Pen Pals ili Strankinja i Našijenka

Naši spisateljski pokušaji
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Mar 2017, 19:55

haram wrote:
10 Mar 2017, 19:44
Pa Ivan, a što drugo? Eventualno Ante, ili Josip, ili Franjo... :ne zna:
Zavisi i šta smatraš pod "naš" i pod "čovjek" :zubo:
Ne zvuči dovoljno 'svecki'. Ne može Strankinja imati muža Štijefa. Odmah bi ga natjerala da promijeni ime. :zubo:


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Mar 2017, 20:01

Ivanhoe! :zubo:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Mar 2017, 20:03

haram wrote:
10 Mar 2017, 20:01
Ivanhoe! :zubo:
Odi vrit! Sad više ne mogu pisati koliko se smijem. Image
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Mar 2017, 21:24

Petar. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Mar 2017, 22:10

Vinsent

Karlo

Adis

Adam :cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Mar 2017, 22:41

Našijenka je duboko udahnula, izbrojila u sebi do deset i natrag, a onda odgovorila da se kod nje ne događa ništa posebno i da ne zna o čemu bi pisala. Ali mene sve zanima u vezi s tobom, odgovorila je Strankinja. Ništa veliko, što radiš svaki dan, kamo ideš, što kuhaš. I onda se Našijenka počela zajebavati. Evo, sad sam ustala sa stolca i idem odnijeti šefici neke papire. - Kakva ti je šefica? doletjelo je sljedeće pitanje, ali se Našijenka pravila da nije pročitala poruku, nego je tek nakon sat vremena napisala da ide na pauzu. Koliko ti traje pauza? pitala je Strankinja. Dok se ne vratim, pomislila je Našijenka i uopće nije nikamo otišla. Javila se tek pred kraj radnog vremena: Sad idem kući pa si navečer pišemo. Ali uvečer uopće nije sjela za kućni komp, nego su ona i Enzo gledali filmove posuđene iz videoteke i nažderali se kokica.

Sutradan je bila subota i Enzo se odvezao u dućan i na plac, a Našijenka se prihvatila spremanja. Ne bi bila ni upalila komp da u žaru borbe s usisavačem i krpom za prašinu nije razbila staklenu zdjelu od sinoćnjih kokica i porezala prst skupljajući krhotine. Pa je sjela za kompjuter čekajući da porezotina prestane krvariti. Dakako, dočekao ju je mejl, ali drukčije intoniran nego ijedan do tada.

Sanjala sam te noćas. Ideš, rekla je u sebi Našijenka, kako si me sanjala kad i ne znaš kako izgledam – fotku je bila odbila poslati. Kao, idem ja ulicom i sve je puno magle. Jebote, što je ovo? »Zameo ih vjetar«? Idem, idem, idem i sretnem tebe. Spooky.

Što je tu spooky? nije izdržala Našijenka.

Pa to što si se najednom pojavila. Što radiš?

Pospremam kuću.

Ja sam to juče napravila. Stalno u petak. Onda za vikend mogu odmarati.

Pa kad si stigla? mislila je Našijenka. Osam sati radiš i imaš sat vremena pauze, sat vremena voziš se na posao i sat vremena natrag. Spavaš bar šest sati. To je već 17 sati. Bar dva sata provedeš na netu i još si u pet sati uspjela pospremiti kuću od 200 kvadrata. To je meni spooky. No nije ništa od toga napisala.

Porezala sam prst dok sam pospremala, poslala je poruku.

Jako bubi? Sad ću ja pusiti da ne bubi.

Onda se srećom vratio Enzo. U pravi čas da Našijenka ne padne u nesvijest. Nastavila je s pospremanjem, a poslije je skuhala ručak. Popodne je s mužem i Solange otišla u šetnju jer je bilo lijepo vrijeme. Ni traga magli.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Mar 2017, 23:23

No već sam se pitao hoće li taj seks više... :cerekava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

19 Mar 2017, 15:54

haram wrote:
10 Mar 2017, 20:01
Ivanhoe! :zubo:

:S
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Mar 2017, 17:18

Mugen wrote:
19 Mar 2017, 15:54
:S
Zar nije dobro? Samo ne znam kako da ga uklopim u priču. No možda će proći kao dodatni detaljčić.
User avatar
zecopas
Posts: 64
Joined: 22 Feb 2017, 21:24

19 Mar 2017, 18:30

MmeTipfeler wrote:
10 Mar 2017, 11:29
A sad pitanje. Treba mi ime za Strankinjina muža. I on je naš čovjek, a morat ću vam unaprijed odati dva-tri detalja u vezi sa Strankinjom.

S prvim mužem otišla je na Zapad još vrlo mlada i ondje su stekli državljanstvo. Drugi muž - prije ili poslije uvest ću ga u priču - privremeno je boravio u Strankinjinoj novoj domovini, možda zahvaljujući nekoj povoljnoj turističkoj ponudi ( :raspa: ), upoznao se sa Strankinjom, tada već razvedenicom i ulučio priliku da tamo i ostane. Ili je odgovorio na oglas. Ne znam još. No treba mi ime.

