Smrtna kazna

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2017, 09:06

Quark wrote:
31 Mar 2017, 08:53
jedina pozitivna strana stavljanja u zatvor pedofila i silovatelja je šta kad dođu onda ih zatvorenici starog kova, takozvanog "općeg smjera" (trafike, banke, vile i vikendice) onda im jebu majku 24/7. manji im je downtime nego hp proliant serverima :S :S :S
:rofl:

Klebarim se iako nije smiješno, kad malo bolje razmisliš. Nikome ne bih poželio da se svaki božji dan cijela četa frajera izreda na njemu. :zubo:


Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 10:19

Stitch wrote:
31 Mar 2017, 07:49
Pogriješila si. Dopusti da te ispravim. :kava:
Bio mi je potreban ovaj dodatak, ali da, možda je trebalo drukčije sročiti. Doživotni zatvor bez prava na pomilovanje ostavlja mogućnost za ispravljanje pravosudne pogreške, smrtna je kazna ireverzibilna.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Mar 2017, 10:25

Smrtna je korisna jedino u samoodbrani. :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 10:30

Quark wrote:
31 Mar 2017, 08:53
situacija je jako jednostavna, barem za mene kao ovlaštenog logičara: za svaki kurac triba uvest financiranje od strane podržavatelja i štovatelja.
Ovlašteni logičar koji ni osnovne pojmove nije svladao. Ima i na netu: građanska država, demokracija i tako to.
jes vjernik? plati porez za crkvu.
jesi protiv smrtne kazne i za zatvor? financiraj zatvorski sustav.
V. gore.
pa bi ja lipo ima 98% bruto plaće jer san ateist i metakučeloljubac, a vi bi nakon cilog miseca rada tribali još uplatit u proračun 1729 eura kako bi se isfinancirala sva sranja koja podržavate, a koja nemaju ni svrhe ni pameti
Imao bi, da oprostiš kurac, a ne 98% bruto plaće. No, dobro, pretpostavlja se da to i imaš kad toliko kukuričeš. :D Što misliš da ti jedini u ovoj državi plaćaš porez i sva ostala davanja? Svatko to plaća, slažem se da je sve previsoko, ali to ovdje nije tema. Svi plaćamo zdravstveno osiguranje, ali neki idu doktoru češće, drugi rjeđe, a neki ne idu nikako. Svi izdvajamo u mirovinske fondove, a neki možda neće ni dočekati mirovinu. To se, dragi moj, zove princip solidarnosti. Ako to ne prihvaćaš, kupi si negdje otočić pa čuči na njemu bez ikakve veze s društvenom zajednicom.

Jebote, ti si kao moja bivša susjeda koja je tvrdila kako ona ne mora plaćati čistačicu jer stanuje na prvom katu i sama pere svojih 12 stuba. Haustor i stube koje su iz prizemlja vodile do nje prali su se valjda po milosti nebeskoj. :facepalm:
jedina pozitivna strana stavljanja u zatvor pedofila i silovatelja je šta kad dođu onda ih zatvorenici starog kova, takozvanog "općeg smjera" (trafike, banke, vile i vikendice) onda im jebu majku 24/7. manji im je downtime nego hp proliant serverima :S :S :S
Da? : podiželijevuobrvu : Otkrio si da ti je Stitch to ovdje već napisao. Vidiš kako je dobro čitati i tuđe postove. :bicedobro:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 10:31

Šabović Adis wrote:
31 Mar 2017, 10:25
Smrtna je korisna jedino u samoodbrani. :brukica:
No nije uvijek primjenjiva. Postoji i nužna samoobrana i prekoračenje nužne samoobrane.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Mar 2017, 10:37

MmeTipfeler wrote:
31 Mar 2017, 10:31
No nije uvijek primjenjiva. Postoji i nužna samoobrana i prekoračenje nužne samoobrane.
Jbg., "svaka" samoodbrana je nužna, to nije samo pravo nego je i dužnost. :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 10:47

Šabović Adis wrote:
31 Mar 2017, 10:37
Jbg., "svaka" samoodbrana je nužna, to nije samo pravo nego je i dužnost. :brukica:
Pojam samoobrana ne obuhvaća samo činjenicu da se braniš, što zapravo i nije toliko nužno koliko instinktivno, nego i postupke koje pri tom primjenjuješ. Ako te netko ošamari, a ti ga ubodeš nožem, prekoračio si granice nužne samoobrane.

