Jedna filozofska na orvelovsku eru i matriks

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

02 Feb 2017, 22:09

Quark wrote:
02 Feb 2017, 21:51
anonimni žele bit samo oni koji su kontaminirani sa sustavom, mi koji smo neovisni u svim smislovima nas jednostavno boli kurac
Moram priznat' da ne razumijem o kakvoj kontaminaciji pišeš. Please, let us continue. :kokice:


Usput i na drugi bold odgovori, koji su to svi smislovi? Proizvodiš svoju struju? Svoju hranu? :kokice:



Nadam se da ne misliš da provociram. Uistinu sam zaintrigirana. :kokice: I sviđa mi se ovaj smajli. :zubo:


Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

02 Feb 2017, 22:27

Sustav je takav da uzrokuje privid privatnosti. Kakvo javno privatno preduzeće & bulšit! :rofl:
Nisam robot - ne ovisim o struji. Hrana je sirovina (zatečeno u prirodi, kao što je i priroda sama), prehrambeni artikli nisu. :kava:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

03 Feb 2017, 09:02

Mugen wrote:
02 Feb 2017, 22:09

Usput i na drugi bold odgovori, koji su to svi smislovi? Proizvodiš svoju struju? Svoju hranu? :kokice:
Proizvodi klinac, a ne struju i hranu. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

03 Feb 2017, 14:05

danas mi je malome maturalni pa san u gužvi, ali sjest ću i istipkati :)
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

03 Feb 2017, 14:48

Leteća se može usvinjiti do mile volje jer je nitko ne jebe ni za suhu šljivu.

Osoba iza tog nicka ne smije jer radi za Opus Dei. :Pop:

Trenutno je u Fiction Departmentu, ali ako bude jako dobra, savjesna i marljiva radnica, smiješi joj se ministarska fotelja. :raspa:

Tako da pazite što trkeljate, mala crna tekica pamti sve. :kava:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Feb 2017, 21:57

Quark wrote:
03 Feb 2017, 14:05
danas mi je malome maturalni pa san u gužvi, ali sjest ću i istipkati :)
Koliko traje taj maturalni, to je u vas ko slavonski svatovi... ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

07 Feb 2017, 08:24

Quark wrote:
03 Feb 2017, 14:05
danas mi je malome maturalni pa san u gužvi, ali sjest ću i istipkati :)
Super, jedva čekam! :kokice:

Do tad... :W
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

07 Feb 2017, 14:05

đubradi jedna nestrpljiva i provokatorska :rozi:

dakle, da pojasnim što je pjesnik htio reći... o kontaminaciji i anonimnosti. prije toga da citiram budalu: "anonimni žele bit samo oni koji su kontaminirani sa sustavom, mi koji smo neovisni u svim smislovima nas jednostavno boli kurac"

kontaminirani anonimci žele srati na internetu isključivo kao anonimne individue iz jednostavnog razloga: kontaminirani su. tako npr. kako ćeš sad srati protiv vojnog roka imenom i prezimenom kad si član hdza i ne gine ti prozivanje u stranci i jezikova juha. kako ćeš srati protiv poreza kad ga ne plaćaš, uhljeb si. kako ćeš srati bilo šta kad imaš stambeni kredit, kad ti je rođo namistija posal drkanja kurca za 6200 netto do penzije, kad si iša u penziju sa 27 godina i 17 sekundi radnog staža, kad primaš boračku ptsp penziju i radiš izo prozore ili knauf na crno? teško je tim individuama, šta god da kažu uvik će neko reć "aj ne seri ti si ... to i to". ja prvi, ja svaki dan kalan parangal na fejsu i uvik se iste budale vataju, ali nikako oni kojima je parangal namijenjen, oni samo čitaju i kutru...
međutim, u naravi ljudima je da moraju srati i onda ako im oduzmeš mogućnost da seru anonimno onda "oni nas prate", "oni nas snimaju", "di su moje slobode?"... ma mrš u pičku matere svoje, ako nemoš izać javno, imenom, prezimenom i oibom i reć šta misliš onda ne seri i sakrij se u prvi grm

neovisnost... da, mnogi će reći da su privatni poduzetnici, obrtnici "neovisni", radu za sebe itd itd... to je samo djelomično istina. naime, određem broj tih "neovisnih" privatnika većinu prihoda vuče od zna se koga, tako da su i oni kontaminirani. budu li puno pizdili - ode unosni ugovor u wc šolju. dakle - kontaminacija i to posvemašnja, opet tipičan primjer borca za anonimnost, jer kako da ispolji svoje frustracije šta mu po marže uzme rođo iz hdza.
drugi primjer kontaminacije poduzetnika, samim time odmak na dijametralnu stranu od neovisnosti, je ispoljavanje prirodne gluposti dotičnog: kupi se x5 na lizing, da se vidi da se ima, i onda zna se - sila boga ne moli...

