Mačke haraju internetom...

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

15 Nov 2017, 10:02

Ne živimo na selu, nismo u doticaju s prirodom, pa idealiziramo životinje. Valjda su to fantazije koje si dopuštamo makar virtualno proživjeti. Svi dijele slike lijepe mladunčadi i divljih i kućnih životinja u zanimljivim ili namještenim situacijama, ali: ako naletiš na medvjediće u šumi, bit će nalijevo-krug i briši. Nitko ne dijeli kako izgleda lopatanje balege iz štale ili kako jaja znaju biti prljava kad ih uzimaš iz kokošinjca.
Zadovoljavamo svoje emotivne potrebe i gradimo izmišljeni svijet, a to neke zna doći i glave. http://www.telegraph.co.uk/news/newstop ... s-zoo.html


Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

15 Nov 2017, 10:23

Pa već smo imali diskusiju da su mačke krvoločna stvorenja.
Bile one gradske ili seoske, nagon za ubijanjem im je isti.
Moja mačka je na dnevnoj bazi ubijala ptice i miševe, a par puta i krtice i štakore.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 12:32

ElliQuinn wrote:
15 Nov 2017, 10:02
Ne živimo na selu, nismo u doticaju s prirodom, pa idealiziramo životinje. Valjda su to fantazije koje si dopuštamo makar virtualno proživjeti. Svi dijele slike lijepe mladunčadi i divljih i kućnih životinja u zanimljivim ili namještenim situacijama, ali: ako naletiš na medvjediće u šumi, bit će nalijevo-krug i briši. Nitko ne dijeli kako izgleda lopatanje balege iz štale ili kako jaja znaju biti prljava kad ih uzimaš iz kokošinjca.
To, mačko, takve me stvari zanimaju. :cerek:

Dakako da je riječ o svojevrsnoj kompenzaciji, pogotovo u virtualnom svijetu. Zato i pitam što ljudi lijepe na zid, jesu li posrijedi simboli ili jednostavno ljubav prema životinjama, šire li svijest o ugroženosti pojedinih vrsta... Nedavno sam primjerice stavio fotku iznimno rijetkog patuljastog oposuma, koji je svima bio "sladak", ali nitko nije znao da tih malaca na svijetu ima manje od dvije tisuće. :tuzni:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Nov 2017, 12:46

Hoće li se tema opet preseliti? :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 12:47

Neće. :p
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Nov 2017, 17:15

ElliQuinn wrote:
15 Nov 2017, 10:02
Ne živimo na selu, nismo u doticaju s prirodom, pa idealiziramo životinje. Valjda su to fantazije koje si dopuštamo makar virtualno proživjeti.
Bilo je toga i prije interneta.

Činjenica je da u gradu od kućnih životinja ima malo koristi: o miševima brine deratizacijska služba, vukovi se noću ne prikradaju kućama ne bi li maznuli paštetu iz frižidera, zlatnu ribicu ionako nitko neće baciti na tavu niti će papigu ili kanarinca ispeći na roštilju jer bi se od toga slabo najeo.

Meni je zgodno pogledati tu i tamo koju sliku, što divljih što pitomih životinja, ali nisam opsjednuta životinjskim svijetom, a bome ni prirodom i životom u prirodi.

Povratak prirodi? Žal za prirodom? Da, zato smo se valjda prije ne znam koliko tisuća godina sakrili u špilje i zapalili vatre. Da smo licemjerni i obijesni te da više ne znamo što ćemo sa sobom, s time bih se prije složila.

