Policija kažnjava vozače zbog nekorištenja pojasa

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Sep 2017, 23:00

Zagrebačka policija u sklopu akcije usmjerene na sigurnost prometa od ponedjeljka ciljano kažnjava vozače i putnike zbog nekorištenja pojasa, ali i zbog nepropisnog prijevoza djece. Aktivnosti vezane uz sigurnost prometa na cestama cijeli će tjedan, od 11. do 17. rujna, provoditi policije na području zemalja Europske unije, pri čemu će posebno nadzirati korištenje pojasa. Mjere će se poduzimati i prema putnicima na stražnjim sjedalima vozila.

Od 11. do 17. rujna policija će prioritetno nadzirati i sankcionirati ciljane prekršaje pa poziva vozače i putnike u cestovnom prometu da se pridržavaju zakonskih odredbi. Policija je s udrugom Roda dogovorila akciju nadzora prijevoza djece ispred dječjih vrtića koju će provoditi do 15. rujna. Djelatnici udruge vozačima će davati savjete i upute o pravilnom prijevozu djece i korištenju dječjih sjedalica.

Nije loše, ha? Još kad bi počeli kažnjavati pijance za volanom i proklete bicikliste... :kava:


Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Sep 2017, 23:05

Što kažu kako će tretirati trkeljaše koji se pod gasom vraćaju s proslave rođendana? :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Sep 2017, 23:06

Ne znam za trkeljaše, ali ja u mobitelu imam broj šefa cijele zagrebačke prometne policije. :E
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

12 Sep 2017, 23:17

Biciklisti su postali posebno agresivni.
Najgori su mi u Varazdinu gdje se malo ponasaju kao da su auti a malo kao da su pjesaci.
A od biciklista neces docekat da te recimo propusti na zebri.
A najgori su mi oni koji glume da su kakti profi biciklisti, pa se na mjestima na kojima postoji biciklisticka staza oni voze po cesti. I ne zele se maknuti.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Sep 2017, 23:20

Nukac wrote:
12 Sep 2017, 23:17
Biciklisti su postali posebno agresivni.
Postali? Nisi dugo bio u Zagrebu? ;)

To je gamad posebne vrste. Bahati su, bezobrazni, ne znaju pravila - a cvile čim ih takneš. Automobilom, je li. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

12 Sep 2017, 23:22

Ocito nisam. Hehe.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Sep 2017, 09:19

A jeste li vidjeli ovog majstora? :rolleyes:

Naslov sve kaže: "Putnici su u strahu vrištali, preklinjali ga da se zaustavi, u policijskoj postaji je divljao, ozlijedio je policajca" - baš kao u lošem filmu. Moguće samo u Hrvatskoj. :E
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Sep 2017, 12:39

Stitch wrote:
13 Sep 2017, 09:19
A jeste li vidjeli ovog majstora? :rolleyes:

Naslov sve kaže: "Putnici su u strahu vrištali, preklinjali ga da se zaustavi, u policijskoj postaji je divljao, ozlijedio je policajca" - baš kao u lošem filmu. Moguće samo u Hrvatskoj. :E
Ako je mogao Denzel Washington drogiran i naroljkan uspjesno sletit, onda je i ovaj mogao vozat dalje. Ljudi se bez razloga uzrujali, a da je slucajno i spuca gdjegod bus, nikakve stete jer sigurno nije mladji od 15-20 godina😉
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Sep 2017, 13:28

Stitch wrote:
13 Sep 2017, 09:19
A jeste li vidjeli ovog majstora? :rolleyes:

Naslov sve kaže: "Putnici su u strahu vrištali, preklinjali ga da se zaustavi, u policijskoj postaji je divljao, ozlijedio je policajca" - baš kao u lošem filmu. Moguće samo u Hrvatskoj. :E
Vidi ovo:
http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... uta/256559
:D

A nije pijan... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Sep 2017, 15:29

Šabović Adis wrote:
13 Sep 2017, 13:28
Vidi ovo:
http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... uta/256559
:D

