Raspada se Todoricevo carstvo?

Koljite se i gložite!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

11 Apr 2017, 14:26

Quark wrote:
11 Apr 2017, 14:20
ne laj
lidl ima najviše hrvatskih proizvoda na policama. i plaća u sekund.
nema, a prodaje smece isteklog roka trajanja iz poljske iz leda, jebale ih vojne zalihe. svaka lipa koja ode strancu a ne hrvatu je zauvijek izgubljena za proracun. sad kad nestane agrokor vidjet ces koliko ce hrvatski proizvodi imati mjesta po stranim lancima - ista stvar se dogadjala po sloveniji, madjarskoj i slovackoj ali oni su se opametili i bojkotirali dok nisu pobijedili.


AJ EM BAK!
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

11 Apr 2017, 15:00

7nationarmy wrote:
11 Apr 2017, 14:26
nema
ima
7nationarmy wrote:
11 Apr 2017, 14:26
a prodaje smece isteklog roka trajanja iz poljske iz leda
situacija je jako jednostavna: ne kupiš
7nationarmy wrote:
11 Apr 2017, 14:26
svaka lipa koja ode strancu a ne hrvatu je zauvijek izgubljena za proracun.
svaka lipa koja ne uđe u hrvatski državni proračun je blagoslovljena od strane svevišnjeg entiteta jer će samo ubrzati trajektoriju pada kojom padamo već 26-7 godina i dovesti do resetiranja sistema, eventualno javnog čerečenja i dekapitacije nekoliko tisuća individua zaslužnih za trenutni scenarij
7nationarmy wrote:
11 Apr 2017, 14:26
sad kad nestane agrokor vidjet ces koliko ce hrvatski proizvodi imati mjesta po stranim lancima - ista stvar se dogadjala po sloveniji, madjarskoj i slovackoj ali oni su se opametili i bojkotirali dok nisu pobijedili.
dobar autogol :S

dakle: oni su pametni, a mi smo glupi. rješenje se nameće samo od sebe - triba nas sve zatuć i raselit da ne kontaminiramo planet.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Apr 2017, 15:36

7nationarmy wrote:
11 Apr 2017, 14:18
kako? jednostavno. zaduzivao se po kamatama od preko7% dok je njegova konkurencija imala kamate ispod 3% i nabavu koja opsluzuje ili cijelu ili veci dio europe. zatim mu je najveci neprijatelj upravo hrvatski potrosac koji ce dupe i mater prodat za par lipa jeftinije sranje u lidlu nego poticat domacu proizvodnju. i to je to. u ispumpavanje love iz firme ne ulazim jer to treba dokazati.
A jadan, zaista.
Što je upravljanje tvrtkom? To je, jednostavno rečeno, proces usmjeravanja tvrtke prema nekom cilju koji odredimo. Tako to ide, ali da bi vodio tvrtku trebaš koristiti i neke alate koji su na raspolaganju poput kontinuirane analize poslovanja tvrtke. osim, ako ti cilj nije zgrtanje milijardi na kup i kurčenje po selu i fejsbuku s pevaljkama.
Financ izvještaji jako precizno i kvalitetno daju do znanja što se i kako može. Proces poslovnog odlučivanja vrlo usko je povezan s računovodstvom, skoro pa je nemoguće donositi planove bez računovodstvenih informacija. I dvije su vrste tih informacija. Interne (za po doma) i eksterne (za banke, kreditore, dioničare, državna tijela....) :zubo:
Dakle, jasno je jedno. Todorići su lopovska obitelj ili su potpuno nesposobni i matematički nepismeni.
Postoji, ako im već analiza nije išla zbog smanjene moći razumijevanja, i nešto što se zove RDG. Račun dobitka i gubitka. može li se zvati jasnije i jednostavnije?
I kakav je to koncern koji ima takav klimavi menadžment rizika? Ili ga uopće nema jer zakonski ga u HR ne moraju imati. Banke, recimo, moraju. :zubo:
No, ako su odgovorna tvrtka onda im je tržište moralo nametnuti zaključak da im je to potrebno. Osim ukoliko se nisu osjećali super sigurni na tržištu... :zubo:
Puno tu stvari i procesa nije kako treba i neka propadnu do dna. Jer takav je kapitalizam, ne? Treba ljudima i političkoj eliti da to nauči i shvati, a Todorić je samo šamarčina koja bi trebala malo probuditi sivu masu ljudima (tu sam skoro bez nade :zubo: )
Nadam se da će to što su maznuli gospođa Karma znati vratiti. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Apr 2017, 09:11

