Rezervacija smještaja (Booking, agoda, expedia, airbnb i ostale tražilice)

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Jun 2017, 11:02

nvnk wrote:
05 Jun 2017, 21:57
Uglavnom, sutra ću ih nazvati da čujem objašnjenje. Možda sam negdje propustio neka "sitna slova" ili su mi uistinu nenamjerno i slučajno dvostruko zaračunali kakav porez ili nešto takvo.

No, ako mi počnu objašnjavat kako je to (0,009013), eto, "njihov" tečaj po kojem su računali - zbogom Agodi zauvijek. :kava:
Dakle, ne radi se ni o kakvom propustu/lapsusu s moje niti s njihove strane, nego, kao što sam i pretpostavljao, o Agodinom drumskom razbojništvu kad je riječ o tečaju. Jedino što je situacija još i gora, tj. ženska mi prek telefona uopće nije znala reći tečaj za jene (kao što doslovce proizlazi iz rečenice iz potvrde ("You will be charged the EUR equivalent of JPY"), nego mi je samo ponavljala kako su otimačinu bazirali na tečaju od 0,9942 € za $US, što znači da se radilo o (najmanje) dvostrukoj konverziji, pri čemu je ova druga bila lihvarska (8,4 % "provizije" :facepalm: ). Ona prva je "zaslužna" za još 1%, što je sasvim korektno i nju je (iz jena u dolare) vjerojatnije uzveo sami hotel (Tokyo Plaza).

Uglavnom, da ponovim - Agoda za mene više ne postoji, ovih 35 eura pljačke računam kao plaćenu školu. :kava:
Nukac wrote:
06 Jun 2017, 09:45
Inače, za one koji ne znaju, sve je to isto sranje:
Da, svjestan sam toga sve ovo vrijeme, ali to ništa ne mijenja na stvari da kod Bookinga nikad, tijekom dosta godina, ništa slično nisam doživio, a ovdje već odmah na početku.

Nissan i Dacia su također pod istim "vlasničkim kišobranom", pa to ne znači da se radi o automobilima jednake kvalitete, kaj ne?
marko_31 wrote:
06 Jun 2017, 09:55
-baš sam išao sada provjeriti svoju rezervaciju sa agodom i evo što piše :
Ukupan iznos: IDR 4,190,400.00
* Zaračunat ćemo vam EUR ekvivalent od IDR 4,190,483.00 na vaš datum plaćanja 1. rujna 2017.. Tečaj može varirati.

-zanimljivo, u trenutku kada sam rezervirao cijena smještaja je bila 290,00 eur ( nikakva druga valuta )
-sada nema na rezervaciji uopće nigdje eura, nego kako vidite samo IDR
-i zanimljivo to je na današnji datum 280 eur

-do sada sa agodom (mislim samo 2 puta) nije bilo takve razlike; doduše uvijek kada su dvije konverzije nešto se gubi, ali ne 10% ( npr. dirhame u eure, eure u kune )
-amex je još gori (npr. dirhame u Usd, Usd u Eur, Eur u kn +1,5%)
Moja druga rezervacija kod Agode bila je u Šangaju i na njoj je jednostavno, bez palamuđenja o "ekvivalentu na dan bla-bla-bla" pisalo da će mi stinut toliko-i-toliko eura, što se točno tako (i točno toliko u cent) i dogodilo.

A ovo tvoje s indonezijskim pizdarijama jako smrdi na ovo moje s jenima. Javi kako si prošao, ali nekak mi se čini da bi mogao slično meni. :flop:


User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

07 Jun 2017, 11:31

nvnk wrote:
07 Jun 2017, 11:02

A ovo tvoje s indonezijskim pizdarijama jako smrdi na ovo moje s jenima. Javi kako si prošao, ali nekak mi se čini da bi mogao slično meni. :flop:
-koji si broj zvao ( možda ovaj +44 20 3027 7900 ) ?
-meni se tek skida sa računa 1.9. tako da imam vremena za otkazivanje
-planiram im napisati e-mail, da vidim koliko je IDR Eura na današnji dan, onda ću vidjeti kako i po kojem tečaju rade konverziju
-uglavnom stignem otkazati, ako nađem bolje, ali ova kuća kaj sam rezervirao je na air-bnb gotovo 50% skuplja, tako da ako mi i uzmu "tvojih 35 eura" i dalje mi je super povoljno...
-javim se...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Jun 2017, 12:07

Da, baš taj broj sam zvao. Do žive osobe se "probiješ" tako što utipkaš prvo broj rezervacije, a onda i zadnje 4 znamenke kreditne kertice. Imaj ta dva podatka spremna prije nego što ih nazoveš.

