Aerodromi (snalaženje, procedura, kako doći, parkiranje)

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

22 Aug 2017, 09:56

A kaj sad..radije idem prvi puta na sigurnjaka, pa znam za drugi put kako ;) nema veze :)


Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

22 Aug 2017, 10:02

Jesi upisao tamo broj leta za povratak? Ako jesi vjerovatno će ti i sami predložiti da te pokupe ranije.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Aug 2017, 10:10

chillout23 wrote:
22 Aug 2017, 09:31
E i još jedno pitanje...odaberem na GO da ide od autobusnog do aerodroma Trst, a povratno mi nudi "polazak iz Trst".
Ne piše Aerodrom Trst. I odaberem povratak 2 sata nakon slijetanja, ali mi na GO javlja poruku: "vaše vrijeme ukrcaja je 2h nakon slijetanja aviona. preporučamo da ga promijenite" :misli:
Po nekoj logici, ako me i vraća sa aerodroma, onda bi ta 2 sata trebala bit sasvim dovoljno. Glupo mi je odabrat 3 sata nakon slijetanja i onda bauljat po aerodromu satima bezveze i gubit vreme...a oni ionako znaju kretat kasnije...tj., imaju raspon vremena u kojem kreću..

Da li GO povratno kreće sa aerodroma, ako je tako odabrano pri polasku ili imaju kretanje baš iz grada od nekud?
Pitam da znam kaj radit :D
U ovom upisu nekaj ne štima. :misli:

Ili je GoOpti na svojoj stranici baš u trenutku kad si gledao imao neku "štucavicu" (zna im se to dogoditi, znam iz iskustva) ili si ti pri pretraživanju ponavljao neki lapsus. :ne zna:

Ja čak niti ne uzimam tih sat vremena o kojima Nukac govori, ja si uzmem 15-30 minuta, ovisno o veličini aerodroma, imam li predanu prtljagu i slično...

To da neke opcije mjesta odlaska GoOptijev program ne nudi, kao što rekoh, meni se već znalo dogoditi, osobito s mojim zagrebačkim stalnim mjestom odlaska, Antunovićem. (Ali nije mi se dogodilo da mi ne da ni jednu opciju osim prve, "defaultne".) Ako nije neki tvoj lapsus, probaj "vrtiti" čimbenike pretraživanja i ulaženja u stranicu, npr. namještaj različite jezika, pretraživanje u različitim browserima i slično. Također, znalo se dogoditi da njihov program dopušta naknadne promjene lokacije (npr. u početku tražiš za AK Zagreb koji im je "default", a kasnije to promjeniš na Antunovića i slično). Ako ti je browser zastario, instaliraj si neki noviji. Naime, ako im je program OK, tebi bi se odmah kad upišeš "Trst" morale pokazati sve opcije za Trst. Evo, meni se sad pokazuju (redom) "Železniška postaja Trst Centrale", "Letališče Trst (TRS)". "Pristanišče (za križarke)", ... itd. (Njih 7 ukupno.) To što tebi pokazuje samo jednu može ukazivati na zastarjeli browser.

Sve ovo vrijedi i za Zagreb, ne znam želiš li ti baš krenuti s autobusnog kolodvora ili ti je to jedina lokacija koju ti je ponudio? Jer, ako nisi znao, trebao ti ih je više ponuditi i za Zagreb i jedna od njih bi ti možda mogla puno više odgovarat.

Za kraj samo da potvrdim sve što ti je Nukac rekao: Cijene su dinamičke, dakle rastu što je bliži datum, nema klasičnih akcija (osim onih tipa "dovabi nekog frenda pa ćemo obojici dati neki sitni popust") i otkad je zahebancija na grani, stalno ih viđam na "malom" prijelazu Bregana.
Last edited by nvnk on 22 Aug 2017, 10:12, edited 1 time in total.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

22 Aug 2017, 10:41

Ponudio mi je više lokacija, ali sam uzeo AK jer mi je najbliži. Opcija da me pokupe doma je dosta skuplja (70kn po smjeru).
radim IT tako da imam sve potrebne resurse kako treba ;) :)

Mislim da me nisi shvatio najbolje...on je meni ponudio sve potrebne opcije kako treba, ali pri koracima prije samog plaćanja mi nije pisalo povrat iz ZL Trst, nego povratak iz Trsta..ali je na kraju na zadnjem koraku sve bilo kako treba ;)