Quark wrote:
11 Apr 2017, 15:00
ima
po podacima hrvatske gospodarske komore, udruge poslodavaca i ministarstva gospodarstva - nema.
situacija je jako jednostavna: ne kupiš
aha, jer je svaki kupac opremljen specijalnim ocalama za prepoznavanje 30 godina starog zaledjenog mesa iz vojnih zaliha druge zemlje.
svaka lipa koja ne uđe u hrvatski državni proračun je blagoslovljena od strane svevišnjeg entiteta jer će samo ubrzati trajektoriju pada kojom padamo već 26-7 godina i dovesti do resetiranja sistema, eventualno javnog čerečenja i dekapitacije nekoliko tisuća individua zaslužnih za trenutni scenarij
da se to dogodilo krajem devedesetih ja bi prvi pljeskao, tada je bio i zadnji tren za devalvaciju kune. sad je to nemoguca misija iz koje se nikad ne bi izvukli ma koliko o tome blebetali debili poput lovrinovica i pernara.
dobar autogol :S

dakle: oni su pametni, a mi smo glupi. rješenje se nameće samo od sebe - triba nas sve zatuć i raselit da ne kontaminiramo planet.
s ovim se slazem, zato ja cesto i pisem da prezirem hrvate vise nego sto prezirem strance jer su hrvati 'moji' a glupi ko glupi kurac udaren glupom ciglom u glupo doba glupe noci.
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Apr 2017, 09:14

karambol wrote:
11 Apr 2017, 15:36
A jadan, zaista.
u istom vremenskom razdoblju lidl od njemacke drzave dobio pola miljarde eura kredita po kamati od 1%, a agrokor se zaduzivao po jedinoj mogucoj opciji i kamati od 7-9%. da se nije zaduzio ne bi prezivio pola godine na trzistu. imaju ljude, imaju analize - ono sto nemaju je svijest domacih potrosaca koji svjesno poticu njemacku privredu a unistavaju svoju vlastitu. i to je cijela mudrost.
AJ EM BAK!
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

12 Apr 2017, 12:44

Quark wrote:
11 Apr 2017, 14:02
Nakaradni zakon koji je na snazi u Republici Hrvatskoj kaže da tvrtka ima svoj OIB, a vlasnik tvrtke svoj OIB, tako da ne miješajte dvorac i preduzetje.
Vlasnik dvorca nije čovjek nego po/re/duzetje. :kava:

Isto vrijedi i za famozni otok (tj. vrijedilo bi da se ne radi o koncesiji i da prije desetak dana i ta koncesija nije prodana od strane spomenutog Agrokorovog poduzeća).

To je ono što se zna. Ne zna se, ali vrlo vjerojatno slično vrijedi i za jahte, luksuzne aute itd...

Ti si bar nekakav poduzetnik (ili sam takav dojam stekao u ovo kratko vrijeme koliko sam ovdje - sorry ak sam fulao) pa bi trebao znati da u Hrvatskoj ni najsitniji obrtnik ne fura rasklimanog Opel karavana iz 90-tih na svoje ime nego na, kako kažeš, preduzetje. Jerbo mu se tako više isplati, tj. tako može državu zajebat za dio poreza i davanja. I ne samo karavana (kojeg još možda i koristi u neprivatne svrhe) nego i svaki obiteljski ato koji posjeduje i koji nikakavog posla ni ne vidi. Neki i firme otvaraju samo zato da bi na njih imali aute i ni zbog čega drugog.

Pa ako bi taj spomenuti obrtnik bio glup da to tandrkalo fura na svoje ime, Todo bi bio još gluplji kad bi još puno veću imovinu (ko što rekosmo, dvorce, otoke, jahte, ...) imao na svoje, a ne na firmino ime.