Međutim, i dalje me brine naslov. Prema kojim pokazateljima upravo mačke haraju internetom? Je li to itko prebrojio? Postoji li kakva statistika? Ili svatko opaža samo ono što mu je zanimljivo pa tako i Stitch?
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

15 Nov 2017, 17:33

https://www.theguardian.com/technology/ ... ard-grumpy

Evo, izgleda da se brojilo. :D
Ja sam u sukobu interesa, previše volim mačke (što ne znači da mi psi nisu dragi), pa bolje da šutim. :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 17:51

MmeTipfeler wrote:
15 Nov 2017, 17:15
Međutim, i dalje me brine naslov. Prema kojim pokazateljima upravo mačke haraju internetom? Je li to itko prebrojio? Postoji li kakva statistika? Ili svatko opaža samo ono što mu je zanimljivo pa tako i Stitch?
Hoćeš reći da sam neobjektivan? :durica:

Nisam, dušo - čitam razne članke. Naslov je notorna činjenica. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Nov 2017, 18:58

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 17:51
Hoćeš reći da sam neobjektivan? :durica:
Upravo tako. A vidi i zaključak članka koji je Zec linkala.
So there we have it. The next time you assume the internet belongs to cats, maybe think again.

Or perhaps all this talk of cats and dogs is very 2015 and actually that era is gone. Maybe the internet truly belongs to gorillas now.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 19:14

Ma vidio sam. To je jedan tekst. Svi drugi tvrde suprotno. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Nov 2017, 20:42

Drugi tekstovi - druga liga. :hekla:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

16 Nov 2017, 12:03

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 12:32
Dakako da je riječ o svojevrsnoj kompenzaciji, pogotovo u virtualnom svijetu.
Kojeg prije nije bilo a sad ima i jos je veliki pa ga treba necim ispuniti.

Zapravo, dobro kaze Mme T., bilo je toga i prije, samo sto je popova koji su se bavili jaricima bilo malo. :D
Zato i pitam što ljudi lijepe na zid, jesu li posrijedi simboli ili jednostavno ljubav prema životinjama, šire li svijest o ugroženosti pojedinih vrsta... Nedavno sam primjerice stavio fotku iznimno rijetkog patuljastog oposuma, koji je svima bio "sladak", ali nitko nije znao da tih malaca na svijetu ima manje od dvije tisuće. :tuzni:
Ljubav prema zivotinjama (i ne-ljubav) je u covjeku jer zivimo tu skupa s njima i onda se mora imati nekakav odnos prema tome gdje si i s kim si.
Najcesce je korisnost bila jedan od razloga ‚ljubavi‘ nekad, zivotinja je imala svoj posao koji je morala obaviti ili svrhu (hint :klopa:) a rjedje je sluzila kao sredstvo pokazivanja prestiza, to kod onih bogatih.

Ljudi zavole zivotinju s kojom provode puno vremena, to je valjda u naravi.
Znam da se moj deda vise bavio kravama nego unucadi a po pricanju, i vlastitom djecom.
Teta pamti da ga je samo jednom vidla da place i to kad su prodali krave. Sad, moze biti i da je suzio jer je ostario i domacinstvo nije moglo biti kao nekad (a nije bilo vise ni potrebe) pa je to bio kao neki simbol prestanka zivota koji je do tada imao, a moze biti i da mu je stvarno bilo zao krava jer je puno vremena provodio s njima. Cistio stalu, timario i razgovarao. :D

Macke su sluzile za lovit miseve i nisu se dale puno navlaciti po rukama. Nisu bile navikle jer ih se nije mazilo od malena.
Pas je bio vani na lancu, po noci ga se pustilo po dvoristu, njegov je glavni posao bio cuvanje kokosinjca od lisica.
Mi smo ga znali uzet u kucu kad bi bili na praznicima kod bake i to je tolerirala ali se ni pas nije snalazio po kuci i mislim da mu je bolje bilo vani.
Volio je ici s nama kad bi isli na pasu s kravama. Zapravo, ne znam da li je volio, uglavnom, nije imao primjedaba i djelovao je veselo trckarajuci okolo. :D