A sad ovo za povrat i vrijeme..jebat ga, sad je gotovo :ne zna: uzel sam 1:30h nakon slijetanja i naveo u postu iznad zašto.
Sad kad vidim tvoj post i ove prije, ne shvaćam zbog čega oni nude da je to "risk time" ajmo tak reć i da uzmem prevoz još kasnije :misli: poprilično glupa opcija..
Išel sam sad pogledat i vrijeme se ne može mijenjati.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Aug 2017, 12:25

Ak si uzeo najjeftiniju od ponuđenih opcija (a najvjerojatnije jesi), moraš uzet u obzir da si još i GoOpti može uzet do 4 sata "prozora" u odnosu na vrijeme koje si naznačio. Sttga je besmisleno da si taj prozor još i sam proširuješ (potencijalno na 5 i pol sati) na ovaj način. :(
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

22 Aug 2017, 12:42

Mozes mijenjati vrijeme. Nazovi korisnicku sluzbu i promijene ti bez problema. Broj je HR ali te saltaju u SLO.


User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

22 Aug 2017, 13:07

Zvao i niko se ne javlja dugo :D ali idem sad opet :top: fala na savjetu
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

22 Aug 2017, 13:23

Evo uspio ih dobiti i rekla mi žena da će mi promijeniti vrijeme i poslati promjenu na mail :) uzeo 15h...45 min nakon sletanja i to je sad to.
Neka bude tako pa budem vidio i znao za idući puta :top:
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

22 Aug 2017, 13:26

Hajde super. Pričekat ćeš par minuta pa dobro mada je vjerovatnije da će oni tebe već čekati vani, ionako ne idu dalje od aerodroma.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Aug 2017, 13:32

Ne nužno, ako nemaju putnika, često znaju Veneciju ili Milano spojit s Trstom, tako da kombi dolazi već odnekud.
Ako i čeka, najčešće čeka negdje drugdje, te dolazi po tebe u točno naznačeno vrijeme, tako da ne treba plaćati parking na aerodromu.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Aug 2017, 13:33

Ak je Trđa sva je prilika da će kombi već bar trifrtalja pun doći iz Venecije.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

22 Aug 2017, 13:49

Moguće je da bude pun a možda dođe i samo po njega osobno, tko će to znati, sve to ovisi kad će mu doći let. Po mene su jednom samoga došli u Treviso, čak nije niti kombi bio već osobni auto. Platio sam valjda 15-20€ put što mu nije ni za cestarinu dosta. :zubo: Sad nedavno ja i ljepša polovica sami do Istre...u biti više puta sam sam išao iz Istre sam pa nekoga pokupi ili istovari usput u Sloveniji.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

22 Aug 2017, 13:51

Garantiraju polazak bez obzira na broj putnika, gile ti si ih cesto koristio?


User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Aug 2017, 13:54

Ja sam ih jednom koristio iz Novog mesta, došli su iz Zagreba, pa su mene pokupili, pa smo išli u Ljubljanu pokupit još nekog, pa smo išli do Trevisa i na kraju su mene ostavili u Veneciji. Nazad su po mene došli u Veneciju, pa je nekog pokupio u Trstu, pa smo vozili do Ljubljane, pa opet mene u NM, pa su onda išli još ove iz Trsta ostavit u Zagrebu. Uglavnom, uvijek kad sam išao je bila neka kompleksna shema.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

22 Aug 2017, 14:01

aaston wrote:
22 Aug 2017, 13:51
Garantiraju polazak bez obzira na broj putnika, gile ti si ih cesto koristio?
Pa ne baš prečesto, možda ukupno 10-tak puta. Znam da garantiraju polazak bez obzira na broj putnika, moraju tako inače bi brzo propali. Al ovo mi bilo fora kad je došao po mene samoga, čovjek iz Ljubljane u Treviso pa u Istru pa natrag u Ljubljanu, cijelu noć se vozao za 15-20€. :D Čini mi se da iz Istre sveukupno i nemaju baš neku navalu, dobro sada u špici sezonu sigurno da imaju ali ovo izvan sezone kada ja najviše putujem valjda samo čuvaju tržište uz minus. Ja u kombiju uvijek sam. :cheer:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Aug 2017, 14:03

Ja zadnje do Milana, bilo nas je 4. One 3 ženske su odlučile sjedit zajedno, tako da sam ja imao cijelu klupu za sebe. Legao i spavao do Bergama. One su tamo izašle, pa ja još do Milana.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

