Indonezija i Bali

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

18 May 2017, 18:11

J.Poljak fan club wrote:Kupljeno danas. Zg- Jakarta - Kuala Lumpur- ZG. 27.07.-13.08. s obzirom na datume ne tako loših 3.900kn. Emirates
Cilj je proći od Jakarte do Lomboka.
imas vec mozda koji okvirni plan, ja imam slicnu rutu, a neznam kaj bi ostavil, a kaj izbacil, ja krecem iz yogyakarte?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

18 May 2017, 18:31

Mislim jedan dan u Jakarti pa onda vlakom do Yogyakarte. Tamo Borobodur i okolica dan-dva. Onda bi vjerojatno letio za Bali. Par dana Ubud i djiranje okolo ( mt Batur mozda ) pa brodom na Lombok. Svakako bi se htio popest na Mt Rinjani i onda zadnje dane Kuta na jugu Lomboka i chilanje. Makar kad sam vec tamo malo me vuce pogledat i Gili otoke...
To je nesto okvirno i popis zelja a sad sta ce biti od svega toga... makar me i vulkan Bromo privlaci...
Kad ti ides?
Hm mozda da otvorimo i temu Indonezija da tu ne spamamo jer ce biti korisne info i drugima pa da ih lakse nadju.
Mogo bi nam i Nuki kartone djelit. Vec smo se odvikli od toga :)

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

18 May 2017, 18:33

ajd ti otvori, pa se nek ovo prebaci, pa onda tamo nastavimo

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

18 May 2017, 18:59

Otvaram i vjerujem da nije potrebno izdvajat Bali posebno ko na nekom drugom forumu s obzirom na trenutno manju bazu forumasa.

Zamolit cu Nukca da prebaci zadnje postove sto se ticu Indonezije tu pa da nastavimo s piskaranjem na ovom topicu da se lakse nadju sve informacije za sve znatizeljne.
During the war...
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

18 May 2017, 19:01

Otvorio. Nuki ajd pliz prebaci zadnji moj post u novu temu. Imas pivu u Londonu krajem 12 mj :D

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

19 May 2017, 08:42

U Yogyakarti sam dva nocenja sigurno, e sad i ja razmisljam da odmah iz Yogija odletim na Bali ali me vuce da jos odem za Mt Bromo. Lombok sigurno i jos bi mozda do Komodo. Bilo je u planu i Sulawesi al to mi oduzme previse vremena...
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

19 May 2017, 09:45

Da ima toga puno za vidjet usput do Balija i Lomboka a nema baš vremena.
Kad ti ideš i kako dugo?
Kaj planiraš sve u Yogyi?
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

19 May 2017, 12:44

13.7 idem za Kuala Lumpur,16.8. letim za -yogyakartu i tu je stalo :D 1.8. imam let sa Balija za Singapur, pa 4 og za Kuala Lumpur i doma, tj uzeo sam malo veci layover u Dubaiju pa imam joj jedno tamo nocenje na +100 :)
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

19 May 2017, 14:09

nemoj puno istraživat jer bi onda i ovo i ono, "a gle i ovo je super kad si već tu...." i tak to... Ja već našao bar 3-4 vulkana koja bi htio i par trekking ruta i pokoju plažu.. A onda su tu i drugi otoci poput Komoda pa sad škicam ovaj Sulawesi koji isto super zvuči.... Ko da imam 3 mjeseca a ne 16 dana :D Moram filter uključit...
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

19 May 2017, 16:41

ja sam odustal od Sulawesija, znaci treba ti let do tamo, ima iz Yogyakarte i Balija i to ti je 50 ojra po smjeru. Kad se sleti tamo do najzanimljivijeg dijela Tana Toraja ti treba jos 8 h busom ili opet avion za po 50 ojra po smjeru, odu i novci ode i dosta vremena :D

Evo jedan zanimljiv putopis sa Sulawesija - http://www.putoholicari.rtl.hr/sulawesi ... ead-39720/
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

20 May 2017, 10:39

Ma necu ni ja do Sulawesija. Premalo vremena. Drzim se originalnog plana potez Jakarta-Lombok pa airasiom do Kuala Lumpura na A380 za let doma :)

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
During the war...
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

28 Jun 2017, 11:13

Cartman jer si malo posložio okvirni plan pošto ti za dva tjedna startaš? Kud ideš nakon Yogyakarte? Da li na Bali ili? Kako planiraš do Lomboka?
Jel ćeš uzimat dolare/eure ili tamo dizat na ATM-ima? Skužio da je i moj polazak za mjesec dana pa bi trebao malo istražiti bar osnovne stvari. :)
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

29 Jun 2017, 08:24

hm da nakon Yogykarte avionom za Bali pa odmah za Ubud, tamo sam uzeo nekih 4 nocenja i onda je plan nakon Ubuda na Lombok par dana, tu bih uzeo avion 25 min let, neda mi se brodom jer predugo kao traje, pa na Gili. Nakon toga bih još na Flores i Komodo pa bih se vratio na Bali, mozda jos jedno nocenje dolje u Kuti i to je to. Al nisam jos nist rezervirao :D
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