A nije pijan... :rofl:
Pa sta sad...momak se malo zaigrao, vajda je mislija da je jos uvik za kompicem :misli:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Sep 2017, 16:39

miky0 wrote:
13 Sep 2017, 15:29
Pa sta sad...momak se malo zaigrao, vajda je mislija da je jos uvik za kompicem :misli:
Al' su ga ipak ćopili, znači ni k'o gejmer nije čemu. :zubo:
...jednu njihovu policijsku patrolu razoružao i ukrao im pištolje i službeni auto...
Valter! :S

:rofl: :rofl:

A pazi ko ga brani:
...Znam da Delić nije kriminogena osoba i da ga nema u kaznenoj evidenciji", rekao je Mehmedbašić,...
Dečko zna i pjevat':



:rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Sep 2017, 08:21

Lako se vama zajebavati. Jednom kad vas provozam, vidjet ćete što je život na rubu. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

06 Oct 2017, 18:44

Vežem se vaik, na svakom sicu.
Stitch wrote:
12 Sep 2017, 23:00

Nije loše, ha? Još kad bi počeli kažnjavati pijance za volanom i proklete bicikliste... :kava:
Bicikliste se kažnjava, budu i akcije svako malo.
Nukac wrote:
12 Sep 2017, 23:17
Biciklisti su postali posebno agresivni.
Najgori su mi u Varazdinu gdje se malo ponasaju kao da su auti a malo kao da su pjesaci.
A od biciklista neces docekat da te recimo propusti na zebri.
A najgori su mi oni koji glume da su kakti profi biciklisti, pa se na mjestima na kojima postoji biciklisticka staza oni voze po cesti. I ne zele se maknuti.
:headbang:
Ja dnevno propedalam cca. 30 km. Dobar dio po stazi. (Da ne bude zabune, ostatak po cesti, ne po pločniku.) Ako mi dnevno ne izleti bar 10 pješaka (baš izleti, ne govorim o onima koji se po stazi šeću) sa pločnika il, još bolje, iskoči iz žbunja, nešto je čudno s tim danom. O vozačima auta bolje da ne govorim, ne daju se žmigavci, ne poštuje se prednost, biciklistička staza služi ko zaustavni trak za dostavljače il ko parkirno mjesto za svakog kom se sprdne...
Vaik stajem na zebri.
Svejedno, uopće ne pizdim na raju, čak se i zahvalim onima koji mi se maknu sa staze. Ne isplati se. U prometu je vaik kriv naj drugi.
Ne zvonim nikad i nikom, nemam ni zvono.

Inače, ljudi su uglavnom silno ljubazni kad im kažete nešto tipa nema problema il sve je u redu i tako to.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Oct 2017, 23:44

nina williams wrote:
06 Oct 2017, 18:44
Inače, ljudi su uglavnom silno ljubazni kad im kažete nešto tipa nema problema il sve je u redu i tako to.
Uglavnom jesu, da. Ljudi su najčešće (ili pretežno) susretljivi, društveni. :) No promet je posebna kategorija, koja aktivira najstariji dio mozga i budi krokodilsko u nama. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Oct 2017, 19:25

Ne bih rekla da su biciklisti postali posebno agresivni, ali da uglavnom ne poštuju propise, to stoji. Nina, ti si rijetka iznimka. :mig:

Ja hodam po žutoj traci odnosno biciklističkoj stazi. Zato što na lajni vodim psa koji se želi popiškiti na travu, a biciklističke staze smještene su tik uz travnjak. Međutim, hodam u smjeru suprotnom od smjera u kojemu bi se biciklisti trebali, pače - morali voziti pa, kada vidim da nam koji ide ususret, maknem se da ne smetam. Ne osjećam se ipak obveznom staviti retrovizor na rame ili se osvrtati da vidim dolazi li mi tko iza leđa. Za sada nisam doživjela nikakvu nezgodu, što ne znači da neću. :crying:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Oct 2017, 03:32

MmeTipfeler wrote:
07 Oct 2017, 19:25
Ne bih rekla da su biciklisti postali posebno agresivni, ali da uglavnom ne poštuju propise, to stoji. Nina, ti si rijetka iznimka. :mig:
Ma ne vjerujem da sam baš toliko usamljena u poštivanju propisa...men se čini da to dosta ovisi o okolini. U Zagrebu se puno luđe vozi, a bome i hoda :zubo: , nego u npr. Karlovcu. Ili u većini drugih manjih mjesta.
A i Zagreb je tek nedavno ponovo počeo u modu uvodit bicikle. U drugim krajevima se, takorekuć, kontinuirano koriste pa su se ljudi stigli upristojit.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

