Muškarcima treba duže...

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Nov 2015, 22:11



'if you fall, i'll be there' (floor)
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

16 Nov 2015, 22:14

Muškarci, zahvaljujući svojoj kompetitivnoj prirodi i evolucijskom naslijeđu, prekid od voljene partnerice doživljavaju kao snažan udarac na svoj ego pa posljedice prekida osjećaju znatno duže.
Sad bar znam zbog čega je
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

17 Nov 2015, 09:31

ja nisan nika patija... ali ni izvor informacija nije baš relevantan... jutarnji :facepalm:
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Nov 2015, 23:00

Sta sad...ispada da muski ljube jednom u zivotu i onda nema vise? :confused:

Meni se ovo ne cini realnim, prije bih rekla da vise pati onaj kome je vise stalo bez obzira na spol.
Ili drugacije receno, onaj tko je dampnut. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Nov 2015, 11:19

Bara huda » wrote: Sta sad...ispada da muski ljube jednom u zivotu i onda nema vise? :confused:

Meni se ovo ne cini realnim, prije bih rekla da vise pati onaj kome je vise stalo bez obzira na spol.
Ili drugacije receno, onaj tko je dampnut. :D
Trebaš uzeti u obzir i razlike u biološkim funkcijama među spolovima, koje se odražavaju i na psihološki menadžment -o tome govori ovaj članak.



"Craig Morris, jedan od istraživača sa Sveučilišta u Binghamtonu, otkrio je kako razlog dugotrajnijih posljedica i oporavka leži u biološkom i evolucijskom naslijeđu..."

Naš sadašnji psihički dizajn je, kao i fizički, posljedica mnogih miliona godina evolucije i više ili manje uspješnih adaptacija na sve trenutne zahtjeve. Ali mnoge od tih adaptacija su u modernom društvu postale suvišne, zato smo puni i psiholoških atavizama koji su nam više smetnje nego funkcionalni mehanizmi.
Ima jedan drugi Morris, Desmond, kojega vrijedi čitati, jer ga smatraju pionirom evolucijske/evolutivne psihologije, nove grane koja pruža odlična objašnjenja i predviđanja ljudskog ponašanja u svim sferama, a piše vrlo pitko i laicima razumljivo.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

16 Mar 2017, 14:26

Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
superkrkan
nataknjivać i mislijoc
Posts: 514
Joined: 15 Dec 2016, 00:31

16 Mar 2017, 17:09

ka san vidija naslov misija san da muškiman triba duže da svršu :misli:
ovi naslov je bezveze. nego da se mi vratimo ozbiljnijin pitanjima...
mugen daj pićke :kokice:
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

16 Mar 2017, 18:13

Mugen, znaš šta ti je činit. Il to il ban :kava:
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Mar 2017, 18:45

Mugen wrote:
16 Mar 2017, 14:26
Poznajem par slučajeva. :kava:
Kad im nisi dala. Da jesi, brže bi se oporavili. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

17 Mar 2017, 16:08

Stitch wrote:
16 Mar 2017, 18:45
Kad im nisi dala. Da jesi, brže bi se oporavili. :raspa:
Hehe. Oš mi vjerovati da od njih je tek jedan moj bivši? :raspa:
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
silverror
Posts: 31
Joined: 06 May 2017, 16:02

08 May 2017, 18:00

Moguće da je neka statistika vagnula prema takvom zaključku mada to nikako ne bi prihvatio ko "uklesano u kamenu" pored 101 zapovjedi.
Osobno ne bi znao - nisam imao prilike biti u vezi.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 May 2017, 22:52

silverror wrote:
08 May 2017, 18:00
Osobno ne bi znao - nisam imao prilike biti u vezi.
A jesi li imao prilike ševiti? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

17 May 2017, 10:31

Stitch wrote:
16 May 2017, 22:52
A jesi li imao prilike ševiti? :raspa:
i od toga se moraš oporavljati? :hekla:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 May 2017, 11:19

Ako se zaljubiš, da. Bit je u tome da za emocije nije potrebna veza. :zubeki:
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 May 2017, 11:33

Stitch wrote:
17 May 2017, 11:19
Ako se zaljubiš, da. Bit je u tome da za emocije nije potrebna veza. :zubeki:
Je l' se zaljubiš prije ili poslije ševe, BTW? Ovako, iz osobnog iskustva, a može i tuđeg... statistički, ili word of mouth...
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

17 May 2017, 11:37

Stitch wrote:
17 May 2017, 11:19
Ako se zaljubiš, da. Bit je u tome da za emocije nije potrebna veza. :zubeki:
Pa, kažu, ni za seks. Image
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 May 2017, 12:10

nodens wrote:
17 May 2017, 11:33
Je l' se zaljubiš prije ili poslije ševe, BTW? Ovako, iz osobnog iskustva, a može i tuđeg... statistički, ili word of mouth...
Kako kad, nema tu pravila. Ni recepta za zaljubljivanje. ;)