Uostalom, sve to znaš, samo zajebavaš. :cerek:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Mar 2017, 11:21

Za ove insekte ima da izvineš, ja sam svjesno biće. Mene samoodbrana košta truda. Zato sam i izmislio pravni sistem - mrsko mi da ja, lično, dijelim pravdu...:brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2017, 12:59

MmeTipfeler wrote:
31 Mar 2017, 10:47
Ako te netko ošamari, a ti ga ubodeš nožem, prekoračio si granice nužne samoobrane.
Ali smiješ ga zveknuti pepeljarom? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 13:09

Stitch wrote:
31 Mar 2017, 12:59
Ali smiješ ga zveknuti pepeljarom? :D
Smiješ, ali ne kristalnom. Em je šteta, em ćeš mu razbiti glavu. :cerek:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

31 Mar 2017, 13:34

MmeTipfeler wrote:
31 Mar 2017, 13:09
Smiješ, ali ne kristalnom. Em je šteta, em ćeš mu razbiti glavu. :cerek:
Ti napadacu ni glavu ne bi razbila :facepalm:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

31 Mar 2017, 13:46

MmeTipfeler wrote:
31 Mar 2017, 10:30
Ovlašteni logičar koji ni osnovne pojmove nije svladao. Ima i na netu: građanska država, demokracija i tako to.
Malo si se zabunila. U njemackoj crkveni porez placaju vjernici. U americi doprinose odnosno kod njih samo zdravstveno tko hoce, a kod nas placas tijo-ne tijo, sve za sve i to je glupo.

Npr, ja ne zelim da od mog uplacenog poreza ovaj mali tim i onaj mladjan kao ostali im kreteni po ucinjenom od mene dobiju niti lipu. Platio bi im od srca cijeli spremnik ;)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

31 Mar 2017, 15:23

miky0 wrote:
29 Mar 2017, 23:49
...
Trazim i dalje odgovor sto se postize s tim da se ubojica ne ubije i da on svoj dug ne vrati svojim organima?
...
Evo ti šta se postiže kada je trgovina organima osuđenika legalizirana:

Postoje i države koje toleriraju trgovinu organima. Na primjer, u Iranu je ona legalna, ističe Nowak. Kineske vlasti službeno potvrđuju da se za transplantacije koriste organi pogubljenih zatvorenika, ali stalno se pojavljuju naznake da donatori nisu samo osuđenici na smrt. Kruže glasine da organi potječu i od ubijenih članova zabranjenog pokreta Falun Gong. Ali za to nema dokaza, dodaje Nowak koji je istraživao trgovinu organima u Kini tijekom svog mandata u UN-u.
Jedan kineski dužnosnik najavio je početkom studenog da će se tijekom 2014. godine okončati transplantacija organa osuđenika. Stručnjak za ljudska prava Michalski ostaje sumnjičav – on podsjeća da je to u Kini jako unosan posao: "Trgovina organima postala je prava industrija“. Preprodavači organa djeluju u sivoj zoni, a od toga zarađuju i pojedini stražari i policajci, prijevoznici organa, pa čak i bolnice. Michalski to naziva "mafijaškim strukturama.“

http://www.dw.com/hr/kako-zaustaviti-tr ... a-17248028

Već odavno se zna da kineska vlada ilegalno odstranjuje organe zatvorenicima, kao i da već godinama vrši masivni pritisak na organizaciju Falun Gonga, čije članove isto tako ubija, odnosno, vadi njihove organe koje kasnije prodaje na svjetskom tržištu. No, ono što je novo su brojke.
http://www.dw.com/hr/optu%C5%BEbe-u-koj ... a-15299904

https://en.wikipedia.org/wiki/Organ_tra ... d_to_death
what we've got here is failure to communicate
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

31 Mar 2017, 15:40

Quark wrote:
30 Mar 2017, 22:07
ajmo mi lagano privodit raspravu kraju jer mene sa nema do nedilje, a vi bi nasrali manu issovu.
dakle, kao što smo neporecivo ustanovili argumenti nas koji se zalažemo da se šljamu društva ispali metak u čelo su logički jači, konzistentniji i općenito pravedniji. vi koji se zalažete za "reintegraciju", "formatiranje mozga" i općenito ste meka srca ste 8 strana ispaljivali manevarsku municiju koristeći samilosne i logički neadekvatne argumente, samim time ste u ovoj raspravi prdnuli u varčak.
Nema tu ničeg konačnog. Osobno, kad mi je to pitanje došlo na mentalni horizont, bio sam za smrtnu kaznu. Onda sam, dublje ušavši u problematiku, bio protiv. Sad sam opet za- no to samo pokazuje da tu nema ničeg definitivnoga.