s treće, pak, strane postoje budale poput mene: nisu kontaminirani ničim i boli ih kurac.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

07 Feb 2017, 14:30

Djelomično točno, ali ima tu još nešto. Kao anonimac, prijetnjama se možeš u miru smijati. Osoba s imenom, prezimenom i adresom brzo izgubi smisao za humor. :kava:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

07 Feb 2017, 17:54

Leteća wrote:
07 Feb 2017, 14:30
Djelomično točno, ali ima tu još nešto. Kao anonimac, prijetnjama se možeš u miru smijati. Osoba s imenom, prezimenom i adresom brzo izgubi smisao za humor. :kava:
23 godine seren po internetu kao kristijan mirić, nema koga nisan izasra počevši od države, crkve, hdza, sdpa, nisan doživija još ni jednu prijetnju, ako ne računamo judolina na forumu
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Feb 2017, 18:28

Quark wrote:
07 Feb 2017, 17:54
23 godine seren po internetu kao kristijan mirić, nema koga nisan izasra počevši od države, crkve, hdza, sdpa, nisan doživija još ni jednu prijetnju, ako ne računamo judolina na forumu
Pa šta mi sereš po državi, crkvi i hadezeu, smrade jedan?
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

07 Feb 2017, 19:49

Da, stvarno. Pa kako te nije sramota da sereš po državi, crkvi, hadezeu i ezdepeu?

Pored sveg crnila ti si baš našao ove svijetle točke u tmini da sereš po njima??? :madkava:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Feb 2017, 21:24

Leteća wrote:
07 Feb 2017, 14:30
Djelomično točno, ali ima tu još nešto. Kao anonimac, prijetnjama se možeš u miru smijati. Osoba s imenom, prezimenom i adresom brzo izgubi smisao za humor. :kava:
Kse, kse, a anonimne izjave & prijetnje niko ne uzima zaozbiljno. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

07 Feb 2017, 21:37

judolino wrote:
07 Feb 2017, 18:28
Pa šta mi sereš po državi, crkvi i hadezeu, smrade jedan?
citiraću uglednog i renomiranog kolegu Meštra iz Velog mista: "Pravi čovik nikad ne viče 'Živija'. Pravi čovik uvik viče 'DOLI'."
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Feb 2017, 00:27

Šabović Adis wrote:
07 Feb 2017, 21:24
Kse, kse, a anonimne izjave & prijetnje niko ne uzima zaozbiljno. :D
Tko ti je to rekao? Policija i državno odvjetništvo dužni su po zakonu primiti i obraditi svaku prijavu. Ali kazneni postupak može se pokrenuti na prijedlog oštećenika ili po službenoj dužnosti pa možda nije mudro čekati da policija to učini nego treba poduzeti potrebne korake. Tako je daleko učinkovitije. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Feb 2017, 01:25

Stitch wrote:
08 Feb 2017, 00:27
Tko ti je to rekao? Policija i državno odvjetništvo dužni su po zakonu primiti i obraditi svaku prijavu. Ali kazneni postupak može se pokrenuti na prijedlog oštećenika ili po službenoj dužnosti pa možda nije mudro čekati da policija to učini nego treba poduzeti potrebne korake. Tako je daleko učinkovitije. ;)
Pa eto, probaj ti podnijeti prijavu protiv "N.N."...:nogica: ili kao "N.N.", pa ako ne išćera na ovo onda meremo u Euvropu. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Feb 2017, 01:49

Ne podnosi se prijava protiv N. N. nego se od provajdera ili operatera traži dokumentacija radi prikupljanja podataka potrebnih za identifikaciju. Prijetnja je kazneno djelo, vrlo jednostavno. Nazivanje koga u tri ujutro i dahtanje u slušalicu, spomenimo drugi primjer - nije. Premda jest maltretiranje.