Naravno, da mu je prije dvajt-trist godine baba Vanga rekla "propast će ti firma" ne bi to napravio, uzeo bi sve na svoje ime paštakoštadakošta, ali, hebiga, nitko mu to nije prišapnuo...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

12 Apr 2017, 12:55

miky0 wrote:
11 Apr 2017, 08:55
Ako iza vladina povjerenika stoji vlada, tj. drzava, kako onda ona nije preuzela agrokor?
Tu si u pravu, država jest preuzela Agrokor, to je i sam Todo rekao, ali meni je u Sedmičinom upisu zanimljiviji dio o svaljivanju duga na porezne obveznike. Iako nisi na to reagirao, to gradivo treba utvrditi: U Lex Agrokoru nema ni slova o svaljivanju duga na porezne obveznike, osobito ne o izravnom plaćanju duga iz proračuna.

Čak je i oporba, nakon što je tekst zakona postao poznat, prestala lupetat o tome. (Nego su tek neki od njih počeli tvrdit kako će država doći u situaciju da troši lovu poreznih obveznika na sudska poravnanja koja će iz zakona navodno proizaći. O čemu se možda i da raspravljat. No, zanimljivo je da se nitko toga nije sjetio kad je u najgorem komunističkom duhu dogovorne ekonomije dekretom i retroaktivno uveden netržišni i fiksni tečaj švcarskog franka kako bi se spasili kockari, a što će neminovno prije ili kasnije sudski ili naredbom EC-e biti prevaljeno na leđa poreznih obveznika.)
Last edited by nvnk on 12 Apr 2017, 13:07, edited 2 times in total.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

12 Apr 2017, 13:03

7nationarmy wrote:
12 Apr 2017, 09:14
u istom vremenskom razdoblju lidl od njemacke drzave dobio pola miljarde eura kredita po kamati od 1%, a agrokor se zaduzivao po jedinoj mogucoj opciji i kamati od 7-9%. da se nije zaduzio ne bi prezivio pola godine na trzistu. imaju ljude, imaju analize - ono sto nemaju je svijest domacih potrosaca koji svjesno poticu njemacku privredu a unistavaju svoju vlastitu. i to je cijela mudrost.
Lako za preživljavanje, a koji je onda kurac, ako mu je tako zajebano bilo, u istom tom razdoblju išao u proširenje zvano Mercator? :misli:

Da se razumijemo, za razliku od brojnih (pa i na ovom forumu prisutnih) "prvoloptaša" i "verbalnih revolveraša lakih na orozu", ne mislim da je Todorić bilo glup bilo neobrazovan.

Ali da je pohlepan kockar kome je (gospodarska) kocka preuzela kontrolu nad postupcima - jest. :ne zna:

Kockarnice su prepune inteligentnih i visokoobrazovanih patoloških kockara. Ne bi one na glupoj i neobrazovanoj sirotinji ni mjesec dana preživjele.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Apr 2017, 13:35

