Mobiteli i smartfoni

Računala, IT, nove tehnologije, gadgeti...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 17:01

Ne bi htio da ovo preraste u diskusiju o mobitelima, ali prosjecan korisnik iPhona nema problema s mrznjom prema mobitelu.
Cak i moja mama, koja ima 70 godina ga koristi bez nekih vecih problema.
Sorry, morao sam. :p

Edit. Ovaj je post bio odgovor na moje zvrndanje o smartfonima.


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Sep 2017, 18:47

Pa čuj, ja još nemam 70 godina, možda mi se onda popravi smisao za smartfone, ali ga definitivno mrzim.

Zapravo, izdvojit ću ovo baš u posebnu temu o mobitelima, a sad ću odmah napisati zašto su mi stari mobiteli bili draži.

Najprije, s ovim sranjem ne mogu telefonirati dok vozim, što jest zabranjeno, ali smo to svi uvijek radili i radimo.

Kao drugo, možda je to problem samo s mojim šrot modelom, ali nemam template i svaki put moram među poslanim SMS-ovima tražiti one kojima plaćam parkiranje.

Kao treće, opet vidi gore, nemam popis brzih poziva.

Kao četvrto, ne pripadam generaciji s posebno razvijenim palcima na rukama, nego poruke tipkam jednim prstom i ide mi na kiki tastatura.

Kao peto, divim se svima koji se preko moba spajaju na net. Meni je to koma.

Nastavit ću kad se sjetim. Sad vi. :D
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 19:09

Za parkiranje skines aplikaciju. Upises registraciju auta. Mobitel sam pokupi lokaciju u kojem gradu se nalazis, ti samo odaberes zonu.
Za zvanje u autu: moderni auti imaju Bluetooth pa se mobitel automatski poveze s autom i pokupi kontakte. Uopce ne treba vadit mobitel iz dzepa, kontakte imas u radiu na autu. Ili na upravljackoj ploci.
Iphone ima favourites. To je brzo biranje. Na zakljucanom ekranu potegnes prstom prema dolje i dobijes brojeve na brzom biranju.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

13 Sep 2017, 19:30

Nukac wrote:Za parkiranje skines aplikaciju. Upises registraciju auta. Mobitel sam pokupi lokaciju u kojem gradu se nalazis, ti samo odaberes zonu.
Za zvanje u autu: moderni auti imaju Bluetooth pa se mobitel automatski poveze s autom i pokupi kontakte. Uopce ne treba vadit mobitel iz dzepa, kontakte imas u radiu na autu. Ili na upravljackoj ploci.
Iphone ima favourites. To je brzo biranje. Na zakljucanom ekranu potegnes prstom prema dolje i dobijes brojeve na brzom biranju.
Lalala.prst u uho?
Nisi cuo da ima mob. A ne smartphone. Kakve mrtve aplika ije???????
Bluetooth?
O, jea

Sent using T

User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 19:37

Hm, koliko sam ja shvatio, ima smartfon.
Pise: s ovim sranjem ne mogu telefonirati dok vozim. Daklem. Ima smartfon.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

13 Sep 2017, 19:41

Poirot.

Sent using T

User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 19:44

Pročitaj još jednom njen post, pa ćeš i ti zaključit da ima smartfon. Koji mrzi. To je napisala i na drugoj temi. ;)
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

13 Sep 2017, 19:48

Nukac wrote:Pročitaj još jednom njen post, pa ćeš i ti zaključit da ima smartfon. Koji mrzi. To je napisala i na drugoj temi. ;)
Napisala je sa je mob pametniji od smartphona. I da se mob i ona mrze javno.
Bas sam bila tamo da se malo bediram.