Kokosi, patke, guske (jedan gusak je bio gadan, psikao i zaletavao se na nas djecu a to mu nije donjelo dug zivot) smo dozivljavali kao dvorisni inventar, bili su fora kad im bacis kuruzu pa se skupe zobati na hrpu, onako ko golubovi po trgovima, pajceki su se tovili za kolinje, samo klanje mi nije ostalo u dragom sjecanju ali ono nakon vecinom jest.
Nema vise takvih svinja i svinjskih delicija. :(

E tako, sad kad sam podijelila svoje staracke uspomene, trebala bih se primiti posla kad vec nemam gdje serati slike miceka i peseka.
Meni je to glavni razlog zasto sam aktivna u virtualnom svijetu.
Kad ne znam cega bih se primila, onda se primim toga.
Lakse je, moze se izgubiti puno vremena, nekad se nasmijes, nekad iznerviras, nekad nesto, nekad nista i tako to.
Zna me i gristi savjest i znam se osjecati lose radi toga. To vec bi trebalo seliti na psihologiju, zasto radim ono sto mi skodi.

Inace, to seranje slatkih zivotinja je neutralno, neces ispast glup a samo mozes biti dusevan.
Sad nemam nikakvu zivotinju doma, dam jesti pticama, vjevericama, to je sto imam oko kuce.
I moram ogovarati vjeverice kao izbirljive jer uzmu samo ljesnjake koji su u ljusci (iako najvise vole oljustene) a one koji imaju izvana i ono sto vec ljesnjaci imaju a ne znam kako se zove, onaj drvenasti dio cahure, to ostave.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Nov 2017, 17:39

Dakle mackoljupci, tko ce provjerit ovaj video:


Bas me zanima jel se sve macke boje krastavaca.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2017, 17:50

A na krasan Barin post nisi se ni osvrnuo? Bezdušniče! :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Nov 2017, 17:58

A ove macke i krastavci su mi zanimljivi. Dodje mi da odem do kolege s posla s krastavcem pa da isprobam.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2017, 18:00

Nukac wrote:
16 Nov 2017, 17:58
Dodje mi da odem do kolege s posla s krastavcem pa da isprobam.
Ne znam jesi li svjestan koliko to pogrešno zvuči. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Nov 2017, 18:50

Srami se!!! :lol:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

17 Nov 2017, 03:50

Nukac wrote:
16 Nov 2017, 17:39
Dakle mackoljupci, tko ce provjerit ovaj video:


Bas me zanima jel se sve macke boje krastavaca.
Ja probala. Ništa. :ne zna:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 Nov 2017, 06:59

A jesi probala kad jede? :misli:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Nov 2017, 11:44

Zekoslawa wrote:
17 Nov 2017, 03:50

Ja probala. Ništa. :ne zna:
Ej ljepoto, lipo te je vidit. :zecow:
Meni nije upce cudno da se tvoj micek odnosi mrtvo hladno prema krastavcima.
Valjda je vec oguglao na zivotna iznenadjenja. :zecoD:
Stitch wrote:
16 Nov 2017, 17:50
A na krasan Barin post nisi se ni osvrnuo? Bezdušniče! :D
Ma jel vidis ti to! :durica:
Di ce mu dusa? :zecorolleyes:
:zecoD:


Kad se vec dijele macje zanimljivosti, moj doprinos.

Maneki-neko ( slika na zidnjacima :D ) je macka koja mi je u rangu onih plasticnih pasa koji klimaju glavom kad se voze u autu.
Pasa danas bas i nema, ali manei-neko macke su popularne u dalekoistocnim zemljama.
Ja Sam ove kupila u Kini na standu a onda sam guglanjem saznala da im je porijeklo ustvari japansko.

Koga zanima, kratki video koji ce bolje objasniti o cemu se radi.

Ove moje imaju solarne celije i masu rukom kad ima dovoljno svjetla.
Internet kaze da zapravo ne masu nego pozivaju ljude da dodju, nesto kao sto mi radimo s dlanom okrenutim prema gore i prstom micemo gore-dolje. To spada u razlike u gestikulaciji, nije bitno.
Zato se i stavljaju na ulaze u ducane, restorane i sl. iako ih ima zapravo svugdje.
Da pozovu musterije unutra, jelte.