16 Oct 2017, 08:55

nina williams wrote:
16 Oct 2017, 03:32
Ma ne vjerujem da sam baš toliko usamljena u poštivanju propisa...men se čini da to dosta ovisi o okolini. U Zagrebu se puno luđe vozi, a bome i hoda :zubo: , nego u npr. Karlovcu. Ili u većini drugih manjih mjesta.
A i Zagreb je tek nedavno ponovo počeo u modu uvodit bicikle. U drugim krajevima se, takorekuć, kontinuirano koriste pa su se ljudi stigli upristojit.
Istina, pogotovo u Sloveniji...

U Zagrebu je avantura biti biciklist ili preživljavati ih. Prije dva dana me neki striček, kod Pimpek placa, bez pardona skoro zgazil - a da nije ni prikočio poslije. Jednostavno, on je tu, vozi brzo po pločniku (nema linije za bicikliste) i ja, kao prokleti pješak, moram imati oči na leđima.
Osjećala sam se počašćenom jer je propustio glasne psovke. :lol:

A pješake treba voljeti...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Oct 2017, 11:30

Pošto živim u SLO, mogu samo reći da teza o kulturi biciklista ne drži vodu.
U Slo su biciklisti čak i nekulturniji nego u HR, pogotovo u Ljubljani, gdje su još nekulturniji nego u ZG, i gdje ih ama baš nitko ne kontrolira i kažnjava. Najgore je što se tamo malo voze po cesti a malo po pješačkim zonama, i uopće ne paze na pješake, radije bi te pogazio nego zaobišao.
A najgori su tipovi 40+, koji misle da ako kupi biciklistički dres i stavi ga na sebe, da samim time postaje profesionalni biciklist te da za njega ne vrijede pravila. Pa se onda vozi po cesti (sredini ceste) iako postoji i biciklistička staza.
A onda kad dođu u HR se ponašaju još bezobraznije, pa se recimo u petak oko 5-6 sati popodne spušta od Kikovice prema Crikvenici (vidiš da mu na majci piše Kolesarski klub xx), iako je u to vrijeme milijadra auti na tom potezu, a on samo smeta i dodatno usporava promet.

Inače najbezobrazniji biciklisti su u Amsterdamu, a imaju kao najdulju tradiciju biciklizma po gradu.
Tamo te na biciklističkoj stazi ne zaštiti ni metalno odijelo.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

16 Oct 2017, 11:38

Nukac wrote:
16 Oct 2017, 11:30
Pošto živim u SLO, mogu samo reći da teza o kulturi biciklista ne drži vodu.
U Slo su biciklisti čak i nekulturniji nego u HR, pogotovo u Ljubljani, gdje su još nekulturniji nego u ZG, i gdje ih ama baš nitko ne kontrolira i kažnjava. Najgore je što se tamo malo voze po cesti a malo po pješačkim zonama, i uopće ne paze na pješake, radije bi te pogazio nego zaobišao.
A najgori su tipovi 40+, koji misle da ako kupi biciklistički dres i stavi ga na sebe, da samim time postaje profesionalni biciklist te da za njega ne vrijede pravila. Pa se onda vozi po cesti (sredini ceste) iako postoji i biciklistička staza.
A onda kad dođu u HR se ponašaju još bezobraznije, pa se recimo u petak oko 5-6 sati popodne spušta od Kikovice prema Crikvenici (vidiš da mu na majci piše Kolesarski klub xx), iako je u to vrijeme milijadra auti na tom potezu, a on samo smeta i dodatno usporava promet.

