Djeca homoseksualnih parova

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Apr 2017, 11:37

Riona wrote:
26 Apr 2017, 11:30
Komplicirate.
Da, povijest nam daje primjere nezgodnih situacija, proizašlih iz zakona i tradicija, po kojima se brak ne razvrgava. Razumljivo da ne, jer to povlači nezgodne i komplicirane materijalne posljedice po bračne drugove i njihove šire obitelji; (o djeci i njihovim potrebama ili osjećajima se ionako nije puno mislilo).
Da ne govorimo o nevoljama s nasljeđivanjem itd.
Važno je ipak uočiti, da je „do jučer“ muškarac bio apsolutni gazda i moglo mu se, kako mu se ćefne. Pa ako mu se ćefnulo da vara ženu, tako je i učinio. Bez osobite osude okoline.

Neki muškarci su naprosto monogamni. Neki naprosto nisu. Zbog čega sve, dalo bi se pričati. Sigurno da tu ima utjecaja odgoj, okolina, samo stanje braka/veze. Poznajem ljude koji nikad nisu varali. Poznajem ljude koji ne bi nikad – ali jesu. Ima nekih koji varaju stalno; ima nekih kojima je to nevjerojatna ideja; ako im se i „dogodi“, to je jednom.
Uz takvu raznoliku sliku, kako uopće možemo razgovarati o tome da li su muškarci monogamni ili nisu?
Može se tu nadodati ono što će neki ovdje sigurno istaknuti, ili već jesu, da muškarci moraju – imaju potrebu – proširiti svoj genski materijal na što veće područje. Mislim da je to izgovor.
Meni to o genskom materijalu ne drži vodu.
Naime, homoseksualci nemaju potrebe za širenjem genskog materijala, jer se ne mogu prokreirati.
Ali su promiskvitetni. I to jako. A to počinjem od sebe. :rofl:
Mislim da kod muških to ima više veze da lakše razdvojimo seks i emocije. Kod žena je to više manje povezano, kod muških je seks samo seks.


User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Apr 2017, 12:10

Kako se ne mogu prokreirati? To bi onda značilo da se broj homoseksualaca može samo smanjivati (osim ako su besmrtni :rofl: ), nikako održavati ili povećavati. :misli:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Apr 2017, 17:17

Šabović Adis wrote:
26 Apr 2017, 12:10
Kako se ne mogu prokreirati? To bi onda značilo da se broj homoseksualaca može samo smanjivati (osim ako su besmrtni :rofl: ), nikako održavati ili povećavati. :misli:
Ne nužno. Homoseksualna se osoba rađa, ali ne mora nužno postati homoseksualna, a u nekim je slučajevima homoseksualnost izazvana i zlostavljanjem u djetinjstvu.

Osim toga, kad se govori o genetici, gen nije čip koji daje ovakve ili onakve karakteristike, nego su one rezultat kombinacije - lokusi, aleli, dominantni / recesivni geni itd. Ukratko, homoseksualna osoba može imati nehomoseksualne roditelje, a najčešće ih i ima.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Apr 2017, 18:44

MmeTipfeler wrote:
26 Apr 2017, 17:17
Ukratko, homoseksualna osoba može imati nehomoseksualne roditelje, a najčešće ih i ima.
Ne najčešće nego uvijek, valjda. :D Homoseksualci su beziznimno djeca heteroseksualnih roditelja. Biološki otac i biološka mati moraju postojati da bi stvar uopće funkcionirala, jer još ne uzgajamo djecu na farmama. ;)

Za razliku od toga, homoseksualni posvojitelji ne stvaraju homoseksualnu djecu. Rad Marka Regnerusa How Different Are the Adult Children of Parents Who Have Same-Sex Relationships? Findings from the New Family Structures Study objavljen u časopisu Social Science Research, na koji se često poziva Markićeva, uopće to ne dokazuje zato što je dozlaboga šlampav. Djeca odrasla u istospolnim obiteljima ne postižu lošije socijalne i emotivne rezultate od djece odrasle u obiteljima s roditeljima različita spola.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Apr 2017, 19:23

Stitch wrote:
26 Apr 2017, 18:44
Ne najčešće nego uvijek, valjda. :D Homoseksualci su beziznimno djeca heteroseksualnih roditelja. Biološki otac i biološka mati moraju postojati da bi stvar uopće funkcionirala, jer još ne uzgajamo djecu na farmama. ;)
Zašto beziznimno? Nisu rijetki lezbijski parovi koji se odlučuju na umjetno osjemenjivanje; ne znam za muške parove koji su unajmili maternicu, ali teoretski nije isključeno.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Apr 2017, 19:24

