Doktori su debili

Jeremijin dispanzer
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

05 May 2017, 10:11

Naime, koliko sam osjetila na svojoj koži, njihova je uloga da rasterete državni proračun tako da će pacijentima govoriti da im nije ništa.

Već 2 godine posjećujem svoju docu u vezi stanovitih problema koji ne prolaze. Da sam ja dok i da mi netko takav dođe, poslala bih ga na pretrage i na temelju njih bih donijela dijagnozu, a ne napamet govorila da je to sindrom i da je tako svima. Pokušala bih mu pomoći.

Kao pacijent, ja nisam obavezna znati koje sve pretrage mogu otkriti ili isključiti problem. A kako sam poprilično opsjednuta svojim stanjem, informirana sam o svačem nečemu i pretpostavljam što bi bilo zgodno učiniti. No to košta. Očito moram završiti na operacijskom stolu da bi mi napravili potrebno. To mi je moja i rekla, haha.

Kad odeš privatnjaku, shvatiš da je to isto debil i da si ti još veći debil jer si takvom debilu dao pare. Jedina privatna praksa u kojoj mi nije žao ni kune je Poliklinika Harni. Te žene stvarno znaju svoj posao i dubinski se posvećuju svojim pacijenticama.


Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 May 2017, 12:45

A zašto si samo pohvale precizirala? Možeš i kritike konkretnije uobličiti. Imamo cijelu temu za takve podatke i činjenice, uostalom.

Zato raspali. Koga se bojiš? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 May 2017, 14:55

Ova je još bolja :D
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?f=25&t=2868

Ma, s doktorima treba biti na čisto s nekoliko stvari:
- prvo: i oni su ljudi
- drugo: farmaceurska industrija većinu njih drži u đepu, kao i kompletan zdravstveni sustav
- treće: ono što ti navodno ne mogu napraviti prijepodne u državnoj službi, napravit će ti poslijepodne u svojoj privatnoj praksi
- četvrto: većina više nema volje posvećivati se pacijentima sa tekuće trake, ako im baš nisu ćaća, mater, partner s golfa, lova, skijanja, ili tak nešto
- peto: čast izuzecima kojima život i rad u ovoj truloj državi nije ubio altruizam
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 May 2017, 18:56

Sustav pogoduje doktorskom debilizmu i valjda se samo krajnji idealisti mogu tome othrvati.

Primjer je moja doktorica opće prakse. Žena je bila tri puta po tri godine na porodiljskom. Iskoristila maksimum. U međuvremenu su se i obrasci za recepte i uputnice stotinu puta promijenili, a o napretku u medicini da i ne govorimo. Znanje - nula bodova. Nakon operacije kralježnice otkrila sam Zaldiar koji je po satavu tramadol plus paracetamol. Igrom slučaja znam da tramadol ne izaziva ovisnost - daju ga u bolnici kod iznimno jakih bolova umjesto morfija, samo u čistom obliku (pod nazivom Tramal). Moja ga je mudrijašica odmah proglasila morfijem i odbila mi napisati recept. Poslije ga je napisala kad sam joj donijela povijest bolesti od specijalista, ali koji se kiki ja moram s time zajebavati. Njezin je posao da se školuje i dodatno obrazuje. Nedavno mi je odbila napisati recept za antibiotik, to jest napisala mi ga je tek nakon deset dana hripanja, kašljanje i temperature. Okej, ja sam do tada već bila popila kuru - na pseći recept. :D

I nisu u pitanju samo liječnici opće prakse. Sustav je bio i ostao naopak. Nikakav nas neoliberalni kapitalizam neće spasiti. Prije puno godina Udruga dijaliziranih pacijenta (ili tako nekako slično) opsjedala je tadašnji SIZ objašnjavajući da je jedna transplantacija bubrega stostruko jeftinija od dijalize. A-a. Referenti su vikali kako je to skupo. U isto je vrijeme u Njemačkoj funkcionirao propis da se dijaliziranom pacijentu ima naći bubreg za presađivanje u roku od šest mjeseci - dakle, šest mejseci dijalize, operacija, mjesec-dva bolovanja i natrag na posao: radiš, privređuješ, plaćaš porez, ne živiš kao invalid na teret države.

Samo treba to povezati.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 May 2017, 20:21

MmeTipfeler wrote:
05 May 2017, 18:56
Nakon operacije kralježnice otkrila sam Zaldiar koji je po satavu tramadol plus paracetamol. Igrom slučaja znam da tramadol ne izaziva ovisnost - daju ga u bolnici kod iznimno jakih bolova umjesto morfija, samo u čistom obliku (pod nazivom Tramal). Moja ga je mudrijašica odmah proglasila morfijem i odbila mi napisati recept.
Zapravo, Tramadol rijetko može izazvati ovisnost. No fizička i psihička ovisnost pojavljuje se nakon dugotrajne uporabe. Tramadol nije zamjena za opijate, nema isti kemijski sastav, ali učinak mu je jednak opijumu, morfiju i heroinu.

