On ili ona...pitanje je SAD?

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Nov 2016, 13:43

Karlinjo wrote:Kako je značajniji razvoj isključivo moguć u kapitalizmu to znači da to što je on na čelu nečega bit će poticaj razvoju jer jasno će bit ljudima direktno oko njega, a onda i šire da se da bi opstali vrijednost mora dodavati. :o
Imaš dara za novinara, čovječe. Ne onog pravog, starinskog, koji zna pisati. Nego novokomponiranog, s većine hrvatskih portala. :zubeki:


Potpisi su za budale.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Nov 2016, 13:44

[latex][/latex]
Karlinjo wrote:Radim i ja. :ne zna:

Nisam imao ni u primisli da bi išta trebala šifrirat, dešifrirat ili komentirat pogotovo ak imaš ozbiljnog posla. :D
Ajd ti lepo Zečicu zajebavaj. :karl:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Nov 2016, 13:46

Stitch wrote:Imaš dara za novinara, čovječe. Ne onog pravog, starinskog, koji zna pisati. Nego novokomponiranog, s većine hrvatskih portala. :zubeki:
Slaba plaća tamo... a viš da je dečec libertarijanec. :rofl:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Nov 2016, 13:48

Stitch wrote:Imaš dara za novinara, čovječe. Ne onog pravog, starinskog, koji zna pisati. Nego novokomponiranog, s većine hrvatskih portala. :zubeki:
Eto, super. :mama: :D :ne zna:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Nov 2016, 14:01

Leteća wrote:Slaba plaća tamo... a viš da je dečec libertarijanec. :rofl:
Nisam ja libertarijanac. :p
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Nov 2016, 14:03

Karlinjo wrote:Nisam ja libertarijanac. :p
Ordinarni blesan? E, to je već bolje. :D
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Nov 2016, 14:05

Tako može, to mi se sviđa. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Nov 2016, 21:51

Karlinjo wrote:Kako je značajniji razvoj isključivo moguć u kapitalizmu to znači da to što je on na čelu nečega bit će poticaj razvoju jer jasno će bit ljudima direktno oko njega, a onda i šire da se da bi opstali vrijednost mora dodavati. :o
Pa satalno se nešto razvijaju, k'o jufka. :rofl:

Da se hoće više razvit' pa da ih više ne moramo podjebavat' s zaostali su - u razvoju su...:hekla:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

08 Dec 2016, 14:15

'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

08 Dec 2016, 14:17

Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Dec 2016, 22:08

Jebogati,
Euklide, i fosilna goriva spadaju u okoliš. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Dec 2016, 02:06

Tramp sve bliže tome da se u kupaonici posklizne na koru od banane :cerek:
https://www.wired.com/2016/12/trump-cia ... briefings/

"The remarks build on what may be the most troubling recent revelation of all, that Trump has declined the traditional daily intelligence briefing given to presidents and presidents-elect. Instead, he receives the briefing only about once a week. “I get it when I need it,” he told Fox News Sunday. “You know, I’m, like, a smart person.”

That dismissal and disregard of the intelligence agencies’ fact-finding represents a disturbing potential preview of the next four years, say former members of the US intelligence community who spoke with WIRED. They worry that it threatens to politicize the intelligence community’s work, pushing it toward conclusions that will please the president rather than inform him. They say the growing rift demoralizes staffers, leading to a loss of valuable talent, and that it could leave the commander-in-chief himself dangerously ignorant of crucial world events."

https://www.wired.com/2016/12/trump-cia ... briefings/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Dec 2016, 02:16

Karlinjo wrote:Kako je značajniji razvoj isključivo moguć u kapitalizmu to znači da to što je on na čelu nečega bit će poticaj razvoju jer jasno će bit ljudima direktno oko njega, a onda i šire da se da bi opstali vrijednost mora dodavati. :o
Nou šit, Karlinjo? Ovo zoveš "značajniji razvoj"?
Multidisciplinarne studije predviđaju neizbježni nepovratni planetarni kolaps
http://www.sfu.ca/university-communicat ... lapse.html
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Dec 2016, 02:20

Karlinjo wrote:Ne vidim kako je to moj problem što ti vidiš ili ne i kakve to veze ima s mačkama, sanjajućim ovcama i sličnim? :D Probaj s google translate ili tako nekim alatom, možda ako 22 puta pročitaš ili ako zamoliš nekoga da pojasni bit će ti jasnije. Danas to stvarno nije problem. :ne zna: Iskreno, baš me ni ne zanima što ti vidiš ili ne - nisam liječnik.

