Rodila majka šeprtlju...

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Apr 2017, 18:17

I najspretnijoj osobi, osobi s najboljim refleksima na svijetu, ponekad se dogodi da nešto zabrlja. Ne mislim ovdje na stručni rad, nego na svakodnevne pizdarije. Do kojih je došlo, a možda i nije moralo doći.

Evo, ja ću prva.

Perem danas salatu nad sudoperom, a kraj desnog lakta, na rubu, ostavila sam lončić kojim po potrebi dolijevam vodu u nešto što se kuha. I naravno - laktom gurnem lončić, srećom, rostfrajni. I onda nastane raspad sistema. Lončić mi padne na nogu, a onda odskoči i s treskom aterira na pločice. Ja ugledam sve zvijezde, a psi još uvijek ne razgovaraju sa mnom. :cerek:

Sad vi.


User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

07 Apr 2017, 18:47

Što, malko su neurozni? od treska, mislim.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Apr 2017, 18:52

Ma, sirote. Taman su završavale s klopom i oblizivale zdjelice. To se sve, naravno, radi pod mojim nogama - zdjelica se dogura tako da se nasloni na moju petu. :D Kad je lončić tresnuo, samo su đipnule u zrak i zbrisale. Možeš misliti kakva im je to trauma. :cerek:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

07 Apr 2017, 18:55

Mogu... Sad su na dijeti.
Dok ne zaborave.

Ma sad se ne mogu sjetiti baš nečeg takvog. Ali imam ponekad paniku da ću nešto zaboraviti, prije odlaska iz kuće, pa si ponavljam litaniju što sve treba uzeti, zatvoriti, baciti... Ne znam da li to drugi rade, i da li će priznati.
Samo jednom mi se dogodilo da sam izašla bez ključeva i telefona, jer su cure tražile šetnju - odmah i sad. zato panika.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Apr 2017, 18:53

Joj Madam, ti ko da nikad nisi gledala filmove Jackie Chana do kraja... :rolleyes:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Apr 2017, 19:24

haram wrote:
09 Apr 2017, 18:53
Joj Madam, ti ko da nikad nisi gledala filmove Jackie Chana do kraja... :rolleyes:
Pa i nisam. :mig:

Nego, pusti ti njega. Iskaži se primjerom. :raspa:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Apr 2017, 20:28

Jel se računaju i teške tjelesne povrede izazvane alkoholiziranim stanjima?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Apr 2017, 20:30

haram wrote:
09 Apr 2017, 20:28
Jel se računaju i teške tjelesne povrede izazvane alkoholiziranim stanjima?
Ovisi. Vlastite ili tuđe? :cerek:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

09 Apr 2017, 20:57

Ja otprilike jednom u mjesec dana zaboravim sa sobom ponijeti telefon ili novčanik kad idem na posao. I imam fazice kad je svaka kvaka na vratima kraj kojih prolazim moja. Sve isto kao i uvijek, ali ja zapnem rukom za kvaku.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Apr 2017, 23:14

MmeTipfeler wrote:
09 Apr 2017, 20:30
Ovisi. Vlastite ili tuđe? :cerek:
Tuđe nikad nisu bile time izazvane, molim lijepo! :durica:

A baš sam se jednom solidno strmopizdio sa bicikla, vratolomnom brzinom od cca 5 km/h, pod utjecajem alkoholnih opijata motiviranih konzumacijom sa ciljem usvinjenja izazvanog moralno-emotivnim dihotomijama.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Apr 2017, 19:26

Otkad se pad u jarak računa kao nespretnost? Kad je čovjek pijan, to je normalno ponašanje. Uključuje i spavanje u njemu. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

10 Apr 2017, 19:31

:zubo:
Ja imam dane u koje mi 'ide'. Pomirila sam se s tim, znam da je tad moj svaki ćošak od stola, kvaka, neravnina na cesti i tako to. Ustvari, tad mi ide i bez neravnina, zapinjem, valjda, o zrak.
Obično 'ti dani' počinju tako da se umijem preko naočala il ostatak vode/kave izlijem u kantu za smeće dok pepeljaru praznim u sudoper.
Prije nekih dva tjedna jedan od 'tih dana' završijo je tako da sam, poprilično zvučno, opalila glavom u ormar dok sam pokušavala leć u krevet. Na smijeh ljubavi moje rekla sam da sam mislila da imam još bar metar do ormara. (A materijal za jednu sasvim drugu priču bila bi navala smijeha koja je uslijedila kad je je on, umjesto bar metar, razumijo par metara, a dok je meni rasla čvoruga na glavi...)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Apr 2017, 19:43

