Veliki test: Jeste li spremni za djecu?

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2017, 08:01

14 koraka koje trebate proći prije nego što imate djecu:

Test 1: Pripreme za trudnoću

Žene

1. Odjenite kućni ogrtač i s prednje strane na njega zakvačite vreću graha.

2. Ostavite je tamo.

3. Nakon devet mjeseci uklonite pet posto graha iz vreće.

Muškarci

1. Otiđite u ljekarnu, sadržaj novčanika stavite na šalter i recite ljekarniku da se posluži.

2. Otiđite u supermarket. Ugovorite da se vaša plaća prebacuje direktno u njihovo središte.

3. Otiđite kući i posljednji put pročitajte novine u miru.

Test 2: Znanje

1. Pronađite par koji već ima dijete te ih izgrdite zbog njihovih odgojnih metoda, nedostatka strpljenja, niske tolerancije i kako dopuštaju da im djeca tako divljaju.

2. Predložite im kako bi dijete mogli naučiti da spava noću, kako da se odvikne od pelena, kako da se ponaša za stolom i općenito kako da se ponaša.

3. Uživajte. To je posljednji put u životu kad ćete imati odgovore na ta pitanja.

Test 3: Noći

Otkrijte kako će vam izgledati noći.

1. Hodajte po dnevnoj sobi od 17 do 22 sata noseći mokru torbu tešku između 4 i 6 kilograma dok glasno svira neki iritantan zvuk.

2. U 22 sata odložite torbu, navijte buđenje u ponoć i otiđite na spavanje.

3. Ustanite u 23 sata i nosite torbu po sobi do 1 ujutro.

4. Navijte buđenje na 3 sata ujutro.

5. S obzirom na to da nećete moći odmah zaspati, ustanite u 2 i skuhajte si šalicu čaja.

6. Vratite se u krevet u 2.45.

7. Ustanite u 3 nakon što vam zazvoni sat.

8. Pjevajte pjesmu u mraku do 4 ujutro.

9. Navijte budilicu u 5 ujutro. Ustanite kad odzvoni do kraja.

10. Napravite doručak.

I tako godinama. Izgledajte veselo.

Test 4: Odijevanje male djece

1. Kupite živu hobotnicu i mrežastu vrećicu.

2. Pokušajte staviti hobotnicu u vrećicu tako da joj nijedan krak ne viri van.

Dopušteno vrijeme: pet minuta.

Test 5: Auto

1. Zaboravite BMW. Kupite praktičan veći auto sa pet vrata.

2. Kupite sladoled od čokolade i stavite ga u pretinac za rukavice. Ostavite ga tamo.

3. Uzmite kovanicu. Gurnite je u CD player.

4. Kupite kutiju čokoladnih keksa. Zdrobite sadržaj na stražnjem sjedištu.

Test 6: Izlazak u šetnju

1. Čekajte.

2. Otiđite do izlaznih vrata.

3. Ponovno uđite.

4. Izađite.

5. Opet se vratite.

6. Dođite do lifta.

7. Opet se vratite u stan.

8. Opet se vratite do lifta.

9. Izađite van. Hodajte vrlo polako stazom 5 minuta.

10. Stanite, gledajte pažljivo i postavite barem pet pitanja o svakom komadu bačene gume za žvakanje, prljave maramice i mrtvom kukcu na putu.

11. Ponovite sve korake.

12. Vičite da više to ne možete podnijeti dok susjedi ne izađu i ne počnu buljiti u vas.

13. Odustanite i vratite se u kuću.

Sada ste spremni izvesti malo dijete u šetnju.

Test 7: Razgovor s djetetom

Ponovite sve što ste rekli barem pet puta.

Test 8: Kupovanje namirnica

1. Otiđite u trgovinu. Povedite sa sobom nešto najbliže predškolskom djetetu – potpuno odrasla koza sjajan je izbor. Ako želite imati više od jednog djeteta, povedite više od jedne koze.

2. Kupite namirnice za tjedan dana koje i inače kupujte a da ne izgubite kozu iz vida.

3. Platite sve što je koza pojela ili uništila.

Dok to uspješno ne izvršite, nemojte ni pomisliti da ste spremni za dijete.

