Hakeri, zbor!

Računala, IT, nove tehnologije, gadgeti...
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 Oct 2016, 13:36

Imal' koga da je u stanju srušit' pišani kliks? :mad:

Ja kren'o da se registrujem, da i njih počnem trolat' k'o čo'ek, kad ono:

Image

Mamicu im "karaktersku", ima č u najčitaniji bh. ***, ima š u Vaš spol al' ne da da se registrujem. Eto ti Euvrope, ako imaš Š ili ć u karakteru onda te forbidenuju i ne daju da uniđeš - samo da izuniđeš. Uaaaa...Euvropo, stidi se...sramota! :flop:

:rofl: :rofl: :rofl:


Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

26 Oct 2016, 12:12

Ha? šta je plišani kiks?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Oct 2016, 13:15

To kad ga izvadiš izgaća pa poplišaš kliks. :rofl:

:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Dec 2016, 10:20

Ja se nadala hakerskim savjetima i pomoći kad ono pizdarija... :facepalm:



Nego, znam da ne pitam na pravom mjestu ali pravog ni nema pa mi je i ovo dobro za pomoć oko problema .
Naime, imam novi tablet/laptop što li je Acer one 10, nije star ni deset dana zadnja tri dana ga ne mogu pokrenit nakon gašenja šatdaunom. Prođe više sati kad konačno uspijem a ne znam ni jel to slučajno. Tako ne znam jel do sklopke on/of ili je do postavki . Nadam se da je do postavki u kojem stoji da se ne može upaliti do isteka nekog roka ali ja to nisam postavila i u početku nisam imala mproblema do zadnjeg ažuriranja.
ne znam jesam li dovoljno jasna, nadam se da ste nešto shvatili da mi neko zna pripomoći.
Sad se dakle ne pali, a kaće ne znam.
Znam da je pod jamstvom i da ga mogu nositi u servis ali se sve nešto nadam da ću to riješiti u postavkama pa ako znate, mollit ću lijepo pomoć.
kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Dec 2016, 10:30

Chilimama wrote:Ja se nadala hakerskim savjetima i pomoći kad ono pizdarija... :facepalm:



Nego, znam da ne pitam na pravom mjestu ali pravog ni nema pa mi je i ovo dobro za pomoć oko problema .
Naime, imam novi tablet/laptop što li je Acer one 10, nije star ni deset dana zadnja tri dana ga ne mogu pokrenit nakon gašenja šatdaunom. Prođe više sati kad konačno uspijem a ne znam ni jel to slučajno. Tako ne znam jel do sklopke on/of ili je do postavki . Nadam se da je do postavki u kojem stoji da se ne može upaliti do isteka nekog roka ali ja to nisam postavila i u početku nisam imala mproblema do zadnjeg ažuriranja.
ne znam jesam li dovoljno jasna, nadam se da ste nešto shvatili da mi neko zna pripomoći.
Sad se dakle ne pali, a kaće ne znam.
Znam da je pod jamstvom i da ga mogu nositi u servis ali se sve nešto nadam da ću to riješiti u postavkama pa ako znate, mollit ću lijepo pomoć.
Koji ti je kuki? Odi di si kupila i trazi novog, ili povrat novaca. Trebas odnit original kutiju.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Dec 2016, 10:40

To mi je najlakše ali nisam sigurna da to ide tako brzo. U tom slučaju prvo ide u servis , ali možda stvarno nije kvar .
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Dec 2016, 13:24

Kad je meni krepao pi-si, spasilo ga je jedno dobro rastavljanje na proste faktore i čišćenje četkicom i alkoholom.
Samo alkohol nije baš pomogao tipkobnitsi. Valjda nije dobar u kombinaciji sa strujom :zubo:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Dec 2016, 13:33

Moj je novi, s jamstvom , star ni deset dana. Mislim da mu još alkohol nije potreban.

uvjerena sam da su postavke krivo postavljene. :zubo:
kurvanjski avatar, a
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Dec 2016, 13:56

Tipkovnicu moraš rastavit, dobro je oprat (ja to radim vlažnim maramicama, posušit, sastavit i nadati se da će opet proradit...

Fuj, kak je zmazana ova moja HP-ova, moret ću je prat danas il sutra.

