komunisticki zlocini / otvaranje arhiva udbe

Koljite se i gložite!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

24 Mar 2017, 12:58

http://www.vecernji.hr/hrvatska/branko- ... ve-1158443

samo obratite paznju tko je protiv i cime 'pravdaju' svoje stavove. primjetit cete slican diskurs u nekih forumasa, na pitanje odgovaraju pitanjem, na inicijativu odgovaraju vicevima i slicno. stazic nikoga ne treba cuditi, covjek bez sekunde radnog staza koji bez partije ne bi znao cipele vezati, lovrinovic koji je podrzao pernara a ne vidi nista lose u ideji da se kontroliranom inflacijom zaustavi zaduzivanje i potakne gospodarstvo (za neekonomiste: kontroliranu inflaciju mogu iskoristiti samo najrazvijenije ekonomije svijete, ne mi), mrsic i jovanovic - jedan nevidljiv cijeli mandat, drugi rabijatni borac na slovo š u sportu. no to je za razumjeti, nikome nije ugodno kad na svjetlo dana izlaze njihove aktivnosti iz studentskih dana i kasnije, aktivnosti njihovih roditelja i prijatelja.

koja je to sramota da je most, saka jada i uhljeba, jedina struja u drustvu koja smatra da treba otvorit arhiv zlocinackog rezima. moze nas sve skupa biti sram da smo tiho sve ove godine od pada jugoslavije.


AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Mar 2017, 13:16

7nationarmy wrote:
24 Mar 2017, 12:58
http://www.vecernji.hr/hrvatska/branko- ... ve-1158443

samo obratite paznju tko je protiv i cime 'pravdaju' svoje stavove. primjetit cete slican diskurs u nekih forumasa, na pitanje odgovaraju pitanjem, na inicijativu odgovaraju vicevima i slicno. stazic nikoga ne treba cuditi, covjek bez sekunde radnog staza koji bez partije ne bi znao cipele vezati, lovrinovic koji je podrzao pernara a ne vidi nista lose u ideji da se kontroliranom inflacijom zaustavi zaduzivanje i potakne gospodarstvo (za neekonomiste: kontroliranu inflaciju mogu iskoristiti samo najrazvijenije ekonomije svijete, ne mi), mrsic i jovanovic - jedan nevidljiv cijeli mandat, drugi rabijatni borac na slovo š u sportu. no to je za razumjeti, nikome nije ugodno kad na svjetlo dana izlaze njihove aktivnosti iz studentskih dana i kasnije, aktivnosti njihovih roditelja i prijatelja.

koja je to sramota da je most, saka jada i uhljeba, jedina struja u drustvu koja smatra da treba otvorit arhiv zlocinackog rezima. moze nas sve skupa biti sram da smo tiho sve ove godine od pada jugoslavije.
:giggle:

A ti bi, kao, bez partije znao ko ti je tata?! Mama ti rekla, a?! :rofl:

Interesantni ste mi vi, Antikomunisti, to je šou: :rofl:
– U suvremenoj Hrvatskoj nije se pronašla politička volja da se razobliče metode komunističke diktature. Zbog toga je Most odlučio predložiti zakon, vjerujući kako je došlo vrijeme da se utvrde činjenice iz vremena koje je prethodilo stvaranju moderne Hrvatske.
Nikada riješeni komunistički zločini uzroci su zla i podjela u Hrvatskoj – kazao je nezavisni Željko Glasnović koji je
Zločine ćete zločincima (Ne brkati zločine sa zlodjelima! :giggle: ), diktature diktatorima, bobu bob, popu pop, a komunistima jedino možete predbaciti komunizam (ukoliko se to i može nazvati predbacivanjem :mirko: ), Pačići jedni kvakavi, ispreskakani - u protivnom, morete se žalit' znate vi dobro kome! Ja govorio, Howgh! :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Mar 2017, 13:18

Uhljeb proziva druge zbog uhljebništva. Da nije žalosno, bilo bi smiješno. :facepalm:
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

24 Mar 2017, 13:19

govorio ili se bacio na pod i prosvjedovao placuci da te nitko ne slusa? nije dobro kroz zivot zatvorenih ociju s teretom na ledjima.
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Mar 2017, 13:25