Dobre su za odmaranje i praznjenje glave, nesto slico zurenju u mlaz pijeska u pjescanom satu.
Ommmm...

Jednom sam bila u Cat cafeu i bilo je fora.
Malo jest skupo, oko 10 € je bio ulaz ali u to je konzumacija uracunata. Caj ili kava, po zelji.
Vani se izuju cipele, imaju neke slape za navuc, onda moras dezinficirati ruke onim rucnim dezificijensima i slobodan si maziti macke. Ako ti se daju maziti.
Bilo je oko tridesetak macaka, vecinom su lezale po podu ko lavovi kad se nazderu. :D
Dvije su bile od one bezdlake vrste pa sam ih prvi put u zivotu imala prilike podragati i nije bas neki osjecaj.
Nekako, fali krzno. :D
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 Nov 2017, 12:55

Pa di si to bila u Cat caffe?

U Ljubljani je već cca 3 godine, besplatan. Ali imaju samo 6 mica maca. Moja omiljena je devon rex.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

17 Nov 2017, 14:21

Bara huda wrote:
17 Nov 2017, 11:44
Ej ljepoto, lipo te je vidit. :zecow:
Meni nije upce cudno da se tvoj micek odnosi mrtvo hladno prema krastavcima.
Valjda je vec oguglao na zivotna iznenadjenja. :zecoD:
Barek! :kiss:

Ja sam bila sigurna da će moje mačke reagirati jer: a) mala mačka je jako plašljiva i bježi od svega, b) debela mačka je gluha i trzne se na sve ikad. Ali jok, ništa, ravnodušne ko ja na žgance. :ne zna:

Kad se vec dijele macje zanimljivosti, moj doprinos.

Maneki-neko ( slika na zidnjacima :D ) je macka koja mi je u rangu onih plasticnih pasa koji klimaju glavom kad se voze u autu.
Jao, maneki mačke su najgori kič ikad, ali i meni su nekako hipnotizirajuće, ne mogu prestati zuriti u njih. :cerek:
Jednom sam bila u Cat cafeu i bilo je fora.
Malo jest skupo, oko 10 € je bio ulaz ali u to je konzumacija uracunata. Caj ili kava, po zelji.
Vani se izuju cipele, imaju neke slape za navuc, onda moras dezinficirati ruke onim rucnim dezificijensima i slobodan si maziti macke. Ako ti se daju maziti.
Bilo je oko tridesetak macaka, vecinom su lezale po podu ko lavovi kad se nazderu. :D
Dvije su bile od one bezdlake vrste pa sam ih prvi put u zivotu imala prilike podragati i nije bas neki osjecaj.
Nekako, fali krzno. :D
Ja sam bila u ljubljanskome. Fora je, ali mi se više sviđa ideja zagrebačkoga, koji ima ulične mačke, a ne neke fensi pasmine. Nisam, doduše, još navratila jer je ispočetka bila ogromna gužva, pa mi bilo žao maltretirati mice mace.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 Nov 2017, 15:47

Kolegica kaze da na njenog macka djeluje. Jedino ne skoci u zrak.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

17 Nov 2017, 16:17

Stavljam ovo kao link da slika ne bi širila stranicu.

Ujedno naglašavam kako je ovo jedna od onih rjeđih ukrasnih krpa jer je izvezena koncem raznih boja, a mačja su lica posve ljudska. Bar meni tako izgledaju. :misli:

Što se tiče mačjeg kafića u Zagrebu, baš me zanima bih li tamo smjela popiti kavu s psom. Ne moram odmah voditi oba. :cerek:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 Nov 2017, 16:33

Ne smijes. Tamo se ne smiju dovodit kucni ljubimci. Ne smijes cak ni s drugom mackom.
Post Reply