Sent using T


Ovdje izgleda da ima smartphone, tocno. Pa ga malo zove mob. Ok. My bad. :)
Nemaju svi iPhone.
Ne znam da li je to sreca ili nesreca. :ne zna:
Last edited by Riona on 13 Sep 2017, 19:48, edited 1 time in total.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 19:51

Eh. zakaj se bedirate s forumskim upisima? Zar nisi na godišnjem?
Radije razmišljaj o ljepšim stvarima.
Ja u petak pičim za Tenerife. :) Radije razmišljam o suncu i temperaturi od 26-28°C. :lol:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

13 Sep 2017, 19:53

Nukac wrote:Eh. zakaj se bedirate s forumskim upisima? Zar nisi na godišnjem?
Radije razmišljaj o ljepšim stvarima.
Ja u petak pičim za Tenerife. :) Radije razmišljam o suncu i temperaturi od 26-28°C. Image
Momentalno je noc i 33 stupnja :)
A ono, zakaj... :)

Sent using T

User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 19:54

A onda se znoji... :rofl: i uživaj. Ovdje je živa ledara.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

13 Sep 2017, 20:02

Nukac wrote:A onda se znoji... :rofl: i uživaj. Ovdje je živa ledara.
Ama daj...klima and co...
To mi je svetogrde u Zagrebu, ali tu...ne zivi se bez toga. :rofl:

Sent using T

User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 20:10

Idem čistit stan. Sutra mi dolazi gđa. MAMA u vizitu pa mora biti sve cakum pakum.
A i dvije mašine veša treba speglati.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

13 Sep 2017, 20:11



Sent using T

User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Sep 2017, 20:11

Nukac wrote:
13 Sep 2017, 19:09
Za parkiranje skines aplikaciju. Upises registraciju auta. Mobitel sam pokupi lokaciju u kojem gradu se nalazis, ti samo odaberes zonu.
A to što ja na ovom sranju nemam više mjesta ni za kakvu aplikaciju? Da, znam, vrijeme mi je za najnoviji iPhone. :D
Za zvanje u autu: moderni auti imaju Bluetooth pa se mobitel automatski poveze s autom i pokupi kontakte. Uopce ne treba vadit mobitel iz dzepa, kontakte imas u radiu na autu. Ili na upravljackoj ploci.
A najnoviji auto kupit će mi tko točno? :D
Iphone ima favourites. To je brzo biranje. Na zakljucanom ekranu potegnes prstom prema dolje i dobijes brojeve na brzom biranju.
Vidi prethodno pitanje. Zapravo prethodna dva pitanja. :raspa:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 20:34

Krajnje vrijeme da kupiš i novi mobitel (iPhone) i novi auto.... :rofl:

Imaš i stare iPhone, koji svejedno super rade. ;)
Inače, vjerojatno i Android ima neku vrstu speed diala, nisam ekspert pa ti ne mogu reći gdje se to nalazi.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Sep 2017, 20:57

Zašto svi misle da je nova tehnologija bolja od stare? I u pogledu moba i u pogledu auta.

Naš je prvi auto bio kampanjola. Nikakav komfor, minijaturna brzina, ali nemaš straha da će ti se išta dogoditi ili da će te ostaviti na cjedilu. Plus što imaš dobar preglede nad situacijom. Sve ostale aute ovom ili onom prilikom šlepali smo zbog nečega. Da nije bilo rata i da HVO nije počela konfiscirati džipove, nikada je ne bih prodala.

O staroj Nokiji neću ni pričati. Doduše, nju ne bih mogla ostaviti na stolu da mi je netko ne mazne, ne više. :D Ostale stare mobitele bih, ne bi se nitko na njih ni osvrnuo.

Jedini razlog zbog kojega sam nabavila smartfon moje je bolesno pseto, izgubljeno u vremenu i prostoru. Pa nosi GPS lokator, aplikacija radi s androidom. Razlog više protiv iPhonea.

Meni mob inače fakat treba samo da se mogu nekome javiti i da me netko može nazvati kad nisam kod kuće, a u prvo vrijeme oklijevala sam i hoćemo li uopće nabaviti mobitele. One za koje je trebao oružni list koliko su bili teški. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Sep 2017, 07:53

Nukac wrote:
13 Sep 2017, 20:10
Idem čistit stan. Sutra mi dolazi gđa. MAMA u vizitu pa mora biti sve cakum pakum.
A i dvije mašine veša treba speglati.
Ja ću to danas. Bole me leđa pa sam mislio da će navlačenje usisivača po stanu i brisanje prašine biti dvostruko korisno. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

14 Sep 2017, 08:32

Inače, btw. smartfona, mene više živcira ponašanje drugih ljudi od kad su se ti mobiteli počeli masovno koristit.