7nationarmy wrote:
24 Mar 2017, 13:19
govorio ili se bacio na pod i prosvjedovao placuci da te nitko ne slusa? nije dobro kroz zivot zatvorenih ociju s teretom na ledjima.
Ukoliko ovo mene ide, ne, nisam ti ja od onih koji se Kome obraćaju a da im se Taj nikad ne odazove - komunisti to ne rade. :raspa:

Drugo, jes'ti neki vizionar? Takve, s vizijom, u jagomire šalju... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

24 Mar 2017, 14:02

Stitch wrote:
24 Mar 2017, 13:18
Uhljeb proziva druge zbog uhljebništva. Da nije žalosno, bilo bi smiješno. :facepalm:
to je cijeli tvoj doprinos zivotu izgleda, da pretpostavim da si i ti protiv otvaranja arhiva zlocinacke ideologije?

heh, uhljeb. jos da mi to kaze netko na istom ili visem nivou od mene a ne covjek izgubljen u prostoru i vremenu. no dovodljno o karikaturama, tema je ozbiljna. kad vec nemamo hrabrosti provesti lustraciju onda barem mozemo na ovaj nacin pokazati istinu o privatizaciji koaj je odradjena puno prije devedesetih, pa neka govna u nacionaliziranim stanovima ne spavaju mirno - ma koliko danas blebetali o ustaskim gujama, upravo oni spavaju u stanovima obitelji deportiranih u logore.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Mar 2017, 14:36

7nationarmy wrote:
24 Mar 2017, 14:02
to je cijeli tvoj doprinos zivotu izgleda, da pretpostavim da si i ti protiv otvaranja arhiva zlocinacke ideologije?
Naravno da nisam. Samo, zagovornika i sljedbenika te "zločinačke ideologije" daleko je više u HDZ-u nego u SDP-u. Ako se ne varam, čak dvostruko: strani izvori ocjenjuju da je iz bivšega Saveza komunista Hrvatske 97 tisuća članova krajem osamdesetih i početkom devedesetih prešlo u HDZ, a 46 tisuća u SDP. Golem broj nekadašnjih crvenih, sada crnih tako stranci u kojoj ih je upola manje ostalo zamjera da je ona zapravo crvena. A crveni su i jedni i drugi jer način razmišljanja i stečene navike teško možeš promijeniti.

Zato me osim Udbinih zanimaju i drugi arhivi, npr. bankarski. Želim znati komu je sve Zagrebačka banka davala kredite. Što se događalo u Dubrovačkoj banci. Što su u Hrvatskoj poštanskoj banci radili Linić i Crkvenac. Riječju, hoću da se objavi ne samo ono za što su "zaslužni" tobožnji tehnomenadžeri predvođeni predsjednicima vlade Nikicom Valentićem, Zlatkom Matešom, Hrvojem Šarinićem, Franjom Gregurićem... nego i ono što su sakrili pokojni Ivica Račan i Ranko Ostojić. Jer su mi svi jednaki, nema među njima nikakve razlike.

Eh, sad - što se uopće može s tim arhivima učiniti u državi u kojoj doslovce nijedan sud, od Vrhovnog preko Ustavnog do županijskih, ne funkcionira, drugo je pitanje.
Potpisi su za budale.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

24 Mar 2017, 14:49

Slažem se sa sedmicom. Gadljivo.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

