Dobar čovjek voli svačiju ženu...

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Nov 2018, 12:49

Donna Sole wrote:
05 Nov 2018, 06:54
Nisu svi alfe smiješni a borami nisu svi ni intrigantni.

Zapravo, alfost im nije dugovječna. :lol:
Daj mi mužjaka koji zna zaradit sto kuna. A ne potrošit u kladionici. I ne mora znati pričati. :cerek:
To što tražiš je tipični evolucijski alfa. Ako te ostalo ne zanima, to je pitanje tvojih (svaštanešto) karakteristika. Samo caka je u tome da za te karakteristike nemreš okrivljavat druge kad te lupe po glavi.
Last edited by haram on 05 Nov 2018, 12:53, edited 1 time in total.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Nov 2018, 19:23

Hajde što si zatrpao forum bezvezarijama, naviknuli smo se, ali čemu onaj ružičasti font? :rolleyes:
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Nov 2018, 19:36

haram wrote:
05 Nov 2018, 12:43
Nou šit? Dakle, nakon jebanja ima kajanja? :cerek:

Ne znam za kajanje. Ja sam u menopauzi. :cerek: :bliss: :raspa: :trep: :yess: :frajer:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Nov 2018, 19:48

Ti sad možeš kako hoćeš. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Nov 2018, 06:44

Stitch wrote:
05 Nov 2018, 19:23
Hajde što si zatrpao forum bezvezarijama, naviknuli smo se, ali čemu onaj ružičasti font? :rolleyes:
Plavo je za dečke, a roza za curice. :cerek:

Idem sada pročitati sve što sam jučer propustila jer nisam bila u Zagrebu ni za kompjuterom, a onda ću valjda uhvatiti vremena i volje da napišem štogod o alfama. :mig:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Nov 2018, 11:49

MmeTipfeler wrote:
06 Nov 2018, 06:44
Plavo je za dečke, a roza za curice. :cerek:

Idem sada pročitati sve što sam jučer propustila jer nisam bila u Zagrebu ni za kompjuterom, a onda ću valjda uhvatiti vremena i volje da napišem štogod o alfama. :mig:
Jep. I ne zaboravi navest primjere di žene dobre ljude percipiraju ko alfe pa im se masovno podaju... za razliku od zgodnih psihopatskih masovnih ubojica, jelte (Stič, zecosmajliji ne rade).
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Nov 2018, 12:03

Stitch wrote:
05 Nov 2018, 19:23
Hajde što si zatrpao forum bezvezarijama, naviknuli smo se, ali čemu onaj ružičasti font? :rolleyes:
Obrazloži što je bezvezarija u tome što sam napisao&pokazao. Font je baš prikladan sadržaju.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Nov 2018, 21:03

Hah, citirao si "prikladnu anegdotu sa ženom sa jednog dejting sajta" - to su valjda ti čuveni "intervjui" na koje se pozivaš - a da se nijednom nisi zapitao što je tu istina, a što laž. Mislio sam da si pametniji. :tuzni:

Internet je, Harame, mjesto gdje prvo trebaš temeljito istražiti je li žena s kojom komuniciraš uopće žena, a tek potom na red dolaze godine, socijalni i materijalni status, zanimanje, interesi i slične pizdarije. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Nov 2018, 11:47

Stitch wrote:
06 Nov 2018, 21:03
Hah, citirao si "prikladnu anegdotu sa ženom sa jednog dejting sajta" - to su valjda ti čuveni "intervjui" na koje se pozivaš - a da se nijednom nisi zapitao što je tu istina, a što laž. Mislio sam da si pametniji. :tuzni:

Internet je, Harame, mjesto gdje prvo trebaš temeljito istražiti je li žena s kojom komuniciraš uopće žena, a tek potom na red dolaze godine, socijalni i materijalni status, zanimanje, interesi i slične pizdarije. :D
Ma da, trebam položit kolegij iz psihologije da shvatim jesam li mjesecima komunicirao sa ženom ili muškarcem? :rofl: ... valjda to nisu shvatile ni stotine drugih sa fejsa kojima pruža savjete i terapije, ni ovi na jubitu ćenelu, a vidi vraga i skroz zvuči i izgleda ženskasto... možda je lik i pred 43 godine u porodilištu sve zavarao? :lol:


Nego evo Stič opet malo čiste znanosti, da nadopuniš svoje kolegije iz XIX stoljeća:

