Modrić

Svi smo mi izbornici
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Oct 2018, 20:22

MmeTipfeler wrote:
17 Oct 2018, 19:04
Zato što nitko poslije nije shvaćao bit te ideje, to jest unutarnju logiku: ono što je dobro samim je time i lijepo, a ono što je lijepo samim je time i dobro. Lingvistički rečeno: označitelj je neodvojiv od označenoga. Što, dakako, nije točno. :cerek:
Hah, nitko Platona nije pozorno čitao, u tome je stvar. Meni se taj romantični idealizam oduvijek sviđao. Pače, priželjkivao sam idući korak: entelehiju - dovršenost, savršenstvo bića kao materijalni adekvat vječnih, nepromjenjivih ideja. A one jesu i lijepe i dobre. :)

Aristotel je genijalno pomirio jaz između ta dva svijeta, pametan je bio veliki Stagiranin. Zato su ga, uostalom, toliko voljeli kršćanski mislioci. Bez njega uopće ne bi mogli razmišljati o ontološkom preskakanju razina i transcendiranju u božansko. Dao im je veličanstven alat; spoznaju da se za života, u materijalnom, može zaustaviti kretanje (koje je uvijek svrhovito i teži Dobru kao vrhovnoj ideji) i postati Bogom. :S


Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 Oct 2018, 08:23

Stitch wrote:
17 Oct 2018, 13:32
Boban joj je sličan. Iako se znao fotkati s Tuđmanom ...
Pa ak je to mogao idol Delija sa severa...

Image
Stitch wrote:
17 Oct 2018, 13:32
Zvone nikad nije bio fikus. Ni na travnjaku ni u životu općenito. A Pavić i Hanžeković htjeli su da bude upravo to. EPH ga je dvaput dovodio da mu bude reklama - i alibi. Zato me nije iznenadilo kada je davao te otkaze. Radio sam u Sportskima, znam koliko se trudio da novine budu objektivnije, bolje, bez Mamića i žutila. Sjedio sam kraj njega u restoranu u Teslinoj na večeri koju je organizirao za djelatnike Sportskih novosti. Došao je za naš stol kružeći okolo kao dobar domaćin pa smo malo porazgovarali o svemu i svačemu: Azri i Štuliću, nogometu, SP-u u Francuskoj i Thuramu koji mu je oteo onu prokletu loptu. Impresionirao me pristupačnošću i jednostavnošću. Zapalio je cigarilos i pijuckao s nama crno australsko vino. I pjevao je premda je odmah rekao da nema sluha. Na kraju smo se pozdravili pred ulazom i otad ga nisam imao prilike sresti. Ali svidio mi se. Jako. :)
Jesi ga pitao za poštenjačinu i moralnu vertikalu Berlusconija? :kokice:
Šabović Adis wrote:
17 Oct 2018, 19:14
Osim kad se označi sam, što može samo ako je svjestan sebe. Auto...nešto...homo...nebi znao. :nogica:
Mislim da je narcis riječ koju tražiš. :cerekava:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Oct 2018, 11:05

nvnk wrote:
18 Oct 2018, 08:23
Jesi ga pitao za poštenjačinu i moralnu vertikalu Berlusconija? :kokice:
I da jesam, ništa mi ne bi rekao. Mjerio je svaku riječ, oduvijek. U tih nekoliko godina, dao je samo dva intervjua za Sportske, jednostavno ih nije htio privatizirati. A tada ih je redigirao praktički do dedlajna, jedva smo ih stigli objaviti. :rofl:

U principu, više je on ispitivao nas. Jesmo li zadovoljni, što bi trebalo poboljšati ili promijeniti... U to doba, pokrenuo je dva priloga; išli su ponedjeljkom i srijedom, čini mi se. O školskom i invalidskom sportu. Ne znam izlaze li i danas. Prilično su ga zanimale reakcije - onako, iz prve ruke. Meni su ti potezi bili izvrsni, o tome se razmjerno malo pisalo. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 Oct 2018, 14:36

Stitch wrote:
18 Oct 2018, 11:05
I da jesam, ništa mi ne bi rekao.
Ne znam baš jel' uistinu ne bi.

