je to u pitanju, ali sam šutio, di ću sol na ranu. Ili to, ili "pomažem ti mamice - čistim umak i majonezu".
prove wrote:
to već iman, al kako je dotični tepih na katu, ovaj je prelin da se vere uz stepenice.
To ti je lako, stavi mu zdjelicu za hranu kraj fleke.


Ili Prove, uzmi crnog spreja i potufnaj tepih. To je sigurno moderno, a ako nije, bit će. Ako su mogle cipele na špic, sve može.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

31 Oct 2011, 13:28

prove » wrote:
to već iman, al kako je dotični tepih na katu, ovaj je prelin da se vere uz stepenice.
Ne očajavaj. Isceniraj u fotošopu paparazzi snimku Josipovića kako navlači najlonke. Uokviri i objesi na zid pored tepiha. To bi trebalo odvući pažnju s fleke.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 13:35

vrrrlet » wrote: Slutio sam da je to u pitanju, ali sam šutio, di ću sol na ranu. Ili to, ili "pomažem ti mamice - čistim umak i majonezu".
sve znaš. suvišno ti je govorit.

To ti je lako, stavi mu zdjelicu za hranu kraj fleke.
je, pa da zauzme trećinu sobe. osim toga, već sam ga iskoristila ka đokera na teraci. fleke od bake se ničim nisu dale isprat. :rolleyes:
Ili Prove, uzmi crnog spreja i potufnaj tepih. To je sigurno moderno, a ako nije, bit će. Ako su mogle cipele na špic, sve može.
to je dobar savjet. razmisliću.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 13:40

Nikolajevna » wrote:
Ne očajavaj. Isceniraj u fotošopu paparazzi snimku Josipovića kako navlači najlonke. Uokviri i objesi na zid pored tepiha. To bi trebalo odvući pažnju s fleke.
ni ovo nije loš prijedlog. djecu od malena treba učiti toleranciji s obzirom da se radi o dječjoj sobi. znala sam da sam na pravom mjestu, hvala vam, hvala vam :love:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

31 Oct 2011, 13:43

Dječja soba? Izbaci tepih, ne želiš da ti dijete razvije alergiju na prašinu.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 13:48

prove » wrote:
to već iman, al kako je dotični tepih na katu, ovaj je prelin da se vere uz stepenice.
Nemoj se ni ti penjat' i problem riješen.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 13:48

ElliQuinn » wrote:Dječja soba? Izbaci tepih, ne želiš da ti dijete razvije alergiju na prašinu.
znaš, tepih digod triba i usisat :D
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 13:48

Lord Byron » wrote: Nemoj se ni ti penjat' i problem riješen.

ne bi ja da ne moram.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

31 Oct 2011, 13:54

prove » wrote:
znaš, tepih digod triba i usisat :D
Eto. Izbaci tepih, ne želiš da te u križima uhvati od usisavanja.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 13:57

ElliQuinn » wrote: Eto. Izbaci tepih, ne želiš da te u križima uhvati od usisavanja.
a kako će mi se onda dica igrat zimi? hladno je na golom parketu? :crying:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

31 Oct 2011, 14:37

prove » wrote:
a kako će mi se onda dica igrat zimi? hladno je na golom parketu? :crying:
Šta se djeca imaju valjat po podu :ne zna: postroji ih u vrstu i na mjestu marš Image

Ako već moraju na pod :rolleyes: sašij im skafandere od magic krpe, špricneš malo Pronta i ajmo dječica, puži i valjaj se :cerek: Njima super, tebi super, oni se igraju na podu, ti ne moraš usisavat i još imaš ulašten pod.
Eto, s obzirom da imam dobre ideje i volim pomoć u nevolji, a nemam djecu, a moram usisavat sutra - iznajmiš mi ih? :zubo: 40kn po satu :D
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 14:46

blue » wrote: Šta se djeca imaju valjat po podu :ne zna: postroji ih u vrstu i na mjestu marš Image

Ako već moraju na pod :rolleyes: sašij im skafandere od magic krpe, špricneš malo Pronta i ajmo dječica, puži i valjaj se :cerek: Njima super, tebi super, oni se igraju na podu, ti ne moraš usisavat i još imaš ulašten pod.
Eto, s obzirom da imam dobre ideje i volim pomoć u nevolji, a nemam djecu, a moram usisavat sutra - iznajmiš mi ih? :zubo: 40kn po satu :D
e jes i ti sad amerku otkrila, pa šta misliš ko mi održava ostale podove u stanu? :rolleyes:

a ovaj tepihić, jedan jedini, im ipak ne mogu oduzet. moraju se i oni negdi igrat, spavat, učit. ipak sam ja dobra majka :ne zna:

za najam ćemo se dogovorit. 40 kn može, al za svako. :zubeki:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

31 Oct 2011, 14:55

prove » wrote:
za najam ćemo se dogovorit. 40 kn može, al za svako. :zubeki:
Ne treba mi svako, dosta su dva :ne zna: Vrijeme smucanja se smanjuje na pola, trošak je isti Image
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

05 Nov 2011, 19:31

Fleke od bake. :rofl:

Možda komad tepisona u komplementarnoj boji kao zakrpa?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
emanca
Posts: 33
Joined: 13 Nov 2011, 10:32

19 Nov 2011, 10:17

:mama: molim pomoć. opet.

upravo mi je šalica kave misteriozno izletila iz ruke i pošpricala zid :facepalm:

was zu tun ilitiga šta da radim
vremena su teška, ali moderna
Post Reply