Web-dizajn

Mreža svih mreža
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Dec 2018, 22:54

Stitch wrote:
10 Dec 2018, 09:55
Svašta radim zbog tebe, doista. :D
:kiss:

Kakvu naslovnicu? Za stranicu?


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Dec 2018, 00:29

Da. Stvar je u tome da Wix.com nema opciju pisanja postova koje bi mogla iskoristiti za blog. Ima samo kreiranje stranica (s klasičnom podjelom Home, About, Services, Contact...), što znači da je predviđen za poslovne korisnike kojima treba jednostavan alat da predstave svoju djelatnost i tvrtku.

WordPress.com, s druge strane, više sliči pravoj instalaciji, ali ni to nije tô. WordPress.org, stranica zaklade koja razvija softver, jedini nudi sve fajlove, sa svim mogućnostima. No tu je čitav posao na tebi, od dizanja datoteka na vlastiti server (za što moraš kupiti domenu i platiti hosting) do izrade sajta. I to je princip koji volim, ostalo mi banalno. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Dec 2018, 02:09

Stitch wrote:
11 Dec 2018, 00:29
WordPress.com, s druge strane, više sliči pravoj instalaciji, ali ni to nije tô. WordPress.org, stranica zaklade koja razvija softver, jedini nudi sve fajlove, sa svim mogućnostima.
WordPress.com pripada Automatticu, "startupu" Matta Mullenwega, koji je stvorio WordPress. Odrekao se svih prava u korist zaklade i "open source" zajednice, a tvrtka se bavi razvojem "plugina" i tema za WordPress - i to pristojno naplaćuje. WooCommerce, dodatak za internetsko trgovanje, dobit ćete besplatno, ali svako proširivanje mogućnosti platit ćete 200-300 dolara, primjerice formu za rezervacije, "plugine" za kartično plaćanje; PayPal i Stripe isto se plaćaju posebno... Sve u svemu, lukavo - ustupio je softver svima, a kako je platforma jednostavna i intuitivna, iznimno je popularna. I eto mu tržišta! :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Dec 2018, 22:41

Stitch wrote:
10 Dec 2018, 09:55
Svašta radim zbog tebe, doista. :D
Pa zbog koga ćeš drugo ovdje? Zbog Harama ili Šabe? :D

Nego, okej, na kraju ću se ipak odlučiti za WordPress, napraviti naslovnicu, a onda derati po blogu. To jest, mi ćemo. U pitanju su tri mušketirke. :B

Bit ćeš pozvan da se pridružiš s komentarima, kao i svatko drugi tko to bude htio. :)

U međuvremenu, objasni mi nekoliko stvarčica. Prvo, i ti i Quark imate blog: bez web stranice ili je ja ne vidim? Znaš da meni sve treba objasniti mic po mic. Drugo, što je ovo - blog ili internetska stranica. Prema nazivu ispada da je sajt, ali dobro izgleda. No da mi se da još i time gnjaviti, ne da mi se. :p
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Dec 2018, 07:37

To je sajt s mogućnošću prikazivanja bloga na naslovnici. WordPress je u tome "napredniji" od Drupala ili Joomle, naprosto zato što u osnovi jest blogerski alat. Oblikovanje naslovnice došlo je poslije.

Imaš dakle opciju da se na stranici domena.com prikazuju tvoji postovi, od kronološki posljednjega prema starijima, ili blokovi sadržaja razvrstanog prema kategorijama, ključnim riječima, mjesecu i godini objavljivanja odnosno nekom drugom kriteriju. Kao na tom linku.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Dec 2018, 09:34

Okej, onda ćemo tako. Usput, uz predblagdansko čišćenje. Sad se idem malo smrzavati po nasipu. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Jan 2019, 19:21

Finci su mi zaključali sajtove. Treba platiti hosting, a to ne želim. Privukli su me besplatnom uslugom, uostalom. :o
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Aug 2019, 14:28

Stitch wrote:
26 Oct 2018, 02:01
Morao sam maknuti petnaestak demo-instalacija sa servera jer ih nemam vremena održavati i po potrebi popravljati, ali da se volim igrati s tim - volim. Ako ne eksperimentiram s raznim predlošcima, ne mogu ni znati kakve su im mogućnosti, zar ne? :)
Od toga što je ostalo, vrijedi spomenuti Superstar i Narcos, dva predloška koja razvijam za klijente glazbenih i poslovnih preferencija. Narcos je izvrsna portfolio-tema, poslovnjacima nudi pregršt mogućnosti za prikazivanje aktivnosti tvrtke, tima, svjedočanstava, planova... Može se pretvoriti u webshop, treba samo dodati proizvode.

Superstar je također webshop, ali dvostruki - jedan "plugin" služi za prodaju ulaznica, a drugi nudi predmete poput majica, knjiga, postera... Bendu može poslužiti za reklamiranje koncerata i raznih memorabilija istodobno - što je, pokazale su sve filmske franšize dosad, posao i pol. Na tim ćete sitnicama zaraditi više nego svirkom, garantiram. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Sep 2019, 05:10

Frendu sam napravio portfolio, htio je što jednostavniji sajt na kojem se mogu vidjeti njegovi radovi. Grafički je dizajner, treba mu adresa koju može šibnuti potencijalnim klijentima pa nisam previše komplicirao; tu su samo slajder, galerije i kontakt-forma.

Dio koji se tiče GDPR-a nepotpun je, praktički nitko dosad nije mi poslao tražene podatke, a ja ne smijem izmišljati. Naglasak je zato više na njemu kao privatnoj osobi, a manje na obrtu.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Jun 2020, 10:33

Malobrojni koji znaju da imam klub program mogu potražiti ovdje, no naglasak je trenutačno na izradi potpuno novih internetskih sadržaja - riječ je o dva portala koja će biti namijenjena klupskim i gradskim kulturnim potrebama. Na prvom će biti najave koncerata, predstavljanja knjiga, raznih predavanja i sajmova, a na drugom tekstovi o bendovima, glazbi, kiparima, slikarima, svim vrstama umjetnosti... Oba će sajta napraviti moja malenkost - i to je ono čime se bavim posljednjih mjesec dana. Imam nekoliko skica i prijedloga, dorađuje ih grafička dizajnerica, ali neću ih zalijepiti ovdje dok ne budem znao što će ostati kao trajno rješenje. :cerek:
Potpisi su za budale.
Post Reply