Jedna filozofska na orvelovsku eru i matriks

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Feb 2017, 13:12

Ah, to je ona epizoda sa skuterom, je li? Mislim da si je prepričao na blogu. Golf je došao kao šećer na kraju.

Ili sam pomiješao događaje? :D


Potpisi su za budale.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Feb 2017, 13:19

Stitch wrote:
08 Feb 2017, 13:12
Ah, to je ona epizoda sa skuterom, je li? Mislim da si je prepričao na blogu. Golf je došao kao šećer na kraju.

Ili sam pomiješao događaje? :D
ne, ne, skuter je dok san parkirava megana u jednoj džaba šikani, ček iman negdi screenshot :)

http://informaticar.eu/wp-content/uploa ... skuter.jpg
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Feb 2017, 13:28

Ide tebi u prometu, nema što. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Feb 2017, 13:46

Quark wrote:
08 Feb 2017, 13:19
ne, ne, skuter je dok san parkirava megana u jednoj džaba šikani, ček iman negdi screenshot :)

http://informaticar.eu/wp-content/uploa ... skuter.jpg
:rofl: :rofl:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Feb 2017, 14:03

Quark wrote:
08 Feb 2017, 13:00
u 9 misecu lik iza mene tipka na smartfon i zabije se u mene, odnosno moju luksuznu limuzinu. izađemo vanka i on meni kaže "jel se ljutiš?". gledan ja njegovog golfa V, fali ga pola osprida, gledan ja svoju limuzinu, ogreba branik. kaže moja žena "meni je njega ža, vid mu aute, a nama ništa". i štaš ti sad? reka san čoviku "a štać se ljutit, nis namjerno"...
dobija novi posljednji branik
Nije li ti na displeju tvoje limuzine napisalo nešto poput "Found new hardware...Install ?" :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Feb 2017, 16:29

Stitch wrote:
08 Feb 2017, 08:30
Ne ide to tako. Gleda se kontekst. Policija će uvijek procijeniti ozbiljnost prijetnje. Ako ta rečenica dolazi na kraju dulje sočne rasprave, bit će ozbiljnije shvaćena nego da stoji sama. ;)
Ma prijavio bih ja to al' ne znam koga da prijavim. Plus, sve Policije su Felerkinog mišljenja. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Feb 2017, 17:31

karambol wrote:
08 Feb 2017, 14:03
Nije li ti na displeju tvoje limuzine napisalo nešto poput "Found new hardware...Install ?" :zubo:
limuzina 2006 godište, nema nikakvog displejića osim onog na kojem piše "track 01" :brukica:
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Feb 2017, 18:33

Quark wrote:
08 Feb 2017, 17:31
limuzina 2006 godište, nema nikakvog displejića osim onog na kojem piše "track 01" :brukica:
A jel mu ciče gume u trećoj? :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Feb 2017, 19:42

continental momče, samo najbolje letnje sokne za francuski luksuz
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Feb 2017, 20:39

Quark wrote:
08 Feb 2017, 19:42
continental momče, samo najbolje letnje sokne za francuski luksuz
Francuski luksuz na švapskim gumama???
Mislim ono...to kao da uz ribu drmaš po Paulaneru.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Feb 2017, 01:48

Zato ja na korejcu imam Michelin. :D

Dobre gume, ali premekane. Dosta se brzo troše. Koliko sam uspio primijetiti, to je danas trend. Gume su nekad bile puno tvrđe.
Potpisi su za budale.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

09 Feb 2017, 08:03

karambol wrote:
08 Feb 2017, 14:03
Nije li ti na displeju tvoje limuzine napisalo nešto poput "Found new hardware...Install ?" :zubo:
E baš to mi se pojavilo kad sam hakirala internetse.

Dobila sam nekaj poštom i spojila prek USB-a na komp. I onda je krenulo sranje.