Rečenica je kakva je, možda nezgrapna u stilu ali jasna. Ne vidim problem u sadržaju.
Rečenica ti je totalno nebulozna floskula. Aj sad ti probaj google translate alat.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Dec 2016, 02:38

Joj Euklide, imenjak ti se u grobu okreće. :facepalm:
haram wrote: "Oil, Coal Seen as Winners With Donald Trump Victory
Election win buoyed investors in fossil fuels while sending shares of wind and solar firms tumbling"
http://www.wsj.com/articles/oil-coal-se ... 1478693338
- Fosilna (naftna&ugljena) industrija viđena kao pobjednička sa pobjedom Donalda Trumpa.

In Case You Were Wondering, Donald Trump Has Multiple Ties to the Dakota Access Pipeline
http://www.greenpeace.org/usa/in-case-y ... -pipeline/
- U slučaju da se pitate, D.Trump ima mnogostruke poslovne veze sa Dakota pristupnim naftovodom.

Aj sad nagradno pitanje za tebe (Miki očito ovakva pitanja ne kuži): šta to znači na globalnom planu?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Dec 2016, 13:37

ništa, ostaje sve ko i do sad, tj. odosmo svi na bubanj... :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Dec 2016, 19:18

haram wrote:Rečenica ti je totalno nebulozna floskula. Aj sad ti probaj google translate alat.
Reci, osjećaš li zadovoljstvo kad to kažeš? :unda:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

22 Dec 2016, 03:40

Haro, ovo je za tebe, kao moralna satisfakcija.

Što si bušio - bušio si! :rofl:

Bojim se samo da će zbog ovog ići negdje drugo - da buše. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 Jan 2017, 18:59

Dirljivi govor Meryl Streep na dodjeli Zlatnog globusa, u kome se obrušila na nedopustivo ponašanje Donalda Trumpa prema novinaru s invaliditetom, još je jednom potvrdio kako je Hollywood “u ratu s izabranim američkim predsjednikom”. No, u sjeni toga medijski eksponiranog sukoba, odvija se i pravi rat znanstvenika s Trumpom. Svojim antiznanstvenim izjavama tijekom predsjedničke kampanje u kojima je globalno zagrijavanje nazvao “kineskom podvalom s ciljem da se naškodi američkoj industriji” te najavio da će se SAD povući iz Pariškog klimatskog sporazuma, Trump je još prije pola godine digao na noge američku i svjetsku znanstvenu zajednicu.
“Posljedice ‘Parexita’ po globalnu zajednicu bile bi teške i dugotrajne, i po naš planet i po vjerodostojnost SAD-a”, upozorilo je tada gotovo 400 uglednih svjetskih znanstvenika među kojima i legendarni Stephen Hawking. Kada je početkom jeseni 2016. godine to pismo objavljeno, Trump je bio tek bizarni republikanski predsjednički kandidat kome ankete javnog mnijenja nisu davale velike šanse u odnosu na demokratsku protukandidatkinju Hillary Clinton. No, dva mjeseca kasnije Trump je uvjerljivo pobijedio, pa je početkom prosinca prošle godine više od 2300 američkih znanstvenika, među kojima i 22 dobitnika Nobelove nagrade, poslalo novo otvoreno pismo Donaldu Trumpu i američkom Kongresu zahtijevajući “čvrsto pridržavanje visokih standarda znanstvenog integriteta i neovisnosti u odgovoru na aktualne i nastupajuće prijetnje na području javnog zdravlja i zaštite okoliša”.
...
- Pojedinačno gledano, Trumpova su imenovanja alarmantna. No, kada ih gledamo kao cjelinu, onda možemo vidjeti da su dio većeg nastojanja da se potkopa institucija znanosti i liši njezine uloge u javno-političkoj raspravi - ustvrdio je u članku “Trumpov rat protiv znanosti” u New York Timesu, kozmolog prof. Lawrence M. Krauss s Državnog sveučilišta Arizona.