29 Jun 2017, 09:04

Onda imamo sličan put. S tim da ja neću Flores i Komodo jer nemam vremena. Planiram na Mt. Rinjani par dana.
A ako ideš na Gili nije ti možda ok uzet brži brod iz Ubuda odnosno Padang Bai direkt za Gili? Mislim da cca 4h vozi. Vidim da se cijene kreću oko cca 45-50 eura. Pa se onda nakon Gilija spuštaš po Lomboku.
I ja ću zadnjih dan-dva ostaviti za Kutu više kao odmor od penjanja a i blizine aerodroma.
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

29 Jun 2017, 09:16

Ma gledao sam, ali avion je cijena cca 25€
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

05 Jul 2017, 21:25

ipak sam uzel fast boat za Lombok pise da vozi malo vise od 1h i jos te pokupe u smjestaju

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

06 Jul 2017, 08:31

Koliko si platio ako se smije znat i koja kompanija? Ideš baš na Lombok, ne na Gili´s?
Ja ću taj dio uzet na licu mjesta. Ne da mi se sve unaprijed isplanirat pa da imam neku slobodu....
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

06 Jul 2017, 08:36

Mislim da je bilo 24 eura, tak nekak, kupljeno preko gilitransfers.com. Idem na Gili ali poslje Lomboka. Ja rjesavam prije jer vecinom imam rjesene smjestajeve pa znam otprilike di sam kaj sam
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

17 Aug 2017, 15:25

Samo kratki dojmovi nakon povratka i da napišem rutu koju sam išao pa ako će netko planirat u dogledno vrijeme slično stojim na raspolaganju za neke informacije....

Kombinirao sam malo hramova, pentranja na vulkane, pa red plaža, rižinih polja... i prezadovoljan sa svime, posebno s takvom kombinacijom
Krenuo iz Jakarte za koju sam odvojio jedan dan. taman da malo osjetim i priviknem se na promet i vlagu. Najbolja ( čitaj najpovoljnija ) opcija za doć s aerodroma do centra je uzet Damri bus do Gambira ( glavne bus i vlak stanice )-karta je 40.000 IDR/cca 20kn pa onda od Gambira uzmete motor do smještaja.
Funkcionira i Uber i Grab i Ojek u Jakarti tako da s tim nema problema ko recimo na Baliju di je većinom zabranjen.

Naon Jakarte letio do Jogyakarte koja mi se puno više svidila od glavnog grada ( očekivano ). Od aerodroma do centra vozi bus za cca 2,5kn. Popeo se prvu noć na vulkan Merapi, pa sljedeće jutro posjetio hramove Borobudur i Prambanan. Hramovi su impresivni ( posebno Borobudur ). Prambanan je vrlo lako doći sa javnim prijevozom ( busom ) jer linija 1A vozi skroz do ulaza u Prambanan hram. Tako da za to ne trebate uzimati tour.

Dalje sam letio za Bali i stacionirao se 3 dana u Ubudu. Od tamo obilazio okolna rižina polja, hramove i nastavio za Gili air otok. Nažalost zbog velikih valova vozili samo spori brodovi/trajekti pa je cijeli put od luke do Gilija trajao skoro 9h umjesto sat i pol koliko brzom brodu.
Gili je bio 3 dana chilanja, prežderavanja sa ribom, ronjenja sa kornjačama i pogledavanja i odmjeravanja na Mt. Rinjani vulkan na Lomboku koji je bio sljedeća postaja.
Trek na Rinjani vulkan je trajao 3 dana i vjerojatno najteža stvar koju sam napravio na nekom od putovanja. Prvi dan 5-6 sati uspona do kratera gdje je kamp, pa ubojstvo drugi dan sa cca 11h hodanja. Prvo u noći osvajanje vrha ( 3.726m ) i nakon izlaska sunca pravac dolje do kampa i odmah nastavak do jezera koje je na cca 2.000m. Nakon kupanca i ručka zadnja etapa penjanje na drugi kraj kratera ( 2.600m ) i kampiranje. Zadnji dan pet i pol sati spuštanja do sela. Teren posebno kod osvajanja vrha zovu i Michael Jackson staza ( moonwalk ) pošto zbog vulkanskog kamenja i prašine radiš dva koraka gore i sklizneš jedan korak dolje. :-)

Nakon Rinjanija zadnja postaja Kuta Lombok sa dan i pol odmaranja i izležavanja na plaži. Kuta je simpa mjesto sa puno lijepih plaža u uvalicama blizu centra. Možete surfat, samo se namakat u vodi... Svi iznajmljuju skutere pa je to glavno prijevozno sredstvo. Benzin je vrlo jeftin. Litra cca 3kn. I još važna info. Bintang pivo je odlično ali i poskupo u odnosu na ostale napitke ( ipak je to muslimanska zemlja ). Velika piva ( i to velika 0,66l ) košta između 35-40.000 IDR.
Hrana odlična. uz obalu odlična riba na žaru, nasi goreng ( fried rice ) cca 10kn posvakud, gado gado ( piletina, povrće, umak od kikirikija... ) isto jeftino a fino.