Danas više nema neobavezne konverzacije u liftovima ili sredstvima javnog prijevoza, danas svatko samo bulji u svoj mobitel i živi u nekom svom virtualnom svijetu. Ljudi radije čitaju glupe objave na fejsu nego da se razgovaraju sa živim ljudima.
Čak štoviše, i prijateljstva su postala totalno površna, pa se ne rijetko može svidjet skupina frendova/frendica koja sjedi zajedno na kavi, ali kao da nisu zajedno - svatko bulji u svoj mobitel.

Od kad sam izbrisao Fejs profil, nemam više problema s buljenjem u mob. Sljedeći na redu je Instagram, koji će isto uskoro otići u ropotarnicu povijesne zbiljnosti.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

14 Sep 2017, 08:48

@nukce, ostat ces sam na svijetu. :)
Ipak, vidim takve scene, ali jos im se stignem smijati. Meni se to (jos?) ne dogada. Kad sam s nekim u drustvu, uvijek imamo o cemu pricati.

Sent from
T

User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Sep 2017, 08:53

Nukac wrote:
14 Sep 2017, 08:32
Danas više nema neobavezne konverzacije u liftovima ili sredstvima javnog prijevoza, danas svatko samo bulji u svoj mobitel i živi u nekom svom virtualnom svijetu. Ljudi radije čitaju glupe objave na fejsu nego da se razgovaraju sa živim ljudima.
Kod mene bogme ima. Starinski sam odgojen; kažem "dobar dan" kad uđem u trgovinu, ne pušim na ulici i drkanje po mobitelu za vrijeme kave smatram krajnje nepristojnim. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

14 Sep 2017, 08:57

Nažalost, takvi starinski tipovi izumiru...
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

14 Sep 2017, 10:05

Nukac wrote:
14 Sep 2017, 08:32
Inače, btw. smartfona, mene više živcira ponašanje drugih ljudi od kad su se ti mobiteli počeli masovno koristit.

Danas više nema neobavezne konverzacije u liftovima ili sredstvima javnog prijevoza, danas svatko samo bulji u svoj mobitel i živi u nekom svom virtualnom svijetu. Ljudi radije čitaju glupe objave na fejsu nego da se razgovaraju sa živim ljudima.
Čak štoviše, i prijateljstva su postala totalno površna, pa se ne rijetko može svidjet skupina frendova/frendica koja sjedi zajedno na kavi, ali kao da nisu zajedno - svatko bulji u svoj mobitel.

Od kad sam izbrisao Fejs profil, nemam više problema s buljenjem u mob. Sljedeći na redu je Instagram, koji će isto uskoro otići u ropotarnicu povijesne zbiljnosti.
Slažem se.

A ovo s Fejsom si me sjetio na moju scenu od prije 4-5 godina kada sam brisala profil, jednostavno mi dosadilo. Pa su uslijedili panični pozivi i mailovi da jel sve uredu, što se događa sa mnom, jesam li dobro, zašto više nismo prijatelji. :lol: Sada ga opet imam ali ponajviše ga koristim zbog putovanja, prijatelji su svedeni na 25 duša. I to su oni koji žive vani. Ovo sve što viđam često i rodbinu sam lagano otfikarila. :giggle:
Riona wrote:
14 Sep 2017, 08:48
Ipak, vidim takve scene, ali jos im se stignem smijati. Meni se to (jos?) ne dogada. Kad sam s nekim u drustvu, uvijek imamo o cemu pricati.
Također. I nemalo puta kada idem na kavu, namjerno ostavim mobitel doma. Kojeg će mi vraga. :ne zna:
Miljenko
Posts: 238
Joined: 08 Sep 2016, 23:24
Location: Berlin

14 Sep 2017, 11:12

MmeTipfeler wrote:
13 Sep 2017, 20:57
Zašto svi misle da je nova tehnologija bolja od stare? I u pogledu moba i u pogledu auta.

Naš je prvi auto bio kampanjola. Nikakav komfor, minijaturna brzina, ali nemaš straha da će ti se išta dogoditi ili da će te ostaviti na cjedilu. Plus što imaš dobar pregled...
Kaj, nemas pojma o novoj tehnologiji? :D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Sep 2017, 11:26

Miljenko wrote:
14 Sep 2017, 11:12
Kaj, nemas pojma o novoj tehnologiji? :D
Ne, čekam da mi ti sve potanko objasniš. :bicedobro:
Post Reply