"Neuroscientists have often described cognition and emotion as separable processes implemented by different regions of the brain, such as the amygdala for emotion and the prefrontal cortex for cognition. In this framework, functional interactions between the amygdala and prefrontal cortex mediate emotional influences on cognitive processes such as decision-making, as well as the cognitive regulation of emotion. However, neurons in these structures often have entangled representations, whereby single neurons encode multiple cognitive and emotional variables. Here we review studies using anatomical, lesion, and neurophysiological approaches to investigate the representation and utilization of cognitive and emotional parameters. We propose that these mental state parameters are inextricably linked and represented in dynamic neural networks composed of interconnected prefrontal and limbic brain structures. Future theoretical and experimental work is required to understand how these mental state representations form and how shifts between mental states occur, a critical feature of adaptive cognitive and emotional behavior."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20331363

- toliko o čovjeku kao "racionalnom biću sa aksiološkim sustavom": malo ga jebe entanglement prefrontalnog korteksa i amigdale :kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Nov 2018, 16:58

Šteta što razne portire ne uče kako da iz gomile podataka izvuku bitno. Tja, valjda im to ne ulazi u opis posla. Važnije je snalaziti se u pasijansu. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Nov 2018, 10:19

Ima i "portira" i "intelektualaca" koji se ne uklapaju u stereotipe, tako ovi prvi umjesto pasijansa amaterski prate znanstveni napredak, dok se ovi drugi niti u svom profesionalnom okviru ne mogu osloboditi davno usađenih paradigmi koje taj napredak opovrgava.

Nego što je u kopipejstanom tekstu bitnije od nalaza da moždana regija koja proizvodi emocije nerazmrsivo miješa aktivnosti s regijom odgovornom za spoznajne procese kao što je odlučivanje?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Nov 2018, 00:25

O tom sam "nalazu" pisao prije desetak godina u članku o emocijama i financijskim ulaganjima. Više bi se bogatili ljudi koji nisu osjećali strah, jer su odlučivali racionalnije i točnije. Nažalost, svi odreda bili su "nenormalni", zbog bolesti određenih područja mozga. Spominjao sam tad LeDouxa, Damasija, Loewensteina i druge citirane u tom radu desetljeće poslije.

Pa što onda? Kako to potvrđuje tvoju tezu? Reći ću ti odmah - nikako. Istraživanja na glodavcima i majmunima relevantna su tek na biološkoj i fiziološkoj razini. I mogu biti upravo ono što su rekli - poziv na nova istraživanja.

Tko dokazuje previše, ne dokazuje ništa. Razmisli malo.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Nov 2018, 11:47

Ne'am ja šta razmišljati, emocije mi utječu na odluke :mad:

Istraživanja na živinama nisu relevantna, ha?
E pa i živine isto tako misle:
https://blogs.scientificamerican.com/be ... g-special/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Nov 2018, 12:26

A sažetak? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Nov 2018, 16:06

Ja pročit'o:
Gorillas Agree
i otiš'o povraćat'... :rofl:

:zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Nov 2018, 18:43

Trolaš, ha? Pa dobro, jesi li muško ili žensko, jebemu? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Nov 2018, 22:59

Stitch wrote:
10 Nov 2018, 18:43
Trolaš, ha?
Moguće. :zubo:
Samo kažem da kad sam vidio one mozgove i lobanje i majmune itakoto podsjetilo me na Đanga Anćejnd i ...jbg, mor'o sam. :rofl:
Pa dobro, jesi li muško ili žensko, jebemu? :D

Nisam, a ti? :ne zna:

Btw, this just in! :rofl:

:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Nov 2018, 23:28

Žao mi je, i dalje nemam vremena - rokovi stišću. Samo da vam kažem kako pažljivo pratim i ne razumijem što tu nije jasno. U ljudskoj psihi postoje razne komponente, emocionalna i racionalna samo su jedan njezin dio. Oduvijek se, i prije laboratorijskog čačkanja po živčanom sustavu, znalo da čovjek koješta nosi u sebi. Bit je u stupnju u kojemu možemo odlučiti kojoj ćemo od tih dviju komponenata dati prednost u kojoj situaciji.

Čitamo se. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Nov 2018, 00:44

Šabović Adis wrote:
10 Nov 2018, 22:59
Samo kažem da kad sam vidio one mozgove i lobanje i majmune itakoto podsjetilo me na Đanga Anćejnd i ...jbg, mor'o sam. :rofl:
Gorile nas ne bi trebale ugrožavati premda slično funkcioniramo. Frontalni režnjevi u čovjeka odgovorni su za planiranje i izvršavanje naučenih i svjesnih radnji; oni su mjesto i mnogih inhibitornih funkcija. Postoje najmanje četiri funkcionalno zasebna područja u frontalnim režnjevima: primarni motorički korteks u precentralnom girusu (smješten najviše posteriorno) te medijalno, orbitalno i lateralno područje (prefrontalna područja).

Medijalno frontalno područje odgovorno je za svijest i motivaciju. Frontalno orbitalno područje pomaže u oblikovanju socijalnog ponašanja. Inferolateralno područje odgovorno je za jezične funkcije, a dorzolateralno pak upravlja svježe stečenim informacijama, funkcionalno nazvano radna memorija.