Prijedlozi?
Veroljub
nisam lep ko quark, al sam zajeban ko haram
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

19 Mar 2017, 19:23

zecopas wrote:
19 Mar 2017, 18:30
Veroljub
Nije mi ...

Ivan?
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Mar 2017, 20:09

Quark wrote:
19 Mar 2017, 19:23
Nije mi ...

Ivan?
Ni meni. Ivan jedini dolazi u obzir ako ćemo se igrati s Ivanhoeom. No, ima vremena do njegova ulaska u priču.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Mar 2017, 22:00

Strankinja više nije sanjala ili bar nije pisala o tome. Našijenka je i dalje subotom brisala prašinu, ali nije razbijala staklene zdjele, a ako i jest, nije o tome slala poruke u inozemstvo. Enzu je prodaja stala jer se bližilo ljeto, a ljeti naglo pada potražnja za šalovima, kapama i puloverima, bez obzira na šaru, no on se svejedno pripremao za zimu. Nažalost, izbor vune ni inače nije bio bogzna kakav, a sada je bio još slabiji, pa su on i Našijenka odlučili prvom prilikom skočiti do Austrije ili Italije. Prva prilika bio je neki hrvatski praznik koji se drugdje ne slavi, a izbor je pao na Italiju odnosno Trst jer je Našijenka htjela kupiti cipele. Točnije, ljetne sandale.

Strankinjine neobične poruke Našijenka je bila odlučila zanemariti. Tko zna, možda nije tako mislila. Možda je htjela nešto drugo reći. Uostalom, već dugo živi vani, jezik je poprilično zaboravila. Eh, Našijenko, Našijenko... Uglavnom, dopisivanje se nije prekinulo, a teme su i dalje bile svakodnevne. Tako je Našijenka spomenula i odlazak u Trst i sandale, a Enza i vunicu mudro prešutjela.

Ne vjerovam, pisala je Strankinja, da u Zagrebu nema cipela. Il ti tražiš nešto specialno.

Ima cipela, odgovorila je Našijenka, ali nema brojeva. Nema mog broja.

Kako nema? Pa niste u Kini.

Nema. I kakve veze ima Kina?

Koji broj nosiš? konačno je sinulo Strankinji.

35, a ne sviđaju mi se dječji modeli. Što ne valja s Kinom?

Kinezi ništa nemaju.

Sigurna si? Meni se čini da imaju.

Imam susjedu Kineskinju. Priča mi da je tamo grozno.

Ah, da. To je zacijelo pouzdano svjedočanstvo, iscrpna analiza globalne ekonomije.

Uglavnom, sutra me nema u Zagrebu. Tako da znaš.

Šteta da nisi tu. Tu bi mogla birat šta hoćeš.

Trst je bio bliže pa su Našijenka i Enzo sutradan ipak sjeli u auto i otišli kupiti vunicu i sandale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Mar 2017, 16:28

Hm... a kako se ova saga nastavlja? Je li Strankinja prikrivena lezba? Je li Strankinjin muž dvocjevka? Kako na Solange djeluje sve to? Ima li u Trstu vunice i sandala?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Mar 2017, 19:05

Čekaj, pomalo. Popustio mi je stvaralački eros, ali nastavit ću ovih dana. :mig:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Apr 2017, 19:58

Sve su obavili, i to na zajedničko zadovoljstvo, ali se nisu odmah vratili u Zagreb, nego su se na povratku odlučili okupati pa su skoknuli do kampa u Savudriji. Telefonirali su susjedi koja im je i inače znala uskočiti u vezi sa Solange i zamolili je za razumijevanje. Bila je predsezona, bungalovi su bili prazni, a more hladno. Tako da se zapravo i nisu okupali, nego su se samo malo proluftali na plaži i u nedjelju popodne vratili kući.

Enzo se bacio na razvrstavanje vunice, a Našijenka je upalila kompjuter. Tamo ju je dočekala ne jedna, nego valjda dvadesetak Strankinjinih poruka. Sve u istome stilu: Gdje si? Što se dogodilo? Brinem. Ne mogu spavati. A kada je odgovorila i objasnila da su njih dvoje bili odlučili provesti vikend na moru, uslijedila je paljba. I nisi se mogla javiti? Ja bi se tebi javila. Ne možeš zamisliti što sam sve mislila.

Ne, Našijenka to nije mogla zamisliti, a bome, nije joj se ni dalo zamišljati. Zadovoljno je promatrala nove sandale i žalila što u njima ne može spavati. :D

No nije ni trebala zamišljati. Opis Strankinjinih strahovanja ubrzo je stigao.

