Rent-a-car

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

12 Sep 2017, 19:19

E sad ne znam šta je to "više nego solidna plaća"? :D Potrudit ću se.
Da, ova u banci mi je rekla kao da su nekada davali te visoke limite šakom i kapom ali da sada niti jedna banka nije više tako darežljiva. Provjeriti ću.


User avatar
Mazilymaz
Posts: 56
Joined: 22 Feb 2017, 13:05

12 Sep 2017, 19:39

Baš sam neki dan zvala ZABA-u zbog limita za rent a car jer bi po sadašnjem limitu isto ispalo naknap za depozit. Pa su mi rekli da se može tražiti privremeno povećanje limita pri čemu se limit duplo poveća, ali samo na 30 dana, poslije ga vrate na staro.
Isto se mučim oko tih kreditnih jer mi zapravo služe samo za internet kupovinu, a voljela bih imati veći limit zbog ovih rent a car situacija, a primanja su u inozemstvu. Znači u RBA ne pitaju gdje ti plaća sjeda? :zubo:

Kak funkcionira limit na Dinersu, u kojem iznosu ga odrede u odnosu na primanja?

p.s. revolving je kreditiranje i na njega se plaćaju kamate
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

12 Sep 2017, 19:44

Kod ovog rezanja na rate se ne placaju kamate.
Jedini problem je kod kupovine u inozemstvu. Eur obracunavaju po tecaju na dan kupnje. Pa ako kupujes zimi placas visoki tecaj do kraja. Ako kupujes ljeti onda placas po niskom tecaju do kraja.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

12 Sep 2017, 22:33

Di da pogledam za rent car u hrv🙄 ?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

12 Sep 2017, 22:40

Ryanair? Imali su akciju 40%. Ili billiger mietwagen.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

13 Sep 2017, 00:17

Nukac wrote:
12 Sep 2017, 22:40
Ryanair? Imali su akciju 40%. Ili billiger mietwagen.
Hvala! Pa nisam znal da je to tak jeftino kod nas 🙄🙄
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

13 Sep 2017, 00:36

Ryanair je OK, njih sam prije koristio međutim sinoć mi nije prošla transakcija iz nekog razloga tako da sam našao alternativu. Upravo rezervirao na Holiday Autos, booking sustav je potpuno identičan onome od Ryanaira. Zanimljivo je da sam dobio 28€ bolju cijenu kada sam išao preko SkyScannera na Holiday Autos nego direktno na Holiday Autos tako da provjeri i tu opciju. Uglavnom Ryanair sa full osiguranjem za 5 dana Atene traži 144€, Holiday Autos za isto 158€ ali preko SkyScannera 130€. Sve isti uvjeti i za najam kod istog partnera, sve potpuno identično.
Last edited by Gile on 13 Sep 2017, 00:40, edited 1 time in total.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

13 Sep 2017, 00:38

Mazilymaz wrote:
12 Sep 2017, 19:39
Baš sam neki dan zvala ZABA-u zbog limita za rent a car jer bi po sadašnjem limitu isto ispalo naknap za depozit. Pa su mi rekli da se može tražiti privremeno povećanje limita pri čemu se limit duplo poveća, ali samo na 30 dana, poslije ga vrate na staro.
Isto se mučim oko tih kreditnih jer mi zapravo služe samo za internet kupovinu, a voljela bih imati veći limit zbog ovih rent a car situacija, a primanja su u inozemstvu. Znači u RBA ne pitaju gdje ti plaća sjeda? :zubo:

Kak funkcionira limit na Dinersu, u kojem iznosu ga odrede u odnosu na primanja?

p.s. revolving je kreditiranje i na njega se plaćaju kamate
Za internet kupovine koristi prepaid kartice, sigurnije ti je i ne treba ti kreditna za to. Ovo za kratkoročno povećanje limita su mi već spominjali međutim kod ovih mojih niti to ne može. :mad:
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

13 Sep 2017, 06:20

Al ako gledam da rentam auto sa preuzimanjem u hrv da li mogu s tim autom i van hrv? Zanima me ruta hrv-ukrajina. Ima to kakve veze?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 07:54

E to ti nisam siguran. Znaju imati ograničenja.