Ponovno pitam - je li problem u hardveru ili softveru?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

09 Feb 2017, 08:10

Na ekranu vidim mrcinu koja vitla čekićem. Na kutiji je pisalo LOKI.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Feb 2017, 11:13

Leteća wrote:
09 Feb 2017, 08:03
Ponovno pitam - je li problem u hardveru ili softveru?
Teško je reći. Zasad je u mozgu to neodvojivo jedno od drugoga. :mig:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Feb 2017, 12:28

Prije bilo kakvog zahvata, trebalo bi bekapirati internet. To su, onako, osnove. Skini ga prvo na hard-disk. :mudri:
Potpisi su za budale.
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

09 Feb 2017, 12:37

Leteća wrote:
07 Feb 2017, 14:30
Djelomično točno, ali ima tu još nešto. Kao anonimac, prijetnjama se možeš u miru smijati. Osoba s imenom, prezimenom i adresom brzo izgubi smisao za humor. :kava:
:S

Quark wrote:
07 Feb 2017, 14:05
đubradi jedna nestrpljiva i provokatorska :rozi:

dakle, da pojasnim što je pjesnik htio reći... o kontaminaciji i anonimnosti. prije toga da citiram budalu: "anonimni žele bit samo oni koji su kontaminirani sa sustavom, mi koji smo neovisni u svim smislovima nas jednostavno boli kurac"

kontaminirani anonimci žele srati na internetu isključivo kao anonimne individue iz jednostavnog razloga: kontaminirani su. tako npr. kako ćeš sad srati protiv vojnog roka imenom i prezimenom kad si član hdza i ne gine ti prozivanje u stranci i jezikova juha. kako ćeš srati protiv poreza kad ga ne plaćaš, uhljeb si. kako ćeš srati bilo šta kad imaš stambeni kredit, kad ti je rođo namistija posal drkanja kurca za 6200 netto do penzije, kad si iša u penziju sa 27 godina i 17 sekundi radnog staža, kad primaš boračku ptsp penziju i radiš izo prozore ili knauf na crno? teško je tim individuama, šta god da kažu uvik će neko reć "aj ne seri ti si ... to i to". ja prvi, ja svaki dan kalan parangal na fejsu i uvik se iste budale vataju, ali nikako oni kojima je parangal namijenjen, oni samo čitaju i kutru...
međutim, u naravi ljudima je da moraju srati i onda ako im oduzmeš mogućnost da seru anonimno onda "oni nas prate", "oni nas snimaju", "di su moje slobode?"... ma mrš u pičku matere svoje, ako nemoš izać javno, imenom, prezimenom i oibom i reć šta misliš onda ne seri i sakrij se u prvi grm

neovisnost... da, mnogi će reći da su privatni poduzetnici, obrtnici "neovisni", radu za sebe itd itd... to je samo djelomično istina. naime, određem broj tih "neovisnih" privatnika većinu prihoda vuče od zna se koga, tako da su i oni kontaminirani. budu li puno pizdili - ode unosni ugovor u wc šolju. dakle - kontaminacija i to posvemašnja, opet tipičan primjer borca za anonimnost, jer kako da ispolji svoje frustracije šta mu po marže uzme rođo iz hdza.
drugi primjer kontaminacije poduzetnika, samim time odmak na dijametralnu stranu od neovisnosti, je ispoljavanje prirodne gluposti dotičnog: kupi se x5 na lizing, da se vidi da se ima, i onda zna se - sila boga ne moli...

s treće, pak, strane postoje budale poput mene: nisu kontaminirani ničim i boli ih kurac.

Osobno također nisam kontaminirana, eventualno vlastitom glupošću i brzopletošću i zbog iste volim i želim biti maksimalno anonimna na netu (znam da nisam). Naime, kad uživo razgovaraš sa mnom, možeš mi oprostiti što sam blesava i ponekad stvarno glupa, ali na netu ne. Onda, volim ponekad jako puno pisati na temu seksa (jep, tu još nisam). I iznositi neke detaljčiće iz vlastitog života. Ne želim da se zna da sam to ja niti da me se povezuje s mojim akutnim ludilom javne ispovijedi ili lajavosti. Ako se ikada upoznamo, a nećemo najvjerojatnije, dojam koji ste stekli ovdje i dojam koji bih ostavila uživo dva su različita dojma i mislim da više nikada ne bih bila slobodna ovdje natrkeljati što mi padne na um. Pa eto, jebi mi sve, al ja sam za anonimnost na internetu. A vanilla sam ko slaja od vanilije.

Nadalje, neovisan si moj k, sudeć po ovom što si izložio. Plaćaš porez, moraš školovati djecu, plaćaš struju, hranu, vodu, higijenske potrepštine. Slobodu je nevjerovatno teško definirati, a još teže sprovesti u djelo. :mig:

Za tebe super da si takav i jako mi se sviđaš zbog svega što si napisao na ovu temu. Ali te izazivam na ovo da si neovisan. Touche!