24 Mar 2017, 15:09

Stitch wrote:
24 Mar 2017, 14:36
Naravno da nisam. Samo, zagovornika i sljedbenika te "zločinačke ideologije" daleko je više u HDZ-u nego u SDP-u. Ako se ne varam, čak dvostruko: strani izvori ocjenjuju da je iz bivšega Saveza komunista Hrvatske 97 tisuća članova krajem osamdesetih i početkom devedesetih prešlo u HDZ, a 46 tisuća u SDP. Golem broj nekadašnjih crvenih, sada crnih tako stranci u kojoj ih je upola manje ostalo zamjera da je ona zapravo crvena. A crveni su i jedni i drugi jer način razmišljanja i stečene navike teško možeš promijeniti.
koje razmisljanje. dakle covjek je odredjen za sva vremena bez mogucnosti promjene? primjerice franjo koji je od titovog generala dosao do izbacivanja iz partije i osnivanja hdz te stvaranja drzave. ovo kaj radis nije nista drugo nego kad ljudi prebrojavaju krvna zrnca umjesto da sude po djelima. zato i treba otvoriti arhive zlocinackog rezima, tko nema nista skrivati taj mirno spava.
Zato me osim Udbinih zanimaju i drugi arhivi, npr. bankarski. Želim znati komu je sve Zagrebačka banka davala kredite. Što se događalo u Dubrovačkoj banci. Što su u Hrvatskoj poštanskoj banci radili Linić i Crkvenac. Riječju, hoću da se objavi ne samo ono za što su "zaslužni" tobožnji tehnomenadžeri predvođeni predsjednicima vlade Nikicom Valentićem, Zlatkom Matešom, Hrvojem Šarinićem, Franjom Gregurićem... nego i ono što su sakrili pokojni Ivica Račan i Ranko Ostojić. Jer su mi svi jednaki, nema među njima nikakve razlike.
da, i? ovo je isto kao kad stazic kaze da treba otvorit i nakon '90. - apsolutno ali ne u kontekstu da se bacaju klipovi inicijativi da se zlocini istraze i procesuiraju. valentic i sarinic su 'djeca' ante markovica koji je svoj posao privatizacije odradio osamdesetih. idemo od pocetka.
Eh, sad - što se uopće može s tim arhivima učiniti u državi u kojoj doslovce nijedan sud, od Vrhovnog preko Ustavnog do županijskih, ne funkcionira, drugo je pitanje.
nije ni vazno. sud javnosti ce biti presudan, biti ce to lustracija provedena od naroda.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Mar 2017, 15:21

Quark wrote:
24 Mar 2017, 14:49
Slažem se sa sedmicom. Gadljivo.
Jest, Stazić je idiot, ali nemoj samo tako amnestirati Tuđmana. Štošta ljudi krivo gledaju, pa i taj Vukovar. Grad nije bilo moguće osloboditi odnosno trajno spasiti uklanjanjem prijetnje, srpska je vojska objektivno bila prejaka. Ista je stvar bila i u Posavini. Povlače se priče o nekakvoj prodaji, a Hrvatska vojska ni u jednom trenutku taj položaj nije mogla braniti. Premda se mjesecima iz petnih žila trudila. Niti je imala dovoljno ljudi niti se mogla mjeriti sa Srbima u oružju i tehnici. Iako su slali hosovce, dragovoljce, regularnu vojsku... - svakoga tko je htio ići - golemo, široko područje sa Savom iza leđa i nadmoćnijim neprijateljem ispred nebranjivo je. Jebiga, ni u jednom ni u drugom slučaju nismo imali šanse.

No Tuđman je u Bosni bio nedosljedan. Imao je figu u džepu jer je Izetbegoviću zamjerio dvije stvari: izjavu da rat u Hrvatskoj nije njegov rat te onu da će ga braniti JNA. I nije mu vjerovao. Zato je i tražio način da štogod ušićari. A to je bilo dozlaboga pogrešno. Savez s Bošnjacima trebalo je čuvati pod svaku cijenu. Zbog toga ne pušim bajku da se sranje u Bosni jednostavno "dogodilo", bez njegova utjecaja. Dopuštam mogućnost da griješim, ali to mi ne drži vodu.

I da ne zaboravim: ne krivim ga nimalo zbog ulaska u Bosnu. Samo budala to ne bi učinila. Hrvatsku je, takvu kakva jest, nemoguće braniti bez Bosne. A Tuđman nije bio budala. Barem ne u vojnom smislu. Njegove "gospodarske" ideje nešto su posve drugo.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Mar 2017, 15:26

7nationarmy wrote:
24 Mar 2017, 15:09
koje razmisljanje. dakle covjek je odredjen za sva vremena bez mogucnosti promjene? primjerice franjo koji je od titovog generala dosao do izbacivanja iz partije i osnivanja hdz te stvaranja drzave. ovo kaj radis nije nista drugo nego kad ljudi prebrojavaju krvna zrnca umjesto da sude po djelima. zato i treba otvoriti arhive zlocinackog rezima, tko nema nista skrivati taj mirno spava.
Franjo, kako ga od milja zoveš, dobio je pasoš davno prije demokratskih izbora i rata kako bi mogao mirno putovati i provoditi dogovore s tajnim službama. Znam da voliš vjerovati kako ih je ustvari zajebao, iznevjerio, što već ne - ali je li doista to učinio? Prije bih rekao da je sve od devedesetih naovamo igrokaz za naivne i lakovjerne. Barem što se moćnika tiče, i starih i novih.
Potpisi su za budale.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Mar 2017, 16:57