Test 9: Hranjenje jednogodišnjaka

1. Izdubite dinju.

2. Napravite malu rupu sa strane.

3. Objesite dinju na strop i zaljuljajte je.

4. Sada uzmite zdjelu žitnih pahuljica s mlijekom i pokušajte ga žlicom ugurati u dinju.

5. Tako nastavite dok ne potrošite sve pahuljice.

Test 10: TV

1. Naučite imena svih junaka iz crtića koji se prikazuju na TV-u.

2. Nemojte gledati ništa drugo sljedećih pet godina.

Test 11: Nered

Možete li podnijeti nered koji djeca ostavljaju za sobom? Otkrijte:

1. Razmažite namaz od čokolade na kauč i pekmez po zavjesama.

2. Sakrijte ribu iza zvučnika i ostavite je tamo mjesec dana.

3. Zabijte prste u zemlju i obrišite ih o čiste zidove. Prekrijte mrlje kredom. Kako izgleda?

4. Istresite sadržaj svake ladice i kutije u kući na pod i nastavite s korakom 5.

5. Stvari nasumice prebacite iz jedne prostorije u drugu i ostavite ih tamo.

Test 12: Duga putovanja s malom djecom

1. Snimite nekoga kako stalno viče mama. Napomena: između svakog ponavljanja ne smije biti pauze duže od 4 sekunde.

2. Pustite snimku u automobilu i to slušajte sljedeće četiri godine kamo god da idete.

Sad ste spremni na dugo putovanje s malim djetetom.

Test 13: Razgovor

1. Započnite razgovor s odraslim čovjekom u svom uredu.

2. Neka vas netko drugi povlači za majicu ili rub rukava dok slušate gore navedenu snimku.

Sada ste spremni razgovarati s nekim odraslim dok je dijete u sobi.

Test 14: Povratak na posao

1. Izaberite dan kada imate važan sastanak.

2. Odjenite najbolju odjeću koju imate za posao.

3. Uzmite šalicu vrhnja i u nju stavite malo soka od limuna.

4. Promiješajte.

5. Istresite polovicu sadržaja na lijepu svilenu košulju.

6. Drugom polovicom smjese natopite ručnik.

7. Pokušajte očistiti košulju ručnikom.

8. Nemojte se presvlačiti (nemate vremena).

9. Otiđite ravno na posao.

Sad ste spremni imati djecu. Uživajte! :rofl:


Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Nov 2017, 08:22

Prilično duhovito i nimalo pretjerano.
Ovi testovi trebaju ući već od osmog razreda kao obavezna provjera , nastaviti u srednjoj a na faksu polagati NNNI u ovom obliku. Ništa vanjski ni unutarnju neprijatelji, samo provjera spremnosti za roditeljstvo.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2017, 08:30

Najbolje mi je ono s hobotnicom. :D

Što se teksta tiče, ne znam tko ga je napisao, ali genijalan je. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

01 Nov 2017, 09:01

tekst mi je fejs napalm.. neam sad vremena za više.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Nov 2017, 09:05

Test je fora, ali zar zaista mislite da hormonima nabrijani ljudi mare za testove? :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2017, 09:13

MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2017, 09:05
Test je fora, ali zar zaista mislite da hormonima nabrijani ljudi mare za testove? :D
Ako ne mare, trebali bi. Poslije će im biti kasno. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

01 Nov 2017, 10:10

Zmaj021 wrote:
01 Nov 2017, 09:01
tekst mi je fejs napalm.. neam sad vremena za više.
Slažem se. ovakvo opanjkavanje male djece je protuzakonito! Ili bi trebalo biti!
Nikad u kući nismo imali usrane zidove. Pošarala sam jednom nešto, a to je bio mamin nacrt, jer nije imala vremena za mene! Žurila se ispuniti rok - zato je i donijela posao doma, a ja sam imala nešto bitno u planu. Uzela sam bojice i lijepo polomila vrhove od bijesa, šarajući. Zanimljivo, toga se jasno sjećam, ali kazne ne. :rofl: Bilo je to izuzetno iskustvo.
Djecu se ne odgaja tek od puberteta.
Ako nemaju mjere, to je do roditelja. Naravno da žele pažnju i poduzet će sve što su primjetili da pali, da je dobiju. Naravno da istražuju sve oko sebe, to im je posao. :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Nov 2017, 10:20

Riona? Nije ovo opanjkavanje male djece.