19 Sep 2017, 13:41

Ak se dobro sjećam, Prolaznica me je na nekoj temi, odmah nakon što smo kupili karte za Mexico, pitala kak mislim do Malpense. Moja "nulta" ideja (koju sam tada iznio, no sad sam o svemu malo bolje razmislio) je bila GoOpti do Venecije (Mestre) pa frečom do Milana i odatle nekim lokalnim vlakom do aerodroma. Zvuči zgodno, osobito je ugodna freča za furat se, ali stvar bi u Milanu mogla postat možda i pomalo stresna...
Naime, s prvom jutarnjom frečom (ide u 5:52 iz VM) bih do Milana (Centrale) po voznom redu stigao u 8:12 i dalje nastavio Malpensa Expressom, koji ide cca svakih pol vure. No, ova ideja trpi do 40 minuta kašnjenja freče maximalno. Kod duljih kašnjenja sam v riti.
Uglavnom, u ovom mi se trenutku više sviđa alternativna ideja, a to je da smanjim broj presjedanja (svako presjedanje je rizik) i da se dam u ruke GoOptiju sve do aerodroma. Naravno, na žalost, ne mogu uzet jednostavno njihovu vožnju iz ZG jer do Milana previše naplaćuju (173€ :facepalm:), nego iz LJ (samo 41€, dok se ja odlučim, tj. pričekam da prođe neka veća opasnost promjene leta od strane Lufte, može to i nešto više narast). A kako je "prozor" polaska iz LJ od 22:00 do 02:00, neće mi biti problem prethodne večeri sjesti na jedan od večernjih vlakova ZG-LJ.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

19 Sep 2017, 14:08

nvnk, hvala na ponovnom vraćanju na ovu temu :)
Ja sam čak razmišljala da odem avionom do tamo, večer prije. Imam taman nakon posla let u 17:55. Naime karta Zg - MXP je 119 eur.
Ne bi bio prvi (ni zadnji) put da spavam na aerodromu, a let za FRA je ionako ujutro u 11 (do tad se snage povrate odlaskom u lounge :D)
U MXP bi se trebala vratiti u jutarnjim satima a avion za ZAG je navečer.
Isto kao i ti, čekam da prođu sve "opasnosti" pa onda da odlučim da li uzeti kartu ili ne. No ova ideja mi se još najviše sviđa, za sad.


edit: pardon, karta s predanom prtljagom je 169 eur ... idemo dalje sa dvojbama :zubo: :facepalm:
collect moments, not things
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

19 Sep 2017, 14:54

Ja u povratku ionako ne idem do Milana nego samo do Mjunika, odakle se onda do ZG, puno jednostavnije (i jeftinije), vraćam Flixbusom. ;)

S obzirom da će mene cijela ova kombinacija (ZG - Malpensa + Minken - ZG) koštat 85-90 ojara, 119€ za povratni avion ZG - Malpensa bi bilo OK, ali 179€ (mislim da je prtljaga 30 po smjeru?) mi se ipak čini podosta. :ne zna:

Ja o tome nemam kaj mislit jer u moje doba (travanj) CA još uvijek ne leti za Milano. A noć gubim ovako ili onako, niti tu nemam kaj birat.

EDIT: Inače, Croatia Bus ima liniju za Milano, kreće se u 16:30, a u Milano (Lampugnano) stiže po voznom redu u 1 u noći. Nezgodancija je što se treba nekak prebacit do željezničkog kolodvora Cadorna (odakle isto ide Malpensa Express), a to je bez taxija moguće tek oko 5 u jutro, kad krene metro (M1). Meni je ipak malo prerano kretat u 16:30 dan prije, no opasnost od kašnjenja u toj je opciji minimalna.
Last edited by nvnk on 19 Sep 2017, 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

19 Sep 2017, 14:59

Ja sam se čak i kao nadala da će biti nekih boljih cijena sad na "akciji" od CA, ali slabo se tu dalo profitirati :ne zna:
collect moments, not things
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

19 Sep 2017, 15:06

Prolaznica wrote:
19 Sep 2017, 14:59
Ja sam se čak i kao nadala da će biti nekih boljih cijena sad na "akciji" od CA, ali slabo se tu dalo profitirati :ne zna:
Da, akcijske cijene bez prtljage, sad su im jednake akcijskim cijenama kakve su bile s prtljagom. :rofl:

PS
Editirao sam svoj prethodni upis i dodao još jednu opciju (koju ja, doduše, ne mislim koristit).
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