7nationarmy wrote:
24 Mar 2017, 12:58
samo obratite paznju tko je protiv i cime 'pravdaju' svoje stavove. primjetit cete slican diskurs u nekih forumasa, na pitanje odgovaraju pitanjem, na inicijativu odgovaraju vicevima i slicno. stazic nikoga ne treba cuditi, covjek bez sekunde radnog staza koji bez partije ne bi znao cipele vezati, lovrinovic koji je podrzao pernara a ne vidi nista lose u ideji da se kontroliranom inflacijom zaustavi zaduzivanje i potakne gospodarstvo (za neekonomiste: kontroliranu inflaciju mogu iskoristiti samo najrazvijenije ekonomije svijete, ne mi), mrsic i jovanovic - jedan nevidljiv cijeli mandat, drugi rabijatni borac na slovo š u sportu. no to je za razumjeti, nikome nije ugodno kad na svjetlo dana izlaze njihove aktivnosti iz studentskih dana i kasnije, aktivnosti njihovih roditelja i prijatelja.
Jebigablaž, u tekstu se nitko ne protivi. Mrsić kaže:"Nemamo ništa protiv donošenja ovog zakona...", Jovanović:"...kako SDP nema nikakvih problema da se otvore arhivi...", Stazić:" Meni je dosta tih difamacija, neka saznamo istinu ...", a jedini koji muljaju su Bačić:" ...HDZ će ipak podržati taj "manjkavi" zakon..." i državni tajnik Poljičak: " Vlada upućuje na dio nedorečenosti i potrebu za usklađivanje s hrvatskim zakonodavstvom.", koji je bio još zamaskiraniji i skretao je s teme.
Postoje različiti načini gledanja na prošlost. Kad je čovjek ljutit onda zamišlja kako jedino on zna prošle događaje točno opisati i rastumačiti, ali to je samo slika njegove sadašnje svijesti. Povijest se tumači u suradnji svih sa svima, a to ovdje nije moguće jer se ta povijest, u principu, sastoji od pojedinačnih sudbina poznatih i nepoznatih osoba koje, očito je, nisu od neke volje kad treba surađivati. Iz svakakvih razloga, naravno, krivih ili pravih.
Joseph Heller je rekao/napisao jednom, negdje :" Različite teorije povijesti birat će različite povijesti prošlosti." i čini mi se okrutno istinitim. Zato jer je današnji svijet uređen tako da je kontrola vrlo važna, a onaj tko kontrolira prošlost, kontrolira budućnost. Onaj tko kontrolira sadašnjost, kontrolira prošlost. (Orwell :D )
Svedeni smo na društvo masovno hipnotizirano prošlošću i imam dojam da jedino što možemo ponuditi je poboljšana verzija prošlosti, a u tom slučaju nam je današnjica ovakva kakva je. Inferiorna i onome od jučer.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Mar 2017, 17:12

karambol wrote:
24 Mar 2017, 16:57
(...) jedini koji muljaju su Bačić:" ...HDZ će ipak podržati taj "manjkavi" zakon..." i državni tajnik Poljičak: " Vlada upućuje na dio nedorečenosti i potrebu za usklađivanje s hrvatskim zakonodavstvom.", koji je bio još zamaskiraniji i skretao je s teme.
Baš me to čudi. S obzirom na sve što sam prije napisao, je li. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Mar 2017, 17:57

Ma dajte im sve!
Budalama su arhivi taman toliko korisni koliko i davljeniku slika boce s kisikom zato što kurca ne kuže, ni ovako ni onako. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