Prvi slučaj možeš prijaviti ili policiji ili odvjetništvu, a drugi ne možeš jer zakonski nije reguliran. Pa će ti savjetovati da promijeniš broj. Žišku? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Feb 2017, 02:00

A, recimo, pismena izjava "Svi će umrijeti.", jel' to prijetnja smrću? :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Feb 2017, 06:51

Šabović Adis wrote:
08 Feb 2017, 02:00
A, recimo, pismena izjava "Svi će umrijeti.", jel' to prijetnja smrću? :zubo:
Nije. To je činjenica. :bicedobro:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Feb 2017, 07:19

MmeTipfeler wrote:
08 Feb 2017, 06:51
Nije. To je činjenica. :bicedobro:
Zar i ti, sine Brute? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Feb 2017, 08:30

Ne ide to tako. Gleda se kontekst. Policija će uvijek procijeniti ozbiljnost prijetnje. Ako ta rečenica dolazi na kraju dulje sočne rasprave, bit će ozbiljnije shvaćena nego da stoji sama. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Feb 2017, 09:02

Stitch wrote:
08 Feb 2017, 08:30
Ne ide to tako. Gleda se kontekst. Policija će uvijek procijeniti ozbiljnost prijetnje. Ako ta rečenica dolazi na kraju dulje sočne rasprave, bit će ozbiljnije shvaćena nego da stoji sama. ;)
S pravnog gledišta, ne. Vrlo je bitna formulacija.

Priča iz života. Sudskog. Žena je prijavila lika zbog prijetnji, tvrdeći da je životno ugrožava. Oslobođen je. Zašto? Zato što su njegove prijetnje bile formulirane kao "tribalo bi te zatuć". Ni u jednom trenutku nije rekao: "ja ću te zatuć."

Isto su i meni rekli na policiji kad sam otišla podnijeti prijavu protiv drugog sudionika u prometu. Lik je nepropisno izletio na glavnu ulicu, ali je zabrijao da je on u pravu pa me odlučio pratiti i pokušavati me navesti da ga udarim autom, doslovce se podmetao. Ima svakakavih luđaka. Kada sam se konačno zaustavila, zlu ne trebalo, izletio je iz auta i svašta mi izgovorio, ali to se svodilo na: "znam vam registraciju", "čut ćete vi još", "vidjet ćete vi još". To se ne smatra izravnom prijetnjom.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

08 Feb 2017, 11:07

MmeTipfeler wrote:
08 Feb 2017, 06:51
Nije. To je činjenica. :bicedobro:
Carice! :S :S :S
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Feb 2017, 11:24

MmeTipfeler wrote:
08 Feb 2017, 09:02
Lik je nepropisno izletio na glavnu ulicu, ali je zabrijao da je on u pravu pa me odlučio pratiti i pokušavati me navesti da ga udarim autom, doslovce se podmetao.
Meni je to čovjek napravio na autocesti. Dvaput. Pretekao me nakon što sam ja pretekao njega - i stao na kočnicu. S djetetom u autu. Lexus je bio, točno znam profil tih kretena. Voze se, zapravo više kilave nego što se voze, u skupim autima po lijevom prometnom traku kao da je cijela cesta njihova. A to mrzim. Volim brzu vožnju, ali nemam dovoljno startan auto i treba mi vremena da se zaletim. Jasno da ću mu signalizirati da se makne. Jasno da ću ga i u kurac poslati. A taj majmun - ponavljam, s djetetom u autu - koči na 140-150 kilometara na sat. Da sam ga samo dotaknuo, obojica bismo otišli u tri mile materine. :bonk:

Jebote, podivljam čim se toga sjetim. :gaah:
Potpisi su za budale.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Feb 2017, 13:00

u 9 misecu lik iza mene tipka na smartfon i zabije se u mene, odnosno moju luksuznu limuzinu. izađemo vanka i on meni kaže "jel se ljutiš?". gledan ja njegovog golfa V, fali ga pola osprida, gledan ja svoju limuzinu, ogreba branik. kaže moja žena "meni je njega ža, vid mu aute, a nama ništa". i štaš ti sad? reka san čoviku "a štać se ljutit, nis namjerno"...
dobija novi posljednji branik
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Post Reply