7nationarmy wrote:
12 Apr 2017, 09:14
u istom vremenskom razdoblju lidl od njemacke drzave dobio pola miljarde eura kredita po kamati od 1%, a agrokor se zaduzivao po jedinoj mogucoj opciji i kamati od 7-9%. da se nije zaduzio ne bi prezivio pola godine na trzistu. imaju ljude, imaju analize - ono sto nemaju je svijest domacih potrosaca koji svjesno poticu njemacku privredu a unistavaju svoju vlastitu. i to je cijela mudrost.
ajajajajaj...pa da, narod je kriv što nije kupovao kod gazde npr. egipatski krumpir s oznakom "domaći".
Imaju ljude, ali što su radili? SWOT analiza im je bila traljava ili su svjesno muljali i lažirali zbog vlastite dobiti ili iz neznanja. Strategiju su izgradili na čemu? Stvar je jednostavna - pokriješ se koliko je pokrivač dug.
Fakat ne znam na čemu su oni zasnivali strategiju osim na mašti i egu i trpanjem love u džepove i vanjske račune. Definitivno nisu imali dodir s realnošću jer da jesu pazili bi da koncentriraju svoje ograničene resurse i sposobnosti tamo gdje je vjerojatnost uspjeha najveća. Znali bi si odrediti realne ciljeve, a ne megalomanske i potpuno neutemeljene u prilikama u kojima su se nalazili. Precijenili su svoje mogućnosti i izgubili u magli realan cilj, ako su ga ikad i zamislili. I kad već spominješ Lidl, očito nisu vodili nikakvu brigu o posljedicama pojave konkurencije već su se bavili ofanzivnim nastupom izvan svake logike promišljenog poslovanja. Počeli su se baviti ucjenjivanjem države jer niti prvi znakovi da im kola idu nizbrdo nisu im upalili žaruljicu u glavama.
A vlasnici su posebna priča....
Nisu nikako željeli odustati od svojih navika, beneficija, ovlasti i slobode donošenja (pogrešnih ili pogrešno motiviranih) odluka. Oni koji su im bez muda služili i plovili prema dnu također su se bavili serviranjem selektivnih podataka u strahu od nepoznatog ili izazova koje ne znaju riješiti. Lijepo je bilo vaditi lovu iz proračuna, kupovati za kunu, imati skrivene kredite i ne plaćati porez i dobavljače...Tako i moja baba može biti uspješan biznismen. Samo obični puk to zove lopovom.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Apr 2017, 14:18

nisu imali drugih opcija, agrokor je od prvog dana funkcionirao na istio nacin - stalni rast uz nadu da ce trziste jacati, financijski sektor doci na razinu eu i da ce se dugovi vracat inercijski. da je sdp na vlasti ne bi do ove krize ni doslo jer bi mu jednostavno omogucili vjecnu odgodu placanja poreza, u njihovom slucaju ne bih se tome ni protivio jer smo u zescem sranju sto se proizvodnje i zaposljavanja tice - je, nije fer prema malima koji ili izvrsavaju obveze uredno ili nisu u stanju ali jebiga agrokor svakom svojom transakcijom puni proracun vise od milijun malih zajedno.

placali su porez, placali su dobavljace - vidi situaciju, iste sekunde kad je objavljeno da im je odblokiran racun eto dobavljaca u redu da napune konzum.
AJ EM BAK!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Apr 2017, 14:46

Dobavljači su također hendikepirani na tržištu na kojem su se udružili kako bi stekli dominantan položaj i tako diktirali veličinu, strukturu i kvalitetu ponude uz istovremeno izbjegavanje međusobne konkurencije, a sve s ciljem ostvarivanja superprofita. Takav se savez inače naziva monopolom. Nemaju se oni kome drugom ponuditi. Tako oni to vide jer im samo savez s Agrokorom donosi profit i beneficije poput nepostojanja bojazni od intervencije države. Uvijek im možeš reći, bilo kojoj vladi, hoćete li da vam 30-40 tisuća ljudi dođe ispod prozora?
I šupci na vlasti su, naravno, krivi koliko i Todorić s kompletnim rukovodstvom (baš tako jer su takvi vodili biznis i u socijalizmu). Krivi su jer nisu znali, mogli, željeli, htjeli iznjedriti ikakvu strategiju ove zemlje u bilo kojem području. Jedina strategija i misao vodilja im je bila, kao i Todoriću, napuniti vlastite džepove i glumatati povijesne veličine.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Apr 2017, 14:55

ma kakav monopol ako spar ima centralnu nabavu za cijelu europu, da se svi hrvatski dobavljaci udruze zajedno s bosnom, srbijom, rumunjskom ne bi konkurirali jednoj italiji ili spanjolskoj. todoric je dzepove napunio davnih dana, da je to jedina misao vodilja bio bi prije 10 godina na privatnom otoku u mikroneziji i ne bi brinuo o hrvatskoj. briga mene za njega, ljuti me da ce hrvat radije u lidl po 3 lipe jeftinije iz burkine faso nego u konzum po 3 lipe skuplje iz burkine faso - o domacem da ni ne pocinjem.
AJ EM BAK!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Apr 2017, 15:58