http://www.jutarnji.hr/life/znanost/tru ... i/5503843/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 Jan 2017, 19:06

Prvo Sveučilište Toronto sa svojim projektom "Gerilsko arhiviranje", a potom i projekt "Climate mirror", za kopiranje svih klimatskih podataka. Znanstvena zajednica klimatologa diljem svijeta najozbiljnije se priprema za preuzimanje Donalda Trumpa njegove predsjedničke pozicije i nastupanje njegove vlade u Washingtonu. Reći da je doista riječ o pravo znanstvenoj mobilizaciji kako bi se stručnjaci pripremili za Trumpov dolazak na vlast, nipošto nije pretjerano.
...
Sve to potpuno je na tragu Trumpovih skandala s negiranjem znanstvenih dokaza i svakodnevnice milijardi ljudi o klimatskim promjenama. Ipak, da nije riječ o naivnosti ili užasnoj neobrazovanosti, pokazuje to što je početkom godine taj isti Trump mrtvo hladno pokrenuo gradnju zida koji će od mora koje očito raste uslijed klimatskih promjena i uzrokuje eroziju priobalnog tla, zaštititi svoje golf terene u Irskoj. Znanstvena zajednica zbog svega ovoga računa da će se od siječnja naći u poziciji u kojoj se nalazila mnoštvo puta u povijesti kad je trpjela napade zbog znanstvenih činjenica. Diljem SAD-a, pa i šire, ogromne količine znanstvenih podataka o klimatskim promjenama kopiraju se na dobro osigurane sigurne servere, gdje će biti zaštićeni od strogo protuznanstvene elite koju će Trump za nekoliko tjedana dovesti na vlast.

http://www.express.hr/top-news/klimatol ... rumpa-8461
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 Jan 2017, 19:09

Karlinjo wrote:
13 Dec 2016, 19:18
Reci, osjećaš li zadovoljstvo kad to kažeš? :unda:
O da. A još više kad kažem ovo: sereš kvake.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Jan 2017, 21:08

u potpunosti podržavam Štrumfa u borbi za globalno zatopljenje :usama:

izašao sam na 5 minuta prošetati ćuku i govno mi se smrznulo

i tako svaki dan... već mjesec dana

nije dosta bilo što sam se ljetos smrzavao i nosio duge rukave nego će sad i zime biti hladne...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

21 Jan 2017, 01:56

Boli mene kurac, neće stradat moja djeca. :ne zna:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Jan 2017, 21:18

Euklid wrote:
20 Jan 2017, 21:08
u potpunosti podržavam Štrumfa u borbi za globalno zatopljenje :usama:

izašao sam na 5 minuta prošetati ćuku i govno mi se smrznulo

i tako svaki dan... već mjesec dana

nije dosta bilo što sam se ljetos smrzavao i nosio duge rukave nego će sad i zime biti hladne...
E kad sam ja bio mlad stabla su pucala ko kokice od zime :mudri: .Ovo je zima koja se tek približava onima do pred više desetljeća uobičajenima za ove krajeve... ali nije caka samo u temperaturama, posljedično se mijenja i režim padalina. Jesi skužio da snijega gotovo da i nema kod nas? Šta misliš koliko to može utjecat na biljke, parazite, čitave hranidbene lance koji se i nas u krajnjoj liniji tiču...?
A vama ljudi smeta šta vam je malo zima kad maknete guzicu iz toplih stanova :vidiga:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Jan 2017, 21:24

judolino wrote:
21 Jan 2017, 01:56
Boli mene kurac, neće stradat moja djeca. :ne zna:
Je, tvoja sigurno neće :kava:
what we've got here is failure to communicate
Post Reply