BTW, lijepo je opet vidjeti ljudska slova u tvojim postovima... :mig:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Dec 2016, 14:12

Chilimama wrote:Moj je novi, s jamstvom , star ni deset dana. Mislim da mu još alkohol nije potreban.

uvjerena sam da su postavke krivo postavljene. :zubo:
Hah, možda i jesu. Kad ga uspiješ uključiti, stisni F2 dok se dižu Windowsi, da uđeš u BIOS. Onda idi na Boot pa ondje nađi 'reset default settings' ili 'load default settings'. Klikni, spremi (vjerojatno F10), izađi.

Ako su postavke, to će riješiti stvar. Ako nisu, možda trebaš novi BIOS.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Dec 2016, 15:15

judolino wrote:Tipkovnicu moraš rastavit, dobro je oprat (ja to radim vlažnim maramicama, posušit, sastavit i nadati se da će opet proradit...
E, treba ju prfo otšerafit, a to nije mali zadatak ako je koje desetljeće korodirala :mudri: ... vele da je čisti alkohol (onaj iz apoteke, ne iz birtije :zubo: ) najbolji medij za čišćenje lektronike...
judolino wrote:Fuj, kak je zmazana ova moja HP-ova, moret ću je prat danas il sutra.
Samo ekološkim srectvima! :usama:
judolino wrote:BTW, lijepo je opet vidjeti ljudska slova u tvojim postovima... :mig:
Bez brige, čuvam ja tipkobnitsu za rezervu :zubo:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Dec 2016, 15:16

Stitch wrote:Hah, možda i jesu. Kad ga uspiješ uključiti, stisni F2 dok se dižu Windowsi, da uđeš u BIOS. Onda idi na Boot pa ondje nađi 'reset default settings' ili 'load default settings'. Klikni, spremi (vjerojatno F10), izađi.

Ako su postavke, to će riješiti stvar. Ako nisu, možda trebaš novi BIOS.
Jel ima BIOSa za, ovaj, posudit na netu?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Dec 2016, 15:39

Naravno. Utipkaš model matične, odeš na stranicu proizvođača i skineš najnoviji BIOS. Prebaciš ga na USB - i gotova posudba. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Dec 2016, 16:15

Stitch wrote:Hah, možda i jesu. Kad ga uspiješ uključiti, stisni F2 dok se dižu Windowsi, da uđeš u BIOS. Onda idi na Boot pa ondje nađi 'reset default settings' ili 'load default settings'. Klikni, spremi (vjerojatno F10), izađi.

Ako su postavke, to će riješiti stvar. Ako nisu, možda trebaš novi BIOS.

Mislim da to jest to, upravo sam stigla s pregleda i mali reče da je to stoposto to , da ga donesem kad se ugasi i da će on to resetirati. Vjerojatno baš tako kako si ti rekao.

Kako god, ja ga više ne šatdaunam, briga me. :durica:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Dec 2016, 17:18

Chilimama wrote:To mi je najlakše ali nisam sigurna da to ide tako brzo. U tom slučaju prvo ide u servis , ali možda stvarno nije kvar .
Prvo mi je trebala minuta da shvatim što je tablet / laptop i zašto ti ovdje daju savjete o rastavljanju i BIOS-u. :brukica:

Najvjerojatnije si u pravu kad misliš da si nešto preskočila pri prvom pokretanju. Vjerojatno ovisi o dućanu, ali su meni rekli da u roku od tjedan dana mogu vratiti tablet ako nešto ne valja, a poslije toga ide u servis. Vjerujem da bi tebi mogli pomoći i dečki u dućanu gdje si kupila Acer. Odeš, zatrepćeš okicama i da vidiš. :D

Moj će ići u servis, samo dok uhvatim vremena za to i posudim koju knjigu iz knjižnice, ali kod mene je drukčiji problem.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Dec 2016, 17:44

Bila sam u dućanu , kako sam i rekla u postu iznad tvog. I dečko koji ga je prodao je rekao da nije do kvara i servisa nego do postavke kako sam i pomislila. U svakom slučaju učinit ću ja ( ili on ) ovo što je rekao stich. Usput sam dobila i savjet kako jednako tako urediti i "kvar" na laptopu zbog kojeg sam i kupila taj novi.
kurvanjski avatar, a
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Dec 2016, 23:48

haram wrote:E, treba ju prfo otšerafit, a to nije mali zadatak ako je koje desetljeće korodirala :mudri: ... vele da je čisti alkohol (onaj iz apoteke, ne iz birtije :zubo: ) najbolji medij za čišćenje lektronike...