Krivo sam upotrijebila taj touche ovdje, je l da? :tuzni:
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Feb 2017, 13:47

Mugen wrote:
09 Feb 2017, 12:37
Krivo sam upotrijebila taj touche ovdje, je l da? :tuzni:
Aha. Ali može ga upotrijebiti on i dodijeliti ti, metaforički rečeno, zasluženi bod u raspravi. Jer si što se slobode i neovisnosti tiče generalno u pravu. Slobodni su samo beskrajno bogati ljudi - a to ti je otprilike tri posto čovječanstva - koji ne moraju gubiti vrijeme na rad i zadovoljavanje tuđih potreba i interesa nego ga u cijelosti mogu iskoristiti kako god žele. Novac i vrijeme, to su dvije ključne stvari. Novac možeš zaraditi i potrošiti, ali vrijeme ne možeš vratiti pa je ono zapravo dragocjenije.
Potpisi su za budale.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

09 Feb 2017, 14:27

Stitch wrote:
09 Feb 2017, 12:28
Prije bilo kakvog zahvata, trebalo bi bekapirati internet. To su, onako, osnove. Skini ga prvo na hard-disk. :mudri:
Ne zajebavaj. Toliki hard nema ni judolino. :kava:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

09 Feb 2017, 15:07

MmeTipfeler wrote:
09 Feb 2017, 11:13
Teško je reći. Zasad je u mozgu to neodvojivo jedno od drugoga. :mig:
Dobar hardver - mir u kući. Dobar softver - haos na internetsima. :E
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

09 Feb 2017, 15:09

Ništa, mislim da ću uzet veći čekić. To bi trebalo resetirat stvari. : EMP:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

09 Feb 2017, 17:01

Mugen wrote:
09 Feb 2017, 12:37
Nadalje, neovisan si moj k, sudeć po ovom što si izložio. Plaćaš porez, moraš školovati djecu, plaćaš struju, hranu, vodu, higijenske potrepštine. Slobodu je nevjerovatno teško definirati, a još teže sprovesti u djelo. :mig:

Za tebe super da si takav i jako mi se sviđaš zbog svega što si napisao na ovu temu. Ali te izazivam na ovo da si neovisan. Touche!
gle, naravno da si tehnički u pravu. školujen dvoje mladunčadi. plaćan struju, i squaw i ja uprihodujemo brutto tako da imamo izuzetno kvalitetan osjećaj onoga šta svi kažu da "plaćaju porez", jedino higijenske potrepštine ne plaćan jer se ne peren, nisan se tušira ima 7-8 godina i bogu fala nit san se prehladija nit bija bolestan :kava:

dakle šta se toga tiče ni bill gates nije slobodan.

e sad što se tiče tvog izazova...
da, možda san malo nategnuto definira tu slobodu, ali recimo nisan nikom dužan, nisan vezan uz politiku, nisan vezan uz ni jednog poslovnog partnera, neman posla s bankama, niko mi ništa nije namistija i niko mi ništa nije da.

znaš ono kako je ugledni kolega de niro reka u heat-u: za 3 sekunde se okrenit i otić. tako i ja, ako mi sutra dopizdi prodan sve šta iman i odeslin se na madagaskar (tamo je 85% živih bića jedinstveno)

jedino šta su godine prošle, sad bi volija da iman neki kreditić od 2-3 iljade i da iman 35 :brukica:
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

09 Feb 2017, 17:08

Mugen wrote:
09 Feb 2017, 12:37
jebi mi sve
Ovo sam skont'o.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

09 Feb 2017, 17:31

Kvarče, čim imaš mladunčad drže te za jaja. Ne možeš mrdnut, a kamoli radit kuršlus - bar ne kao ime.prezime.

Pitanje je što tko traži na internetsima - recepti i slike mačaka su kosher, no nekima to nije dovoljno zanimljivo. U raju je lijepo, u paklu je ekipa. :top:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

09 Feb 2017, 19:47

Leteća wrote:
09 Feb 2017, 17:31
Kvarče, čim imaš mladunčad drže te za jaja. Ne možeš mrdnut, a kamoli radit kuršlus - bar ne kao ime.prezime.
jebe se mene, ako mi se sere seren, ako mi se ne sere ne seren, ali niti najmanje me nije brige šta će ko reć.

šalu na stranu, gledan na televozoru u boji, niti oni offgrideri nisu pošteđeni irs-a. oni manijak šta vozi gliser u onin močvarama prije nekom vrimena u jednoj emisiji diga poštu: porez. kaže da ga i ode država našla :)
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Feb 2017, 19:49

A u kojoj ti je boji televizor? Moj je crveni.
Potpisi su za budale.
Post Reply