Pjesme o abortusu - pro et contra

Muzičari koji piju
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

10 Feb 2017, 16:56

Gledam ja tak nevino TV4R ,odjednom me zaskoče s onom užasnom pjesmom s niskim reperom i sestrama. :eek:

A baš sam nekidan naletila na mongolsku pismu iste tematike. Doduše ne znan kak točno ide tekst, al nekak mi sam spot ima više smisla. :zubo:

Pro abortus znan samo jednu. :D :ne zna:

Ljudi kažu da je pisma Indeksa "Bacila je sve niz rijeku" isto o abortusu, al ja to niš ne virujen. :o


User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

10 Feb 2017, 17:09

Nemrem linkove otvarat, pa ne znam jesi li stavila onu od one lujke koju je oženio Neil Gaiman...Amanda Palmer, da. Ne znam kako se to zove ali jebena mi je. :cerek:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

10 Feb 2017, 17:15

Leteća wrote:
10 Feb 2017, 17:09
Nemrem linkove otvarat, pa ne znam jesi li stavila onu od one lujke koju je oženio Neil Gaiman...Amanda Palmer, da. Ne znam kako se to zove ali jebena mi je. :cerek:
nisam, evo potražit ću :ne zna:

Našla! :raspa:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2017, 17:25

Leteća wrote:
10 Feb 2017, 17:09
Nemrem linkove otvarat, pa ne znam jesi li stavila onu od one lujke koju je oženio Neil Gaiman...Amanda Palmer, da. Ne znam kako se to zove ali jebena mi je. :cerek:
Oasis?

Edit: Herbi je bila brža. :top:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2017, 17:48

Inače, u odgovor na prvi post, ali ne da mi se citirati.

Nije nikakvo čudo što nema pjesama koje bi govorile u prilog abortusu. Svi znaju, pa čak i Vigilare, da je to iznimno teška odluka. Emocionalno teška.

Okej, istina je da ima i žena koje se abortusom služe kao kontracepcijskom metodom, to su glupače koje imaju sreće pa im se ništa loše ne dogodi.

Pjesme su, čak i kad su krajnje loše, usmjerene na emocije, a donosi li žena odluku da pobaci, treba zapravo svladati i emocije i nagon koji je tjera na razmnožavanje, a to se može samo razumskim argumentima.

Ni ja ne razumijem mongolski ( :D ), ali iz filmića iščitavam priču o tome da je mladi muž ipak u posljednji čas uspio stići i spriječiti ženu da pobaci. Ako joj je to uopće muž, a ne vitez na bijelom konju, a ostala je trudna s poslovnjakom s onog sastanka. Nebitno.

Filmić je - bar dok ne doznamo kako glasi tekst - puno pametniji i od ove pjesme na koju si ti naletjela, Herbi, kao i od one nesretne Male Mije, a bome i od ovog filmića odnosno pjesme koji govore u prilog abortusu.

Mislim, kad se govori o pobačaju, a kao slikovni prilog dodaje se presjek trudničina trbuha u osmom mjesecu trudnoće, onda je to teški idiotizam.

Marekovićevu sliku s Mislavom Fejsbuk je uklonio u roku keks. :(
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2017, 17:55

MmeTipfeler wrote:
10 Feb 2017, 17:48
Marekovićevu sliku s Mislavom Fejsbuk je uklonio u roku keks. :(
Govorim o ovoj slici. Meni se to čini najduhovitijim i najsažetijim odgovorom na Malu Miju - pogodio ih je u živac. Zato su odmah i navalilii s prijavama o politički nekorektnoj poruci ili već nešto.

Image

A zanimljiv mi je bio i detalj s početka onog mongolskog filmića kada djevojka na stol stavlja novčanice pa sam malo proguglala Mongolia + abortion i našla ovo: link.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Feb 2017, 17:57

Fotka je genijalna.
Potpisi su za budale.
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

10 Feb 2017, 19:29

MmeTipfeler wrote:
10 Feb 2017, 17:48

Ni ja ne razumijem mongolski ( :D ), ali iz filmića iščitavam priču o tome da je mladi muž ipak u posljednji čas uspio stići i spriječiti ženu da pobaci. Ako joj je to uopće muž, a ne vitez na bijelom konju, a ostala je trudna s poslovnjakom s onog sastanka. Nebitno.
Koliko san ja uspila skužit, mongolska pisma je puno starija od samog spota, spot je kasnija kolektivna obrada s agendom. Tu je tekst. :zubo:

Radnja filmića : Mlada Mongolka jednom davno morala je iskeširat za abortus jer su ona i muž bili jako siromašni. Kasnije, kad ostarili i zaradili za skupu robu, terenac i dnevni boravak, jako si je želila dite i mislila je da je trudna. Javila je mužu da ipak nije trudna, pa si je kupila lutku bebu. On je baš tad u kafani pio s frendovima koji su mu pokazivali svoju dicu na slikama iz novčanika. Kad je doša doma pijan, vidia je nju zaspalu s lutkom bebom i sumanuto otrča isprid klinike za abortuse, te je tam prvom liku kojeg je sreo reka da će požalit ako mu žena abortira. :zubo:

Naivno san kliknula na Malu Miu. :facepalm: Mali Mislav je super.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2017, 20:08

Herbicidna wrote:
10 Feb 2017, 19:29
Koliko san ja uspila skužit, mongolska pisma je puno starija od samog spota, spot je kasnija kolektivna obrada s agendom. Tu je tekst. :zubo:
To sam i ja pomislila, ali sam zaboravila napisati.

Radnja filmića : Mlada Mongolka jednom davno morala je iskeširat za abortus jer su ona i muž bili jako siromašni. Kasnije, kad ostarili i zaradili za skupu robu, terenac i dnevni boravak, jako si je želila dite i mislila je da je trudna. Javila je mužu da ipak nije trudna, pa si je kupila lutku bebu. On je baš tad u kafani pio s frendovima koji su mu pokazivali svoju dicu na slikama iz novčanika. Kad je doša doma pijan, vidia je nju zaspalu s lutkom bebom i sumanuto otrča isprid klinike za abortuse, te je tam prvom liku kojeg je sreo reka da će požalit ako mu žena abortira. :zubo:
Ukratko, jadni muškarci. :facepalm:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Feb 2017, 20:14

Pff...ne znaš ti šta je to oplođivat tuđi kapital a onda ostat' bez priznanja. :flop:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2017, 20:21

Šabović Adis wrote:
10 Feb 2017, 20:14
Pff...ne znaš ti šta je to oplođivat tuđi kapital a onda ostat' bez priznanja. :flop:
Šaboviću, ne spamaj kvalitetnu temu jer ću te udaljiti s nastave i poslati direktoru. :E
Post Reply