Samo ekološkim srectvima! :usama:



Bez brige, čuvam ja tipkobnitsu za rezervu :zubo:
Majko issova - trošit alkohol NA ČIŠĆENJE?!

Ak si frajer reci to Milogledu Bluffu, da te vidim... :facepalm:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

23 Jan 2017, 13:52

Jutros ja na internetu i sve ide po peesu i odjednom nestane veze. Ja krenila da ću se nanovo spojit kad ono nemam di. Nestala ikonica za wifi. Tako ja tražim što se događa ( veli da nije pravilno instaliran mrežni prilagodnik i da ga windowsi ne mogu naći) i da ne duljim , nakon pipanja što bi bilo ja računalo vratila na stare postavke. Ok, vratila se ikonica wifija ali nestade chrome. Aj sad nek mi neko kaže što je to njemu bilo. Kaže bilo do neke aplikacije. Sad sam na mozili a nije mi draga ali se ne usudim u trg play uzet onovo instalaciju chrome.
Jel to normalno...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Jan 2017, 15:13

Nije, ali ne vidim zašto ne bi reinstalirala Chrome. :) Restartiraj računalo prije toga, vjerojatno se nešto ažuriralo pa šteka dok se ponovo ne pokrene (Microsoft ažurira sustave svaki drugi utorak u mjesecu, ali zna biti manjih apdejta po potrebi).
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

23 Jan 2017, 17:08

Sve sam komplet reinstarirala osim krome, ona je sama nestala. A ništa, vratit ću je drugi tjedan. Sutra idem tamo di nema interneta.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Jan 2017, 17:28

Možda Quark zna za slučajeve da Chrome sam nestane, kako kažeš. :D Meni se to nije događalo pa nemam pojma što je uzrok, pogotovo ovako napamet. Možda ti je sjeban 'registry'. :misli:

Mrzim aplikacije za tobožnju optimizaciju kompjutora, a pogotovo mrzim aplikacije za automatsku optimizaciju jer mislim da po 'registryju' ne treba previše čačkati - pogotovo laici, no CCleaner smatram svijetlom iznimkom u moru programa kojima se korisnicima prodaje magla. Skini ga, instaliraj pa iz izbornika 'Registry' pokreni popravak. A možeš i suvišne fajlove očistiti (izbornik 'Cleaner').

Nakon toga restartiraj računalo. Pa onda normalno instaliraj Chrome.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Jan 2017, 03:23

Slušat' Stiča!
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Jan 2017, 08:50

A gdje je Quark? On je ko policija, nikad ga nema kad ga čovjek treba. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Jan 2017, 08:58

Šabović Adis wrote:
24 Jan 2017, 03:23
Slušat' Stiča!
Sjetih se naknadno još jedne mogućnosti: ako nije 'registry', možda su sistemski fajlovi. I to se dâ popraviti, samo treba malo strpljenja. :raspa:

Chili, potraži u programima Command Prompt (u direktoriju Windows System). Klikni desnim klikom da ti se otvore opcije pa izaberi 'Run as administrator'.

Otvorit će ti se crni prozor u kojem, neovisno o ostalom sadržaju, trebaš utipkati: sfc /scannow - to možeš i kopipejstati u konzolu, baš tako kako piše. Time pokrećeš System File Checker. Taj će ti programčić skenirati i popraviti sistemske fajlove, samo pričekaj da se odvrti do kraja. Trebat će mu desetak minuta, ovisno o procesoru.

Nakon toga restartiraj kompjutor.
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

31 Jan 2017, 14:24

Morat ću to probat jer mi se ono opet dogodilo prije dva dana i sve sam opet radila kako sam i onda radila pa se pitam u čemu je fora? tako mogu svakih osam dana jer mi navodno nema instalacije za wifi ... :misli: :ne zna:
kurvanjski avatar, a
Post Reply