Hrana za pse

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

19 Aug 2017, 16:00

Ja o mackama znam iz osobnog iskustva. Psi ne love ako su siti.
Macke su drugacije, macke su krvozedna bica i love iz zabave. Cak i ako su site, macke love. Kad smo imali macku, svakodnevno smo nailazili na mrtve miseve koje je macka lovila samo da bi se igrala s njima. Uglavnom miseve nije nikad jela.
Lovila je i vrapce i ostale ptice koje su joj dosle sapa.
A najveca zabava joj je bila nerviranje susjedovog njemackog ovcara. Vise puta je dobio po njuski, iako macka nije imala vise od 4 kg.


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Aug 2017, 16:28

Živa istina ovo o mačkama. Često nalazim po kvartu ubijene ali nepojedene vrapce. Psi, međutim, često reagiraju na pokret. Šašava bića - bicikl, džoger, auto, sve to treba poganjati. :D
User avatar
Falkon
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2012, 15:11
Location: Grad na Dravi

20 Aug 2017, 09:34

MmeTipfeler wrote:
19 Aug 2017, 15:59
Da ne provjeravam, koliko košta vreća od 12 kila? Naime, ne sviđa mi se ovaj žuti grašak u prilično velikom postotku. Maknuli su kukuruz i krumpir kao filere, a ubacuju grašak. Čak je TOTW to ubacio u svoj losos. :crying:

Naime, upravo sam na to mislila kad sam spomenula enzime: psi nemaju enzim za razgradnju ugljikohidrata. Postoji, doduše, nekakva teorija da im se metabolizam razvio do te mjere pa na nekoj drugoj razini prerađuju ugljikohidrate, no svakako u manjoj količini.

Međutim, ako se pas ne žali - a labrador se ne žali ni na što! - nećemo cjepidlačiti. :mig:
Sad sam platio vreću od 12kg 270 kn jer je bila neka akcija i imao sam još 15% popusta. Inače je vreća prije bila oko 420kn.
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu !!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Aug 2017, 11:19

MmeTipfeler wrote:
19 Aug 2017, 16:28
Živa istina ovo o mačkama. Često nalazim po kvartu ubijene ali nepojedene vrapce. Psi, međutim, često reagiraju na pokret. Šašava bića - bicikl, džoger, auto, sve to treba poganjati. :D
Zapravo, nije. Mačke nisu krvožedne. Krvožedne su recimo lasice ili kune. Lasica će u prosjeku ubiti pedesetak životinja kad krene u noćni pohod. Svima će samo mozak popiti, tijela će ostaviti nepojedena. Dočim će mačka pojesti plijen koji ulovi. Bilo je svojedobno istraživanje u kojem su mačkama puštali miševe da vide kako će reagirati. I one reagiraju na pokret - potrčat će za svakim, bile gladne ili site. Prve će miševe svakako pojesti, ostale će samo loviti i igrati se s njima, u većini slučajeva.

Lasica je krvolok, terminator. Ubija sve što vidi. Mačka nema toliko izražen ubilački nagon, ali ne može odoljeti micanju nečega što podsjeća na rep. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

20 Aug 2017, 11:59

Soft kitty, warm kitty, little ball of fur, ha? Ma daj, mačke su krvoločni grabežljivci, to im je u prirodi. Ili misliš da igra s mišem dok plijen ne krepa nije krvoločna?

Ponavljam, ne znam ništa iz prve ruke, nikad nisam imala mačku, ali po kvartu vidim tragove.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

20 Aug 2017, 12:05

Ja sam jednom gledao dvije macke kako se igraju s misem. Jedna se igrala, druga nadgledala da mis ne pobjegne. Mis je toliko skvicao da sam ga cuo na drugom katu. Doslo mi je da ga odem oslobodit.
Inace ako je mis prebrz, macka mu strucno slomi kraljeznicu tako da ne moze micat zadnjim nogama.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Aug 2017, 12:11

MmeTipfeler wrote:
20 Aug 2017, 11:59
Ili misliš da igra s mišem dok plijen ne krepa nije krvoločna?
Životinje se igraju baš poput ljudi. Čitala si Huizingu, znaš to. Riječ je katkad o instinktivnom učenju, a katkad o čistoj zabavi - bez obzira na to što se ta igra iz ljudske perspektive čini okrutnom. No sve dok se igra, mačka ni na koji način neće ozlijediti plijen. Ubit će ga kad joj dojadi. I to onda više nije igra.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Aug 2017, 12:14

Nukac wrote:
20 Aug 2017, 12:05
Inace ako je mis prebrz, macka mu strucno slomi kraljeznicu tako da ne moze micat zadnjim nogama.
Nisam to nikad vidio, ali znam za mnogo slučajeva da su pticu ili kakvu drugu životinju oslobodili iz mačkinih pandži - uredno bi odlepršale, žive i zdrave. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

20 Aug 2017, 12:55

Imam prilično jezive pričice iz kolekcije ulova moje mačke. Ne volim se ni prisjećati.
A ipak, kad mi je u vrt pala čupavica za brisanje prašine, časkom sam je našla na pragu! To je lijepa uspomena :D
User avatar
Falkon
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2012, 15:11
Location: Grad na Dravi

07 Sep 2017, 12:11

Sada smo uzeli patku i fazana: https://www.carnilove.cz/en/dogs
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu !!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Sep 2017, 17:04

Ne znam sto strucnjaci govore o mackama, ali ono sto sam osobno dozivio od svojih macaka, a cili zivot sam imao macke uz pse, je to da su krvozedne ubojice koje ubijaju iz zabave. Evo mali macic je prije 3 dana mrcvario gustera koji je platio repom, a prezivio je iskljucivo zato jer ga je iz ralja izvukla necakinja...

Po mom osobnom iskustvu je macka pravi terminator.

Psi mi nikad nikog nisu ukokali :)
User avatar
Falkon
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2012, 15:11
Location: Grad na Dravi

07 Sep 2017, 17:40

Moj njemački lovni terijer je bio otrov za štakore, još dok je bio štene ukokao je jednoga i donio ga na stepenice ulaznih vrata da se pohvali, a u bašči sam znao pronaći vrapce gole bez perja, nisam znao što im se dogodilo dok jedan dan nisam vidio Terija kako hvata vrapca u niskom letu, ubije ga i počupa mu perje ali ga ne pojede.
Teško Klisu na kamenu i kamenu jer je Klis na njemu !!
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

11 Nov 2019, 13:07

Pas mi je na nekoj medicinskoj hrani za starije, sad smo na 4. vreći. Hrana u novoj vreći izgleda i miriše potpuno drugačije od prošle. Guglala sam proizvođača i nisam našla nikakve bitne informacije o tome.
Problem je što pas novu hranu rado jede, a s prošlom smo se namučili. U jednom trenutku sam se zabrinula da je u novoj vreći mačja hrana il neš. :facepalm: Glupo mi je zvat veterinara i raspitivat se kad je već pojeo čitavu defektnu vreću.

edit- prve dvi vreće je jeo normalno, te su izgledom nalikovale prošloj vreći, mirisa se sjećam, ali znam da su bile iste
Post Reply