Moji roditelji su heteroseksulani. Nemsm niti homoseksualnih rodjaka.
A niti sam bio zlostavljan kao dijete.
Po jednoj teoriji ako je trudnica bila izlozena velikom stresu tjekom trudnoce dijete ima velike sanse da postane homoseksualno. Moja je pala s motora u 7 mjesecu trudnoce.
Slucajno jedna rodjakinja, koja je bila trudna tjekom ratnih dogadjanja u Hr ima homoseksualno dijete.
Ne znam koliko to pije vodu. Jer bi vecina djece rodjene 90-tih bilo homoseksualno.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

26 Apr 2017, 21:06

Nukac wrote:
26 Apr 2017, 19:24
Moji roditelji su heteroseksulani. Nemsm niti homoseksualnih rodjaka.
A niti sam bio zlostavljan kao dijete.
Po jednoj teoriji ako je trudnica bila izlozena velikom stresu tjekom trudnoce dijete ima velike sanse da postane homoseksualno. Moja je pala s motora u 7 mjesecu trudnoce.
Slucajno jedna rodjakinja, koja je bila trudna tjekom ratnih dogadjanja u Hr ima homoseksualno dijete.
Ne znam koliko to pije vodu. Jer bi vecina djece rodjene 90-tih bilo homoseksualno.
Ne reagiraju niti sve trudnice jednako na stres.
To je dobro potkrijepljena teorija.
http://www.sciencemag.org/news/2012/12/ ... start-womb
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Apr 2017, 21:45

MmeTipfeler wrote:
26 Apr 2017, 19:23
Zašto beziznimno? Nisu rijetki lezbijski parovi koji se odlučuju na umjetno osjemenjivanje; ne znam za muške parove koji su unajmili maternicu, ali teoretski nije isključeno.
Umjetne postupke isključujem, govorim samo o prirodnima. I značenju riječi. :D

Roditelji su otac i mati. Ili mužjak i ženka koji imaju potomstvo. I gotovo, nema više. Homoseksualni roditelji ne postoje. To je oksimoron, izum 20. stoljeća. Pritom uopće ne isključujem mogućnost zasnivanja obitelji, ali obitelj je društvena kategorija. A ja se referiram na biološku. Otac, mati. Mužjak, ženka. Heteroseksualni odnosi dovode do stvaranja homoseksualnih. Nije li to divan paradoks? :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Apr 2017, 21:57

Stitch wrote:
26 Apr 2017, 21:45
Heteroseksualni odnosi dovode do stvaranja homoseksualnih. Nije li to divan paradoks? :cerek:
Budimo precizni: heteroseksualni odnos dovodi do stvaranja homoseksualne jedinke. Ne homoseksualnog odnosa. :mig:

Homoseksualnost je, kao takva, evolucijski paradoks ako se kao glavna pretpostavka uzme prokreacija. Naime, navodno su homoseksualni primjerci plodniji od heteroseksualnih. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Apr 2017, 22:01

MmeTipfeler wrote:
26 Apr 2017, 21:57
Budimo precizni: heteroseksualni odnos dovodi do stvaranja homoseksualne jedinke. Ne homoseksualnog odnosa. :mig:
Posredno, i do njega. Ali dobro, neću cizelirati. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Apr 2017, 22:05

Uglavnom, da se vratimo na temu.
Mislim da je teorija o širenju genetskog materijala samo muški izgovor za promiskvitet.
Glavna razlika između muškaraca i žena je želja za seksom, muški jednostavno imaju puno veću želju za seksom. Ja bih rekao da je to čisti testosteron.
A pošto muški baš nismo strpljivi, ako ne da jedna, dat će druga. Ili drugi. Zato muški baš i nisu monogamni.
Plus ono što sam rekao o emocijama, muški razdvajaju seks i emocije.

Btw. od sutra sam na godišnjem, nema me tjedan dana. Ako ste zaboravili. ;)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Apr 2017, 22:11

Nukac wrote:
26 Apr 2017, 22:05
Glavna razlika između muškaraca i žena je želja za seksom, muški jednostavno imaju puno veću želju za seksom. Ja bih rekao da je to čisti testosteron.
A ja da je posrijedi mit. :D
Nukac wrote:
26 Apr 2017, 22:05
Btw. od sutra sam na godišnjem, nema me tjedan dana. Ako ste zaboravili. ;)
Nismo, pokrit ćemo te. Ništa se ti ne brini. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Apr 2017, 22:29

MmeTipfeler wrote:
26 Apr 2017, 17:17
Ne nužno. Homoseksualna se osoba rađa, ali ne mora nužno postati homoseksualna,
Kako ovo, jebote? :o
Nije li već homoseksualna samim tim što je rođena homoseksualna? Mislim, šta ima da postaje homoseksualna kad je već rođena takva? Nešto tipa rođen sam kao muško ali ne moram nužno postati muško?! Pa jel'? :zubo:

a u nekim je slučajevima homoseksualnost izazvana i zlostavljanjem u djetinjstvu.
Neam pojma. :zubo:
Osim toga, kad se govori o genetici, gen nije čip koji daje ovakve ili onakve karakteristike, nego su one rezultat kombinacije - lokusi, aleli, dominantni / recesivni geni itd. Ukratko, homoseksualna osoba može imati nehomoseksualne roditelje, a najčešće ih i ima.
Da, i ja sam mišljenja da je i homoseksualnost socijalni konstrukt. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