Koliko vidim, kad god ga za njega pitaju, ne propušta da ga ne nahvali. :mig:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Oct 2018, 15:40

Eh, ne bih ga ja pitao ono što ga pitaju novinari. Ne zanima me toliko Milan koliko me zanimaju modeli. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Oct 2018, 19:57

Stitch wrote:
17 Oct 2018, 16:22
Etika nije diskurz estetike. Miješaš kruške i jabuke. Govorimo o tome što je lijepo, a ne što je dobro. Kalokagatija, sklad ljepote i dobrote, kao ideal ne postoji još od starih Grka. Ta je ideja umrla zajedno sa Ksenofanom, Platonom i Aristotelom iako je bilo pokušaja da se oživi (petrarkisti, Shaftesbury itd.).
MmeTipfeler wrote:
17 Oct 2018, 19:04
Zato što nitko poslije nije shvaćao bit te ideje, to jest unutarnju logiku: ono što je dobro samim je time i lijepo, a ono što je lijepo samim je time i dobro. Lingvistički rečeno: označitelj je neodvojiv od označenoga. Što, dakako, nije točno. :cerek:
A koji je smisao sporta? Ljepota bez etike? Trijumf individualne volje nad univerzalnim zakonitostima? Ne čini mi se baš da je iz takvih ideja koncipiran.
Vidite, na petrarkiste, shaftesburyjevce (neda mi se guglati :p ) itd. mogu se i nacisti nadovezati na taj niz (kao i svi totalitaristi), u nasilnom pokušavanju da lijepo bezuvjetno povežu sa dobrim. Pa onda, možemo li estetiku (tj. umjetnost) promatrati van specifično zadanog konteksta? Objasnit ću to podrobnije u odgovoru Doni...
Stitch wrote:
17 Oct 2018, 16:22
Jama je lijepa sama po sebi, a ne stoga što je Kovačić bio partizan i borio se protiv nacizma i fašizma.
To je strava i užas, a ne ljepota. Osim ako čuješ zeleno, a njušiš hrapavo. Ili miješaš diskurce. :p
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Oct 2018, 21:18

Donna Sole wrote:
17 Oct 2018, 17:34
Umjetnička, znanstvena, sportska djela i treba odvojiti od njihovih autora. Inače ćemo doći u situaciju da spaljujemo vrhunsku umjetnost i negiramo znanost ili sportske rezultate.
Da, Fahrenheit 451... samo tko zapravo drži plamenobacač i što se spaljuje?

Uopće nisam govorio o autorima, nego baš o njihovim djelima.
Tako imaš te plakate koje sam pokazao... lako se može emotivno vezati uz tu bebicu koja predstavlja ideal "rasne čistoće", i tog blond vojnika kristalno plavih okica kao "personifikaciju domoljublja", pa onda povezati i te osjećajćiće uz ideologiju koja je lansirala te ikone, da bi se dalje u sebi prebrikalo moralne zapreke koje vode do trpanja neprikladnih u plinske komore jer eto stvara se bolji soj ljudske rase... osim ako smo svjesni da je to sve jedna teška laž i da je ta ideologija jedna odvratna trulež u civilizacijskom tkivu ljudskih bića, produkt čisto iracionalne potencirane mržnje spiljskog pračovjeka prema konkurenciji za hranu (opstanak) i razmnažanje (predaju sebičnog gena).
A pod to bi išlo i negiranje znanosti. Jer ako ćemo znanstveno, upravo ti "rasno čisti nordijci/arijevci/bijeli supremacionisti/WASPovci" su nositelji neandertalskih gena koji izazivaju psiho-fiziološke kratke spojeve sa čisto ljudskim genomom poteklim iz afričkih homo sapiensa. © by Science.

Onda, trebamo li odvajati djela od njihovih poruka (ne autora, jer autori su... pa zna se - goli majmuni :D )?
Donna Sole wrote:
17 Oct 2018, 17:34
Zamislimo da je Hitler Jesseu Owensu zbog njegove boje oduzeo medalje ili negirao rezultate. Iz Hitlerovog kuta gledanja tako se moglo i što bismo danas imali?
Nije mogao jer da je mogao tako bi i napravio. Recimo tako je favorizirao i Max Schmelinga i nakon što ga je nigga Joe Louis razbio već u prvoj rundi. Medalje je Owensu dala međunarodna sportska zajednica, koju Hitler tada još nije otvoreno pokušavao potamaniti jer nije bio spreman, a nije bio spreman jer se još borio na domaćem planu pomoću nacističke umjetničke propagande.
Donna Sole wrote:
17 Oct 2018, 17:34
Ili da su Lenini filmovi uništeni kao što su nacisti uništavali i spaljivali knjige "nepoćudnih" autora...