Recimo meni je u Irskoj pisalo da mogu samo po otoku, da ne smijem ići u ostatak Europe, samo Irska i Sjeverna Irska.
Gledam baš za Kanarske, isto piše da možeš samo po otoku na kojem si ga rezervirao, ne smiješ na drugi otok. Odn. moraš platit dodatno osiguranje.
Kod rentanja auta je baš to najveći problem: dodatno osiguranje. Ono osnovno ne pokriva sva sranja, a ako uzmeš razna dodatna osiguranja, to brzo naraste na 50 EUR po danu.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

13 Sep 2017, 07:55

Niko wrote:Al ako gledam da rentam auto sa preuzimanjem u hrv da li mogu s tim autom i van hrv? Zanima me ruta hrv-ukrajina. Ima to kakve veze?
Ovisi da li rent a car kuca to dozvoljava, za Ukrajnu sam malo skeptican. Ako dozvoljavaju onda naplate jos neko ekstra osiguranje tipa 35eura.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

13 Sep 2017, 08:05


Gile wrote:Ryanair je OK, njih sam prije koristio međutim sinoć mi nije prošla transakcija iz nekog razloga tako da sam našao alternativu. .
Nedavno nije ni meni ma sta god radio. Ryan renta vozila od cartrawlera (kao i Jet2 i jos neki) pa su me iz ryana preusmjerili na njih. Cak ni direkt preko njih, telefonom nije prolazilo. Oni kazu da je do banke a banka kaze da nije zaprimila nikakav pokusaj naplate, samo ping.
Zanimljivo, preko ryan android aplikacije naplata prolazi bez problema. Kao i preko Jet2... pa sada ti vidi gdje je greska.

Kartica je PBZ revolving.
Za veci limit treba uzimati revolving a ne charge jer ove prve imaju puno veci limit od druge. Moj dnevni limit je skoro kao i tvoj ukupni. Ako dnevni limit nije dovoljan (npr. rentas na Islandu), onda je dovoljno dan prije zvati broj na kartici i zatraziti povecanje za taj 1 dan do neke xx cifre koja ti treba.

Mana revolvinga je sta ima jako velike kamate ako otplacujes na rate tako da to nikada ne radim.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

13 Sep 2017, 08:08

Nukac wrote:Ryanair? Imali su akciju 40%. Ili billiger mietwagen.
Ne 40% nego do 40%... tako da je tu bilo svega.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2017, 08:47

Bilo je i više.
Recimo Goldcar za Tenerife.
Prije par mjeseci je bilo 90-tak eur za tjedan dana.
Neki dan preko Ryanaira: 23 EUR.
Srećom je bilo s besplatnim otkazivanjem. Jedino sam izgubio nešto para radi razlike u tečaju.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

13 Sep 2017, 09:34

aaston wrote:
13 Sep 2017, 08:05
Nedavno nije ni meni ma sta god radio. Ryan renta vozila od cartrawlera (kao i Jet2 i jos neki) pa su me iz ryana preusmjerili na njih. Cak ni direkt preko njih, telefonom nije prolazilo. Oni kazu da je do banke a banka kaze da nije zaprimila nikakav pokusaj naplate, samo ping.
Zanimljivo, preko ryan android aplikacije naplata prolazi bez problema. Kao i preko Jet2... pa sada ti vidi gdje je greska.
I Holiday Autos je CarTrawler. Sve je to isto ali cijene nisu uvijek iste. Ja sam kontaktirao Ryana preko chata pa me uputili na telefon, rekoh hvala doviđenja.
Kartica je PBZ revolving.
Za veci limit treba uzimati revolving a ne charge jer ove prve imaju puno veci limit od druge. Moj dnevni limit je skoro kao i tvoj ukupni. Ako dnevni limit nije dovoljan (npr. rentas na Islandu), onda je dovoljno dan prije zvati broj na kartici i zatraziti povecanje za taj 1 dan do neke xx cifre koja ti treba.