Primati jesu primati, ali gdje je to još od... psihologije. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Nov 2018, 12:48

MmeTipfeler wrote:
10 Nov 2018, 23:28
Žao mi je, i dalje nemam vremena - rokovi stišću. Samo da vam kažem kako pažljivo pratim i ne razumijem što tu nije jasno. U ljudskoj psihi postoje razne komponente, emocionalna i racionalna samo su jedan njezin dio. Oduvijek se, i prije laboratorijskog čačkanja po živčanom sustavu, znalo da čovjek koješta nosi u sebi. Bit je u stupnju u kojemu možemo odlučiti kojoj ćemo od tih dviju komponenata dati prednost u kojoj situaciji.

Čitamo se. :)
Ali novija neurološka istraživanja potvrđuju da niti jedna komponenta nema prednost, isprepletene su. Tj. ono što sam odavno rekao: racio najčešće služi samo kao sredstvo ostvarivanja instinktivno donesenih odluka (i u okvirima zajednice za pružanje alibija), ljudski hipertrofirani mozak je tek još jedno oruđe za opstanak i prokreaciju. A generiranje instinkata je već odavno evolucijom propisano.

Žene koje padaju na masovne ubojice, još više one koje padaju na alfa/maćo-men (a koliko ih ne pada?) po njihovim vlastitim standardima koji naizgled veze nemaju s logikom, hibristofiličarke iz ugla ev.psi. -tek su karikaturalni primjeri tog principa.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Nov 2018, 12:57

Stitch wrote:
12 Nov 2018, 00:44
Gorile nas ne bi trebale ugrožavati premda slično funkcioniramo. Frontalni režnjevi u čovjeka odgovorni su za planiranje i izvršavanje naučenih i svjesnih radnji; oni su mjesto i mnogih inhibitornih funkcija. Postoje najmanje četiri funkcionalno zasebna područja u frontalnim režnjevima: primarni motorički korteks u precentralnom girusu (smješten najviše posteriorno) te medijalno, orbitalno i lateralno područje (prefrontalna područja).

Medijalno frontalno područje odgovorno je za svijest i motivaciju. Frontalno orbitalno područje pomaže u oblikovanju socijalnog ponašanja. Inferolateralno područje odgovorno je za jezične funkcije, a dorzolateralno pak upravlja svježe stečenim informacijama, funkcionalno nazvano radna memorija.

Primati jesu primati, ali gdje je to još od... psihologije. ;)
Ne tako daleko kako neki antropocentristi priželjkuju.
http://www.bbc.com/capital/story/201804 ... bout-money
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Nov 2018, 13:06

Donna Sole wrote:
05 Nov 2018, 19:36
Ne znam za kajanje. Ja sam u menopauzi. :cerek: :bliss: :raspa: :trep: :yess: :frajer:
Nisi oduvijek bila, izvjesna tvoja tema ovdje to pokazuje. Ali mislio sam da dijelimo općenita razmišljanja, iz neodređenog ugla. Bar ja tako pričam. :ne zna:
Okej, dok ne spomenem svoja iskustva sa dejting sajtova, koja samo podupiru moje teze :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Nov 2018, 13:30

Faking aksiološko biće



what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 Nov 2018, 19:37

haram wrote:
16 Nov 2018, 12:57
Ne tako daleko kako neki antropocentristi priželjkuju.
http://www.bbc.com/capital/story/201804 ... bout-money
Mogu li se ovi nalazi uzeti kao validni i nakon što majmuni na njihovom blogu objave demantij, ili tad automatski padaju u vodu? Šta ako bude: "Mi smo majmuni, ne ljudi, i ništa ljudsko nema u našem ponašanju - samo majmunisanje. Vazda bili i bićemo.
I pestanite nam pripisivati ljudske osobine, nije ovo basna jebemu! :shock: ".

Msm, uvijek treba čuti i drugu stranu, ono, osnove nepristrasnog izvještavanja itakoto... :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Nov 2018, 23:36

Šabović Adis wrote:
16 Nov 2018, 19:37
Mogu li se ovi nalazi uzeti kao validni i nakon što majmuni na njihovom blogu objave demantij, ili tad automatski padaju u vodu? Šta ako bude: "Mi smo majmuni, ne ljudi, i ništa ljudsko nema u našem ponašanju - samo majmunisanje. Vazda bili i bićemo.
I pestanite nam pripisivati ljudske osobine, nije ovo basna jebemu! :shock: ".

Msm, uvijek treba čuti i drugu stranu, ono, osnove nepristrasnog izvještavanja itakoto... :o
Izgleda da su majmuni odlučili da budu iznad ad hominema :lol:
what we've got here is failure to communicate
Post Reply