No tzv. prijatelji s povlasticama često zaključe da im prvotni aranžman po formuli seks bez emocija i veze ne odgovara zato što su se previše zbližili - a dogovor je bio da neće. :D Seks prije ili poslije dovede do toga jer se ljudi ne mogu ili ne znaju odmaknuti. A princip je vrlo jednostavan: dođeš, poševiš se, odeš. Bez druženja, bez maženja, bez ikakvih postkoitalnih razgovora ili nježnosti. Čim to pomiješaš, previše ćeš se emocionalno uključiti. I zajebati prethodni sporazum. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

17 May 2017, 12:21

Veliš :kokice:

Pričaš iz iskustva?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 May 2017, 12:22

Stitch wrote:
17 May 2017, 12:10
Kako kad, nema tu pravila. Ni recepta za zaljubljivanje. ;)

No tzv. prijatelji s povlasticama često zaključe da im prvotni aranžman po formuli seks bez emocija i veze ne odgovara zato što su se previše zbližili - a dogovor je bio da neće. :D Seks prije ili poslije dovede do toga jer se ljudi ne mogu ili ne znaju odmaknuti. A princip je vrlo jednostavan: dođeš, poševiš se, odeš. Bez druženja, bez maženja, bez ikakvih postkoitalnih razgovora ili nježnosti. Čim to pomiješaš, previše ćeš se emocionalno uključiti. I zajebati prethodni sporazum. :raspa:
Istini za volju, ne razumijem takav 'sporazum'. :zubo: Nije baš jasno što se time zapravo dobija povrh onog što možeš 'vlastoručno', LOL, s puno manje komplikacija.

Enivej, nisam pitao za 'recept', ne nagađaj unaprijed. Nego, kad kažeš 'kako kad', to znači da se *nekad* zaljubiš i prije ševe (a nekad tek poslije). Meni to nije interesantno u smislu da bi to bilo nekakvo 'pravilo', nego je već i sama 'mogućnost' interesantna. Što to zbilja znači da si se *zaljubio* (ako se još niste ni poševili)? Kakvo je to stanje uma?

Razumiješ zašto pitam? Ono, očito je da iz logički trivijalnog razloga ne mogu znati kako izgleda 'zaljubljivanje poslije ševe'. :rofl: Ali ako je po tebi moguće 'zaljubiti' se čak i prije toga, to znači da bi se to 'teoretski' moglo (ili trebalo?) čak i meni (nekad) događati. No, zašto mi se ne događa? Ja razumijem stanje narajcanosti, npr. - u to mi se nije teško uživjeti - ali ne razumijem što to znači biti 'zaljubljen' u nekog (s kime do tog trenutka nisi ni bio osobito blizak). U 'što' si onda zaljubljen?

Evo slike. Znači, 'zaljubljen' si u neku koku s kojom se još nisi ni poševio (ali bi rado :zubo:). Što to zapravo znači? Zamisli da tijekom tog 'perioda' zaljubljenosti u još-nepoševljenu-koku, naletiš na neku drugu, sasvim privlačnu žensku. Ili čak, da od ranije imaš s nekom drugom ovakav gore fuck-friendship aranžman. Hoće li ta 'zaljubljenost' utjecati na taj aranžman? :zubo:
Last edited by nodens on 17 May 2017, 12:25, edited 3 times in total.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 May 2017, 12:23

Riona wrote:
17 May 2017, 12:21
Veliš :kokice:

Pričaš iz iskustva?
Za njega ne znam, no ja pitam iz neiskustva. :rofl:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 May 2017, 13:00

Riona wrote:
17 May 2017, 12:21
Pričaš iz iskustva?
Aha. :zubeki:
nodens wrote:
17 May 2017, 12:22
(...) Evo slike. Znači, 'zaljubljen' si u neku koku s kojom se još nisi ni poševio (ali bi rado :zubo:). Što to zapravo znači? Zamisli da tijekom tog 'perioda' zaljubljenosti u još-nepoševljenu-koku, naletiš na neku drugu, sasvim privlačnu žensku. Ili čak, da od ranije imaš s nekom drugom ovakav gore fuck-friendship aranžman. Hoće li ta 'zaljubljenost' utjecati na taj aranžman? :zubo:
Zaljubiti se možeš i prije i poslije seksa. No seks nije ključan, ključno je zbližavanje, prepoznavanje, razumijevanje... Seks nikad nije čista mehanika, djelić emocija uvijek postoji. Samo je pitanje koliko ćeš im dopustiti da se razmašu. I o tome treba razgovarati. Ako se poslije svake ševe odmakneš, što oboje morate učiniti, bez pokušaja da jedno minira dogovor - proći će dosta vremena prije nego što ćeš osjetiti da te partnerica privlači na više razina nego što si namjeravao. Ili ti nju, svejedno. U tom ćeš slučaju biti spreman za "pravo" zaljubljivanje i vezu, s drugom osobom, jer nećeš biti zaljubljen u tu s kojom "prijateljski" gužvaš plahte.