26 Apr 2017, 22:42

Nukac wrote:
26 Apr 2017, 22:05
Uglavnom, da se vratimo na temu.
Mislim da je teorija o širenju genetskog materijala samo muški izgovor za promiskvitet.
Glavna razlika između muškaraca i žena je želja za seksom, muški jednostavno imaju puno veću želju za seksom. Ja bih rekao da je to čisti testosteron.
A pošto muški baš nismo strpljivi, ako ne da jedna, dat će druga. Ili drugi. Zato muški baš i nisu monogamni.
...
Kako bi objasnio postojanje harema, ili poligamnih brakova, u kojima muškarac može po volji i raspoloženju birati?
Plus ono što sam rekao o emocijama, muški razdvajaju seks i emocije.
Opet netočno, ako se ne radi o psihopatima/sociopatima.
Adrenaline, dopamine, and oxytocin are all released during sex. This is explains why it makes you feel amped up, happy, and attached to your partner, as oxytocin is very important in pair bonding. Rita Watson, MPH and Associate Fellow at Yale's Ezra Stiles College writes in Psychology Today that "naturally occurring hormone oxytocin and love are intimately related." Dr David Moore explains in New York Daily News that the powerful release of dopamine and other hormones can keep us craving more from that person, which feels a lot like love.
https://www.bustle.com/articles/94545-7 ... py-as-hell
what we've got here is failure to communicate
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

27 Apr 2017, 18:51

Stitch wrote:
26 Apr 2017, 18:44
Ne najčešće nego uvijek, valjda. :D Homoseksualci su beziznimno djeca heteroseksualnih roditelja. Biološki otac i biološka mati moraju postojati da bi stvar uopće funkcionirala, jer još ne uzgajamo djecu na farmama. ;)

Ja bih da mi ipak ovo gore malo pojasniš, ako nije bed. :zubo:

Kako ti uopće shvaćaš pojam 'homoseksualnog' čovjeka? Htio sam reći 'kako definiraš', ali mrzim striktne definicije kompleksnih pojmova. Zato mi radije samo onako, ugrubo, opiši što zapravo cca. misliš pod 'homoseksualac'.

Jer mi je nejasno zašto smatraš da je nemoguće (?) da doslovno pravi pravcati homoseksualac, dobije 'prirodnim' putem biološko dijete. Naravno, ne s osobom istog spola, to je nemoguće :rofl: - nego s onom suprotnog, jel.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Apr 2017, 20:05

Homoseksualac je čovjek sklon osobama istoga spola, isto kao što je heteroseksualac čovjek sklon osobama suprotnoga spola. Ne znam što je tu nejasno. :D

Također, nemam pojma što bi te moglo buniti u citiranoj rečenici. Tvrdnja da su homoseksualci beziznimno djeca heteroseksualnih roditelja savršeno je jasna i točna, što možeš provjeriti upitaš li štogod o tome Nukca ovdje ili bilo koga tko se deklarira kao homoseksualac. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 Apr 2017, 22:53

A što je sa djecom samooplođenih roditelja, ha Stiče? ;)

Jednom davno sam čitao neku SF pripovjetku o liku koji je sam sebi bio i otac i mati i žena i dijete, na kraju i barmen koji strpljivo sluša tu priču, zahvaljujući ponavljanom putovanju kroz vremensku petlju i operaciji promjene spola :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Apr 2017, 23:24

Luper. Gled'o sam. Bezze....:o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Apr 2017, 00:14

Šabović Adis wrote:
27 Apr 2017, 23:24
Luper. Gled'o sam. Bezze....:o
Onaj sa Brusom Vilicom? Ne, nije, ovo je nešto dosta starije i zapetljanije... mislim da je naslov bio "Tko ste vi, gospodo?", slušao radio-adaptaciju pa poslije naišao na novelu...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Apr 2017, 00:32

haram wrote:
28 Apr 2017, 00:14
Onaj sa Brusom Vilicom? Ne, nije, ovo je nešto dosta starije i zapetljanije... mislim da je naslov bio "Tko ste vi, gospodo?", slušao radio-adaptaciju pa poslije naišao na novelu...
A onda je Terminator Đenisis, garant. Što novije - to starije. :rofl:

Nego, jel' se monogamnim muškarcem biva non-stop, il' samo dok se monogamišeš? Ono, jel' mo'š bit' monogaman i tokom orgija? Mislim, u sebi, i to? :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Apr 2017, 02:03

haram wrote:
27 Apr 2017, 22:53
A što je sa djecom samooplođenih roditelja, ha Stiče? ;)
Ništa, jer ne postoje. Dvospolnost je normalna pojava u mnogih beskralježnjaka, ali nepotpuna razlučenost spola tako da osoba ima primarne i sekundarne spolne osobine i muškarca i žene nije normalna pojava ako govorimo o ljudskim bićima. Pravi hermafroditizam, s funkcionalno punovrijednim žlijezdama obaju spolova, u čovjeka nije ustanovljen. Većina hermafrodita imala je morfološki i psihološki više ženski karakter.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Apr 2017, 08:51

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 02:03
Ništa, jer ne postoje. Dvospolnost je normalna pojava u mnogih beskralježnjaka, ali nepotpuna razlučenost spola tako da osoba ima primarne i sekundarne spolne osobine i muškarca i žene nije normalna pojava ako govorimo o ljudskim bićima. Pravi hermafroditizam, s funkcionalno punovrijednim žlijezdama obaju spolova, u čovjeka nije ustanovljen. Većina hermafrodita imala je morfološki i psihološki više ženski karakter.
Čini mi se da se morski konjici i morski psi mogu samooplođivati... a što se tiče ljudi, mislim da je čak i to samo pitanje dana, uzevši u obzir napredak tehnologije i šarolikost mentalnih nusprodukata osamdesetak milijardi neurona i pripadajućih dendrita, sinapsi, glialnih stanica i štajaznamčegasvene po kojima juri bezbroj različitih elektrokemijskih impulsa :cerek:

No dobro, zabrazdili smo daleko od teme...
Last edited by haram on 28 Apr 2017, 09:10, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Apr 2017, 09:00

Šabović Adis wrote:
28 Apr 2017, 00:32
A onda je Terminator Đenisis, garant. Što novije - to starije. :rofl:
:rofl:
a nije baš ni to bilo (il' bude? :misli: )...
Šabović Adis wrote:
28 Apr 2017, 00:32
Nego, jel' se monogamnim muškarcem biva non-stop, il' samo dok se monogamišeš? Ono, jel' mo'š bit' monogaman i tokom orgija? Mislim, u sebi, i to? :o
U sebi? Pa, mislim da se na taj način i stvaraju neke sikičke dihotomije, ili ambivalentnost barem. Zbog konfrontacije nagona i emocija s kojom se individua ne može nositi niti na osobnom nivou, kamoli na društvenom (a svak se nastoji prilagoditi društvu, ako baš nije žešći psiho/sociopat).
what we've got here is failure to communicate
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

28 Apr 2017, 12:32

Stitch wrote:
27 Apr 2017, 20:05
Homoseksualac je čovjek sklon osobama istoga spola, isto kao što je heteroseksualac čovjek sklon osobama suprotnoga spola. Ne znam što je tu nejasno. :D

Također, nemam pojma što bi te moglo buniti u citiranoj rečenici. Tvrdnja da su homoseksualci beziznimno djeca heteroseksualnih roditelja savršeno je jasna i točna, što možeš provjeriti upitaš li štogod o tome Nukca ovdje ili bilo koga tko se deklarira kao homoseksualac. :raspa:
Ne, sorry, ne mogu se složiti. :zubo:

Meni je sasvim jasan ovaj prvi pasus; dakle homoseksualac je 'sklon' osobama istog spola.

Tvrditi da to znači da 'ne mogu' imati biološke potomke, ili da ih nikad nisu imali, doslovno je non-sequitur. Razmisli još malo ako se misliš inatiti, jer iz tog inaćenja nećeš izaći neokrznut, mogu ti to unaprijed reći. :rofl:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

28 Apr 2017, 12:36

haram wrote:
27 Apr 2017, 22:53
A što je sa djecom samooplođenih roditelja, ha Stiče? ;)

Jednom davno sam čitao neku SF pripovjetku o liku koji je sam sebi bio i otac i mati i žena i dijete, na kraju i barmen koji strpljivo sluša tu priču, zahvaljujući ponavljanom putovanju kroz vremensku petlju i operaciji promjene spola :cerek:
All you zombies - odlična priča. :cerek: To je Heinlein proširio svoju jednu raniju priču, By His Bootstraps koja je također odlična; sjećam je se iz jednog broja Siriusa...

Zar nisi gledao i film s Ethanom Hawkeom, koji je nastao po toj priči? Predestionation


Enivej, takvi SF štosovi uopće nisu potrebni. Naravno da homoseksualci mogu imati biološku djecu (jasno, s osobama suprotnog spola) i da su hrpa njih u povijesti zbilja i imali djecu, što god Stitch o tome pričao. :rofl:
Post Reply