19 Sep 2017, 15:32

Isprike što upadam u prepisku, čisto me zanima što vas muči. :) Ne znam jesam li upratio sve o čemu govorite ali ne kužim nekoliko stvari. Npr. ako ćete ići dan ranije zašto ne idete iz Trsta Frecciom, karte se nađu se za 20€ i putuje se 4 sata, ne kužim zašto ići busom u Mestre. :misli: Također nvnk ako ćeš ovim noćnim busom do Milana zašto spominješ Cadornu za Malpensu Express, ME kreće i sa Centralea. I zašto uopće Malpensa Express kada imaš brdo buseva sa M.Centrale na Malpensu za 8€ (Malpensa Express je čak 13€). Prvi bus kreće u 3:45. :ne zna:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

19 Sep 2017, 15:55

Gile wrote:
19 Sep 2017, 15:32
Isprike što upadam u prepisku, čisto me zanima što vas muči. :)
Sve OK, zato i jesam stavio ovdje (a ne na PM) da se više mozgova "upregne". :)
Gile wrote:
19 Sep 2017, 15:32
Npr. ako ćete ići dan ranije zašto ne idete iz Trsta Frecciom, karte se nađu se za 20€ i putuje se 4 sata, ne kužim zašto ići busom u Mestre. :misli:
Nisam govorio o busu za Mestre, nego o GoOptiju, a ja ionako ne mislim ići dan ranije.

BTW, nevažno, ali freča je 20 ojara iz Mestrea, a iz Trsta ju ne nalazim za manje od 30.

Puno važnije je to da prva jutarnja freča iz Trsta ne stiže na vrijeme (ni teoretski), ali zato prva jutarnja iz VM stiže, no, kao što rekoh, samo ako ne kasni više od 40 minuta.
Gile wrote:
19 Sep 2017, 15:32
Također nvnk ako ćeš ovim noćnim busom do Milana zašto spominješ Cadornu za Malpensu Express, ME kreće i sa Centralea. I zašto uopće Malpensa Express kada imaš brdo buseva sa M.Centrale na Malpensu za 8€ (Malpensa Express je čak 13€). Prvi bus kreće u 3:45. :ne zna:
Već napisah da neću tim "noćnim" (u stvari večernjim) busom (jer kreće prerano iz ZG). No, taj bus, kao što napisah, ide do autobusnog kolodvora Lampugnanao, a od njega je, ako se ne varam, brže i jednostavnije do Cadorne nego do Centralea.

Glede pak shuttle busa s MC, cijena mu je 10€, dakle skoro jednako kao vlak, a meni za moje eventualno jutarnje hvatanje s freče na aerodrom ne dolazi u obzir jer je vlak uvijek pouzdaniji od busa, s obzirom da ne ovisi o prometu i "špicama" po ulicama i cestama. Istina, kad bi se u 1 u noći (ili čak i koju vuru kasnije) busom došlo do Lampugnana, bilo bi (za ta 3 ojra razlike) smislenije ići njime nemo Malpensa Expressom.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

19 Sep 2017, 16:22

Aha, OK, počinje mi se kristalizarati. :D Ubacio sam neki random datum u 11.mjesecu jer ne znam uopće kada ideš i dobio nekoliko Freccia po 19,90€ i to čak Rossu koja je krenula do Trsta od prošlog ljeta. Svojevremeno sam išao Intercityjem više puta za 9€ no nema ih već koju godinu za taj novac. Ali sve skupa nebitno ako ti ne igra vrijeme dolaska i ne želiš noćiti u Milanu onda nema smisla. Prva jutarnja Rossa iz Trsta je u 6:08 i stiže na MC u 9:50, posljedanja dnevna direktna je u 17:02, stiže u 21:15, obje su po 19,90€.

Bus je 8€, npr. ovo http://www.terravision.eu/airport_trans ... ort-milan/ ili ovo https://www.airportbusexpress.it/ Ja sam išao dosta puta sa busom, nikada problema sa kašnjenjem, sa Malpensom Express još nisam jer mi se uvijek činila neopravdano skupa.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

19 Sep 2017, 18:22

Zato sam vec vise puta napomenuo da je Milano, a pogotovo MXP jako nezgodan aerodrom za error karte. Prekomplicirano za doc do tamo.
Meni se ipak cini da ti je najbolja opcija goopti iz Ljubljane.
Ja sam tako isao na Linate, doduse, cijena je bila 65 eur, ali najjeftinije i najkomotnije. Sve ostale opcije su podrazumijevale da se ide dan prije i gubi dan godisnjeg.
Post Reply