Nemoj ga uzimati dulje od tjedan-dva, i nikako ga nemoj piti po nekoliko mjeseci.

Leđa su me ubijala godinu i pol. Sve to vrijeme jedva sam iz kreveta mogao. Bez tableta. Znam o čemu govorim. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 May 2017, 20:43

Znam i ja. Bez brige. :mig:
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

05 May 2017, 21:22

Stitch wrote:
05 May 2017, 12:45
A zašto si samo pohvale precizirala? Možeš i kritike konkretnije uobličiti. Imamo cijelu temu za takve podatke i činjenice, uostalom.

Zato raspali. Koga se bojiš? ;)
Ah, ti, provokatoru. :trep:

Nije lijepo ljude imenom i prezimenom nazvati debilom, osim ako 99,99% stojiš iza toga da je riječ uistinu o debilčini. Uostalom, ti želiš da me sude za klevetu. :durica:
MmeTipfeler wrote:
05 May 2017, 18:56
Igrom slučaja znam da tramadol ne izaziva ovisnost - daju ga u bolnici kod iznimno jakih bolova umjesto morfija, samo u čistom obliku (pod nazivom Tramal).
Uh, znam ekipu koja je to miješala s cugom, a taman sam negdje pročitala kako je amfetamin sastojak tramala. :zubo:
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

05 May 2017, 21:25

Jebem ti, Stitch. Sad ću izbrisati taj dio. Bode me u oko. Đizus. Zašto mi to radiš? :gaah:


Edit: Ne mogu više editirati. :kava:
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 May 2017, 21:32

Mugen wrote:
05 May 2017, 21:22
Uh, znam ekipu koja je to miješala s cugom, a taman sam negdje pročitala kako je amfetamin sastojak tramala. :zubo:
Zašto bi s dobrom cugom išta trebalo miješati? :misli:
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

05 May 2017, 21:36

Možda je cuga bila loša. :ne zna: Koliko se sjećam, fino to zakuca. Slično su mi izgledali ljudi koji miksaju tablete i cugu i doperi. Doperi su čak bili u boljem stanju. :ne zna:
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 May 2017, 01:13

MmeTipfeler wrote:
05 May 2017, 18:56
.... Njezin je posao da se školuje i dodatno obrazuje...
Zašto bi zapravo bio, jel to negdje piše? Šta ako se ne obrazuje, hoće dobit otkaz, il kakve packe? Zdravstveni sustav smatra da znaju sve moguće u onom momentu kada prime diplome u ruke (makar to bilo i prije otkrića penicilina i roentgena), a eventualna daljnja edukacija je u rukama privatnih farmaceutskih kompanija kojima je jedini pravi interes dilanje njihovih proizvoda. Toliko i o liberalnom kapitalizmu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 May 2017, 09:41

Mugen wrote:
05 May 2017, 21:25
Edit: Ne mogu više editirati. :kava:
Postovi se mogu editirati i brisati najviše 30 minuta nakon objave. Ne znam kako tebi to nije uspjelo. :ne zna:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 May 2017, 11:16

haram wrote:
06 May 2017, 01:13
Zašto bi zapravo bio, jel to negdje piše? Šta ako se ne obrazuje, hoće dobit otkaz, il kakve packe? Zdravstveni sustav smatra da znaju sve moguće u onom momentu kada prime diplome u ruke (makar to bilo i prije otkrića penicilina i roentgena), a eventualna daljnja edukacija je u rukama privatnih farmaceutskih kompanija kojima je jedini pravi interes dilanje njihovih proizvoda. Toliko i o liberalnom kapitalizmu.
Ne znam piše li negdje za doktore opće prakse, ali doktori u hitnoj moraju svako toliko na dodatnu izobrazbu. I to nema nikakve veze s farmaceutskim tvrtkama. Jasno mi je da jezičari nisu nikome pretjerano zanimljivi, a ni životno važni, ali to ti je otprilike kao da se ja i dalje tvrdoglavo držim Novosadskoga pravopisa. Što se s mnogim sadašnjim rješenjima ne slažem, druga je stvar, ali sviđalo mi se to ili ne, neću pisati otcijepiti i slično.

I da, trebala bi dobiti packe zato što loše obavlja svoj posao, no tu i opet u igru stupa sustav: dobit će packe ako premaši količinu recepata ili uputnica koje mjesečno odnosno godišnje smije izdati, ali je nitko neće pitati zašto je pacijentu loše, a ona ga ne šalje na odgovarajuće pretrage.