Mana revolvinga je sta ima jako velike kamate ako otplacujes na rate tako da to nikada ne radim.
Uzeo sam charge karticu baš zbog ovih kamata, nije da mi treba za rate ali tako mi savjetovala. Idem danas opet kod nje pa ću vidjeti što je sad smislila.
aaston wrote:
13 Sep 2017, 08:08
Ne 40% nego do 40%... tako da je tu bilo svega.
Bilo je svega ali i ničega. Za ono što je meni trebalo ništa.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

13 Sep 2017, 10:07

Kamate su ti vazne samo ako mislis trosak rezati na rate. Ako placas odjednom onda ti je svejedno jer se kamate ne primijenjuju na placanje sljedeceg mjeseca.
Prije nekoliko godina me jednom prilikom covjek iz banke savjetovao da se prebacim na charge vec kad svoju revolving ne koristim za rate. Nisam ga ni pitao sta cemo s limitom, kao da su samo rate bitne :D

Sa tim revolvingom su stoke, ako npr napravis trosak od 7000,12kn a greskom poslije platis 7000kn i zaboravis onih 0,12kn - kamate idu na svih 7000,12kn a ne samo na neotplacenih 0,12kn ;)
Dozivio slicnu situaciju jednom.
Last edited by aaston on 13 Sep 2017, 10:07, edited 1 time in total.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

13 Sep 2017, 10:10


Gile wrote:
I Holiday Autos je CarTrawler. Sve je to isto ali cijene nisu uvijek iste. Ja sam kontaktirao Ryana preko chata pa me uputili na telefon, rekoh hvala doviđenja.
Dobro si napravio jer ne bi nista rijesio. Ovo za scyscaner je dobra informacija :top:
CarT. je kao hobotnica, i da ga zelis izbjeci neces moci.


Edit: gledam ovo sto SC nudi, vezu se za razne stranice osim CarT, ovi jeftiniji nude auto bez CDW, theft protection ili bez third parties... ili bez ijednog od ovoga. Bez toga ja ne bi uzimao jer si izlozen velikom potencijalnom trosku. Cim je sve ukljuceno i cijena je nesto veca.
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

13 Sep 2017, 20:07

Gile wrote:Jedno pitanje koje ne znam gdje bih stavio. U kojoj banci imate kreditnu karticu i koliki limit su vam dali (ne pitam za točan iznos u novcima)? Imam problem sa limitom na kreditnoj, naime uzeo sam je isključivo zbog rent a cara i već par puta mi je limit bio na knap. Sad uskoro imat ću dva renta zaredom i treba mi veći limit zbog dva depozita na najam jer ne želim plaćati skupa osiguranja na desku i ne želim uzimati sumnjive kompanije koje traže manji depozit pa te poslije ucjenjuju sa njime a normalne traže puno za excess. Moja teta u banci mi komplicira oko povećanja limita što ja nikako ne kužim zašto. Ukratko tražim novu banku koja nije škrta, ako netko ime preporuku slušam.
PBZ Amex no limit


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

14 Sep 2017, 07:10

Tajmer wrote:
13 Sep 2017, 20:07
PBZ Amex no limit


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
To što limit nije određen u nekom fiksom brojčanom iznosu ne znači da limita nema.
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

14 Sep 2017, 07:23

Gile wrote:
12 Sep 2017, 18:38
Jedno pitanje koje ne znam gdje bih stavio. U kojoj banci imate kreditnu karticu i koliki limit su vam dali (ne pitam za točan iznos u novcima)? Imam problem sa limitom na kreditnoj, naime uzeo sam je isključivo zbog rent a cara i već par puta mi je limit bio na knap. Sad uskoro imat ću dva renta zaredom i treba mi veći limit zbog dva depozita na najam jer ne želim plaćati skupa osiguranja na desku i ne želim uzimati sumnjive kompanije koje traže manji depozit pa te poslije ucjenjuju sa njime a normalne traže puno za excess. Moja teta u banci mi komplicira oko povećanja limita što ja nikako ne kužim zašto. Ukratko tražim novu banku koja nije škrta, ako netko ime preporuku slušam.
Limit ne možeš dobiti "preko noći" ako ne postoje neke osnove za to. Banka ne gleda na to da je to tebi samo garancija kod rent a car-a koja najvjerojatnije neće biti korištena nego bi (iz perspektive banke) ti taj novac mogao potrošiti a ne bi ga imao otkuda platiti.

