Ima li se smisla buniti?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 08:09

Koliko je uopće produktivno pisati satiričke tekstove, crtati karikature, na društvenim mrežama rugati se političarima, pa i prosvjede organizirati? Na njih ionako nitko ne dolazi, ništa se ne mijenja što god tko rekao ili učinio - ova je zemlja toliko utonula u apatiju da se isplati jedino otići, što dalje.

Imamo ministre koji nižu aferu za aferom, lopovluk za lopovlukom - i ostaju na položaju. Dokad ćemo tako, doista?! :agrh:


Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Oct 2018, 08:29

:ne zna:

Lopovluk je okej, samo nek se ne puca - to je zabranjeno. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 10:34

A ako se puca na ministre? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Oct 2018, 11:01

Pa sad, ako od ministra dobiješ odobrenje...mora biti legitimno, nismo barbari, pobogu. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 14:05

Eto, ja obeshrabren i zdvojan, a ti se zajebavaš. Nema tu oklijevanja, gdje su ti muda? Odnijela ih žena? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Oct 2018, 14:24

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 08:09
Koliko je uopće produktivno pisati satiričke tekstove, crtati karikature, na društvenim mrežama rugati se političarima, pa i prosvjede organizirati? Na njih ionako nitko ne dolazi, ništa se ne mijenja što god tko rekao ili učinio - ova je zemlja toliko utonula u apatiju da se isplati jedino otići, što dalje.

Imamo ministre koji nižu aferu za aferom, lopovluk za lopovlukom - i ostaju na položaju. Dokad ćemo tako, doista?! :agrh:
Ovo je pitanje o kojemu svako toliko razmišljam i ne mogu reći da znam odgovor na njega.

Najprije riječ-dvije o ovome što si napisao u drugom pasusu. Osim što nam je ekonomija dijelom uništena, a dijelom rasprodana (uz onih 10%, naravno), od 1991. sustavno upropaštavamo pravni sustav. Zakoni su sve lošije sastavljeni, nedorečeni su i ostavljaju mnogo mjesta proizvoljnom tumačenju. O postupnom nestajanju trodiobe vlasti mislim da ne treba posebno ni govoriti. No najgora je u svemu potpuna odsutnost kontrole, što možemo zahvaliti Tuđmanovu egu: Ris s Pantovčaka sve je najbolje znao pa je zaključio i da je predsjednički sustav najbolji na svijetu. Onda smo opet malo mijenjali Ustav pa su premijer i predsjednik zamijenili uloge, sve u nadi da ćemo sad malo nalikovati na Njemačku, baš kao što smo se prije šminkali na francuski način. Međutim, glavnu facu u državi zapravo nitko ne kontrolira odnosno iznimno je kompliciran način da se ta osoba pozove na odgovornost za sve što zbrlja.

I to onda ide naniže, odgovornosti nestaje, a svi zbijaju redove i prave se kako u zemlji teče med i mlijeko.

A sad se vraćam na početak. Udaranjem u rodoljubne žice - terminologiju već znamo - održava se ratna i huškačka atmosfera: tko nije s nama, taj je protiv nas. Domovinski rat još traje i svi ima da budemo kuš. No s druge strane, sve se odvija kao u onome vicu o više ne znam kojem jugoslavenskom kralju koji je pitao ministra policije buni li se narod protiv njega. Ma kakvi, svi ćute, nigdje ni glasa, dobro sam ih stisnuo. Ajde, popusti malo taj stisak. Ministar posluša. Kako je sada? Jel nešto rogobore? Počeli su malo. Eh, dobro je, sad više nema opasnosti!

Tako je u Hrvatskoj danas. Štoviše, postalo je sasvim normalno da vlast radi pizdarije, da tu i tamo netko napiše koju oštru na taj račun, a da se na to nitko i ne osvrne. Uspjeli su nas uvjeriti u nov sustav vrijednost, sustav u kojemu je važnije mahati zastavom na dočeku nogometne reprezentacije nego razmišljati o školovanju i hitnoj pomoći... da ne idem dalje. Sutra se, čini mi se, priprema nekakav skup u vezi sa zaštitom životinja: vidjet ćete da će biti dostojno popraćen u medijima, kao i da će se okupiti više ljudi nego sveukupno na nekoliko nedavnih prosvjeda o ozbiljnim životnim pitanjima. Ono, koliko ljudi izlazi na te prosvjede, više ih ne treba ni prijavljivati. :facepalm:

Već se 30-ak godina nama emocionalno manipulira, a mi i dalje pušimo. Očito smo blesavi, kao što sam oduvijek tvrdila, pa nam tako i treba. Samo ne znam što je meni bilo da se ovdje rodim. :madkava:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 14:43

MmeTipfeler wrote:
31 Oct 2018, 14:24
Samo ne znam što je meni bilo da se ovdje rodim. :madkava:
Biti Hrvat nije sramota. Ali jest priličan zajeb. :rolleyes:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Oct 2018, 15:36