7nationarmy wrote:
12 Apr 2017, 14:55
ma kakav monopol ako spar ima centralnu nabavu za cijelu europu, da se svi hrvatski dobavljaci udruze zajedno s bosnom, srbijom, rumunjskom ne bi konkurirali jednoj italiji ili spanjolskoj. todoric je dzepove napunio davnih dana, da je to jedina misao vodilja bio bi prije 10 godina na privatnom otoku u mikroneziji i ne bi brinuo o hrvatskoj. briga mene za njega, ljuti me da ce hrvat radije u lidl po 3 lipe jeftinije iz burkine faso nego u konzum po 3 lipe skuplje iz burkine faso - o domacem da ni ne pocinjem.
Mhm, da, sve je radio iz domoljublja. Vjerujem da ima i potvrdu "Pravi Domoljub" i "Iskreni Hrvat"...Hrvat će se radije zaposliti u jednom Lidlu ili DM-u ili negdje jer je i tu Todorić bez konkurencije. I zašto bi kupio skuplje od Todorića? Zato što novac ostaje u RH? Buahahaha....
Da ima hrvatski proizvod, a ne egipatski krumpir ili poljski luk sigurno bih kupio kod onoga tko to ima. No, stvari su potpuno drukčije postavljene.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Apr 2017, 16:05

karambol wrote:
12 Apr 2017, 15:58
Mhm, da, sve je radio iz domoljublja. Vjerujem da ima i potvrdu "Pravi Domoljub" i "Iskreni Hrvat"...Hrvat će se radije zaposliti u jednom Lidlu ili DM-u ili negdje jer je i tu Todorić bez konkurencije. I zašto bi kupio skuplje od Todorića? Zato što novac ostaje u RH? Buahahaha....
Da ima hrvatski proizvod, a ne egipatski krumpir ili poljski luk sigurno bih kupio kod onoga tko to ima. No, stvari su potpuno drukčije postavljene.
kakvo domoljublje? imao je todoric ideja i inicijativa, bio sam ukljucen u neke ali se odustalo jer ga nitko domaci nije zelio pratiti pa je morao okrenuti se srbiji i bosni. naravno da sam ga zato i ja bojkotirao ali poslovno je napravio jedino logicno - kao sto i tu pisemo, pravila kapitalizma su jasna.

stvari uopce nisu drugacije postavljene, lova lidla, spara, dm itd ide u maticne zemlje. todoric je od parsto ljudi zaposlio samo u hrvatskoj preko 40 tisuca. da, novac ostaje tu.
AJ EM BAK!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Apr 2017, 16:14

7nationarmy wrote:
12 Apr 2017, 16:05
kakvo domoljublje? imao je todoric ideja i inicijativa, bio sam ukljucen u neke ali se odustalo jer ga nitko domaci nije zelio pratiti pa je morao okrenuti se srbiji i bosni. naravno da sam ga zato i ja bojkotirao ali poslovno je napravio jedino logicno - kao sto i tu pisemo, pravila kapitalizma su jasna.

stvari uopce nisu drugacije postavljene, lova lidla, spara, dm itd ide u maticne zemlje. todoric je od parsto ljudi zaposlio samo u hrvatskoj preko 40 tisuca. da, novac ostaje tu.
Pa gdje je onda? Zašto ga nema?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Apr 2017, 16:17

otiso na place i akvizicije :D

to je potpuno nebitno na kaj je lova otisla i zasto je nema, bitno je samo sacuvati postojeci koncern - uprava i todoric su maknuti, ostaje kvalitetna struktura za razvoj.
AJ EM BAK!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Apr 2017, 16:48

Ostvaruje li Agrokor očekivane poslovne rezultate? Jesu li suočeni s nemogućnošću podmirivanja dospjelih obveza u rokovima njihova dospijeća?
Ta je firma zrela samo za stečaj.
Pa, kolega, mislim da je jako bitno na kaj je lova otišla i da je vrlo važno zašto je nema. Dok se to ne razbistri taj koncern nije firma u koju ću ući jer čim uđem osjećam kako mi rastu magareće uši i čujem druga Ivicu kako se matanovski cereka.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Apr 2017, 17:47