27 Mar 2017, 13:29

Stitch wrote:
24 Mar 2017, 15:26
Franjo, kako ga od milja zoveš, dobio je pasoš davno prije demokratskih izbora i rata kako bi mogao mirno putovati i provoditi dogovore s tajnim službama. Znam da voliš vjerovati kako ih je ustvari zajebao, iznevjerio, što već ne - ali je li doista to učinio? Prije bih rekao da je sve od devedesetih naovamo igrokaz za naivne i lakovjerne. Barem što se moćnika tiče, i starih i novih.
franjo, kako ga ja zovem jer mu je to ime, pasos je dobio u istom valu kad je tito odlucio pustit disidente. ne znam kakve je to dogovore vodio i s kojim tajnim sluzbama al znam covjeka kod kojeg je u kelnu u njemackoj stanovao nakon izlaska iz zatvora - ni traga tajnim sluzbama. imao je svoju ideju i za istu odgovarao, bio izbacen iz partije i zatvoren. savki se recimo fotelja nikad nije drmala pa ju nitko ne spominje a u privatnom zivotu bila je sirova drugarica.
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

27 Mar 2017, 13:33

karambol wrote:
24 Mar 2017, 16:57
Jebigablaž, u tekstu se nitko ne protivi. Mrsić kaže:"Nemamo ništa protiv donošenja ovog zakona...", Jovanović:"...kako SDP nema nikakvih problema da se otvore arhivi...", Stazić:" Meni je dosta tih difamacija, neka saznamo istinu ...", a jedini koji muljaju su Bačić:" ...HDZ će ipak podržati taj "manjkavi" zakon..." i državni tajnik Poljičak: " Vlada upućuje na dio nedorečenosti i potrebu za usklađivanje s hrvatskim zakonodavstvom.", koji je bio još zamaskiraniji i skretao je s teme.
a u nastavku svake od tih recenica ALI. vrlo jasno se izjasnjavaju da su mogli objaviti ono sto se cuva u odrumu iblerovog trga jer su pravni sljednik komunisticke partije rh, a nisu nego sad koriste ALI kad relativiziraju i pokusavaju u spiku uvuc po milijunti put odbacene teze o tudjmanovom ratu u bosni i slicno.
Svedeni smo na društvo masovno hipnotizirano prošlošću i imam dojam da jedino što možemo ponuditi je poboljšana verzija prošlosti, a u tom slučaju nam je današnjica ovakva kakva je. Inferiorna i onome od jučer.
pa ne znam bas da li bih rekao inferiorna, danas ne ides na goli otok ako ne ljubis guzu ljubicici beloj. eno ni pederi vise ne tucaju kamen kao u naprednoj sfrj :D
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Mar 2017, 13:45

7nationarmy wrote:
27 Mar 2017, 13:29
franjo, kako ga ja zovem jer mu je to ime, pasos je dobio u istom valu kad je tito odlucio pustit disidente. ne znam kakve je to dogovore vodio i s kojim tajnim sluzbama al znam covjeka kod kojeg je u kelnu u njemackoj stanovao nakon izlaska iz zatvora - ni traga tajnim sluzbama. imao je svoju ideju i za istu odgovarao, bio izbacen iz partije i zatvoren. savki se recimo fotelja nikad nije drmala pa ju nitko ne spominje a u privatnom zivotu bila je sirova drugarica.
Tuđman je, što legalno, što ilegalno, Europom putovao još sedamdesetih godina, a ne od 1986., kako se službeno veli. Govore to Hudelist, Salaj i neki drugi, a sve je potvrdila njegova supruga Ankica.

Kako je putovao u inozemstvo a da to mjerodavne službe nisu znale? Vrlo jednostavno: nikako. Ta im je činjenica bila dobro poznata.
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

27 Mar 2017, 13:54

moja dva clana obitelji su dobila dojavu o jedne tajnice koju je jedan od njih sevio da ce biti uhapseni zbog tiskanja studentskog lista s prozapadnim idejama. pobjegli su ribarskim camcem do italije. granicu se prelazilo bez problemana tisucu mjesta. a ako sam dobro zapamtio tudjman je u zatvoru bio dva ili tri puta, prvo '72. a i osamdesetih. no ono sto sam zelio reci je da je izbacen iz partije davno prije zatvora, time samo pokazuje da antifasizam nije nikakvo opravdanje za titovu diktaturu - antifasisti su obavili posao do '45. i da su iza rata otvorili zemlju zapadu bila bi nam daleko ugodnija rasprava danas, bez jama i milijuna u dijaspori.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Mar 2017, 14:11

Bio je triput u zatvoru, osuđen je 1972. i 1981. godine, ali su ga osamdesetih vraćali na odsluženje kazne jer su ga prije toga zbog lošega zdravlja pustili. Opet, to ne znači da 1978. primjerice nije bio u Švedskoj, kako Salaj tvrdi. A o tome su izravno i neizravno govorili i bivši HDZ-ovi dužnosnici, recimo Vukojević, Mintas-Hodakova i Manolić.