Eto onako ukratko pa ako će ko trebat kakvu info ili preporuku....
During the war...
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

18 Aug 2017, 15:38

J.Poljak fan club wrote:
17 Aug 2017, 15:25
..ko recimo na Baliju di je većinom zabranjen.
Dalje sam letio za Bali i stacionirao se 3 dana u Ubudu. Od tamo obilazio okolna rižina polja, hramove i nastavio za Gili air otok.
... gado gado ( piletina, povrće, umak od kikirikija... ) isto jeftino a fino.
Eto onako ukratko pa ako će ko trebat kakvu info ili preporuku....
Može malo detaljnije koji info sa Balija. Bilo kaj se sjetiš. Plaže, mjenjačnice, masaže, dućani, prijevoz, cijene?
Negdje sam pročitao i da je na aerodromu sve usporeno, redovi, čekanja?
Odmah da kažem da skuter kao sredstvo razgledavanja ne dolazi u obzir, planiramo uzeti auto sa vozačem (koliko vidim cca 50USD za cijeli dan)...e sada koji dio otoka obići? Htio bi i onaj rezervat majmuna, rižina polja, pokoji hram (2-3)...
Koje si hramove obišao, dojmovi, cijene?
Vezano za hranu, nije te bilo strah priča o psima? :gaah:
Pročitao sam i putoholičare, još radim neki svoj plan za 3 dana.
Bit ćemo smješteni u Seminyaku.
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

18 Aug 2017, 16:02

Iskreno skroz sam zaboravio na tu priču o psima dok sam bio tamo. Mislim vidio sam dosta psa lutalica dok sam išao na izlet po hramovima i rižinim poljima ali mi uopće nije palo na pamet priča iz novina. Čim poletim s FT aerodroma isključim sve HR u glavi :D

Nisam obilazio plaže na Baliju pa ti tu ne mogu pomoći. Mjenjačnice više manje svugdje sličan tečaj ( bar u Ubudu ). Prođeš po glavnoj ulici, snimiš par mjesta pa vidiš jer ima razlike di. Mislim da za 100$ bilo cca 1.360.000 IDR, a za 100 eura cca 1.560.000 IDR
Što se tiče izleta ja uzeo share tour- preporuka iz mog super hostela s tim da je to mali kombi i nikad velike grupe. Nas je bilo 5. Obišli Royal family temple ( Mengwi ), Holly monkey forest ( Sangeh ), Coffee garden and spice (Perean ), Ulundanu Beratan temple ( Bedugul ), Jatiluwih rice terrace, Tanah Lot temple za sunset. cijeli dan izlet cca 110kn ( 240.000 IDR ). S tim da si sam plaćaš ulaznice za ta mjesta. Ovo je samo prijevoz. Čisto da imaš neku orjentaciju. Sve cijene izleta su bile u tom rangu. Od 80-120kn
Cijene ulaznica su bile mislim u rasponu 10-40 kn

Na aerodrom sam samo sletio i imao duge pregovore s taxistom. Na kraju uspio naći još dvoje putnika pa podijelili trošak taksija. Iz Balija dalje sam išao brodom tako da ne znam kako je kod povratka.

I jedino na Baliju nisam imao baš sreće s vremenom. Posebno na dan ovog izleta je stalno bila ili kiša ili magla pa nije nešto bilo za kvalitetne slike.

Ako si u Ubudu preporučam i Campuhan ridge walk. Staza 2-3km pa vidiš također rižina polja, makneš se od gradske gužve i sve to pješke možeš obići u kratko vrijeme. I popit kavu/pivu sa lijepim pogledom na rižina polja.
During the war...
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

18 Aug 2017, 20:21

mi smo bili na cooking class kod jednog chefa koji vodi restoran u Ubudu, i bas smo razgovarali o pesekima i veli da je to opet bilo medijski napumpano, ali da ima toga ovdje ima, ali kaze u nekim malo manje turistickim mjestima da ljudi znadu pojesti. i da mu je cudno kako ti netko moze podvaliti takvo meso da je drugacije sve od boje i do jakog mirisa..

ja sam s aerodroma koristil grab cini mi se ili uber mozda neznam :) u tom smjeru nije problem, vozac ti javi gdje je i to je to...

od rizinih terasa ja bi predlozil - Jatiluwih Rice Terraces, malo su dalje ali su puno bolje od ovih kod Ubuda -

Ovo je kod Ubuda, puno manje nego ovo gore -

mi smo bili 4 nocenja u Ubudu i dva nocenja u Seminyaku

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

29 Sep 2017, 12:43

Ima netko staklenu kuglu? Hoće li taj vulkan na Baliju skoro ili neće? Nadam se da će to brzo proći, bez prevelikih posljedica i žrtava, da neće doći problema sa letovima... samo mi je još to trebalo.
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

29 Sep 2017, 13:07

Kad krećeš? I kakav ti je plan na kraju?
Kuglu još nemam. Ak ne bude pepela u zraku nemaš brige. :)
During the war...
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

29 Sep 2017, 14:15

za Singapur 30.10., za Bali 2.11.
-ukupno: Singapur 2 dana, Bali 3 dana, Singapur 3 dana
Post Reply