I još me nešto zanima, a vidim da si upućen...
Kakve prihode točno donosi, i kome, "obitavalište" obitelji Todorić u Lovranu i koncesija za javnu plažu koju je ogradio? Ili lovišta na Mljetu i Biokovu?
Mislim si kako je to jednostavno odigrano kao i priča s Kulmerovim dvorima koji su od objekta javne namjene u zoni zaštićenog zelenila uspješno prenamjenili u objekt za privatnu svrhu s mogućnošću proširenja stambenih kapaciteta? I to zanimljivom promjenom GUP-a kojom se "složeni rezidencijalni objekti" mogu podizati na parcelama koje su veće od 15.000 četvornih metara. U zelenoj zoni. Neobična slučajnost je da imanje Todorića ima 15.100 četvornih metara. Zar nije?
I onda kaže : „Četrdeset godina sebe uložio sam u izgradnju cijele Hrvatske i regije, stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi“. Nekako si mislim kako sam grdo pogriješio što nisam kartao preferans s Tuđmanom. Možda bih i ja imao priliku biti takav domoljub poput Todorića i ne brinuti o visini mirovine ili školarine za svoje dijete.
Nije li ta izjava divna? Pogotovo sad kad ima i svojeručno odnjegovanog ministra financija. Koji će zdušno s cjelokupnom političkom elitom (u vlasništvu Ivice Todorića) objasniti narodu važnost čitavog "projekta" vraćanja dugova ruskim i inim bankama dok će višegodišnje stope profita uživati vlasnik i njegova divna obitelj odstreljujući muflone ili šmrćući kokain u Las Vegasu.
Jebote, koja smo mi tulava magarad.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2017, 18:11

karambol wrote:
12 Apr 2017, 17:47
Nekako si mislim kako sam grdo pogriješio što nisam kartao preferans s Tuđmanom. Možda bih i ja imao priliku biti takav domoljub poput Todorića i ne brinuti o visini mirovine ili školarine za svoje dijete.
Pitanje je bi li znao gubiti. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

12 Apr 2017, 21:59

Karambol? Njemu samo padne kosa na čelo i ružno gleda oko sebe.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

12 Apr 2017, 22:02

gđa Karambol wrote:
12 Apr 2017, 21:59
Karambol? Njemu samo padne kosa na čelo i ružno gleda oko sebe.
Ukratko, loše gubi. :D


zadovoljstvo dobivanja se bar upola smanji kad te gubitnik ružno gleda... s kosom preko čela :mama:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Apr 2017, 00:01

Ciljao sam na činjenicu da je Tuđman pobjeđivao profi-tenisače, a ne na izgled. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

14 Apr 2017, 08:54

mislim si ovih dana ima li smisla jos jednom dat sansu hrvatima da vide svijetlo ili zaradit i otic kupit otok u mikroneziju. ako hrvat zeli kupovat u lidlu i zeli biti vjecno gradjanin drugog reda na planeti, tko sam ja da sudim. coca cola ce preuzeti jamnicu, tedeschi jedan drugi dio agrokora - ja cu biti placen za svoje usluge i sve pet.
AJ EM BAK!
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

14 Apr 2017, 09:16

7nationarmy wrote:
14 Apr 2017, 08:54
mislim si ovih dana ima li smisla jos jednom dat sansu hrvatima da vide svijetlo ili zaradit i otic kupit otok u mikroneziju.
Nema smisla. Samo hajde. Najbolje je Qatar Ariwaysom preko Dohe i Sydneya.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

14 Apr 2017, 09:45

ma dobro je meni tu, a stranac ce jos i dobro platit uslugu. citam komentare ljudi na agrokor, eno kolinda se ukljucila u populisticka sranja i pola ekipe ju hvali, ostali pljuju i po njoj i svemu a samo mali broj ljudi podsjeca da je mandat ogranicen i da treba zivjeti nakon sto populisti nestanu sa scene.
AJ EM BAK!
Post Reply