Glede teza o presađivanju :zubo:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

31 Mar 2017, 15:44

Ove neopredjeljene prve treba pokokat'! Mamicu im nesvrstanu...:rofl:

:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 17:18

miky0 wrote:
31 Mar 2017, 13:34
Ti napadacu ni glavu ne bi razbila :facepalm:
Pa ne bih, ja bih zbrisala. :D
miky0 wrote:
31 Mar 2017, 13:46
Malo si se zabunila. U njemackoj crkveni porez placaju vjernici. U americi doprinose odnosno kod njih samo zdravstveno tko hoce, a kod nas placas tijo-ne tijo, sve za sve i to je glupo.

Npr, ja ne zelim da od mog uplacenog poreza ovaj mali tim i onaj mladjan kao ostali im kreteni po ucinjenom od mene dobiju niti lipu. Platio bi im od srca cijeli spremnik ;)
A i ja isto idem navoditi teško shvatljive primjere... :facepalm: Ajde nešto lakše: što radiš kad izbije požar? Zoveš vatrogasce ili organiziraš susjede i gašenje kantama? :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2017, 17:46

Hroboatos wrote:
31 Mar 2017, 15:40
Nema tu ničeg konačnog. Osobno, kad mi je to pitanje došlo na mentalni horizont, bio sam za smrtnu kaznu. Onda sam, dublje ušavši u problematiku, bio protiv. Sad sam opet za- no to samo pokazuje da tu nema ničeg definitivnoga.
Nisi rekao zašto si se (opet) predomislio.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

31 Mar 2017, 17:59

MmeTipfeler wrote:
31 Mar 2017, 17:18
Pa ne bih, ja bih zbrisala. :D
Sretno :top:
MmeTipfeler wrote:
31 Mar 2017, 17:18
A i ja isto idem navoditi teško shvatljive primjere... :facepalm: Ajde nešto lakše: što radiš kad izbije požar? Zoveš vatrogasce ili organiziraš susjede i gašenje kantama? :raspa:
Sto mijenja na stvari ako ce doc vatrogasac kojeg placam kroz porez i kojeg zelim placat, s onim sto ne zelim placat, a ne zelim placat hladnokrvnim ubojicama za zivot. Stvarno ne znam jeli moguce objasnit jednostavnije :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

31 Mar 2017, 18:00

Hroboatos wrote:
31 Mar 2017, 15:40
Nema tu ničeg konačnog. Osobno, kad mi je to pitanje došlo na mentalni horizont, bio sam za smrtnu kaznu. Onda sam, dublje ušavši u problematiku, bio protiv. Sad sam opet za- no to samo pokazuje da tu nema ničeg definitivnoga.

Glede teza o presađivanju :zubo:
Jeli dobra :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2017, 18:04

miky0 wrote:
31 Mar 2017, 17:59
Sto mijenja na stvari ako ce doc vatrogasac kojeg placam kroz porez i kojeg zelim placat, s onim sto ne zelim placat, a ne zelim placat hladnokrvnim ubojicama za zivot. Stvarno ne znam jeli moguce objasnit jednostavnije :ne zna:
Propustio si dio u kojem se objašnjava funkcioniranje društva. Tvoje je da plaćaš porez, ne i da određuješ na što će se taj novac trošiti. Nijedan pojedinac to ne može. Neizravno, možeš glasati za političku stranku koja će obećati drukčiju raspodjelu love iz proračuna, no o tebi ne ovisi ni sastavljanje takvog programa ni njegova provedba. Stranke svašta obećavaju. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 18:09

miky0 wrote:
31 Mar 2017, 17:59
Sto mijenja na stvari ako ce doc vatrogasac kojeg placam kroz porez i kojeg zelim placat, s onim sto ne zelim placat, a ne zelim placat hladnokrvnim ubojicama za zivot. Stvarno ne znam jeli moguce objasnit jednostavnije :ne zna:
Definiraj pojam "hladnokrvni ubojica". Za mene je to osoba koja, pri puno svijesti i točno znajući što čini, drugome oduzme život. Stitchu se valjda tastatura izlizala od objašnjavanja, a gle kako izgleda taj hladnokrvni ubojica: VL. Na ovo sam slučajno naletjela, a isto je što i ti govoriš, samo sa suprotnim predznakom - kratkovidno, zaslijepljeno, ograničeno samo na jednu vizuru. :(

Daleko od toga da mislim kako mali nije opasan za društvo i definitivno bi u zatvoru morao ostati do kraja života, ali nema ni smisla ni koristi od toga da ga se ubije.