Bili bismo uskraćeni za svašta lijepo.
Jep. Netko je jednom negdje rekao: volim miris napalma rano ujutro. Ne'š ljepote.
Donna Sole wrote:
17 Oct 2018, 17:34
Na što bi sličio svijet da se divimo samo djelima politički korektnih autora? Pri tom ne mislim samo na doslovno politiku. Inače jebem političku korektnost. Nema goreg licemjerja.
Meni se čini da je taj pojam "politička korektnost" potekao upravo iz politički nekorektnih krugova čije licemjerje razobličuje (ili treba reći -uobličuje?).


E sad kakve sve to veze ima sa sportom i ovom temom?
Pa, ako pogledate neke arhivske crno-bijele snimke sa nogometnih utakmica, vidjet ćete (mušku) publiku jednoobrazno odjevenu, sa šeširima i kravatama i lulama u zubima -a'la Rip Kirbi, u uredno ispeglanim odijelima kao da su se uputili na kakav važan poslovni sastanak a ne nedjeljno poslijepodnevnu razbibrigu, a kulminacija događaja na terenu je bila popraćena ustajanjem sa sjedišta i uzdržanim aplauzima... nije bilo tribina domaći-gosti, nije bilo ratnički ofarbanih navijača, nije bilo pratnji eskadrona do zuba opremljenih dvometarskih policijskih specijalaca, nije bilo sukoba i nereda i vandalizama, nije bilo stupaca u crnoj kronici... svi su se podjednako divili umijeću pojedinaca na terenu, a ne kolektivnom trijumfu nad okrvavljenim drugima/drugačijima.
I tada je to bila oda nogometu kao sportu, kao jednom vidu umjetnosti... a ne primitivno čoporativno mahanje toljagama patronizirano populističkom politikom kakvo se danas prodaje pod sport.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Oct 2018, 13:42

haram wrote:
18 Oct 2018, 21:18
E sad kakve sve to veze ima sa sportom i ovom temom?
Pa, ako pogledate neke arhivske crno-bijele snimke sa nogometnih utakmica, vidjet ćete (mušku) publiku jednoobrazno odjevenu, sa šeširima i kravatama i lulama u zubima -a'la Rip Kirbi, u uredno ispeglanim odijelima kao da su se uputili na kakav važan poslovni sastanak a ne nedjeljno poslijepodnevnu razbibrigu, a kulminacija događaja na terenu je bila popraćena ustajanjem sa sjedišta i uzdržanim aplauzima... nije bilo tribina domaći-gosti, nije bilo ratnički ofarbanih navijača, nije bilo pratnji eskadrona do zuba opremljenih dvometarskih policijskih specijalaca, nije bilo sukoba i nereda i vandalizama, nije bilo stupaca u crnoj kronici... svi su se podjednako divili umijeću pojedinaca na terenu, a ne kolektivnom trijumfu nad okrvavljenim drugima/drugačijima.
I tada je to bila oda nogometu kao sportu, kao jednom vidu umjetnosti... a ne primitivno čoporativno mahanje toljagama patronizirano populističkom politikom kakvo se danas prodaje pod sport.
Zaboravljaš da se društveno ponašanje, i ne samo ponašanje, općenito izmijenilo, a za ovo što tvrdiš baš i nisam sigurna da je točno. Na koje razdoblje zapravo misliš?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Oct 2018, 16:28

Evoluirali smo.
Ne nužno da smo postali bolji.

Sve je rat.
Pa i sportska zbivanja su svojevrsna metafora ratovanja.

Neću o lovi i lovi i parama i lovi. To je stalno tu negdje. Napose i uglavnom u pravom ratovanju.