Kako god, dovoljno je naznaka za opravdanu sumnju, ako ništa drugo. Valjda ne misliš da su u Udbi sjedili hohštapleri koji se ne bi pobrinuli za uvjerljivu pozadinu svakog tobožnjeg borca "za hrvatsku stvar". Udbu ne treba precjenjivati, nijedna takva služba nije svemoćna ni nepogrešiva, ali budale je sigurno nisu vodile.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Mar 2017, 14:50

7nationarmy wrote:
27 Mar 2017, 13:54
moja dva clana obitelji su dobila dojavu o jedne tajnice koju je jedan od njih sevio da ce biti uhapseni zbog tiskanja studentskog lista s prozapadnim idejama. pobjegli su ribarskim camcem do italije. granicu se prelazilo bez problemana tisucu mjesta. a ako sam dobro zapamtio tudjman je u zatvoru bio dva ili tri puta, prvo '72. a i osamdesetih.
Imaš ti kakvu informaciju, što se 'no kaže, iz prve ruke - da ne uključuje osobe sumnjivog morala, uličare, kokošare, tajne službe, SSSRove, vanzemaljce isl.?
'bemti obavještajstvo, na šta je spalo... :rofl:
no ono sto sam zelio reci je da je izbacen iz partije davno prije zatvora, time samo pokazuje da antifasizam nije nikakvo opravdanje za titovu diktaturu -
To kad budeš bio Tito.:kokice:
Tek tad ćeš u Titovo ime moći govoriti, pa makar i o diktaturi. :bicedobro:

antifasisti su obavili posao do '45. i da su iza rata otvorili zemlju zapadu bila bi nam daleko ugodnija rasprava danas, bez jama i milijuna u dijaspori.
Kojikurac imamo bilo kome otvarat' (čiju?) zemlju? Jesmo se za to borili? :rofl:
Imal' taj "zapad" svoju zemlju, zna li za granice il' se radi o apatridima, kolonistima, koji tek nastoje da je steknu? Paščad bjelosvjetska, beskućnička... :rofl:
Šinko, četersosme smo zatvorili zemlju Istoku, da ne bi Istok mog'o tek tako da se upliće i nameće, sudi i prosuđuje, vedri i oblači a ti bi tek tako da se naguziš?! Ni za Odziv da ih upitaš... :agrosex:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

27 Mar 2017, 14:55

Članovi moje obitelji nisu ševili tajnice u Udbi i nisu dobivali dojave o tome da ih se želi hapsiti.
Članovi moje obitelji s jedne strane su bili ustaše koje su zaklali četnici i ne zna se gdje im je grob; supruge ustaša koje su ubili partizani - kao primjer ostalima u selu; djeca ustaša čiji je svaki korak bio pod povećalom i nebrojeno su puta hapšeni i ispitivani zbog svakog natpisa protiv sustava na svakom zidu u radijusu od 50 kilometara od kuće. Članovi moje obitelji s druge strane su bili domobrani i djeca domobrana koja se nisu mogla upisati u škole koje su htjela i koja nisu mogla dobiti posao jer im je ćaća bio domobran.
Ja sam, od početka ove države, u svakoj održanoj raspravi dosljedno, kao potomak ustaša i domobrana, protiv otvaranja arhiva Udbe. Ne vidim što bi to dobrog donijelo. Sasvim sigurno mi ne bi vratilo djedove i bake. Ne vjerujem ni da bi mi se roditelji manje sjećali da su u četvrtoj godini života postali siročad, da su do osamnaeste bili više gladni nego siti da su od petnaeste upoznali svaki bliži zatvor. Upis u školu i dobivanje posla u ovom kontekstu zvuči trivijalno i nije vrijedno spomena.
Potezanje otvaranja arhiva Udbe danas, četvrt stoljeća nakon proglašenja države, kao, uostalom i najave lustracije, smatram opasnim populističkim potezima.
User avatar
caramba
Posts: 129
Joined: 07 Dec 2016, 07:18