A, čuj, ak su bili toliko bezobrazni da mi u potvrdi rezervacije obračunaju po jednom (OK) tečaju, a kod stvarnog skidanja po sasvim drugom (lopovskom) tečaju, ne vidim zašto ne bi lagali i u odgovoru na tvoje mail pitanje. To je po meni bio smišljeni mamac. :ne zna:
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

08 Jun 2017, 09:23

nvnk wrote:
07 Jun 2017, 12:07

A, čuj, ak su bili toliko bezobrazni da mi u potvrdi rezervacije obračunaju po jednom (OK) tečaju, a kod stvarnog skidanja po sasvim drugom (lopovskom) tečaju, ne vidim zašto ne bi lagali i u odgovoru na tvoje mail pitanje. To je po meni bio smišljeni mamac. :ne zna:
- evo dijela odgovora na moje jednostavno pitanje koji je njihov tečaj IDR u Eure na jučerašnji datum ...
- nakon toga je došao e-mail da im kažem da li sam zadovoljan sa objašnjenjem ...
- pa, pisat ću im i dalje...

Exchange rates vary based on payment gateways and also differ from bank to bank. Agoda’s rates come from our most updated, independent partners. As Agoda works with different partners, we are unable to share a specific source and what will be the currency exhange rate on that date. We would only find out on the charge date itself.

But if you do have any issue with it or any further concerns, please feel free to contact us. We would be more than glad to assist you further. We want to make sure that you are satisified with our assistance.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

08 Jun 2017, 09:30

A kaj da ti velim nego .....

Jedva čekam da vidim kak bu to završilo. :D

Sretno! :top:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Jun 2017, 09:37

A ne znam, meni za sad agoda OK, pogotovo jer svaki put dobijem milje na Britishu. Već sam ih dobio 2000.
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

14 Jun 2017, 14:58

Sto se tice one akcije od bookinga i povratka od 40 dolara, postupak ide ovako: Nakon odjave poslati skenirani račun i oni kroz 48h salju mail da se ispuni na koji racun se vraca novac...
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

14 Jun 2017, 15:04

Probat ćemo ovaj vikend.
Baš me zanima hoće li proći više accounta na isto ime. :misli:
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

14 Jun 2017, 15:55

Ja nemam nikakav račun. :facepalm:

Na Islandu je izdavanje računa i općenito nepoznanica, a i boravak je bio plaćen unaprijed. :ne zna:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

14 Jun 2017, 16:22

Uzgred, kaj nemaju u Bookingu nikakvu obavijest od smještaja da je taj-i-taj gost preko Bookinga bio kod njih?
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

17 Jun 2017, 09:25

cartman wrote:Sto se tice one akcije od bookinga i povratka od 40 dolara, postupak ide ovako: Nakon odjave poslati skenirani račun i oni kroz 48h salju mail da se ispuni na koji racun se vraca novac...
Od kuda ti to?
Meni je pisalo da ce se novci vratiti na odabranu karticu (istu s kojom sam platio smjestaj), nakon realizacije boravka, bez ikakvog spominjanja slanja racuna.
Sutra zavrsavamo, pa me bas zanima.
A zar im inace ne salje hotel info o realiziranom smjestaju.
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

17 Jun 2017, 10:04

Tako mi je javila jedna cura, kaže da u hotelu nisu imali pojma za tu akciju bookinga pa je kontaktirala direktno booking.com i da su joj tako rekli
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