Da se mene pita, nabolje bi bilo uvesti starokineski način: plaćaš doktora dok si zdrav - kad se razboliš, skineš mu glavu zato što nije pazio na tvoje zdravlje. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 May 2017, 17:08

haram wrote:
06 May 2017, 01:13
Zašto bi zapravo bio, jel to negdje piše? Šta ako se ne obrazuje, hoće dobit otkaz, il kakve packe? Zdravstveni sustav smatra da znaju sve moguće u onom momentu kada prime diplome u ruke (makar to bilo i prije otkrića penicilina i roentgena), a eventualna daljnja edukacija je u rukama privatnih farmaceutskih kompanija kojima je jedini pravi interes dilanje njihovih proizvoda. Toliko i o liberalnom kapitalizmu.
Ma nemoj?! A Hipokritova zakletva? :mad:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 May 2017, 17:10

MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 11:16
Ne znam piše li negdje za doktore opće prakse, ali doktori u hitnoj moraju svako toliko na dodatnu izobrazbu. I to nema nikakve veze s farmaceutskim tvrtkama. Jasno mi je da jezičari nisu nikome pretjerano zanimljivi, a ni životno važni, ali to ti je otprilike kao da se ja i dalje tvrdoglavo držim Novosadskoga pravopisa. Što se s mnogim sadašnjim rješenjima ne slažem, druga je stvar, ali sviđalo mi se to ili ne, neću pisati otcijepiti i slično.

I da, trebala bi dobiti packe zato što loše obavlja svoj posao, no tu i opet u igru stupa sustav: dobit će packe ako premaši količinu recepata ili uputnica koje mjesečno odnosno godišnje smije izdati, ali je nitko neće pitati zašto je pacijentu loše, a ona ga ne šalje na odgovarajuće pretrage.

Da se mene pita, nabolje bi bilo uvesti starokineski način: plaćaš doktora dok si zdrav - kad se razboliš, skineš mu glavu zato što nije pazio na tvoje zdravlje. :D
Ne funkcioniše to. Glave skidat' mo'š samo za dobrog zdravlja. :ne zna:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 May 2017, 17:33

Šabović Adis wrote:
06 May 2017, 17:08
Ma nemoj?! A Hipokritova zakletva? :mad:
Polaže li se to još uopće? Dobro, možda pod ovim nazivom... :D
Šabović Adis wrote:
06 May 2017, 17:10
Ne funkcioniše to. Glave skidat' mo'š samo za dobrog zdravlja. :ne zna:
Nešti problema! Lijepo se sastavi ugovor - pacijent ulaže novce, a liječnik znanje, pacijent jamči svojim bankovnim računom, a liječnik glavom. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 May 2017, 18:03

MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 17:33
Polaže li se to još uopće? Dobro, možda pod ovim nazivom... :D
Molimtelijepo cijenimtegrozno, na Kapitalističkom se Hipokrat kaže Hipokrit. :kava:

Nešti problema! Lijepo se sastavi ugovor - pacijent ulaže novce, a liječnik znanje, pacijent jamči svojim bankovnim računom, a liječnik glavom. :D

Mda, a taj treći, pred kojim sklapaju ugovor, ih ukoka oboijcu...i odjaše u zalazak sunca. :zubo: :rofl:
:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 May 2017, 18:37

Šabović Adis wrote:
06 May 2017, 18:03
Mda, a taj treći, pred kojim sklapaju ugovor, ih ukoka oboijcu...i odjaše u zalazak sunca. :zubo: :rofl:
:top:
Besmisleno. Osim ako prethodno ne napišu oporuku u njegovu korist. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 May 2017, 18:50

MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 18:37
Besmisleno. Osim ako prethodno ne napišu oporuku u njegovu korist. :D
Misliš?! Radi se o zvaničnom autoritetu, o nekome kome bi se ta dvojica obratila jer ne vjeruju jedan drugom. A đe se dvoje glože, treći to koristi. :D
Muke ti autoritetu napisat' oporuku u svoju korist... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 May 2017, 22:18

MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 11:16
Ne znam piše li negdje za doktore opće prakse, ali doktori u hitnoj moraju svako toliko na dodatnu izobrazbu.
Iss... moraju-pa-moraju :gaah: ... znaš šta bi ti oni sad rekli -mora se jedino umrijeti :giggle:
MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 11:16
I to nema nikakve veze s farmaceutskim tvrtkama.
Ima-ima... bar u nekakvim koliko-toliko uređenim zemljama. Doduše mi smo već do groteskne nakaznosti perverzna devijacija čak i tih tradicionalno kapitalističkih društava, toliko da se kod nas već i govno tanje maže na kruh... :cerek:
MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 11:16
Jasno mi je da jezičari nisu nikome pretjerano zanimljivi, a ni životno važni, ali to ti je otprilike kao da se ja i dalje tvrdoglavo držim Novosadskoga pravopisa. Što se s mnogim sadašnjim rješenjima ne slažem, druga je stvar, ali sviđalo mi se to ili ne, neću pisati otcijepiti i slično.
Šta vi bre ima da se otcepljujete?
MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 11:16
I da, trebala bi dobiti packe zato što loše obavlja svoj posao, no tu i opet u igru stupa sustav: dobit će packe ako premaši količinu recepata ili uputnica koje mjesečno odnosno godišnje smije izdati, ali je nitko neće pitati zašto je pacijentu loše, a ona ga ne šalje na odgovarajuće pretrage.
Al dobit će i seminar u Rovinju il Dubrovniku i novi set prekrasnih keramičkih noževa ak ispuni kvotu recepata za neku farmaceutsku kuću, pa ti sad vidi kome carstvu će se priklonit ;)
MmeTipfeler wrote:
06 May 2017, 11:16
Da se mene pita, nabolje bi bilo uvesti starokineski način: plaćaš doktora dok si zdrav - kad se razboliš, skineš mu glavu zato što nije pazio na tvoje zdravlje. :D
Mudri bijahu ti stari Ćinezi...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

14 Jul 2017, 22:00

Posljednji biser. Nosim prokleti holter dan i noć. Ruka mi je pocrnjela od stiska. U mene - stanje redovno. Holter je ionako dio nekakvog dokazivanja da je sve u redu.
Međutim, očitanja su bijesna. Nevjerojatna! I onda, usred tog dan-i-noć drugovanja, glupi holter prestane registrirati. Radi, da, ali ne bilježi. :gaah:
A sad biser.
To što se ja čudom čudim nad visokim tlakovima i tvrdim da je nemoguće, to je sitnica. Ali što mi liječnik kaže - Pa neću valjda ići provjeravati holter!? Nisam ja serviser! I bez imalo dvoumljenja, čak i kontrolnog mjerenja običnim tlakomjerom... zavitla mi seriju lijekova. Dvaput dnevno, molim lijepo.
Srećom, imam razumnu doktoricu. Smirila mi je sumnje i strahove. Pronašla srednji put.
A i meni je ipak tokom dana sinulo da je prokleta stvar bila pokvarena! :facepalm:
Inače sam niskotlakaš. Ko svaka normalna žena. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Jul 2017, 07:39

Nadam se da ćeš ubuduće, ako ti bude trebalo, ići drugom specijalistu. Ja sam doista davno jednom prilikom nosila holter i ništa mi ruka nije pocrnjela niti mi je bilo neugodno. Montirali su mi ga u bolnici i tek sam nedavno otkrila da to sada rade i po domovima zdravlja - išla sam na EKG u sklopu predoperativnih pretraga pa sam čula pacijente u čekaonici. Samo usput, doktorica kod koje sam bila toliko je arogantna da ne bih u toj ambulanti dala da mi stave holter ni da mi zlatom plate. Općenito, među specijalistima ima više kukolja nego žita, rekla bih. :mad:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

16 Jul 2017, 07:58

MmeTipfeler wrote:
16 Jul 2017, 07:39
Nadam se da ćeš ubuduće, ako ti bude trebalo, ići drugom specijalistu. Ja sam doista davno jednom prilikom nosila holter i ništa mi ruka nije pocrnjela niti mi je bilo neugodno. Montirali su mi ga u bolnici i tek sam nedavno otkrila da to sada rade i po domovima zdravlja - išla sam na EKG u sklopu predoperativnih pretraga pa sam čula pacijente u čekaonici. Samo usput, doktorica kod koje sam bila toliko je arogantna da ne bih u toj ambulanti dala da mi stave holter ni da mi zlatom plate. Općenito, među specijalistima ima više kukolja nego žita, rekla bih. :mad:
Pa, tom paceru više ne idem.
Sad si mjerim tlakić doma, čisto zbog svog mira. Boooring. Naravno da je nizak, dovraga! :D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Jul 2017, 08:09

Riona wrote:
16 Jul 2017, 07:58
Pa, tom paceru više ne idem.
Sad si mjerim tlakić doma, čisto zbog svog mira. Boooring. Naravno da je nizak, dovraga! :D
Zapravo si riješila problem. Ako bude prenizak, samo se sjeti pacera. Kud ćeš bolje terapije! :D

P. S. Možda takve HZZO namjerno kombinira da bi zaštedjeli na lijekovima. :misli:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

16 Jul 2017, 08:38

Ja se držim one da je bolje što ih manje pohodit jer kad te se dočepaju, svašta bi tražili i nađu i čega nema.
kurvanjski avatar, a
Post Reply