Ovo je test spremnosti. Za roditelje jesu li sposobni imati (malu) djecu. Nekima bi bilo dovoljno i samo čitanje da budu na oprezu.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2017, 10:20

Riona wrote:
01 Nov 2017, 10:10
Slažem se. ovakvo opanjkavanje male djece je protuzakonito! Ili bi trebalo biti!
Ma joj. Nemojte pretjerivati. Posrijedi je šala, zajebancija. Tko želi djecu, imat će je bez obzira na to što mu drugi vele.

Isto je s brakom, džaba dobronamjerna upozorenja. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

01 Nov 2017, 10:26

Donna Sole wrote:Riona? Nije ovo opanjkavanje male djece.

Ovo je test spremnosti. Za roditelje jesu li sposobni imati (malu) djecu. Nekima bi bilo dovoljno i samo čitanje da budu na oprezu.
Eh, Donna, kao da me nisi upoznala do sad. Malo šale, malo ozbiljnosti.
Shvaćam ja ishitrenost "testa". :facepalm:
Ali kako reče Mme, neće to spriječiti nekoga pod "naponom" da pravi djecu. Mislim, ne sjete se ni kondoma, kud bi razmišljali o većem autu i razbijenim stvarima. To može biti smiješno nekome tko je odradio, tko sigurno neće odraditi nikada, tko nema mašte da se vidi u tome.
Nisam dobro doskočila, izgleda. :tuzni:
Stitch wrote:Ma joj. Nemojte pretjerivati. Posrijedi je šala, zajebancija. Tko želi djecu, imat će je bez obzira na to što mu drugi vele.

Isto je s brakom, džaba dobronamjerna upozorenja. ;)
Ah, pa nemoj sad još i brak - pa tu bar ne može ništa poći krivo! :lol:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Nov 2017, 10:35

Ubrala sam ja tebe, Riona, ali ovo je ozbiljna stvar ako dođe u krive ruke.

:cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Nov 2017, 11:51

Kakve veze brak ima s djecom? Osim u Hrvatskoj. Gdje je to obavezno. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2017, 11:53

Nikakve, spomenuo sam ga u kontekstu opreznog postupanja. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

01 Nov 2017, 12:30

MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2017, 11:51
Kakve veze brak ima s djecom? Osim u Hrvatskoj. Gdje je to obavezno. :D
Vanbračna đeca - ne postoje. Kaže Zakon. Ne samo u Hrvatskoj. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

08 Nov 2017, 10:43

Bolje pitanje je 'zašto uopće imati djecu'.

Razbijanje životne monotonije? :zubo:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Nov 2017, 07:02

Ne, nisi jos cuo za "da mi ima tko dati casu vode"?

Sent using T

User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Nov 2017, 07:30

Hm, da...tako se neki i vjenčavaju da imaju s kim dočekati starost.
Iskustvo nam govori da često nema ni djece ni partnera za to nego se pojave razni skrbnici i susjedi da pomognu starčadi.

Ova neka djeca danas odlaze daleko, jako daleko u Nemačke i Irske. Ko dodaje vodu?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Nov 2017, 11:12

Kako je nedavno spominjani bajron objasnio na temi koja je maligno izrasla iz posve druge teme - moj novac će se brinuti o meni.
Sve je to nesigurna investicija :zubo:
Brak potraje ili ne potraje, djeca odu, makar u drugi kvart i to je ponekad jako daleko...
Tako da je taj razlog blesav, ali neki se time tješe. Otprilike je na nivou "jedno (dijete) ko nijedno". Možda je imalo smisla nekad, kad su djeca umirala ko muhice, iako ne mogu zamisliti to... djeca ko rezervni kotači.
Ph, kamo me odvelo :facepalm:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Nov 2017, 12:49

Odvelo te u pravom smjeru.

Danas je imati djecu veliki rizik. Trebaš se znati nositi sa strujama bogami i uzvodno i nizvodno. Treba biti vješt u slalomima svakojake vrste. Pare su najmanji problem.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Nov 2017, 13:03

Misliš? Baš i nije tako. Kolikogod bi netko htio odgajati djecu u spartanskom odricanju, braniti im Cocacolu i mobitele... teško je to. Nije stvar samo u brandiranim tenisicama, kako se to često karikira. Zabrane baš nisu nešto sjajno u odgoju, a teško je malom djetetu objasniti viši smisao. I gdje je granica? Pa kad zbrojiš to (vanjske dojmove uklopljenog imanja), troškove "besplatnog školovanja", eventualne izvanškolske aktivnosti, da ne prizivam liječnike i lijekove (sve smo više alergični i podložni čudnim bolestima), rođendanske proslave, koje, eto koštaju... Tko će od nas prvi reći - žrtvujem svoje dijete neka bude bijela vrana, a ishod će biti - 0 za sve, osim za moje dijete, koje će plaćati nekakvog šrinka par godina, kad osvijesti da je "poškodovan".
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Nov 2017, 13:30