Da možeš biti zaljubljen u obje - teško. Ne možeš naliti vodu u punu čašu. No ide ako je poluprazna. :D
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 May 2017, 13:19

Stitch wrote:
17 May 2017, 13:00
Zaljubiti se možeš i prije i poslije seksa. No seks nije ključan, ključno je zbližavanje, prepoznavanje, razumijevanje... Seks nikad nije čista mehanika, djelić emocija uvijek postoji. Samo je pitanje koliko ćeš im dopustiti da se razmašu. I o tome treba razgovarati. Ako se poslije svake ševe odmakneš, što oboje morate učiniti, bez pokušaja da jedno minira dogovor - proći će dosta vremena prije nego što ćeš osjetiti da te partnerica privlači na više razina nego što si namjeravao. Ili ti nju, svejedno. U tom ćeš slučaju biti spreman za "pravo" zaljubljivanje i vezu, s drugom osobom, jer nećeš biti zaljubljen u tu s kojom "prijateljski" gužvaš plahte.

Da možeš biti zaljubljen u obje - teško. Ne možeš naliti vodu u punu čašu. No ide ako je poluprazna. :D
Hoćeš reći da ako si 'zaljubljen' u nekog, da je to onda 'puna' čaša, i ne stane (bar taj čas :zubo:) u nju više ništa?

A nemaš li dojam da je to malkoc onako, mistificiranje? :cerek: Da baš 'puna čaša nekog'. Ja nit' mogu zamislit da je meni 'puna čaša' jedne osobe, niti da ja budem nekome 'puna čaša'. Nisam ziher ni da takvo nešto uopće priželjkujem, bajkama, beletristici i holivudskim filmovima unatoč.

Nije mi jasno, rekoh, ni ovo 'prijateljsko' gužvanje plahte. Ako to tako rigorozno kontroliraš, ako ti uopće uspijeva takva samokontrola, postavlja se pitanje na što taj seks uopće liči i koja je zbiljska motivacija za njega. Ako je puko pražnjenje jaja, rekoh, za to ti nije potrebna ničija 'pomoć'.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 May 2017, 13:49

nodens wrote:
17 May 2017, 13:19
Hoćeš reći da ako si 'zaljubljen' u nekog, da je to onda 'puna' čaša, i ne stane (bar taj čas :zubo:) u nju više ništa?
Da.
nodens wrote:
17 May 2017, 13:19
Nije mi jasno, rekoh, ni ovo 'prijateljsko' gužvanje plahte. Ako to tako rigorozno kontroliraš, ako ti uopće uspijeva takva samokontrola, postavlja se pitanje na što taj seks uopće liči i koja je zbiljska motivacija za njega. Ako je puko pražnjenje jaja, rekoh, za to ti nije potrebna ničija 'pomoć'.
Miješaš seks i ponašanje nakon seksa. Nisam rekao da u krevetu trebaš biti odmaknut, dapače. U krevetu uvijek trebaš dati sve od sebe. Svaki put, sa svakom ženom. :cerek:

No poslije toga trebaš pragmatično i realno gledati na cijelu tu situaciju. Ako ne možeš biti discipliniran, ako nemaš samokontrole - FF odnos nije za tebe i takvih se aranžmana trebaš kloniti. Jer ćeš popušiti. Partnerici kojoj služiš samo za kućno gimnasticiranje doći ćeš sa spikom da je voliš, da ti je do nje stalo i da želiš "pravu" vezu. A ona će uzdahnuti i zamijeniti te racionalnijim modelom. Zato što njoj do ljubavi i veze nije. I to što tebi jest samo je nepotrebna, neželjena komplikacija u vašemu sporazumu. ;)
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 May 2017, 14:45

Stitch wrote:
17 May 2017, 13:49
Da.



Miješaš seks i ponašanje nakon seksa. Nisam rekao da u krevetu trebaš biti odmaknut, dapače. U krevetu uvijek trebaš dati sve od sebe. Svaki put, sa svakom ženom. :cerek:

No poslije toga trebaš pragmatično i realno gledati na cijelu tu situaciju. Ako ne možeš biti discipliniran, ako nemaš samokontrole - FF odnos nije za tebe i takvih se aranžmana trebaš kloniti. Jer ćeš popušiti. Partnerici kojoj služiš samo za kućno gimnasticiranje doći ćeš sa spikom da je voliš, da ti je do nje stalo i da želiš "pravu" vezu. A ona će uzdahnuti i zamijeniti te racionalnijim modelom. Zato što njoj do ljubavi i veze nije. I to što tebi jest samo je nepotrebna, neželjena komplikacija u vašemu sporazumu. ;)
Vidim da i dalje zaobilaziš suštinu mog pitanja. :rofl:

Koja je krajnja motivacija za takav seks, u kojem 'daješ sve od sebe', *u svjetlu* ovog naknadnog razmišljanja? Dakle, kad već naknadno razmišljaš, kako nije dobro da se 'vežeš' za nekog kome služiš samo za gimnasticiranje, kako ti svijest automatski ne produži do pitanja tipa 'a što meni sve to skupa zapravo treba'?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 May 2017, 15:07

Ne zaobilazim suštinu nego ti ne shvaćaš da je seks sam po sebi suština. :D

Kakva ti motivacija za ševu dovraga treba? Pa nije to veranje na Himalaju ili neka slična tlaka. Govorimo o užitku, zadovoljstvu, sreći. :cerek:
Potpisi su za budale.
Post Reply