I opet: ti stalno nastupaš s gledišta biblijskog pravednika - ne dam svoje pare za hranu i stan ubojici. Kriminalci su neki drugi, nemaš ti veze s njima. Pa ću ponoviti Rionino pitanje: što da u zatvoru i pod optužbom za ubojstvo završi netko od tebi poznatih, čak ti ne moraju biti ni naročito bliski, ne moraju biti ni obitelj ni prijatelj? I onda bi jednako razmišljao?
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

31 Mar 2017, 18:21

U ekonomskim statistikama i analizama, kojima nas zasipaju državne i razne druge institucije, definitivno bi trebalo uvesti jedan novi segment - zatvorska ekonomija. Naime, proizvodnja, trgovina i usluge u zatvorskim postrojenjima rijedak je profitabilni segment hrvatske ekonomije. Možda i među najprofitabilnijima!

Ukupni prihod svih hrvatskih kaznionica lani (2011.) je iznosio 582.851.546 kuna, a troškovi 577.011.741 kuna, otkriva Jutarnji list. Dakle, za razliku od većine javnih, državnih pa i privatnih tvrtki, zatvori su bili u plusu za 5.839.805 kuna. Ukupni prihodi za prvih devet mjeseci 2012. iznosili su 387.175.535 kuna, a troškovi 410.481.242 kune.

Istina, radna snaga su zatvorenici, kojima je plaćen krov nad glavom, grijanje, voda, tri obroka dnevno, TV, a plaća im je samo 500 do 1.500 kuna. No ako zanemarimo tu činjenicu, jer ipak je riječ o zatvoru, a ne nekoj običnoj tvornici, mnogim direktorima preporučujemo da obiđu njihova postrojenja i vide da se može proizvoditi više i stalno biti u plusu, iako je plaća nemotivirajuća. Ali barem je dobivaju.

Zatvorenici imaju prava koja radnici u mnogim privatnim tvrtkama mogu samo sanjati: radno vrijeme, pravo na godišnji odmor u trajanju od 18 do 30 radnih dana, naknadu za rad i nagradu, naknadu za prekovremeni rad, za neradne dane i blagdane, smjenski i noćni rad, zatim naknadu za bolovanje u visini od 70 posto naknade za rad ostvarene u proteklom mjesecu, naknadu za korištenje godišnjeg odmora, pravo na novčanu pomoć (zatvorenici bez prihoda stariji od 65 godina i trajno radno nesposobni) te dodatnu novčanu stimulaciju za izume i tehnička unapređenja. A mnoge civilne tvrtke uspijevaju propasti čak i ako radnicima ne isplaćuju plaće, a kamoli doprinose.

Valja istaknuti da zatvorenici ne moraju ništa raditi ako ne žele, no toliko ih je zainteresirano za rad da za mnoge jednostavno nema mjesta pa se upravitelji stalno bore za proširenje radnih pogona, poljoprivrednih površina, nabavu alata i strojeva...

Zatvorski biznis toliko se razvija da su u Lepoglavi nedavno morali zaposliti pomoćnika upravitelja za gospodarstvo...


https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/r ... a-20121105

Toliko o uzdržavanju kažnjenika. :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

31 Mar 2017, 18:26

Stitch wrote:
31 Mar 2017, 18:04
Propustio si dio u kojem se objašnjava funkcioniranje društva. Tvoje je da plaćaš porez, ne i da određuješ na što će se taj novac trošiti. Nijedan pojedinac to ne može. Neizravno, možeš glasati za političku stranku koja će obećati drukčiju raspodjelu love iz proračuna, no o tebi ne ovisi ni sastavljanje takvog programa ni njegova provedba. Stranke svašta obećavaju. ;)
U pravu si si za hrvatsku. U pojedinim zemljama sam biras u kojem ce postotku tvoj porez ic i za sto.

Sanjam dan kad ce se takav model primjenjivat i vamo.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2017, 18:27

haram wrote:
31 Mar 2017, 18:21
(...) Toliko o uzdržavanju kažnjenika. :D
Lijepo si im ga metnuo, nema što. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2017, 18:40

Harame... Image
Post Reply