Jedino brzinsko dobivanje većeg limita je uz depozit.

btw. ja sam do većeg limita došao minulim radom (velikom potrošnjom i redovitim plaćanjem) ali je to postupak koji traje. Na revolving Amex-u sam imao max. 60.000 kn (i to mi je bilo premalo :D )
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

14 Sep 2017, 08:32

Nukac wrote:
13 Sep 2017, 07:54
E to ti nisam siguran. Znaju imati ograničenja.

Recimo meni je u Irskoj pisalo da mogu samo po otoku, da ne smijem ići u ostatak Europe, samo Irska i Sjeverna Irska.
Gledam baš za Kanarske, isto piše da možeš samo po otoku na kojem si ga rezervirao, ne smiješ na drugi otok. Odn. moraš platit dodatno osiguranje.
Kod rentanja auta je baš to najveći problem: dodatno osiguranje. Ono osnovno ne pokriva sva sranja, a ako uzmeš razna dodatna osiguranja, to brzo naraste na 50 EUR po danu.
Neznam dal je krivo gledam al ja nigdje ne mogu vidjeti da pise to za ogranicenje u vezi putovanja u drugu zemlju :/
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

14 Sep 2017, 08:53

Evo recimo, simulirao sam na Ryanairu rentanje auta u Zagrebu.
Imaš Term and Conditions, I onda pod Travel Restrictions ima ovo (Green Motion):
Vehicles are allowed to go to EU countries, Montenegro, Albania, Kosovo, Serbia, Bosnia and Herzegovina, Switzerland, and Norway. It is NOT ALLOWED to go to Turkey, Russia, and Ukraine.
To je za najjeftiniji auto.
Recimo za Sixt:

Cross Border Rentals are allowed to the following countries:

Andorra, Austria, Belgium, Bosnia&Herzegovina, Bulgaria, Czech Republic, Denamrk, Finland, France, Germany, Great-Britain, Hungary, Ireland, Italy, Liechtenstein,

Luxemburg, Monaco, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, San Marino, Serbia, Slovenia, Slovakia, Spain, Sweden, Switzerland, Vatican City.

For entering any of above mentioned countries Cross Border Fee Applies - 9.00EUR/day with a max. 5day charge of 45.00EUR

For car groups FDAR,PDAR,FVAR additional branch permisson is needed:

Bosnia & Herzegowina, Hungary, Serbia, Montenegro, Bulgaria, Poland, Romania, Slovakia

In case of offence against Cross Border & Territorial Restrictions all insurances lose their validity.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

14 Sep 2017, 09:01

Znaci ni jedna od ove dvije kompanije koje si spomenul ne dozvoljava ulazak u Ukrajinu ak sam dobro shvatil?

Edit: zaboravi kaj pisem 🙈 Skuzil sam
Last edited by Niko on 14 Sep 2017, 09:06, edited 1 time in total.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

14 Sep 2017, 09:05

Tako je. Uglavnom svi imaju pokrivenu EU i Balkan.
Teško da ćeš naći rent a car agenciju koja to dozvoljava. Barem ne za male pare. Ukrajina je ratna zona.
Jeftinije ti je vjerojatno kupit neki krš od auta i ići s njim.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

14 Sep 2017, 09:11

Nukac wrote:
14 Sep 2017, 09:05
Tako je. Uglavnom svi imaju pokrivenu EU i Balkan.
Teško da ćeš naći rent a car agenciju koja to dozvoljava. Barem ne za male pare. Ukrajina je ratna zona.
Jeftinije ti je vjerojatno kupit neki krš od auta i ići s njim.
Haha da 😂 Hvala ti!
Post Reply