To be continued.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

05 Apr 2017, 20:55

Strankinja me podsjeća na nekog. Koga sam poznavala. :facepalm:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

06 Apr 2017, 16:03

MmeTipfeler wrote:
05 Mar 2017, 21:17
Nije Našijenka imala kompleks manje vrijednosti, naprotiv: bila je odgojena kao mamina i tatina princeza, najbolja, najljepša i najpametnija. No Strankinja je, tko zna kako, uspjela načeti njezino samopouzdanje. Možda je u pitanju bila samilost: koliko god se trudila i ma što tvrdila, Strankinja nije uspijevala prikriti da je zapravo neobrazovana.
De objasni ovo? Kako je Strankinja svojom neobrazovanošću načela *Našijenkino* samopouzdanje? :misli:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Apr 2017, 16:16

nodens wrote:
06 Apr 2017, 16:03
De objasni ovo? Kako je Strankinja svojom neobrazovanošću načela *Našijenkino* samopouzdanje? :misli:
Pokušaj pročitati tekst prije ovoga što citirao, kao i poslije toga. :mig:

Uostalom, nemam pojma, to je njezina stvar. Možemo je pitati za objašnjenje. :raspa:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

06 Apr 2017, 16:21

^ Pa ali ti si njen 'autor'. :cerek: Pročitao sam i ono ispred i ono iza, dapače. Kažeš u sljedećem pasusu, možda je bila stvar u samilosti?

Možda ja ne kužim neke stvari, ali eto nije mi jasno kako ti netko koga sažalijevaš, može načeti samopouzdanje. Meni se nekako čini da je u principu obrnuto LOL.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

06 Apr 2017, 16:35

nodens wrote:
06 Apr 2017, 16:21
^ Pa ali ti si njen 'autor'. :cerek: Pročitao sam i ono ispred i ono iza, dapače. Kažeš u sljedećem pasusu, možda je bila stvar u samilosti?

Možda ja ne kužim neke stvari, ali eto nije mi jasno kako ti netko koga sažalijevaš, može načeti samopouzdanje. Meni se nekako čini da je u principu obrnuto LOL.
imam ideju! ajde ti piši priču, pa ćemo je malo secirati :p
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

06 Apr 2017, 16:42

Riona wrote:
06 Apr 2017, 16:35
imam ideju! ajde ti piši priču, pa ćemo je malo secirati :p
O jbt, jesmo defanzivni :cerek: ... pa nije to bila neka zlonamjerna kritika, samo mi nije jasno značenje tih par rečenica?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Apr 2017, 16:57

nodens wrote:
06 Apr 2017, 16:21
^ Pa ali ti si njen 'autor'. :cerek: Pročitao sam i ono ispred i ono iza, dapače. Kažeš u sljedećem pasusu, možda je bila stvar u samilosti?

Možda ja ne kužim neke stvari, ali eto nije mi jasno kako ti netko koga sažalijevaš, može načeti samopouzdanje. Meni se nekako čini da je u principu obrnuto LOL.
Pročitala sam još jednom. U pravu si. Nisam dobro izrazila misao. Ideja je bila da mamina i tatina princeza inače ne bi takvo što ni slušala, a kamoli se dala pokolebati te da usto baš ni sama nije toliko "ispravna" kao što o sebi misli. Ispravit ću to.

Ako nađeš još štogod, sugeriraj. :top:

Međutim, bez defanzive - ako imaš sklonosti za pisanje, pridruži nam se. Možemo osnovati i klub. :mig:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

06 Apr 2017, 17:40

MmeTipfeler wrote:
06 Apr 2017, 16:57
Pročitala sam još jednom. U pravu si. Nisam dobro izrazila misao. Ideja je bila da mamina i tatina princeza inače ne bi takvo što ni slušala, a kamoli se dala pokolebati te da usto baš ni sama nije toliko "ispravna" kao što o sebi misli. Ispravit ću to.

Ako nađeš još štogod, sugeriraj. :top:

Međutim, bez defanzive - ako imaš sklonosti za pisanje, pridruži nam se. Možemo osnovati i klub. :mig:
Bilo bi zgodno nešto pisat, svakako, no za svako dobro pisanje potrebno je brdo stvarnog iskustva. Čuveni pisci su putovali svijetom, detaljno istraživali materiju vezanu uz teme romana i priča i svašta nešto. Ja kao prvo sigurno ne bih znao smisliti nikakav 'ljubavni' zaplet, a kakva bi to bila priča bez doslovno grama romantike u njoj? Tak' da ono, slabo bi to išlo. :o :cerek:

Možda nekakav suhi SF eventualno... jednom sam počeo pisati priču, ne baš do kraja smišljenu doduše, gdje čovjek bude izložen doslovno 'kopiranju' (ali na prepad), tako da se odjednom nađe licem u lice sa samim sobom, i 'shvati' da taj 'drugi' zapravo zna doslovno sve što i on saam zna - uključujući naravno i najgore tajne i najsramotnije slabosti :rofl: - nije da takvih motiva nije bilo već u literaturi i filmu, npr. ima onaj jedan sa Schwarzeneggerom, ali to je bio obični akcić bez ikakvih dubljih psiholoških dubioza za koje se bar meni čini da bi se pojavile od tako nečega...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Apr 2017, 17:54

nodens wrote:
06 Apr 2017, 17:40
Možda nekakav suhi SF eventualno...
Imamo i SF. I uopće nije suhoparan. Link.
Post Reply