Mi smo pijuni.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Oct 2018, 17:02

:eek:

A kad smo prestali biti oni koji vuku poteze? Jel' to zato što smo prestali znati igrati?
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Oct 2018, 19:49

Ma nikad i nismo vukli poteze. to je iluzija. Koja nam se manje više uspješno prodaje. Ponekad vladajuća manjina i većina kojom se vlada djeluju usklađeno pa se većini čini da i ona sudjeluje u vlasti. Sve ovisi o celofanu i mašleku. Drugi put dolazi do razilaženja pa jaz postaje očit, kao trenutačno kod nas, ali se opet ništa ne događa.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Oct 2018, 20:02

Aha.
A ako zapravo i ne znamo šta je to šahist, tj. ako to nikad nismo ni znali ni bili, jel' baš moramo znat' šta je pijun? To neka obaveza?! Zašto nam se i pijunstvo ne bi samo priviđalo? :nogica: Ono, koje rek'o šah...i kojto kurac uopšte? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

19 Oct 2018, 21:15

MmeTipfeler wrote:
19 Oct 2018, 13:42
Zaboravljaš da se društveno ponašanje, i ne samo ponašanje, općenito izmijenilo, a za ovo što tvrdiš baš i nisam sigurna da je točno. Na koje razdoblje zapravo misliš?
Na doba crno-bijelih filmova.


Misliš da se društveno ponašanje izmijenilo? Kako je to moguće kod tako... :misli: ... prirođeno aksiološki svjesnog bića?
nvnk wrote:
16 Oct 2018, 08:51
...
Osvjesti se već jednom, ne postoji moralno društvo. S penzićima zaronjenim u kontejner ili bez njih.
Eni koment on det, Madam?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

19 Oct 2018, 21:38

nvnk wrote:
16 Oct 2018, 08:51
Hebiga, ako ti imaš baš toliko malo povjerenja u samog sebe, ako misliš (ili znaš? :misli:) da si baš toliko povodljiv da bi nakon gledanja Trijumfa volje počeo u SS-uniformi stupat naokolo s ispruženim nogama, onda je uistinu možda i bolje da se kloniš takvih sadržaja. :ne zna:

Ja nemam tih problema pa mogu gledat kaj hoću. :bicedobro:
nvnk wrote:
12 Oct 2018, 11:33
...
Za one koji ne znaju, navijač sam, idem na tekme, putujem svijetom po tekmama i tak...
...
Kad sam ovo pročitao pomislio sam "Evo čovjeka koji Fausta nije pročitao s razumijevanjem ... za Fausta."
...
Da, na pitanje bi li prodao dušu Mefistu u zamjenu za sretan ovozemaljski život (tj. lagao na sudu u zamjenu za desetke milijuna eura Mamićeve/"Mamićeve" prljave love), jasno je da bi većina javno, jasno i glasno odgovorila "ja ne bih".

No, tko bi pri tome uistinu tako moralno i postupio kad bi došao u takvu situaciju?

Ne tvrdim da bi svačiji niječni odgovor na to pitanje nužno bio i svjesna laž, ali kad bi se zbrojile sve svjesne laži, sve prazne samohvale onih koji zbog nedostatka talenta nikada neće doći u takvu situaciju, iskreni, ali nesvjesno neistiniti odgovori onih koji misle da znaju sami sebe, a u stvari o sebi nemaju pojma itd. - ja tvrdim da bi na koncu bar 90% ljudi postupilo jednako kao Modrić.

Ma kako se javno busali o moralna prsa. :kokice:
...
Nije normalno na svaku nagradu koju Modrić dobiva kao nogometaš skakat s moraliziranjem o njegovoj vezi s Mamićem. Jednako tako ne bi bilo normalno na sudskom procesu koji se vodi protiv njega osloboditi ga s obrazloženjem da je on, eto, sjajan nogometaš.
...
Bez obzira što je te dvije stvari možda danas teško odvojit.
...
Nevažno jesu li bile utemeljene ili nisu, bitno je da stoji ono što je Donna htjela reći.

LoL! To se zove trijumf volje! :x
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Oct 2018, 22:07

haram wrote:
19 Oct 2018, 21:15
Na doba crno-bijelih filmova.
I kao primjer nađeš školski odnosno internatski trening. :bicedobro:
Misliš da se društveno ponašanje izmijenilo? Kako je to moguće kod tako... :misli: ... prirođeno aksiološki svjesnog bića?
Da nisam dama, sad bih ti kratko i jasno rekla: ne seri. :raspa:
Eni koment on det, Madam?
Zašto ja kad si ti tu? :p
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Oct 2018, 22:09

Šabović Adis wrote:
19 Oct 2018, 20:02
Aha.
A ako zapravo i ne znamo šta je to šahist, tj. ako to nikad nismo ni znali ni bili, jel' baš moramo znat' šta je pijun? To neka obaveza?! Zašto nam se i pijunstvo ne bi samo priviđalo? :nogica: Ono, koje rek'o šah...i kojto kurac uopšte? :rofl:
Možda bi bilo važnije znati tko je šahist, što misliš?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Oct 2018, 22:27

MmeTipfeler wrote:
19 Oct 2018, 22:09
Možda bi bilo važnije znati tko je šahist, što misliš?
Dona nije garant. Ajmo dalje... :rofl:

:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

20 Oct 2018, 09:30

haram wrote:
19 Oct 2018, 21:38
LoL! To se zove trijumf volje! :x
Volja nikad ne trijumfira.