O, da, ima dana kada je najbolje i ne ustati iz kreveta, a i ondaje pitanje neće li se desiti potres ili te skupa s krevetom odnijeti neki NLO. :D

Mislila sam na pojedinačne događaje, u danu kada sve ide normalno. A ovo s umivanjem preko naočala još nisam probala. Morat ću. :top:
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

11 Apr 2017, 17:08

Pih, amateri! :cerek:

Kad Karambol bude raspoložen, ispričat će vam kako je mlijekom oprao kuhinju. :rofl: A onda je još, ljubavi svojoj (To sam ja. :zubo: ) na glavi zatvorio vrata automobila, prešao joj automobilom od kojih tonu i pol preko noge... i tako. Ja sam njegovu ljubav osjećala pri svakom njegovom pokretu. Godinama poslije Depeche Mode napisali su "I feel you". :raspa:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Apr 2017, 17:21

:rofl: :rofl: :rofl:

Tako je. No, sad sam razotkriven i mogao bih plahte o šeprtljavosti (i šlampavosti) napisati, ali trebalo bi to razvrstati. šeprtljavost u kuhinji, u garaži, na ulici, na poslu...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Apr 2017, 17:43

Bijaše to jedno ljeto negdje na Cresu. Vrijeme radnje odredite sami (tko je dovoljno godina nabrao) jer je mlijeko još bilo moguće kupiti u onim plastičnim vrećicama, jastučićima. Bilo je onako lelujavo i čim ga otvoriš, iznad za to predviđene posude, moraš imati spremno nešto u što se može spremiti ta otvorena vrećica s preostalim mlijekom. Izmisliše za tu namjenu nekakvu plastičnu otvorenu kutiju dizajniranu baš za spremanje otvorene vrećice mlijeka. Ne sjećam se koji sam kulinarski podvig spremao to ljetno jutro, ali trebalo mi je to mlijeko otvoreno jučer i uredno spremljeno u plastični spremnik-držač. Hladnjak sam stručno otvorio odmjerenim trzajem i na polici ugledao mlijeko u kutiji/vrećici. Stavio sam ga na radnu plohu moderne kuhinje i nastavio s kulinarskim majstorijama. Odstajalo je mlijeko u svojoj ambalaži kojih desetak minuta i pristojno se orosilo. Ne vodeći računa o orošavanju ambalaže i samouvjeren u svojoj vještini, rutinirano sam izvadio otvoreni "jastučić" s cca. pola litre mlijeka jednom rukom...Tada je vrag počeo kliziti, a ja sam rutinirano stiskao i hvatao drugom rukom, pa opet lijevom pa desnom...I dok tako hvatate sklisku ambalažu mlijeka spretno balansirajući po kuhinji izbjegavajući oštre bridove gornjih i donjih elemenata ne shvaćate kako hvatajući stišćete grčevito navedenu ambalažu zanemarujući odrezani kut iste istovremeno se čudeći kako pola litre mlijeka prska na sve strane. Po ormarima, stolovima, pločicama, mojim rukama, glavi pa i po plafonu. Napokon sam, hvatajući poludjelo mlijeko u neprikladnoj ambalaži, stigao do rezultata. Plastika je mlohavo visjela stisnuta u desnoj šaci, a mlijeka je bilo po cijeloj kuhinji. Gore, dolje, lijevo, desno i na meni. Svakako nije bilo tamo gdje sam ga naumio sljubiti s kavom - u šalicama. I gospođa Karambol je umirala od smijeha. :zubo:
Mogu još reći kako kuhinja oprana mlijekom nije ništa sjajnija od one oprane vodom. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Apr 2017, 18:48

karambol wrote:
11 Apr 2017, 17:21
:rofl: :rofl: :rofl:

Tako je. No, sad sam razotkriven i mogao bih plahte o šeprtljavosti (i šlampavosti) napisati, ali trebalo bi to razvrstati. šeprtljavost u kuhinji, u garaži, na ulici, na poslu...
Imam jednog takvog u obitelji, i mogu samo reći, divno je čudo da je živ. :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Apr 2017, 19:06

karambol wrote:
11 Apr 2017, 17:21
:rofl: :rofl: :rofl:

Tako je. No, sad sam razotkriven i mogao bih plahte o šeprtljavosti (i šlampavosti) napisati, ali trebalo bi to razvrstati. šeprtljavost u kuhinji, u garaži, na ulici, na poslu...
No, dobro, priznajemo ti da si majstor nad majstorima, pogotovo nakon ovog opisa s mlijekom i Karamboličine potvrde. :D

Inače, ja još negdje u špajzi imam nekakav plastični vrč, naslijeđen od mame, koji je služio za ove plastične vrećice kakve spominješ. Držim u njemu pijesak za kaktuse. :raspa:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Apr 2017, 20:06

MmeTipfeler wrote:
11 Apr 2017, 19:06
No, dobro, priznajemo ti da si majstor nad majstorima, pogotovo nakon ovog opisa s mlijekom i Karamboličine potvrde. :D

Inače, ja još negdje u špajzi imam nekakav plastični vrč, naslijeđen od mame, koji je služio za ove plastične vrećice kakve spominješ. Držim u njemu pijesak za kaktuse. :raspa:
Barem si mu našla neku namjenu.
Ponekad, uz doličan broj psovki, razmišljam o ovakvim izumima - npr. mlijeko u plastičnoj vrećici (nije šteta, ako se razlije, morat će kupac doći po još... :D ), pa onda treba tu i proizvodnja stalaka... opet će netko zaraditi.
Ili oni dugački listići izvoda u Fini... to je neki B format, pa se baš pitam, tko je to napravio dobar posao negdje, gdje se B formati normalno koriste... Kod nas ne - i nema tog registratora, police ili kutije koja bi bila dobro odlagalište za to.
Vrlo često psujem, a više i ne razmišljam, o hupserima na ulicama Zagreba. Znam koga psujem i zašto. To mi je dovoljno. :zubo:
User avatar
AliceInMess
Posts: 670
Joined: 22 Feb 2017, 18:13
Location: Berkshire
Been thanked: 1 time

11 Apr 2017, 21:22

Ogrebla sam se jucer do krvi dok sam pidjamu oblacila. Nemam pojma kako. Uglavnom, izgleda cak pomalo sexy. Izmedju nosa i gornje usne, sa strane. Bas tamo gdje je Madonna imala madez, nisam sigurna ima li ga jos :misli:
Samo sto je kod mene krvava tockica-krastica :raspa:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Apr 2017, 18:15

Vidim da je zamrla tema, a ja imam masu primjera. :zubo:
Jedno vrijeme sam bio uvjeren kako me prati neka loša, čudna karma kad god zakoračim u birtiju i naručim pivo. Ne samo obične birtije već i restorani, pivnice, razne terase...svuda gdje sam naumio popiti pivo uvalili su mi okrhnutu čašu. Dođe nas 5 i svi naručimo pivo, a jedino ja dobijem čašu sa zubom. :D
I nije bilo bitno kojeg je oblika čaša. Čak sam i krigle felerične dobivao...
No, jednog dana me prosvijetlilo. Volio sam blebetati. Žustro objašnjavati i lamatati rukama. Što zbog čika, što zbog dojma.
Bio sam poznat kao čovjek koji će po svakome proliti pivo. :zubo:
U tom lamatanju neizbježno je bilo nečije stradavanje i nastavak druženja mokrih hlača ili hlača i košulje. :D
Gotovo redovito sam ispunjavao normu prolivenih pića po svojim sugovornicima, a karma me je zato krenula upozoravati zubatim čašama i kriglama.
Danas više ne mašem rukama osim u iznimnim situacijama (kad plivam, recimo :zubo: ) i kako sam se obuzdao tako su i ljudi prestali mokri odlaziti kućama, a ja više ne dobivam felerične čaše.
I dalje redovito zaserim stolnjak i posljednji zalogaj mi misteriozno sklizne s viljuške u krilo, ali još nisam otkrio što je uzrok tome. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Apr 2017, 19:19

Jel' se i djecad ubrajaju u taj šeprtljitis? :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

14 Apr 2017, 09:18

Naravno. Samo hrabro.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Apr 2017, 19:36

Spade mi kamen sa srca! Odo' sad onu svoju šeprtlju od žene šprdat' do iznemoglosti. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

14 Apr 2017, 22:53

Samo nemoj dozvoliti da zaključi kako si ti njezin baksuz. :cerek:
Post Reply