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 14:05
Eto, ja obeshrabren i zdvojan, a ti se zajebavaš. Nema tu oklijevanja, gdje su ti muda? Odnijela ih žena? :raspa:
Hjooooj, jel baš ja moram gurat? Možel da vi sve odradite a ja da pokupim kajmak? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 16:18

Ne može. Trebat će nam sva pomoć koju možemo dobiti, pa makar stigla iz inozemstva. :D

Situacija je kritična. I gora nego u BiH zato što je nama bolje. ;) Zvuči paradoksalno, ali to je samo prividno - sve dok imamo prihode od mora i turizma, stizat će nam dovoljno love za održavanje ove besmislice. Vladat će "status quo" zato što nikome neće biti sila da štogod promijeni.

Vi ćete, za razliku od nas, bez tih deviza propasti. Izbit će revolucija, povješat ćete i postrijeljati političare - i zavladat će blagostanje. :cerek:

Mi nismo te sreće. :tuzni:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Oct 2018, 17:03

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 16:18
Ne može. Trebat će nam sva pomoć koju možemo dobiti, pa makar stigla iz inozemstva. :D

Situacija je kritična. I gora nego u BiH zato što je nama bolje. ;) Zvuči paradoksalno, ali to je samo prividno - sve dok imamo prihode od mora i turizma, stizat će nam dovoljno love za održavanje ove besmislice. Vladat će "status quo" zato što nikome neće biti sila da štogod promijeni.

Vi ćete, za razliku od nas, bez tih deviza propasti. Izbit će revolucija, povješat ćete i postrijeljati političare - i zavladat će blagostanje. :cerek:

Mi nismo te sreće. :tuzni:
Aj dobro, pristajem. Ne znam zašto al ipak imam osjećaj da sam se zajebo. :zubo:

Nego, jel imate kakvo oružje? Il moram prvo do USA ambasade, da otmem neku pušku? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 17:07

Oružje? Imamo motike i poluautomatske vile. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Oct 2018, 17:18

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 14:43
Biti Hrvat nije sramota. Ali jest priličan zajeb. :rolleyes:
Poklonit ću ti za rođendan majicu Proud to be Croat. Proizvodi li se još ta pizdarija? :cerek:

Većina Hrvata jesu blesavi, kao što se i većina ljudi povodi za ovnom predvodnikom, samo što mi svoje ovnove predvodnike još i uzdižemo na pijedestal, a nismo ih u stanju kritički promotriti. Genijalaci kao Ruđer Bošković i Nikola Tesla ne popravljaju nam prosjek inteligencije.

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 16:18
Vi ćete, za razliku od nas, bez tih deviza propasti. Izbit će revolucija, povješat ćete i postrijeljati političare - i zavladat će blagostanje. :cerek:

Mi nismo te sreće. :tuzni:
Pa to ti ja pričam! :bruce:

Svi se ispucavaju na društvenim mrežama i forumima, a kada treba, ako ništa drugo, mućnuti glavom prilikom glasanja, onda nastupa ZNA SE. Ventile smo otvorili, ispustili paru, nema opasnosti od eksplozije, sad mirno možemo dalje.

Iako... ne mislim da bi gruba sila išta riješila pa makar nam političari imali face za šamaranje. No isto tako ne vidim nikoga tko bi bio spreman i sposoban išta radikalno promijeniti. Love ima - uvijek je u pitanju lova - taman toliko da se može disati, ali nipošto dovoljno da bi se udahnulo punim plućima.

Što dalje razmišljam, sve mi se više čini da će nas tek neka katastrofa natjerati da se zamislimo. Ne mora nužno biti s popisa Haramovih katastrofa, može biti i svjetski rat.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Oct 2018, 18:10

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 17:07
Oružje? Imamo motike i poluautomatske vile. :D
Ouf, a murija full-automatiku...plus traktori, aj bjež! :xzubo:

Nego, saću dokrenem Željka, da mu naložim da napravi invaziju na Hrvatsku i da vas anektira - kovas jebe, kad niste znali pripojit Hercegovinu saćete bit hercegovačka pripizdina. Ti tamo javi Plenkiju šta se sprema, da se čovek ne šlogira... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 23:02

Zagreb je odavno hercegovačka pripizdina. :facepalm:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

01 Nov 2018, 12:57

MmeTipfeler wrote:
31 Oct 2018, 17:18
Što dalje razmišljam, sve mi se više čini da će nas tek neka katastrofa natjerati da se zamislimo. Ne mora nužno biti s popisa Haramovih katastrofa, može biti i svjetski rat.
Aha... nikad mi još WW3 nije pao na pamet, fala Trumpu dragome :rolleyes:
what we've got here is failure to communicate
Post Reply