Djeca do neke dobi ne znaju vrijednost novca. I do te dobi su roditelji odgovorni za važnije momente u odgoju. Ukoliko roditelji to savladaju kako treba, djeci ne bude preveliki problem nedostatak istog. Ali zato velim da treba jako puno energije za slalome i plivanje uzvodno. I teško je, da. A nikad nisi gotov s odgojem. I kad odrastu ih treba ih povremeno podsjećati ne samo na roditeljsku ulogu nego i da se sami znaju nastaviti nositi s novim i novim problemima. Ta simbioza traje i traje...a kako i dokle , često ovisi upravo o vanjskim faktorima. Pa i o tom putu u inozemstvo.
kurvanjski avatar, a
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

09 Nov 2017, 13:38

Riona wrote:
09 Nov 2017, 11:12
Kako je nedavno spominjani bajron objasnio na temi koja je maligno izrasla iz posve druge teme - moj novac će se brinuti o meni.
Sve je to nesigurna investicija :zubo:
Novac ne možeš jesti. Novac vrijedi ukoliko je društvo stabilno. Ako se društvo počne kolektivno drmati, novac ćeš eventualno moći iskoristiti za potpaliti vatru. :zubo:

Možda kad se njega staraca bude poptuno automatizirala, ono tipa, da imamo robote koji rade poslove medicinskih sestara i slično - onda će se moći reć da će 'novac nešto'. No ja imam dojam da tada više neće biti ni potrebe za novcima.

Riona wrote:
09 Nov 2017, 11:12
Brak potraje ili ne potraje, djeca odu, makar u drugi kvart i to je ponekad jako daleko...
Tako da je taj razlog blesav, ali neki se time tješe. Otprilike je na nivou "jedno (dijete) ko nijedno". Možda je imalo smisla nekad, kad su djeca umirala ko muhice, iako ne mogu zamisliti to... djeca ko rezervni kotači.
Ph, kamo me odvelo :facepalm:
Novcima, bar danas, kupuješ rad drugih ljudi. Ako nema dovoljno tih drugih ljudi, nego je npr. 60% staraca, ništa ti neće vrijediti broj u banci.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

10 Nov 2017, 08:46

nodens wrote:
09 Nov 2017, 13:38
Novac ne možeš jesti. Novac vrijedi ukoliko je društvo stabilno. Ako se društvo počne kolektivno drmati, novac ćeš eventualno moći iskoristiti za potpaliti vatru. :zubo:

Možda kad se njega staraca bude poptuno automatizirala, ono tipa, da imamo robote koji rade poslove medicinskih sestara i slično - onda će se moći reć da će 'novac nešto'. No ja imam dojam da tada više neće biti ni potrebe za novcima.




Novcima, bar danas, kupuješ rad drugih ljudi. Ako nema dovoljno tih drugih ljudi, nego je npr. 60% staraca, ništa ti neće vrijediti broj u banci.
Malo si me krivo shvatio, nisam ja rekla da će me novac spašavati u starosti. Citirala sam Lorda Bayrona; uostalom, ja tih briga nemam :lalala: :rofl:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

10 Nov 2017, 12:23

Riona wrote:
10 Nov 2017, 08:46
Malo si me krivo shvatio, nisam ja rekla da će me novac spašavati u starosti. Citirala sam Lorda Bayrona; uostalom, ja tih briga nemam :lalala: :rofl:
Ma nisam te krivo shvatio, tj. nisam mislio da TI to kažeš, nego sam komentirao tu Byronovu misao, je l'.

Inače, postoje teze da je bankovni sektor danas (i pogotovo mirovinski fondovi) jedna velika Ponzi shema. Googlaj što je to. :cerek:

Ako ne bude dovoljno mlađih ljudi, tj. ako se nastavi starenje populacije, ta Ponzijeva shema će se raspasti i rezultirat totalnim kaosom.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

10 Nov 2017, 18:53

Trebam vam pokazati zadaću, profesore, kad odguglam, ili mogu ići s mirom? :nogica:
Post Reply