Sjeti se Dikobraza iz Stalkera.

(Ako si ga gledao.)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

20 Oct 2018, 10:06

Šabović Adis wrote:
19 Oct 2018, 22:27
Dona nije garant. Ajmo dalje... :rofl:

:five:

Ovo je trebala bit kakti uvredica? :durica:

Nisam. U pravu si.
Šahistica možda? :E

Prije pokerašica. Nije da se hvalim...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

20 Oct 2018, 15:45

E tako te volim! :kiss:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Oct 2018, 14:11

MmeTipfeler wrote:
19 Oct 2018, 22:07
I kao primjer nađeš školski odnosno internatski trening. :bicedobro:
Znaš dobro kao i ja da je to primjer poimanja sporta nekada, prije nego što ga je pokvarila "politička korektnost" (tj. populističko ulizivanje).
MmeTipfeler wrote:
19 Oct 2018, 22:07
Da nisam dama, sad bih ti kratko i jasno rekla: ne seri. :raspa:
Aksiološki svjesno biće - sa idejama nacionalne supremacije i MAD doktrinom - dostojnima čimpanza iz afričkih tropskih prašuma. Pih, ta nemojte kasti.
MmeTipfeler wrote:
19 Oct 2018, 22:07
Zašto ja kad si ti tu? :p
Dakle aksiološki svjesno biće je tek apstraktna konstrukcija salonskih mislioca koja nema veze sa realnim ponašanjem?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Oct 2018, 14:17

nvnk wrote:
20 Oct 2018, 09:30
Volja nikad ne trijumfira.
O da, trijumfira, ako se poklapa sa instinktima. Bar dok se ne nađe veća volja s jačim instinktima. Iliti industrijskom proizvodnjom i politikom.
nvnk wrote:
20 Oct 2018, 09:30
Sjeti se Dikobraza iz Stalkera.

(Ako si ga gledao.)
Znam svakakve Stalkere. Na kojeg točno misliš?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

25 Oct 2018, 22:36

nvnk wrote:
20 Oct 2018, 09:30
...
Sjeti se Dikobraza iz Stalkera.

(Ako si ga gledao.)
Hmmm... ovaj?
"Driven to Suicide: Porcupine, who killed himself out of guilt when the Room granted him his true inner wish—money—instead of what he believed was his wish, to resurrect his brother."

https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Film/Stalker

Dobra :top:

Inače, obožavam braću Strugacki. Ali nikako se ne sjećam jesam li pročitao i Piknik pored puta.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Nov 2018, 19:46

haram wrote:
25 Oct 2018, 22:36
Inače, obožavam braću Strugacki. Ali nikako se ne sjećam jesam li pročitao i Piknik pored puta.
Dok se ne sjetiš, evo ti ga. ;)

A jesi li čitao Andrićeve Znakove pored puta? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

19 Nov 2018, 00:14

Stitch wrote:
17 Nov 2018, 19:46
Dok se ne sjetiš, evo ti ga. ;)
Cпасибо! :S
Nisam čitao, budem kad uhvatim vremena da prođem sve u komadu, ali početak mi malo hiće na, uh, jedno drugo njihovo djelo kojem se pak nemrem sjerit naslova... o matematičaru/kozmologu imenom Wajngartner (ili tak nekako) koji je radio na teoriji Svemira što je bilo kontra njegovog (Svemirovog :D ) postulata pa je ovaj počeo poduzimati sve od najsitnijih prema krupnijim koracima da kozmologa spriječi u otkriću :cerek: ... uh, nikak da se sjetim ni kako je taj roman bio naslovljen -prokleto bilo neuroplastičko restrukturiranje :gaah:
Stitch wrote:
17 Nov 2018, 19:46
A jesi li čitao Andrićeve Znakove pored puta? :D
Opet, mislim da nisam... zašto sam trebao?
what we've got here is failure to communicate
Post Reply