Inače najbezobrazniji biciklisti su u Amsterdamu, a imaju kao najdulju tradiciju biciklizma po gradu.
Tamo te na biciklističkoj stazi ne zaštiti ni metalno odijelo.
Ok, ne vozim toliko po Sloveniji, ali znam da su tamo biciklisti oduvijek vozali i po gradu i po selu. I nekako mi je logično da su uzeti u obzir, kad se sređuju prometnice, što i jesu. Kakva im je kultura, to je drugo pitanje.
A što se toga tiče - nisam bila u Amsterdamu, pa ne mogu potvrditi, ali u Belgiji sam vidjela bicikliste koji se drsko "bacaju" pred tramvaj, jer naravno, oni su u prednosti, a dječja kolica su im pravi izazov - tko je važniji i bitniji... ? O običnim pješacima ne treba trošiti slova. to je sve pijesak u pustinji.
s druge strane, imam jednu sjajnu sliku iz Genta, izuzetna hrpa parkiranih bicikala, od kojih su samo neki vezani, pred kolodvorom. Mislim, da je to kod nas, ujutro bi ostalo nešto "neprihvatljivih" modela... Važno je pospremiti. :giggle:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Oct 2017, 20:15

nina williams wrote:
16 Oct 2017, 03:32
Ma ne vjerujem da sam baš toliko usamljena u poštivanju propisa...men se čini da to dosta ovisi o okolini. U Zagrebu se puno luđe vozi, a bome i hoda :zubo: , nego u npr. Karlovcu. Ili u većini drugih manjih mjesta.
A i Zagreb je tek nedavno ponovo počeo u modu uvodit bicikle. U drugim krajevima se, takorekuć, kontinuirano koriste pa su se ljudi stigli upristojit.
Mogu govoriti samo o Zagrebu. Dobro, nešto malo i o Amsterdamu. Tamo su me odmah upozorili da ni u ludilu ne stajem na biciklističku stazu jer neću živu glavu iznijeti. Pa nisam, ali ni biciklisti nisu vozili onuda kuda im nije dopušteno.

A moja večernja šetnja s psima uz Zagrebačku aveniju izgleda ovako. U pola sata, to je ono kratko prije spavanja, susretnemo se s točno 23 biciklista. Brojala sam. Od kojih 13 vozi u pravom smjeru, dakle, onako kako im pokazuje strelica, a da i nema strelice ili je izbrisana, što se često događa, vozi se u smjeru cestovnog prometa. Travnjak je i lijevo i desno od pločnika. Ni u ludilu mi ne pada na pamet maltretirati pse i braniti im da se popiške tamo kamo ih nos vuče, a da bismo to obavile, moramo prijeći biciklističku stazu. Naučene su pričekati dok bicikli prođu i onda prelaze na travu. Dakako, to se odnosi na bicikliste koje vidimo, dakle, one koji voze prema nama i imaju svjetlo. Mošmislit što ću ja, kad me zabljesnu farovi auta koji voze po Aveniji, vidjeti ide li mi ususret kakav ninđa na biciklu.

Ostali voze onako kako im je zgodnije, to jest u suprotnom smjeru od propisanoga. Ako je i pola-pola, previše je. Povrh svega, postoji i ono crveno označeno područje prije pješačkog prijelaza. To valjda služi samo tomu da s utroši višak crvene boje jer biciklisti pojma nemaju da to znači zonu posebnog opreza - autobusna ili tramvajska stajališta, prelazak preko ceste, kako za automobiliste, tako i za bicikliste.

Pa doživljavam situacije kao povik iza leđa "gospođo, sklonite se!" Ili bezobraznicu koja se izdere na mene što se usuđujem prijeći preko biciklističke staze iako ona dolazi meni iza leđa, zalijeće se punom brzinom u crvenoj zoni - nas tri prelazimo da bismo se dočepale zebre, a pritom nema ni svjetlo ni zvonce.

Inače, nisu biciklisti baš tako nova pojava u Zagrebu. Mojeg je prvog labradora dokrajčila biciklistica koja se vozila po trotoaru, i to u vrijeme kada ondje još nije bila označena biciklistička staza, udarila ga prednjim kotačem u glavu i čudila se kako je 15-godišnji pas nije vidio. :gaah: Dobro, on je u to vrijeme već bolovao od sarkoma nepca i bilo je pitanje tjedana ili mjeseci kad će otići, ali dva tjedna krvarenja i Konakiona zbilja mu nisu trebala.

Volim bicikl i volim bicikliste, draži mi je biciklistički promet od automobilskoga, ali jebote, ponašajte se pristojno. :E

P. S. Najdraže su mi situacije kada se biciklisti međusobno mimoilaze - jedan vozi u pravom, a drugi u krivom smjeru, a mi se nađemo u sredini. :o
Post Reply