Antireklama - SugarSync

Mreža svih mreža
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Jun 2017, 11:14

Na temi Cloud - koji, kako, zašto napisao sam sljedeće:
Stitch wrote:
07 Mar 2017, 11:14
I ženica i ja već godinama imamo SugarSync, koji je ispočetka bio besplatan, a onda su promijenili poslovnu politiku. Programčić je neusporedivo bolji od konkurentskih jer ne sinkronizira jedan, unaprijed određeni direktorij nego sve što odabereš. Pri tome čuva strukturu fajlova na hard-disku - u 'cloudu' je sve upravo onako kako je na računalu. Nije dakle potrebno prebacivati i duplicirati ono što želiš dići u vasionu, dovoljno je staviti kvačicu u odgovarajuću kućicu - i gotovo.

Što se cijene tiče, 250 GB 'clouda' košta petstotinjak kuna godišnje. Malo je to novca u odnosu na vrijednost podataka koje spremaš.
Otvaram poseban topik jer moram prigovoriti (ili izjadati se komu) zbog njihova šarlatanstva. Pet godina surađujem s njima i nikad im se nije dogodilo da im pukne server. Nikad nikakvih problema. A sad su mi uspjeli razvaliti 'cloud' s otprilike 170 GB vrijednih podataka, dodati još 80 GB dupliciranih, potrošiti sav prostor - 250 GB plaćam 75 dolara godišnje, što nije jeftino - promijeniti imena stotinjak tisuća fajlova (!) i sve to sinkronizirati na moje računalo! :facepalm:

Šećer slijedi na kraju - njihov sustav ne omogućuje vraćanje bekapa napravljenog prije toga događaja, vele kako nema načina da resetiraju server na određeni datum. Nego od mene očekuju da obrišem višak s 'clouda' i računala i popravim to što su zabrljali. Pa popravljam: izvadio sam eksterne hard-diskove, vratio dio izgubljenih stvari - i raskinuo ugovor. :mad:

Suvišno je reći da mi je napravljena nepopravljiva šteta, pogotovo u poslovnom smislu. Previše sam im vjerovao, previše sam se pouzdavao u SugarSync. Zato se ispričavam svima kojima sam preporučio tu uslugu. Ugledajte se na me - bježite od njih kao vrag od tamjana. I nabavite eksterni disk ako trebate pouzdani bekap. Jer 'cloud' to nije. :durica:


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Jun 2017, 21:45

Preselio sam se ovamo. Još samo da sve dignem nebu pod oblake. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Jun 2017, 10:48

Je li to bilo ovo? Ne znam što mi je bilo neki dan da se ondje registriram. :ne zna:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Jun 2017, 11:00

Nije. Sve te firme imaju slična imena, ali ovo je svojedobno bio jako cijenjen, nagrađivan i napredan 'startup' koji je prošle godine kupila korporacija j2 Global, Inc. Otad stagnira.

Inače, jučer je u mom kvartu nestalo struje. Dok su mi na računalo bila priključena dva eksterna diska. Sve u svemu, upitnima su postala tri terabajtna 'harda', jedan u kompjutoru i dva izvan njega.

Nisam primijetio oštećenja, ali očito je da su se bogovi informatike urotili protiv mene. :facepalm:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Jun 2017, 11:04

Nestanke struje ne spominji. :mad:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Jun 2017, 11:07

Okej, spomenut ću onda rodbinu Elektri. I mogućnost odštete nakon tužbe. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Jun 2017, 11:10

Mošmislit. :p
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Jun 2017, 11:16

Ozbiljno, frend je tako dobio nov-novcati televizor, kompjutor, liniju... Došao inspektor Elektre, utvrdio da je sve izgorjelo njihovom krivnjom i potpisao odštetni zahtjev. :)
Potpisi su za budale.
Post Reply