17 Jun 2017, 11:11

Maky wrote:
17 Jun 2017, 09:25
Od kuda ti to?
Meni je pisalo da ce se novci vratiti na odabranu karticu (istu s kojom sam platio smjestaj), nakon realizacije boravka, bez ikakvog spominjanja slanja racuna.
Sutra zavrsavamo, pa me bas zanima.
A zar im inace ne salje hotel info o realiziranom smjestaju.
cartman wrote:
17 Jun 2017, 10:04
Tako mi je javila jedna cura, kaže da u hotelu nisu imali pojma za tu akciju bookinga pa je kontaktirala direktno booking.com i da su joj tako rekli
I ja sam kontaktirao Booking i meni su izričajem rekli da ne trebaju od mene nikakav račun niti ikakav drugi dokaz da sam boravio jer im je sam smještaj to dojavio.

Postupak je slijedeći: 2-3 dana nakon odjavljivanja, dobije se mail od Bookinga. U tom mailu je, između ostaloga, link preko kojeg se Bookingu dojavi broj računa na koji se želi dobiti tih 40 dolara, ali samo ako na svom računu kod Bookinga nemate prijavljenu karticu. Ako ju imate, tada će vam isplatiti na tu prijavljenu karticu, pa tog linka nema te je i mail pomalo nejasan, zbog čega sam i zvao. Uglavnom, sve mi je to objašnjeno, isplata bi trebala uslijediti u roku od 7 radnih dana.
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

20 Jun 2017, 22:11

Dragoj stigao email od Bookinga:
Welcome back!

We hope you enjoyed your trip! Now that you've stayed, it's time to cash in on the reward we promised.

I to je to. Nigdje ne piše kako će to ostvariti.
Brojimo 7 radnih dana. :kava:
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

20 Jun 2017, 23:32

nvnk wrote:
07 Jun 2017, 12:07
Da, baš taj broj sam zvao. Do žive osobe se "probiješ" tako što utipkaš prvo broj rezervacije, a onda i zadnje 4 znamenke kreditne kertice. Imaj ta dva podatka spremna prije nego što ih nazoveš.

A, čuj, ak su bili toliko bezobrazni da mi u potvrdi rezervacije obračunaju po jednom (OK) tečaju, a kod stvarnog skidanja po sasvim drugom (lopovskom) tečaju, ne vidim zašto ne bi lagali i u odgovoru na tvoje mail pitanje. To je po meni bio smišljeni mamac. :ne zna:
šta ti je tu točno neshvatljiv?? to je svugdje tako ? da ti booking pokaže cijenu u valuti koju si stavio, a naplata ti se vrši po domaćoj valuti na dan checkouta.
Mi to radimo stalno i bila je prebrexit situacija gdje je UK gostu booking pokazivao da ce platit bubam 900GBP a kako je on došao poslije brexita 900 se pretvorilo u 1200GBP

iz tog razloga si moji bukinzi su postavljeni na show in local currency

ili sam ja krivo skuzio tvoj problem
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

21 Jun 2017, 07:59

Smjestaj naravno zna da mu booking salje gosta. I ne javlja bookingu da je gost dosao, to se podrazumijeva. Javlja samo ako se gost nije pojavio.


User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

21 Jun 2017, 09:42

Svetovno poznana spletna stran za rezervacijo hotelskih nočitev Booking.com ponuja zanimivo akcijo, pri kateri prejmete 75 EURpopusta (min znesek rezervacije mora biti 225 EUR). Vrednost popusta boste na svoj račun prejeli po izvedeni/h nočitvi/ah in bo tako na voljo za uporabo ob prihodnji rezervaciji.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 Jun 2017, 12:40

Tajmer wrote:
20 Jun 2017, 23:32
ili sam ja krivo skuzio tvoj problem
Jesi. :bicedobro:

Problem nije u dvije valute (to je, kao što kažeš, "svugdje tako"), nego u dva načina na koji se formira tečaj između te dvije valute.