27 Mar 2017, 16:09

7nationarmy wrote:
27 Mar 2017, 13:54
...
time samo pokazuje da antifasizam nije nikakvo opravdanje za titovu diktaturu - antifasisti su obavili posao do '45. i da su iza rata otvorili zemlju zapadu bila bi nam daleko ugodnija rasprava danas, bez jama i milijuna u dijaspori.
Definitivno se slažem sa svime, osim za davanje guzice zapadu, kako onda tako i sada, osobito onda, za razliku od danas, kada se na antifašističkim temeljima moglo lijepu kartu odigrati i prema istoku i zapadu ali kao što znamo indoktrinacija je vršena tijekom rata, komunisti ga predvodiše te iskočiše na krilima rata kao progresivna nova religija, koja bi kao udarila temelje u neko bolje društvo. Naravno, nema govora o nekom višestranačju kad su oni u pitanju. Smatram da za to veliki dio krivice snose i oni iz dijela hrvatskog puka koji su se borili uz fašiste.
gđa Karambol wrote:
27 Mar 2017, 14:55
...
Potezanje otvaranja arhiva Udbe danas, četvrt stoljeća nakon proglašenja države, kao, uostalom i najave lustracije, smatram opasnim populističkim potezima.
:top:
Kao i ova tema...kao i rad na smanjenju broja županija...kao svašta nešto a zapravo ništa.
Bitno je da uvijek ima onih koji su za i protiv. "Koska" je bačena.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Mar 2017, 17:34

gđa Karambol wrote:
27 Mar 2017, 14:55
(...) Potezanje otvaranja arhiva Udbe danas, četvrt stoljeća nakon proglašenja države, kao, uostalom i najave lustracije, smatram opasnim populističkim potezima.
Mah, lustracija je priča za malu djecu. Ali s obzirom na razna nagađanja, pa i teške optužbe - arhive ne bi bilo loše otvoriti. Čisto da se vidi tko je, što je i kad je. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Mar 2017, 18:13

caramba wrote:
27 Mar 2017, 16:09
Definitivno se slažem sa svime, osim za davanje guzice zapadu, kako onda tako i sada, osobito onda, za razliku od danas, kada se na antifašističkim temeljima moglo lijepu kartu odigrati i prema istoku i zapadu ali kao što znamo indoktrinacija je vršena tijekom rata, komunisti ga predvodiše te iskočiše na krilima rata kao progresivna nova religija, koja bi kao udarila temelje u neko bolje društvo.
Baš znamo da je tijekom rata vršena indoktrinacija, jel'? :djecoljub: I ko će to bolje od nas, komunista, znati? :rofl:

Ako komunisti šta predvodiše (i još uvijek predvode) onda je to društvo jer su komunisti, po definiciji, avangarda društva. Ljudskog, dabome. Religija s tim veze nema al' ima s indogmatizacijom. Ono, anavgarda u rikverc. :rofl:
Naravno, nema govora o nekom višestranačju kad su oni u pitanju.


a) Oni nisu komunisti. Nikad.
b) Naravno da ne možemo govoriti ni o komunistima ni o komunizmu bez višestranačja (šifra: poli).
c) Mono je nedovoljno za komunizam.
d) Sjedi, Jedan!
:rofl:
Smatram da za to veliki dio krivice snose i oni iz dijela hrvatskog puka koji su se borili uz fašiste.
Suđeno im i presuđeno. Davnih dana. Naprijed gledat'! :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

27 Mar 2017, 19:13

Stitch wrote:
27 Mar 2017, 17:34
Mah, lustracija je priča za malu djecu. Ali s obzirom na razna nagađanja, pa i teške optužbe - arhive ne bi bilo loše otvoriti. Čisto da se vidi tko je, što je i kad je. ;)
Razumijem što govoriš i svejedno sam protiv. Ništa dobro ne bi iz toga izašlo. Naprotiv.
Živjela sam u državi u kojoj su arhivi tajne službe bili dostupni javnosti, gledala sam obitelji u kojima se saznalo da je suprug cinkao suprugu, da su djeca prijavljivala roditelje... a sve ne bi li dobili putovnicu i otputovali tjedan dana na Jadran. Čemu je to dobro?
Povrh svega, ako nam je taj Udbaš bio dobar devedesetih, ne razumijem zašto nam nije podnošljiv 2017.
Post Reply