Naglašavam da nije problem u samoj činjenici da se taj tečaj promijenio (jer su tečajevi, svi znamo, promijenjivi), nego u činjenici da je prilikom ugovaranja komunicirani tečaj bio normalan (u skladu s tog dana važećim svjetskim tečajnicama), a na dan naplate 10 % nepovoljniji.
Tajmer wrote:
20 Jun 2017, 23:32
šta ti je tu točno neshvatljiv?? to je svugdje tako ? da ti booking pokaže cijenu u valuti koju si stavio, a naplata ti se vrši po domaćoj valuti na dan checkouta.
Mi to radimo stalno i bila je prebrexit situacija gdje je UK gostu booking pokazivao da ce platit bubam 900GBP a kako je on došao poslije brexita 900 se pretvorilo u 1200GBP

iz tog razloga si moji bukinzi su postavljeni na show in local currency
Još jednu stvar nisi skužio. Kod Bookinga gost plaća smještaju u domaćoj valuti. Ja bih bio jako sretan da sam u Japanu mogao platit hotelu u japanskim jenima ugovorenu svotu.

Ali, ne, kod Agode to nije tako. Agoda u moje ime plati hotelu u japanskim jenima ugovorenu svotu i u isto vrijeme meni s moje kartice povuče eure po "svojem tečaju", dakle, ima me na milost i nemilost, može izmisliti "svoj tečaj" kakav želi! :facepalm:

"Gle čuda", to uistinu i učini :mad:

Je li sad jasnije? :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Jun 2017, 13:05

Eto sad sam i ja išao provjeriti za Japan.

Na dan rezervacije je pisalo: total price 323,38 EUR, odn. ekvivalent od 39408 JPY.

No naplaćeno je 348,72 EUR.
Taj dan sam kupovao jene u SLO banci, tečaj je u banci bio 86,85 EUR za 10000 JPY. Daklem, ako bi uzeo taj tečaj, morao bih platiti 342,26 JPY. Oni si uzeli cca 5 EUR više. Nije baš sad nešto lihvarskije od moje banke.
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

21 Jun 2017, 13:55

Za japan ne znam jer nikad bukirao tamo al vidim da mi lista cijene u jenima, al gdje god sam ja koristio agodu uvijek je naplacivalo u valuti koju sam imao prilikom bookinga. Za tajland u bahtima, za myanmar u UDS, za malaysiu u ringitima, flipine u pesosima. jednom sam se zajebo i ostavio na eurima pa mi je agoda naplatila po tom inflated tečaju od njih. iako u mom slučaju je to bilo umjesto 11 eur platio 11.5

A za sve ostalo mi je Mastercard koristio svoj tečaj iz tih žnj valuta koji možeš pronaci ovdje https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html

i onda bude ta debilana od duple konverzije gdje mi THB, PHP, itd preračunaju prvo u eure i onda mi RBA banka naplati te eure po njihovom tečaju
imaš tu primjer dva zajeba gdje sam ostavio u stranoj valuti pa mi napatil u eur i usd umjesto lokalna valuta, i imas naplate u PHP
https://postimg.org/image/gni6d9p79/
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 Jun 2017, 14:09

I ja sam imao jedan OK slučaj s Agodom, kad sam za Šangaj imao ugovoren 81€ u eurima i skinuli su mi baš toliko - 81 € u eurima. Za Tokyo je pak bilo tako kako sam opisao.

Ne kužim ovo tvoje da "si ostavio" na eurima. Ja ni u jednom od ta dva slučaja nisam ništa imao mogućnost sam "ostaviti", bilo je onako kako mi je servirano i nametnuto od strane Agode. :ne zna:

Da, i kod mene je u stvari bila dvostruka konverzija, jer kad sam žemsku prek telefona pitao za tečaj jen>>euro, ona mi je odgovorila da su u mom slučaju koristili tečaj dolar>>euro, dakle prvo je negdje netko prebacio jene u dolare. :rolleyes:
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

21 Jun 2017, 14:21

Vezano za povrat onih 40$ iz akcije, moguc je povrat samo na Mastercard ili Visu.
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

21 Jun 2017, 14:25

Znaš sigurno ili? i koju Visu: credit, debit, virtual, ovo-ono? :misli:
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

21 Jun 2017, 14:27

Da, upravo primio mail od Bookinga gdje to pise. I naravno, unio podatke sa MC
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

21 Jun 2017, 14:28

Mail salju dva dana nakon realiziranig smjestaja, sluzbeno. Meni je dosao treci dan
Post Reply